Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 323 od 323

Tema: delimitiranje rodiljnih naknada

  1. #301
    pablic

    Početno

    možda cjepidlačim, ali iz svih definicija obvezni je 28 dana prije termina i do navršenih 6 mjeseci djeteta, a 45 dana prije termina i do godinu dana djeteta majka može koristiti dopust

    HZZO
    Zaposlene majke
    Zaposlena žena može početi koristiti rodiljni dopust 45 dana prije očekivanog poroda i može ga koristiti do godine dana djetetova života.

    Zakon o radu
    Članak 66.
    (1) Za vrijeme trudnoće, poroda i njege djeteta radnica ima pravo na rodiljni dopust.
    (2) Radnica može početi koristiti rodiljni dopust 45 dana prije očekivanoga poroda i može ga koristiti do godine dana djetetova života.
    (3) Dan očekivanoga poroda utvrđuje ovlašteni liječnik.
    (5) Radnica obvezno koristi rodiljni dopust u razdoblju od 28 dana prije poroda do šest mjeseci djetetova života (obvezni rodiljni dopust). Pravo na obvezni rodiljni dopust utvrđen prema odredbama ovoga Zakona koristi se u neprekinutom trajanju.

  2. #302
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Ne cjepidlačiš, samo ne čitaš

    28 mora
    45 može

    uzmi ZOR - ista stvar

    dakle obvezni rodiljni dopust može početi 45 dana prije termina (ako želiš, ili ako se nastavlja na komplikacije, a 28 dana prije termina mora početi.

    kao što i piše u onom što si kvotala.

  3. #303
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Sad kad su tako lijepo delimitirali porodiljne naknade možda je došlo vrijeme da delimitiraju bolovanje za njegu djeteta do 3 godine. Ja sam prošli mjesec bila 10 dana na bolovavnju zbog F (15 mjeseci) i dobila 30% manju plaću (plaća mi je preko onih 4000 i nešto kuna) - skoro me šlagiralo - izbili su mi iznos jednak rati za stambeni kredit. F mi opet šmrca i ako se ponovno razboli dobro ću razmisliti da li ću otvoriti bolovanje ili ne.....Znam da se to većinu koja je ispod lilmita ne tiče ali mislim da mame koje imaju veće plaće i dobro debelo izdvajaju za zdravstvene doprinose imaju barem pravo potegnuti ovo pitanje...Rode, da li se nešto događa po ovom pitanju?

  4. #304
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    da, radi se i po tom pitanju.
    uskoro obavijest na portalu

  5. #305

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    rodila sam 19.7., znači li to da ću za 19 dana u 1. mjesecu dobiti nešto više ili ostaje i dalje 4257 kn?

  6. #306
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    za tih 19 dana dobit ćes naknadu u iznosu prosjeka svoje plaće (proporcionalan dio)

  7. #307

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    znači, bit će para !!! :D

    hvala!

  8. #308
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    podižem topic jer sam jučer čula nešto što me :?
    uglavnom rekla mi je mama da ovo stupa na snagu onog trena kada se objavi u narodnim novinama (a ne kada sabor izglasa zakon).
    U NN nisam našla ništa.

    Jel to moja mama nešto krivo skužila? Ovo je 100% zar ne?

  9. #309

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Zakon uvijek stupa na snagu ili danom objave u NN, ili osmog dana od objave u NN ili po specifikaciji.
    Mislim da je u ovom konkretnom slučaju zakona o delimitaciji rodiljnih naknada unaprijed utvrđeno da zakon stupa na sangu s 1.1.2008.
    Ali normalno je da prije objave u NN zakon ne može stupiti na snagu - to je klasična zakonodavna procedura.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Zakon uvijek stupa na snagu ili danom objave u NN, ili osmog dana od objave u NN ili po specifikaciji.
    Mislim da je u ovom konkretnom slučaju zakona o delimitaciji rodiljnih naknada unaprijed utvrđeno da zakon stupa na sangu s 1.1.2008.
    Ali normalno je da prije objave u NN zakon ne može stupiti na snagu - to je klasična zakonodavna procedura.
    o isuse, baš kad pomisliš da je gotovo, nije još gotovo.

    it ain't over till it's over... . nadam se da nije neka muljaža...

  11. #311
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    danas sam u prolazu vidjela plakat s natpisom POVECANE RODILJNE NAKNADE, a u pozadini sretni roditelji s bebom.
    koliko ja znam naknade nisu povecane samo je ukinut limit.
    ili sam ja u krivu ili netko tu vara narod?!

  12. #312
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da, trebali bi reagirati. to nije tocno sto pise. pogotovo imaju razloga biti ljuti oni kojima se zaista nije povecala rodiljna naknada!

  13. #313
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    vidjela sam reklame o "povećanju" rodiljnih naknada. Zar se smiju tako izvrtati činjenice?

  14. #314

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Vidjela sam to danas i ostala zgrožena, kakva obmana javnosti

  15. #315
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    meni je to prestrasno. kakva laz! uvijek me iznervira ta reklama na tv-u. poludim!

  16. #316
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    to o povećanju rodiljnih naknada je dio predizborne kampanje hadezea
    http://www.hdz.hr/
    kliknite na baner u vrhu

  17. #317
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da, znam, pa to nema veze s vezom. kakva podvala.

  18. #318
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Uf, za dlaku! Moja zadnja naknada za obvezni porodiljni bit će u siječnju.
    Već sam sam se pobojala da bi mene dopala bar jedna delimitirana...
    i moja

  19. #319
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ako išta znači, ja sam cijelu svoju trudnoću planirala prema tom novom zakonu. žalosno. a na kraju, nakon tih 6 mjeseci se planiram vratiti na pola radnog vremena jer će u tom slučaju moja plaća biti veća nego porodiljna naknada koja mi slijedi.

  20. #320

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    77

    Početno

    Ja sam zgrožena plakatima OSTVARENO o "povećanju" rodiljnih naknada. Mislim da bi morali reagirati jer je to obmanjivanje svekolikog pučanstva.

    Kada kažem da za blizance dobivam samo 2.500,00 kn naknade, svi misle da lažem i da je to, u najmanju ruku, svota po djetetu. Od slijedećeg mjeseca dobivat ću 1.600,00 jer su napunili godinu dana. Teta u HZZO mi je rekla doslovno: Budite sretni, pa imate pravo biti doma 3 godine! Jos samo da otkrijem formulu kako preživjeti sa tom lovom pa ću zaštiti patent.

  21. #321
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    podižem topic jer sam jučer čula nešto što me :?
    uglavnom rekla mi je mama da ovo stupa na snagu onog trena kada se objavi u narodnim novinama (a ne kada sabor izglasa zakon).
    U NN nisam našla ništa.

    Jel to moja mama nešto krivo skužila? Ovo je 100% zar ne?
    Zakon o dopuni Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju izašao je u NN 111/07 a stupa na snagu od 1.1.2008.

    ovdje vam je link

  22. #322
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj Mum2B prvotno napisa
    Ja sam zgrožena plakatima OSTVARENO o "povećanju" rodiljnih naknada. Mislim da bi morali reagirati jer je to obmanjivanje svekolikog pučanstva.

    Kada kažem da za blizance dobivam samo 2.500,00 kn naknade, svi misle da lažem i da je to, u najmanju ruku, svota po djetetu. Od slijedećeg mjeseca dobivat ću 1.600,00 jer su napunili godinu dana. Teta u HZZO mi je rekla doslovno: Budite sretni, pa imate pravo biti doma 3 godine! Jos samo da otkrijem formulu kako preživjeti sa tom lovom pa ću zaštiti patent.
    uh , i ja sam na ovo ljuta, a da ne pričam da je to njihovo OSTVARENO , odrađeno na zadnjoj sjednici sabora. toliko o tome koliko je to njima bitno..
    a ti budi čarobnjak pa živi s kreditima i bebama s takvom niskom naknadom.
    nema druge osim da krenem u politiku

  23. #323

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno


Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •