Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 323

Tema: delimitiranje rodiljnih naknada

  1. #51
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Vesna72, malo se razlikujemo u mišljenju; meni ne pada napamet otići pred Sabor ili bilo kuda i prosvjedovati javno. Baš zato što se ne smatram ovcom. Ne sviđa mi se to klasificiranje: mi smo ovce zato što ne lajemo... :?
    U demokratskim se društvima izabere predstavnik koji rješava probleme ostalih i biva glasnogovornikom; ili nisam u pravu?!

    Nadalje... da, nitko mi u životu ništa ne garantira - osim mog znanja. Moje znanje i ono što jesam mi garantiraju doživotnu karijeru; čak i da sutra dobijem otkaz tu gdje radim, odnosno da mi propadne firma, postoji barem 5 firmi koje bi me primile u roku odmah.
    Vjerujem da je tako, ako ne i bolje, sa ostalim ženama koje imaju visoke plaće.

    Kako je netko rekao: diplome, magisteriji i doktorati su, za one koji su ih zaista stekli vlastitim radom, uzeli godine života i preteškog rada. Ovo je samo zaslužena nagrada.

  2. #52
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    nažalost, u rh um ne caruje, a klade valja najglasniji

  3. #53
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Vesna72, malo se razlikujemo u mišljenju; meni ne pada napamet otići pred Sabor ili bilo kuda i prosvjedovati javno. Baš zato što se ne smatram ovcom. Ne sviđa mi se to klasificiranje: mi smo ovce zato što ne lajemo... :?
    U demokratskim se društvima izabere predstavnik koji rješava probleme ostalih i biva glasnogovornikom; ili nisam u pravu?!

    pa... nisi
    u zdravim drustvima izmedju jednih i drugih (ovaca i nazovi ih kako hoces, vukova? ) je civilno drustvo

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    bembolina, :shock: . nema logike.

    mene je još više nasekirala osoba koja ima manju plaću od 4250 pa je od početka trudnoće bila na komplikacijama jer joj se nije isplatilo raditi...

  5. #55
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    zato ja radim i dajem poprilično iz svoje plaće za zdravstvo, a onda dogodine - roge

  6. #56
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Vjerujem da se razlikujemo u mišljenju.

    Ja sam davnih dana odlučila mijenjati društvo. Drugi su mu se odlučili prilagoditi.

    I kaj je najbolja fora - umislila sam si da radim nešto pametno. A ne ono:
    Intelektualke ipak imaju ponešto 'pametnijeg' posla od dizanja bune za svaki drek. Da me sad ne napadnete, ne želim biti pogrešno shvaćena, ja sam uvijek imala pametnijeg posla i manje slobodnog vremena za, kako bih rekla, prekovremeno razmišljanje.
    :?
    A obje smo mišljenja (koliko shvatih) da naknade treba delimitirati.
    Also dakle - imamo i sličnosti

    Btw. ovce su metafora. Po meni nisu ovce oni koji ne laju. Samo oni koji laju na mjesec. Bleje. Što li već. Čekajući ovna predvodnika ko ozebli sunce, pa da one lagano krenu...

    Bez uvrede. Radilo se o formulaciji koja se već provlačila temom.

  7. #57
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    je. formulacija ovce i lajanje je potekla od mene
    pa, evo, meni ne treba slobodnog vremena za razmišljanje, očito mi brzo rade vijuge...n iti mi treba vremena da si promislim bi li ja ili možda ipak, hm, ne bih krenula u kakvu akciju... to znam...

    ja za ozbiljno ne razumijem kad netko veli da nema vremena za promislit...
    ja nemam slobodnog vremena, radim u prosjeku 12 h dnevno, ali u tom svom procesu i moj mozak šljaka..punom parom...

    možda su ove sporomisleće i one kaj nemaju vremena za mislit praaaaaaaave intelektualke.
    apsolutno moja krivica (da,da nepromišljena) kaj sam, da skratim vlastito obrazlaganje sve utrpala u ladicu intelektualke...

    onda je bolje bit pekar. bar možeš ić pred sabor.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Ma što vam je žene.
    Vikale mi ili ne nemamo šanse.
    Meni Kosorica nije ni odgovorila na upit za porodiljnu gdje se javlja ogromna nelogičnost:
    Žena koja radi na 1/2 radnog vremena drugih 6 mjeseci ima MANJU porodiljnu naknadu od nezaposlene žene. A svi znamo tko i koliko izdvala od plaće.
    Što reći na to!!!! :shock: :shock: :shock:
    evo upravo iz tog razloga ja imam komplikacije i porodiljni 400 kuna!! :shock: :shock: pa gdje je tu logika?? a radim u prosvjeti!a da sam doma sjedila godinu dana (kao sto rade nase pametne Romkinje) imala bih 1663!!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    a sad sam placala i porez i zdravstveno i mirovinsko pa me valjda zato kaznjavaju

  10. #60
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    evo upravo iz tog razloga ja imam komplikacije i porodiljni 400 kuna!! :shock: :shock: pa gdje je tu logika?? a radim u prosvjeti!a da sam doma sjedila godinu dana (kao sto rade nase pametne Romkinje) imala bih 1663!!
    ne mogu vjerovati :shock: ! ja sam mislila da je minimalna porodiljna naknada za sve trudnice 1663 kn.

  11. #61
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    400KN naknade??? prestrašno...doduše kad mi tak netko kaže onda mi je čak malo bed plakat kaj ću ja imat 4250kn

    Svi ste u pravu, nema se smisla prepucavati i kategorizirati pod ovce i ovo drugo (da sad ne kopam po topicu). Svima nam je (bar nama koje zarađujemo puno, ostalima se jeb..) u interesu da ovo izglasaju. Razlikuje se samo što su neki spremni dizati buku oko toga, prosvjedovati i trošiti vrijeme i energiju, dok drugi zaključe da je to gubitak vremena i snađu se na drugi način. Osobno ne smatram da su ljudi iz druge kategorije ovce i to je vrlo bezobrazno tvrditi i kategorizirati. Puno ljudi radi po svom i tko sam ja ili itko da im sudim.
    A za prosvjed na trgu - kao što sam rekla - jedno je prosvjedovati kad nemaš ništa izgubiti, a drugo kad će ti priskrbiti probleme na poslu i društvu.

    Uostalom naše društvo je takvo da ja uopće ne vjerujem da prosvjedom (osim ak ne prijetiš da ćeš zapalit sebe il djecu il sl.) možeš išta postići.

  12. #62
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Ma nije stvar samo u prosvjedu.
    Stvar je samo u tome koliko se ljudi spremno zauzeti za nešto, a koliko je onih koji su spremni kukati, ali nisu spremni apsolutno ništa napraviti.

    Kao što je ivarica rekla, postoji i civilno društvo. I Roda kao dio njega.

    Primjera radi - direktan povod osivanja Rode bilo je upravo smanjivanje rodiljnih naknada (čuvena 2001. godina i naknada od 1.600 kn). I žene su se pobunile. Da, i prosvjedovale pred Saborom, ali napravile i masu drugih stvari. Između ostalog i ovaj forum po kojem se prepucavamo

    I ne može se reći da ništa nisu postigle i da nisu i same bile dio tih promjena. A istina je da nisu bile baš kruha gladne. Prije je bila stvar principa ono što ih je okupilo. Dajte mi moje.

    Na ovom forumu danas ima 5349 članova. Od kojih će većina reći ne valja ovo i ono, mnogi nadodati pitanje "ne bi li Roda mogla nešto poduzeti", a koliko je onih koji su spremni nakon 10-i-više-satnog radnog dana odvojiti malo vremena i konkretno se na nečemu aktivirati?

    Ne moraju sjediti pred Saborom i prijetiti zapaljenjem. Ali koliko ljudi je spremno samo imenom i prezimenom potpisati ono što će pod nickom ovdje lako napisati?

    Najlakše je reći - ništa se neće promijeniti. Ili izaberimo predstavnika koji će rješavati probleme ostalih.
    Upravo u Saboru sjede predstavnici koje smo demokratskim putem izabrali da nam rješavaju probleme. Ali nije na odmet i njih malo potaknuti na konkretnu problematiku.

    Na ovom forumu pitanje naknada i roditeljskih prava direktno dira gotovo sve. I sjetimo ih se svakog dana.

    Koliko ih se često sjeti ekipa s Markovog trga?!

    Možemo ih barem podsjećati. I samim time "nešto" napraviti. A ne očekivati da će se sve riješiti samo od sebe. Ili da će to napraviti netko drugi.

  13. #63
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A druga stvar - jedno je prosvjedovati na tv-u da nemaš kuću, stan, primanja, a drugo da želiš zadržati plaću od 10.000 kn
    Ne razumijem tocno sta si htjela reci...

    Ja bi rekla da sigurno imas "vece" pravo prosvjedovati da zelis zadrzati placu od 10.000 kn, nego traziti da ti drzava da kucu, jer si iz te iste "velike" place izdvajao prilicne doprinose i poreze, a iz kojih su se onda isplacivale npr. porodiljne naknade za nezaposlene.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj nn24 prvotno napisa
    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Ma što vam je žene.
    Vikale mi ili ne nemamo šanse.
    Meni Kosorica nije ni odgovorila na upit za porodiljnu gdje se javlja ogromna nelogičnost:
    Žena koja radi na 1/2 radnog vremena drugih 6 mjeseci ima MANJU porodiljnu naknadu od nezaposlene žene. A svi znamo tko i koliko izdvala od plaće.
    Što reći na to!!!! :shock: :shock: :shock:
    evo upravo iz tog razloga ja imam komplikacije i porodiljni 400 kuna!! :shock: :shock: pa gdje je tu logika?? a radim u prosvjeti!a da sam doma sjedila godinu dana (kao sto rade nase pametne Romkinje) imala bih 1663!!
    I ja radim U PROSVJETI!
    Meni se čini da nas najviše zezaju!
    Doktori lijepo za svoj posao npr. kod poroda ako hoćeš da te paze "traže" mito, a mnogi ga daju da bi bili sigurni da će im paziti na žene, a što bi bilo i kako bi se na to gledalo da nastavnici i učitelji u osnovnim školama traže novac da bi dsjecu nešto naučili?! Rekli bi:"Pqa niuko neće umrijeti ako dijete ne zna povijest, bilogiju ili..."
    Ma što da pričam!

  15. #65
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    icyoh je napisala/o:
    A druga stvar - jedno je prosvjedovati na tv-u da nemaš kuću, stan, primanja, a drugo da želiš zadržati plaću od 10.000 kn



    Ne razumijem tocno sta si htjela reci...

    Ja bi rekla da sigurno imas "vece" pravo prosvjedovati da zelis zadrzati placu od 10.000 kn, nego traziti da ti drzava da kucu, jer si iz te iste "velike" place izdvajao prilicne doprinose i poreze, a iz kojih su se onda isplacivale npr. porodiljne naknade za nezaposlene.
    gle ja se u potpunosti slažem s tvojom tvrdnjom, al ne mreš tako nastupiti u državi di je većina ljudi siromašna.
    Kad se boriš za nešto podrška javnosti je uvijek bitna. A kako bi javnost reagirala da ja dođem plakati na dnevnik da ne znam kako će moja familija 6 mj. preživjeti bez 18000 kn koje ja zaradim??
    Ne možeš nastupiti sa stavom "ja najviše zaradim, pa platim najviše poreza, prema tome ja imam najveća prava" - iako smatram da bi i trebala imati veća prava od npr nezaposlenih - ali neću to vikati u javnosti
    A da ne ne protumači krivo ovo za nezaposlene - ja smatram da svaka mlada, zdrava osoba (barem u Zgb, za druge gradove ne pričam) koja želi (naglašavam "želi") raditi, može naći posao pa sve da i čisti ulicu - prema tome meni opravdanja "ne mrem nać posao" ne drže vodu. Ja sam prošla sve poslove - od čišćenja, kopiranja, šetanja pasa i sl. - htjela sam radit i posao sam uvijek imala.

  16. #66
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja nikako nisam protiv potpore nezaposlenim majkama. Dapace, mislim da bi pomoc socijalno ugrozenim obiteljima trebala biti puno veca nego sto je sada. No, isto tako mislim da bi drzava trebala tu potporu dati na jedan drugi nacin, kroz sustav socijalne pomoci i sagledati financijsku sliku cijele obitelji. Prvo, ta naknada je stvarno niska - nezaposlenoj majci zasigurno nije dovoljna. Dakle, po meni, pomoc koju daje drzava obitelji trebala dolaziti iz jednog izvora, na temelju 1 kriterija, a to je socijalno stanje obitelji.

    Npr. nije mi jasno, ako npr. muz ima placu 10000 kn, a zena je nezaposlena, da li i ona dobiva porodiljnu naknadu za nezaposlene od 1600 kn?
    Jer, onda ce prihodi te obitelji biti 11600 kn.

    Dok sam ja bila na porodiljnom, nasi obiteljski prihodi su bili debelo ispod toga, jer mi je porodiljna naknada bila limitirana.

  17. #67
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ajme nisam ciljala da treba ukinuti potporu nezaposlenima - poanta je bila da smatram da osoba koja hoće posao će taj posao i naći (iako ne znam kak sam došla na tu temu)
    ja imam par bisera s faxa koji još ne rade ništa "jer nisu se oni obrazovali da rade za 4000Kn" - na tu grupu sam mislila

  18. #68
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ma znam da nisi

  19. #69
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Znate šta mene ljuti?

    Svaka čast svakome, ali što je s onim ženama koje imaju kakti naše državljanstvo, tu u Hrvatskoj se prijave kao "kućne pomoćnice", žive u drugoj državi i primaju porodiljne naknade?

    Nikada plaćale porez, nikada nikakve doprinose!

    Što mislite koliko tako novaca odlazi?

  20. #70
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    ali što je s onim ženama koje imaju kakti naše državljanstvo, tu u Hrvatskoj se prijave kao "kućne pomoćnice", žive u drugoj državi i primaju porodiljne naknade?

    Nikada plaćale porez, nikada nikakve doprinose!

    Što mislite koliko tako novaca odlazi?
    Pa ako su se prijavile kao kucne pomocnice, onda jesu vjerojatno placale nekakve poreze i doprinose, makar minimalne.

  21. #71
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Inace, mislim da niti potpuno delimitiranje porodiljnih naknada nece biti dobro rjesenje. Stvar je u tome da je tih 4250 bilo prenisko, jer ipak ima dosta zena koje koje imaju placu do 10000kn. Po meni je to neki realan limit.

    Moja sefica, dok sam prije par godina radila u jednoj velikoj firmi je imala tada placu oko 6x vecu od moje. Po meni, nije rjesenje da drzava financira managerske ugovore.

  22. #72
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj pepi prvotno napisa
    ali što je s onim ženama koje imaju kakti naše državljanstvo, tu u Hrvatskoj se prijave kao "kućne pomoćnice", žive u drugoj državi i primaju porodiljne naknade?

    Nikada plaćale porez, nikada nikakve doprinose!

    Što mislite koliko tako novaca odlazi?
    Pa ako su se prijavile kao kucne pomocnice, onda jesu vjerojatno placale nekakve poreze i doprinose, makar minimalne.
    Minimalne možda jesu, ali nikakve poreze, ali izjednačene su s majkama koje žive i rade ovdje.

    Naravno, onda primaju i doplatke za djecu.

    Ja znam jednu, koja je rodila 4 djece i od toga živi.

    Ja znam

  23. #73
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Ja znam
    greška.Sorry

  24. #74
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nažalost, zlouporaba socijalnih prava je uvijek bilo i biti ce.

    No, bit je u delimitiranju, odnosni vecem limitu za porodiljne naknade, jer najteze je spast sa "konja na magarca". I to onda kad ti najpotrebnije.

  25. #75
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Nažalost, zlouporaba socijalnih prava je uvijek bilo i biti ce.

    No, bit je u delimitiranju, odnosni vecem limitu za porodiljne naknade, jer najteze je spast sa "konja na magarca". I to onda kad ti najpotrebnije.
    Deaedi

  26. #76
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Ma nije stvar samo u prosvjedu.
    Stvar je samo u tome koliko se ljudi spremno zauzeti za nešto, a koliko je onih koji su spremni kukati, ali nisu spremni apsolutno ništa napraviti.

    Kao što je ivarica rekla, postoji i civilno društvo. I Roda kao dio njega.

    Primjera radi - direktan povod osivanja Rode bilo je upravo smanjivanje rodiljnih naknada (čuvena 2001. godina i naknada od 1.600 kn). I žene su se pobunile. Da, i prosvjedovale pred Saborom, ali napravile i masu drugih stvari. Između ostalog i ovaj forum po kojem se prepucavamo

    I ne može se reći da ništa nisu postigle i da nisu i same bile dio tih promjena. A istina je da nisu bile baš kruha gladne. Prije je bila stvar principa ono što ih je okupilo. Dajte mi moje.

    Na ovom forumu danas ima 5349 članova. Od kojih će većina reći ne valja ovo i ono, mnogi nadodati pitanje "ne bi li Roda mogla nešto poduzeti", a koliko je onih koji su spremni nakon 10-i-više-satnog radnog dana odvojiti malo vremena i konkretno se na nečemu aktivirati?

    Ne moraju sjediti pred Saborom i prijetiti zapaljenjem. Ali koliko ljudi je spremno samo imenom i prezimenom potpisati ono što će pod nickom ovdje lako napisati?

    Najlakše je reći - ništa se neće promijeniti. Ili izaberimo predstavnika koji će rješavati probleme ostalih.
    Upravo u Saboru sjede predstavnici koje smo demokratskim putem izabrali da nam rješavaju probleme. Ali nije na odmet i njih malo potaknuti na konkretnu problematiku.

    Na ovom forumu pitanje naknada i roditeljskih prava direktno dira gotovo sve. I sjetimo ih se svakog dana.

    Koliko ih se često sjeti ekipa s Markovog trga?!

    Možemo ih barem podsjećati. I samim time "nešto" napraviti. A ne očekivati da će se sve riješiti samo od sebe. Ili da će to napraviti netko drugi.
    hvala lijepa. baš si lijepo sročila , kao da sam i sama napisala... (samo bez ovaca )

  27. #77
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    . Po meni, nije rjesenje da drzava financira managerske ugovore.
    ja sam nekak bila uvjerena da menađerski ugovori ne ulaze u tu skupinu. obzirom se radi o većinom ugovorima sa postotcima i "posebnim" klauzulama...

    ili budu ubacili i njih, pa će im gledat prosjek...vrag bi ga znao.
    ma uvijek će netko kukat...

  28. #78

  29. #79
    Gingerina

    Početno

    Da li netko zna da li bi se te nove nakdnade trebale odnositi samo žene koje rode od 01.01.2008 ili će se odnositi na sve zatečene rodilje/trudnice?

    U Njemačkoj se prošle godine pokazalo kao "fantastičan" primjer kako žene nisu hjele roditi do nove godine da bi uhvatile veće naknade...

    ja sam na porodiljnom od jučer, i nekako mislim da će mi 4250 kn biti naknada svih 6 mjeseci...

  30. #80
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Gingerina prvotno napisa
    Da li netko zna da li bi se te nove nakdnade trebale odnositi samo žene koje rode od 01.01.2008 ili će se odnositi na sve zatečene rodilje/trudnice?

    U Njemačkoj se prošle godine pokazalo kao "fantastičan" primjer kako žene nisu hjele roditi do nove godine da bi uhvatile veće naknade...

    ja sam na porodiljnom od jučer, i nekako mislim da će mi 4250 kn biti naknada svih 6 mjeseci...
    Ja mislim da će se odnositi na sve mame koje su na porodiljnom.

    U Njemačkoj je to bila jednokratna naknada, pa je logično da ako je vrijedilo od 1.1. da se i odnosi na djecu rođenu od 1.1.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    To u Njemačkoj je izglewda sve bila laž.
    Ja znam curu koja je rodila u 5 mjesecu i njie dobila NIŠTA.
    Ona mi jew rekla da oni za svaki dijete dobijaju mjesečne iznose koji da djetetove 7 ili 10 godine dostignu najviše 25000Eura koliko su oni najavljivali kao jednokratnu pomoć.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Mislim da će se to odositi samo na mame koje rode od 01.01.2008. jer je tako bilo i s onom jednokratnom pomoći zta rođenje bebe koja je bila 1330kn, a sada je 2330kn.
    Sve mi koje smo rodile u prošloj godini to nismo dobile, a tako je i s porodiljnima po kojem zakonu je dobiješ takva ti je do kraja.
    Meni su tako rekli na HZZO-u.

  33. #83
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Teoretski, sve je moguće

    Izmjene 2004. obuhvatile su i one kojima je pravo po starom zakonu isteklo, pa su se mogli vratiti na porodiljni. Neke druge nisu.

    Prijedlog još nismo vidjeli, pa...

    (za link na konkretan prijedlog plaćam ...kaj već pijete )

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Koliko sam ja shvatila, novi zakon kači sve mame bez obzira kad su rodile. Znači ako rodite sad na jesen, od 01.01.08. imate punu plaču, a do onda limitiranu.

  35. #85
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    tako sam i ja shvatila :/

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    Bembolina, nije mi bas jasno sta su ti u stvari rekli u HZZO-u. Da li se to odnosi na mame koje su rodile od 01.01.2008. ili mame koje su krenule na porodiljski od 01.01.2008. tj. da li vrijedi
    Mislim da će se to odositi samo na mame koje rode od 01.01.2008.
    ili
    tako je i s porodiljnima po kojem zakonu je dobiješ takva ti je do kraja.
    naime, ja idem na porodiljski u 12 mjesecu 2007., a termin mi je u 1 mjesecu 2008.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj vilma prvotno napisa
    Bembolina, nije mi bas jasno sta su ti u stvari rekli u HZZO-u. Da li se to odnosi na mame koje su rodile od 01.01.2008. ili mame koje su krenule na porodiljski od 01.01.2008. tj. da li vrijedi
    Mislim da će se to odositi samo na mame koje rode od 01.01.2008.
    ili
    tako je i s porodiljnima po kojem zakonu je dobiješ takva ti je do kraja.
    Mislila sam na porodiljnu naknadu.
    One su na HZZO-u7 meni rekle da ako počneš dobivati porodiljnu po "limitiranom" zakonu tako će ti biti i do kraja.
    Ma ne mora biti da je to točno jer oni puno puta ne znaju svoj posao.

  38. #88
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Pepi šta hoćeš reći da žene koje imaju više djece, imaju djecu radi porodiljnog i dječijeg???? Ja čekam četvrtu bebu, moj A je bio star nepuna 4 mj. kad sam išla raditi. Pa ti sad vidi...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    hvala, bembolina.
    ma da, znam da to sta je rekla neka sluzbenica ne znaci puno. neka druga bi mozda rekla drugacije...ostaje mi da se nadam.

  40. #90
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam pitala isto u HZZO-u u Jukićevoj i gospođa mi je rekla da ona zna koliko i mi te da će sve detalje dobiti u dopisima ako se taj zakon izglasa.
    Zvuči logično...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    One su na HZZO-u7 meni rekle da ako počneš dobivati porodiljnu po "limitiranom" zakonu tako će ti biti i do kraja.
    Ma ne mora biti da je to točno jer oni puno puta ne znaju svoj posao.
    nelogično.i pričaju gluposti.
    2003.g. se povećala naknada za drugih 6.mj. i na to povećanje su imale pravo sve rodilje koje su u tom trenutku bile na porodiljnom.

  42. #92
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Ja sam pitala isto u HZZO-u u Jukićevoj i gospođa mi je rekla da ona zna koliko i mi te da će sve detalje dobiti u dopisima ako se taj zakon izglasa.Zvuči logično...
    Veliki pljesak gospođi na HZZO-u.
    Apsolutno točan odgovor

  43. #93
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Teoretski, sve je moguće

    Izmjene 2004. obuhvatile su i one kojima je pravo po starom zakonu isteklo, pa su se mogli vratiti na porodiljni. Neke druge nisu.

    Prijedlog još nismo vidjeli, pa...

    (za link na konkretan prijedlog plaćam ...kaj već pijete )
    Nije baš link na konkretan prijedlog, ali ne moraš niti platiti nekaj: s Vladinog site-a

  44. #94
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Ne plaćam. Već viđeno.

    Ali valjda sam tupa, pa čitam samo
    Na tom projektu, kao dijelu nacionalne populacijske politike, radi se nekoliko mjeseci, a konačni će model Vlada donijeti na osnovu analiza i izračuna koji su u tijeku", kazala je Kosor.
    Btw, ni u usvojenoj populacijskoj politici nema govora o delimitaciji, već o vezanju rodiljnih naknada uz proračunsku osnovicu. Koliko se ja kužim u brojeve, čim nešto vežeš uz nešto nisi to delimitirao. Možda povećao.

    A na vladinoj stranici lijepo piše:
    Delimitiranje rodiljnih naknada značilo bi primanje pune plaće za vrijeme rodiljnog dopusta i ženama s većom plaćom, umjesto sadašnjeg ograničenja na maksimalni iznos.
    Nisu oni boldali, ja boldala

    Da završim citatom, gđa Kosor je
    Najavila je da će se prijedlog modela i potrebne izmjene zakona uputiti u proceduru do početka rada Sabora, odnosno do druge polovice rujna.
    A to je ono kaj ja tupim. Najavila je prijedlog. Pa to ide u Sabor. Pa to oni izglasaju, ili ne izglasaju. I onda možemo konkretno

    Nije da sam ja protiv delimitacije, izgubih davno dobar glas derući se za nju
    Samo sam se naslušala previše obećanja da bi me ponijela histerija. Ja sam ti (uz to kaj sam čangrizava) i prilično realna

  45. #95
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja kao i Vesna, ne vjerujem ih praviše. Sjećate se one pompe s dodatkom od 500 kn za treće dijete, pa je na kraju ispalo da ih imaju samo oni koji primaju dječji doplatak, a ostali ne, iako je na početku tako zvučalo...

  46. #96
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sam na čuvanju trudnoće od 05.07. a na porodiljnom ću biti od 31.12.2007., a termin mi je 14.02.2008. Plaća mi je dok sam radila bila veća od 4250 kn. Ono što mene brine jest da li će mi nanovo obračunavati prosjek kad krenem na porodiljni na temelju zadnjih 6 plaća ili zadnjih 6 mjeseci prihoda, jer ako je riječ o prihodima ja ću zadnjih 6 mjeseci imati prosjek od 4250 s obzirom da zadnjih 6 mjeseci primam naknadu za bolovanje. Ima li još takvih slučajeva i što mislite?

  47. #97
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    trudnice s visokom plaćom, ako je neka od vas voljna o ovome reći par riječi za htv molim da mi se hitno javi na pp!

  48. #98
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Nisam ta, nadam se da će se netko javiti.

    Gledam sad, izašao je dnevni red aktualne sjednice Sabora, ali ne vidim gdje je prijedlog izmjena za rodiljne naknade, zna li netko možda koji bi se zakoni trebali promijeniti? Link je http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=44.

  49. #99
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Malo su vremenski naknap s tim prijedlogom, zar ne...Mislim ako su izbori 25.11., a Sabor se obicno raspusta kojih mjesec dana prije izbora (koliko se sjecam), kada ce to stici izglasati? A joj nema ni prijedloga....Osim toga, uobicajeno je da prijedlozi zakona ili izmjena zakona idu na 2 citanja, osim ako idu u hitnu proceduru...A dok se formira nova garnitura Sabora, opet ce proci par mjeseci....

  50. #100
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    A joj nema ni prijedloga......
    Edit: A JOS nema ni prijedloga...

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •