Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 323

Tema: delimitiranje rodiljnih naknada

  1. #101
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    samo ovo sam vidla

    PRIJEDLOG ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PORODNOM DOPUSTU MAJKI KOJE OBAVLJAJU SAMOSTALNU DJELATNOST I NEZAPOSLENIH MAJKI - predlagatelj Klub zastupnika HSS-a, prvo čitanje, P. Z. br. 714

  2. #102
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    hmm, baš sam ovih dana razmišljala kak su rekli staviti to u rujnu na izglasavanje i sad niš. mislim da ćemo opet ostati kratkih rukava...

  3. #103
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    navodno da ništa od toga, nema se para

  4. #104
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a kaj je sa onih prvih 6 mj koji su kakti bili "riješeni". to stoji ili ni to?

  5. #105
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Bili su samo najavljeni

  6. #106
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Bili su samo najavljeni
    Kako to misliš: 'samo najavljeni'? U kom smislu?

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pa Kosorica i Sanader su "najavili" kao sigurno. Moš mislit .

  8. #108
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Mislim - bilo je najavljeno da će oni to riješit', a ne riješeno.

    Tupim to već tjednima

    Da nigdje nije pisalo "u sabosku proceduru upućen je prijedlog" - što još uvijek ništa ne riješava -, nego je samo bila najava da će oni to napraviti. Btw, sjednica počinje u srijedu, i na dnevnom redu delimitacije nema.

  9. #109
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    bilo je večeras u dnevniku htv-a nešto (i ništa) o delimitaciji. ostaje opet samo optimizam :/

  10. #110
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Upravo sam našla ovaj članak, možda sadrži nešto novo...
    http://www.vjesnik.hr/pdf/2007%5C04%5C11%5C03A3.PDF

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Upravo sam našla ovaj članak, možda sadrži nešto novo...
    http://www.vjesnik.hr/pdf/2007%5C04%5C11%5C03A3.PDF
    članak je iz travnja 2007. pa pretpostavljam da je dio tadašnje "kampanje" vladajuće nam stranke. No, ono što u njemu piše, a meni je nova informacija, jest da će Vlada taj prijedlog Saboru uputiti početkom 2008. Ako je to točno, onda je poprilično smiješno, jer je pitanje tko će biti Vlada početkom 2008. Svi dosadašnji članci koje su bili o tome govorili su kako će sadašnja HDZ-ova Vlada ovo slati na glasanje na zadnje zasjedanje Sabora, koje je danas počelo, a na čijem dnevnom redu toga nema. Pa mi se sve čini da je ovo priča za malu djecu.
    No, ne gubim nadu do kraja, jer činjenica da toga nema na dnevnom redu ne mora nešto značiti, jer sam danas na radiju čula da će Vlada možda uputiti u Sabor i prijedlog rebalansa proračuna (dakle nešto što nije na dnevnom redu, a možda će staviti).

    No, kako sam pesimist, već vidim Kosoricu kako kaže, kad dobijemo izbore, to odmah ide na prvu sjednicu sabora.

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kao što se može pročitati: iz šupljeg u prazno! Krajem prošle (dakle 2006.) napravili su prijedlog, a u travnju 2007. "čvrsto su odlučili" da ga pošalju u Sabor početkom 2008. Dok se Sabor formira u tko zna kakvom sastavu i dok rasprave sva "važna" postizborna pitanja, stići će i 2009.
    Glavno da već mjesecima trabunjaju o promjenama "od 1.1.2008."

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    22

    Početno Re: delimitiranje rodiljnih naknada

    Pozdrav svim forumašicama. Prvi sam put tu!
    Danas sam malo kopala po stranicama Sabora i koliko vidim Prijedlog o izmjeni zakona o obveznom zdravstv osiguranju nije na dnevnom redu.
    Znači ni traga o delimitiranju porodiljnih naknada. :? Je li netko zna šta se događa?!

  14. #114
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ništa, u tome i jest problem.
    Pročitaj cijelu temu.
    I dobrodošla!

  15. #115
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    glavno da je vlada neki dan potrošila, ne znam, oko 3 milijuna kuna za sigurnosne kamere

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Postavila sam pitanje što je s time na Parliament Show-u na radiu 101, Internetom. Eh, sad, kad će oni to uzeti i za koju emisiju, ne znam...

    ali čisto ono, brusim se što će kosorica biti nositeljica liste u Zagrebu za HDZ. mog glasa ne bu vidla...

  17. #117
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Ja postavila neki dan pitanje na vladinim web stranicama. Odgovor je sljedeći:


    Poštovana gospođo Hernaut,



    Prijedlog Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti za izmjene i dopune Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju temeljem kojih bi rodilje, korisnice obveznog rodiljnog dopusta do šestog mjeseca života djeteta, primale puni iznos osnovice za obračun naknade, odnosno plaće, dobio je potporu Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi te drugih nadležnih tijela.



    Za očekivati je da će najavljeno ukidanje ograničenja za isplatu naknade plaće za vrijeme korištenja obveznog rodiljnog dopusta stupiti na snagu u 2008. godini. Nadalje, kako je riječ o socijalnim okolnostima koje su od osobitog interesa za društvo, predložena izmjena Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju primijenit će se na sve zatečene i buduće korisnice/ke ovog prava.



    S poštovanjem,



    Ured za odnose s javnošću

    Vlade Republike Hrvatske



    Ono "za očekivati je" mi je najgore od svega. Optimizam mi je naglo splasnuo, a baš sam se nadala tome. Sad mi, čini se, samo preostaje moratorij na stambeni kredit. :/

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    22

    Početno

    Bog, ja sam danas iz ministarstva dobila mail istog sadržaja kao i vaš. Mislim da od toga ne bude ništa!!!

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam na na svoj upit Vladi dobila danas identican odgovor.

    Neka samo procitaju sto su rekli, ima na stranicama od Vlade clanak od 08/08 gdje jasno pise:

    Potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor potvrdila je danas Hini da će se od 1. siječnja iduće godine primijeniti model delimitiranja rodiljnih naknada.

    Najavila je da će se prijedlog modela i potrebne izmjene zakona uputiti u proceduru do početka rada Sabora, odnosno do druge polovice rujna.

    Niti je prijedlog zakona u Saboru, niti u odgovoru pise od kojeg ce se datuma u 2008. primjenjivati zakon, 31/12 mozda?

    Mrzim kad me se laze, posebno za ovakve vazne stvari u svrhu vlastite promidzbe.

    Osim toga, ne mogu oni nista ni obecavati za 2008., Sabor se raspusta, a uskoro su izbori.

  20. #120
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Užasno me nervira ovakvo izmotavanje - ako su znali da nema novaca nisu trebali ništa niti najavljivati. To mi je neodgovorno (u najmanju ruku). A da mi je ministrica i bila simpatična sad više i ne bi bila

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj sunašce prvotno napisa
    Ja postavila neki dan pitanje na vladinim web stranicama. Odgovor je sljedeći:


    Poštovana gospođo Hernaut,



    Prijedlog Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti za izmjene i dopune Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju temeljem kojih bi rodilje, korisnice obveznog rodiljnog dopusta do šestog mjeseca života djeteta, primale puni iznos osnovice za obračun naknade, odnosno plaće, dobio je potporu Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi te drugih nadležnih tijela.



    Za očekivati je da će najavljeno ukidanje ograničenja za isplatu naknade plaće za vrijeme korištenja obveznog rodiljnog dopusta stupiti na snagu u 2008. godini. Nadalje, kako je riječ o socijalnim okolnostima koje su od osobitog interesa za društvo, predložena izmjena Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju primijenit će se na sve zatečene i buduće korisnice/ke ovog prava.



    S poštovanjem,



    Ured za odnose s javnošću

    Vlade Republike Hrvatske



    Ono "za očekivati je" mi je najgore od svega. Optimizam mi je naglo splasnuo, a baš sam se nadala tome. Sad mi, čini se, samo preostaje moratorij na stambeni kredit. :/
    bogme ću se i ja morati baviti moratorijem. samo sada, off topic, saznajem da svejedno obračunavaju kamate, ako ne produžiš trajanje kredita za toliko koliko traje moratorij, ili ako ne pristaneš da ti kasnije rata bude nešto veća, jer u kraćem roku moraš vratiti kredit (bar to piše po forumu za RBA)

  22. #122
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    matsa da li je to provjereno? ja za mjesec i po uzimam moratorij u RBA, a nisu mi to tako objasnili. može i pp

  23. #123
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    matsa, icyoh imate otvoreno hrpu topica o moratoriju!
    Molim vas da o tome ne raspravljate na ovom topicu!!!

  24. #124
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    žao mi je

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    17

    Početno

    ja sam nekidan pitanje o delimitiranju uputila direktno Kosorici, njenom PR-u i na općenitu adresu ministarstva obitelji i od nikoga ni glasa

  26. #126
    bilbo

    Početno

    zara, svaka cast! ako ipak stigne kakav kurtoazni odgovor - javi nam

  27. #127
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj zara prvotno napisa
    ja sam nekidan pitanje o delimitiranju uputila direktno Kosorici, njenom PR-u i na općenitu adresu ministarstva obitelji i od nikoga ni glasa
    i alanat je postavila pitanje još 22.kolovoza i još nije dobila odgovor... :/

  28. #128
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni se sve čini da ćemo morati preimenovati ovaj topic u "kako preživjeti porodijski s 4000, tj 2000kn"

    btw, poslala sam i ja jučer upit našoj ministrici. Iako me sve strah kak će mi odgovoriti, kaže mi kolegica da oni znaju odgovarati na mailove građana.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    84

    Početno

    Nadalje, kako je riječ o socijalnim okolnostima koje su od osobitog interesa za društvo, predložena izmjena Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju primijenit će se na sve zatečene i buduće korisnice/ke ovog prava.
    Mene zanima jel ovo znaci da ce, u slucaju da nekim cudom (recimo, ako Bog da i sl. 8) ) SAMO ZA PRIMJER, Zakon stupi na snagu 1.1.2008. - on vrijediti i za zene koje su rodile u 2007. godini i jos im nije isteklo prvih sest mjeseci porodiljnog?

  30. #130
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi to znamo koliko i ti. I jednako nas zanima.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Trini prvotno napisa
    Nadalje, kako je riječ o socijalnim okolnostima koje su od osobitog interesa za društvo, predložena izmjena Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju primijenit će se na sve zatečene i buduće korisnice/ke ovog prava.
    Mene zanima jel ovo znaci da ce, u slucaju da nekim cudom (recimo, ako Bog da i sl. 8) ) SAMO ZA PRIMJER, Zakon stupi na snagu 1.1.2008. - on vrijediti i za zene koje su rodile u 2007. godini i jos im nije isteklo prvih sest mjeseci porodiljnog?
    Čudo bi trebalo biti da Vlada po hitnom postupku ovo pošalje na sjednicu Sabora koja je trenutno u tijeku i da svi za to glasaju odmah i puste. A kako se iz Vladinog pitijskog odgovora gore može iščitati, oni to neće sada pustiti. Tako da je zaista bolje staviti topic "100 načina kako preživjeti s 4000 kuna". A kada bi se to čudo i desilo, vjerujem da bi se primjenjivalo na sve one koji su 1.1.2008. na porodiljnom. inače bi bilo vrlo diskriminativno.

  32. #132
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Tako da je zaista bolje staviti topic "100 načina kako preživjeti s 4000 kuna".
    Malo je nezahvalno ovako govoriti. Najveća većina žena u Hrvatskoj može samo sanjati o plaći te visine. Nažalost...

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Tako da je zaista bolje staviti topic "100 načina kako preživjeti s 4000 kuna".
    Malo je nezahvalno ovako govoriti. Najveća većina žena u Hrvatskoj može samo sanjati o plaći te visine. Nažalost...
    to ne znači da se moram osjećati krivom što ja imam više i da se ne moram boriti za više. žao mi je što je tako, kako je u ovoj državi, zbog drugih, naravno, ali ne sramim se toga da mi je samo kredit za stan 6,000 kuna i da naravno da bi mi bilo važno da se to delimitira. S obzirom na ogromne iznose poreza i doprinosa koje plaćam ovoj državi mislim da to i zaslužujem.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja se slažem s tobom matsa. Ja sam se za svoju plaću itekako izborila i da bi došla do nazovi boljeg imovnog stanja sam grijala stolicu godinama. Da ne govorim koliko su moji ulagali u mene. I ne smatram da imam previsoku plaću i glupo mi je spuštati glavu o pod kad se o tome priča. Ispada da mi je neugodno. Suosjećam sa ostalima utoliko što mi je žao kad netko nije adekvatno plaćen ali kako postoje razlučita zvanja i zanimanja, tako postoje i razlike u njihovim plaćama. Teško se mirim time koliko iznosi moja porodiljna naknada, koju nazivam sramotnom. Prisiljava nas da se vratimo ranije na posao i da imamo jedno do dvoje djece u najboljem slučaju. Žalosno.

  35. #135
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ma nemojte me pogrešno shvatiti. I ja spadam u grupu viših od 4.250, ne radi se o tome.
    Samo sam htjela reći da mi se čini nekak... ne znam... nepristojnim valjda, naglašavati ono: "kako preživjeti s 4000 kn?!". Zato što najveća većina populacije kod nas valjda samo s tim i preživljava i previše je cura koje su isto grijale stolicu i ne-znam-što-sve-ne radile da bi imale višu plaću, pa nemaju. Mnoge čak ni posao...
    Nije 4000 kn mala lova danas.

  36. #136
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Nije 4000 kn mala lova danas.
    je ako ti je kredit toliko. a toliko ti je jer možeš. i sada te netko zakida :/

    a sramit se jer možeš...ja neću. ne jedem niš manje jer u Africi gladuju..koliko god paralela zvučala bezosjećajno

  37. #137
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ... iz većih plaća izdvaja se SVAKI mjesec VIŠE ... i za porodiljne 8)

  38. #138
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    ovo me tako ljuti
    ne mogu vjerovati

    a onda bi teta pašteta još htjela naše glasove.

    Mogu ja shvatiti da država nema novčića za sve, čak i to da političari moraju muljati, ali tako otvoreno lagati

    U jednom trenutku sam se pitala da li se što može napraviti. A onda zaključila da sa svojim temperamentom i živciranjem mogu jedino naškoditi bebici, i a njemu samo treba mamino strpljenje, ljubav i mlijeko, a da ga za ostalo nije briga. Najmanje teta pašteta

    A moja tiha osveta - čini što možeš - kako sam u državnoj firmi, i još uvijek radim, mislim da ću početi polagano markirati sa posla bez grižnje savjesti, i kad bebač napuni 6 mj, vratiti se na posao, ali poprilično markirati. Pa da vidimo tko će mi se usuditi što reći....


  39. #139
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    malo sam googlala rodiljnje naknade+2008 i čitaa neke druge forume šta mi je izbacilo, među ostalim i neki o politici. pa tamo mnogi vjeruju da će jadranka i društvo to uvalit pred sabor u zadnji tren prije raspuštanja, pa će se izglasat, a ona uslikat za sve novine i time jer je u zadnji tren dobit i ekstra pozornost medija i javnosti.
    ne znam šta bi mislila :/

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    malo sam googlala rodiljnje naknade+2008 i čitaa neke druge forume šta mi je izbacilo, među ostalim i neki o politici. pa tamo mnogi vjeruju da će jadranka i društvo to uvalit pred sabor u zadnji tren prije raspuštanja, pa će se izglasat, a ona uslikat za sve novine i time jer je u zadnji tren dobit i ekstra pozornost medija i javnosti.
    ne znam šta bi mislila :/
    nada umire posljednja. :/

  41. #141
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne vjerujem u to. Zar ne treba proći dva čitanja da bi se izglasalo??
    Uostalom, oni sad imaju važnijih tema od nas...

  42. #142
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mogu staviti po hitnom postupku. sve se može kad su izbori

  43. #143
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja bi odma glasala za ninočku

  44. #144
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a ja bi odma delimitirala naknade

  45. #145
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ljudi!!! Danas u Novom listu piše da se ovaj prijedlog već nalazi u paketu prijedloga koje će zastupnici dobiti na izglasavanje do raspuštanja izbora!

  46. #146
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Samo sam htjela dodati informaciju oko prosječne plaće koju sam danas vidla: "Prosječna neto plaća u Zagrebu za srpanj ove godine iznosila je 5.839 kuna". Znam da je u Zg-u najveća prosječna plaća, ali nas je i na forumu najviše iz zg-a. Pa uz ovu brojku 4.000 više ne izgleda tako puno..

    A još da dodam komentar nekog bliskog hdz-u, da će delimitacija vjerojatno biti, ali ako hdz ne prođe na izborima, može se komotno za mjesec dana ponovo staviti (tako je bilo i jednom ranije kad su .. smanjili naknade). (inače uopće nisam stranački opredjeljena, da ne bi bilo da nekog zagovaram)

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    17

    Početno

    SAD ASM CULA DA JE TO NA DANASNJEM DNEVNOM REDU!!!!!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    17

    Početno

    A da li neko zna kako ce se onda racunati visina naknade za trudnice koje ce prije kraja godine krenuti na PD? Ja konkretno otvaram porodiljni 19.10. Oce li mi uzimat u prosjek i ta 2 mjeseca naknada ili ce mi uzimat placu dok sam radila? Tu bi mogao biti z...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    78

    Početno

    navodno ima nesto u danasnjnem jutarnjem, da ce ic u sabor po hitnom postupku,za prvih 6 mjeseci, drugih 6 ostaju po starom,ne stignem sad trazit...

  50. #150
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    o cure, koje lijepe vijesti (opet )... ja se opet nadam

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •