Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Plodnost za vrijeme dojenja

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Plodnost za vrijeme dojenja

    Nemam pojma kuda ovo svrstati, pa se ispričavam moderatorima... ujedno molim da to premjeste u odgovarajući topic.

    Dakle, L sad ima nešto više od 5 mjeseci. Dojim je.

    Koristim LH trakice, dakle one za određivanje plodnih dana, i svaka (već 14 dana) mi pokazuje plodnost.

    Obzirom da je nemoguće da sam plodna svo ovo vrijeme, može li mi netko pojasniti ovu pojavu?! Da li je to utjecaj hormona ili što?

    Uglavnom, voljela bih ponovo zatrudnjeti, pa zato pitam.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    što se onda zamaraš,samo dajte

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ne bi bila prva koja je zatrudnila u vrijeme dojenja. Osobno poznajem par slučajeva.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, da, a nemaš PCOS slučajno? Kod PCOS sindroma je stalno povišen LH. Jesi i prije mjerila LH i kako ti je tad bilo ili ti je ovo prvi put da mjeriš LH?

  5. #5
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Što je PCOS?
    Počela sam mjeriti prije cca. mjesec dana. Onda sam mjerila svaki dan 2 tjedna, pa odustala obzirom da mi je davao takve rezultate...

  6. #6
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Saznala. Policistični jajnici.
    Pa... nadam se da nemam taj sindrom. Uh...

    Znači, nije normalno da LH trakica stalno pokazuje plodnost?! Moje trakice uvijek imaju tamnoljubičastu kontrolnu crtu i svijetloljubičastu testnu...
    Mislila sam da je to normalno, jer kao hormoni još divljaju... dobro da sam pitala.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    To s tim trakicama ti je cirkus živi, po meni. Ne, nije normalno da stalno pokazuje. Meni je to bilo isto kritično jer sam u potpomognutoj i ključno je znat kad je ovulacija. I nabavila ja 3 vrste trakica od 3 proizvođača (škicni na Prije začeća tamo su ti linkovi di se to preko Interneta naručuje) - Ovugnost, te s interneta i još jedne. I sad na svakoj drugi rezultat - na jednoj kao ovulacija traje 5 dana, na jednoj jedan dan itd. Tako da ti to isto nije skroz pouzdano. Čini mi se da mi se najpouzdanijim pokazao Ovugnost, ali moja ginićka se smijala kad je vidila te šćape - tipa Ovugnost pozitivan u 14 h, negativan u 15 h, opet pozitivan u 16 h itd. Ne možeš se s tim pouzdati, meni je pouzdanije bilo ovulacijska sluz, i, naravno, folikulometrija.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I da, ja nemam PCOS sindrom isto. Pa se ti misli a propos LH trakica....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    To da si neplodan u vrijeme dojenja Eno mi je "rezultat" toga maloprije otišao na igralište. :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam dvije crtice imala 12 dana.
    Ali,druga je crtica bila tamnija od kontrolne samo jedan dan,pred ovulaciju.

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ma jooojjj cure... ZNAM da dojenje i plodnost nemaju veze. Spomenula sam dojenje zbog utjecaja hormona na rezultate testiranja.

    Prije sam za zaštitu od trudnoće pratila cervikalnu sluz. Čak sam znala tu i tamo iskušati te trakice i radile su.
    Kad sam htjela zatrudnjeti pratila sam sluz i zatrudnila iz prve.
    Tako da nisam baš neka neznalica niti imam problema sa začećem.

    Ali sada ne mogu pratiti sluz, nisam još niti mengu dobila, a interesiraju me razdoblja plodnosti. Zato koristim ove trakice.

    Postavila sam pitanje prodavaču tih trakica, pa kad mi odgovori proslijedit ću odgovor ovdje.


  12. #12
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Ali sada ne mogu pratiti sluz, nisam još niti mengu dobila, a interesiraju me razdoblja plodnosti. Zato koristim ove trakice.
    nazalost, trakice ti nece pomoci upravo zbog ovog sto si sama navela. One se mogu koristiti s vise-manjom pouzdanoscu samo kad su hormoni potpuno u redu, a kod tebe nisu - nemas M i jos dojis, pa ti je sigurno prolaktin skroz visok, a progesteron nizak

    morat ces pronaci neku drugu metodu zastite

  13. #13
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pujice, TO (TO, TO, TO!!!!) me zanimalo!!! Hvala ti do neba!!!

    (Ne želim zaštitu, želim zatrudnjeti. A ne hopsamo se jako redovito. I htjela bih znati KAD sam zatrudnjela.)

  14. #14
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Evo odgovora:

    "Hello Ana,

    Thank you for your inquiry. While you are still breastfeeding your body may keep certain hormone levels higher to prevent another pregnancy too soon.
    It is possible there is no ovulation while you are still breastfeeding. The indication of a normal cycle will be when you see no test line of only a very very light test line to indicate that the background hormone levels have decreased.

    Best Regards,

    Riley Stonehouse
    www.AccuratePregnancyTests.com"

  15. #15
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    nismo mi sa Prije zaceca bezveze magistrirale na tim trakicama

  16. #16
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Podizem temu....Vec 6 meseci nista ...znam da je to normalan period i da jos nema razloga za brigu....dojim svoju bebu i ne zelim da prestanem dok to ona ne odluci,ali moja gin kaze da ako mislim ponovo zatrudneti,moram prestati da dojim.
    Treba mi podrska i savet...

  17. #17
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Izbacivanje nocnog dojenja bi moglo pomoc, ili ako imas neki malo duzi period u danu (4-5) sati kad ne dojis...
    znam da ne odlucujes ti kad se papa nego beba ali vidi...
    i probaj ne dojit lezeci, ako to radis...

    ovo moze i ne mora pomoc, ali ne boli probat?

  18. #18
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa
    Podizem temu....Vec 6 meseci nista ...znam da je to normalan period i da jos nema razloga za brigu....dojim svoju bebu i ne zelim da prestanem dok to ona ne odluci,ali moja gin kaze da ako mislim ponovo zatrudneti,moram prestati da dojim.
    Treba mi podrska i savet...
    Evo podrska

    Mislim da bi ti bazalna pomogla da vidis kako ti tijelo funcionise ... Ima dosta zena na FF-u koje doje i prate bazalnu i dosta ih ima ovulaciju koliko ja vidim , mada naravno ima i onih koje ne ovuliraju . Prati neko vrijeme bazalnu pa ces shvatiti da li si ti u onoj grupi zena koje imaju ovulaciju dok doje ili u onoj grupi zena koje tada nisu plodne . Ako vidis da nemas ovulaciju , onda se odluci : ili prestani dojiti ili sacekaj malo sa " radom " na novoj bebi . Ako vidis da ovuliras , onda ces znati i kojim danima , a tada je lako tempirati odnose .

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo i ja da malo pomognem. Ja sam ostala T dok sam dojila moju K, i to kad je ona imala 7 meseci. Tada je vec bila izbacila nocni obrok, a preko dana je papala naizmenicno kasice i cickala. U to vreme jos nisam imala M, a nisam imala bas ni neki redovan keks. Rekla bih da sam potpuno slucajno zatrudnela. A kad se vec to dogodilo, znala sam, jer je K bila prilicno nervozna posle cice, a onda vise nije ni htela podoj. E to mi je jedino zao, jer sam njoj uskratila uzivanje u cici

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    evo, vidim da neko vrijeme nije bilo tu rasprave, ali ja imam slično pitanje..

    Naime, svoju kćer dojim sad već skoro 17 mjeseci, i super mi je to i ne namjeravam prestati još. Mengu sam dobila negdje po ljeti, znaći sad već nekoliko mjeseci opet imam mengu. I sad me zanima sljedeće - je li moguće da ipak nemam plodnih dana (makar imam mestruaciju), jer još uvijek dojim? Jer mjerim stalno isto s tim trakicama za utvrđivanje plodnih dana i nikad ništa... pa mi je već malo čudno..? Evo, moja frendica isto veli da tak i njoj. Ima koji slični slučaj?

  21. #21
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    trakice koje ne reagiraju bi eventualno mogle značiti anovulatorne cikluse, ali onda bi ti i sami ciklusi bili dosta dugi i zbrčkani, a koliko sam shvatila, menstruacije su ti redovite.

    koliko su ti dugi ciklusi?
    primjećuješ li neke druge promjene tj simptome ovulacije kroz sredinu ciklusa (bol u grudima, probadanje u jajnicima, plodna sluz?)

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    Čini mi se da je sve sada kao i prije - menstruacije su kolko tolko normalne (jedino razmak između prve dvije bio malo zbrčkan - 40 dana, a nakon toga 28 - 30 dana), svi simptomi isti kao i nekada.

    Ne znam da li ima veze moje dojenje? Malo mi je čudno to, jer su mi menge redovite i to. A dojila jedno vrijeme puno manje, onda su opet počeli mučiti zubići, pa je sad opet češće... (i po noći nekoliko puta, a ostalo ujutro jedanput, popodne, navecer,... ponekad i između u posljednje vrijeme dok je nervozna... ma kaj ja znam - non stop je na cici )

  23. #23
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mozda zbog prolaktina (od dojenja) nemas ovulaciju pa ti zato trakice nista ne pokazuju, odi izvadit prolaktin iz krvi i tak ces najbolje znat

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    aha, znaci prolaktin bi ipak mogao biti problem... Ja sam mislila da bi trebalo biti kolko tolko po starom, cim su se menstruacije nastavile napokon... ah... znaci, postoji mogucnost da bi za trudnocu morala prestati ili smanjiti dojiti...?

  25. #25
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    moguce da ces morat, ali prije toga provjeri prolaktin i odi na uzv da doktor stvarno vidi ima li O jer ima slucajeva gdje zene nastave dojiti, a opet dodje do trudnoce

    al obzirom da su hormoni toliko individualni u svakom organizmu najbolje provjerit posebno pa bit siguran

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vz
    Postovi
    104

    Početno

    da, istina. Idem najprije do ginekologice, pa cemo onda dalje odlucit kako i što dalje. Hvala za sada

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Neću otvarati novu temu, jer imam povezan problem.

    Zanima me dal je moguće da prolaktin (još uvijek dojim malenu) "ometa" test za trudnoću? Naime, kasni mi M preko svih granica ikada u životu, prije i nakon trudnoća, ali test pokazuje "-". U vrijeme ovulacije imali smo nezaštićeni odnos, tako da sam se već poveselila.

  28. #28
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Po mom saznanju, i ako nisam rađala, prolaktin može ometati O, a test odnosno razinu Bhcg ne.
    Možda postoji mogućnost, da ti je O bila dosta kasnije pa razina bhcg nije dovoljno visoka da bi je test detektovao ili ti se nakon poroda ciklusi nisu ustabilili. Možes uraditi bhcg pa sa sigurnosću znati T ili NE
    Koliko možes sačekaj, a možda ne bi bilo lose provjeriti hormone LH,FSH- 3 dc.progesteron 7 d.poslije pretpostavljene O i prolaktin i TSH bilo koji dan.
    Pozdrav.

  29. #29
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni su ciklusi uz dojenje dosta šaroliki.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa
    Podizem temu....Vec 6 meseci nista ...znam da je to normalan period i da jos nema razloga za brigu....dojim svoju bebu i ne zelim da prestanem dok to ona ne odluci,ali moja gin kaze da ako mislim ponovo zatrudneti,moram prestati da dojim.
    Treba mi podrska i savet...
    ma gluposti ja dojila i kad je malom bilo 3 miseca opet zatrudnila
    niko sritniji od mene tada nije bio :D :D

  31. #31
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    malo ću podići ovu temu ..
    ja dojim svog f. od rođenja(već 7 mj)
    prvu sam M dobila nakon 6 mj od poroda. kako sam već nekako trebala dosada dobiti M koja je mogućnost da se preskoči jedan mjesec menge uz dojenje i jel se kome isto dogodilo..
    mislim,veselilo bi me da sam nekim čudom ponovno T(samo ne zna kako uz svu silnu zaštitu ), no zbog carskog ipak je premalo prošlo..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja!!!!!!!
    imala sam prvu 14.12 dakle 7 mjeseci nakon poroda...
    i prošla su dva mjeseca a ja ništa
    testovi na t negativni neću ih više ni raditi...
    nemam vremena otići dr...a moram...
    osječam se dobro ponekad imam bolove kao da će mi doći ali nema je
    mislim da nisam T,vjerojatno bih primjetila a i testovi nisu pokazali...
    Sad mi je samo čekati ili ići dr...

  33. #33
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj šefika prvotno napisa
    ja!!!!!!!imala sam prvu 14.12 dakle 7 mjeseci nakon poroda...i prošla su dva mjeseca a ja ništa testovi na t negativni neću ih više ni raditi...nemam vremena otići dr...a moram...osječam se dobro ponekad imam bolove kao da će mi doći ali nema je mislim da nisam T,vjerojatno bih primjetila a i testovi nisu pokazali...Sad mi je samo čekati ili ići dr...
    I šefika,što je bilo na karju,volim kad ljudi opet dođu i kažu čemu je bila stvar jesi bila na pregledu kod gina,šta je rekao

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Od MM sestra,rodila ima 3 mjeseca doji, i eto jučer saznala da je ponovo trudna :D

  35. #35
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ostala sam trudna dok sam bebicu dojila svaka dva sata, no nazalost je trudnoca zavrsila sa spontanim.
    sad bi rado htjela ostati trudna. nakon spontanog sam mengu dobila cetri mjeseca kasnije.
    pratim sluz i temperaturu. sluz je bila oko 11 dana rastezljiva kao zvaka, sto bi bio znak da sam tada imala plodne dane. istovremeno pratim temperaturu koja je uvijek negdje izmedju 36.5 i 36.7, nikada vise - sto bi pak bio znak da ovulacije nije bilo. nakon ovulacije bi trebala znacajnije skociti.
    bebicu dojim ujutro, navecer i preko noci, no u svakom slucaju rjedje nego kad sam zadnji put ostala trudna.
    ahhhh..mozda kompliciram. sto kazu iskusne zene?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa
    malo ću podići ovu temu ..
    ja dojim svog f. od rođenja(već 7 mj)
    prvu sam M dobila nakon 6 mj od poroda. kako sam već nekako trebala dosada dobiti M koja je mogućnost da se preskoči jedan mjesec menge uz dojenje i jel se kome isto dogodilo..
    mislim,veselilo bi me da sam nekim čudom ponovno T(samo ne zna kako uz svu silnu zaštitu ), no zbog carskog ipak je premalo prošlo..
    ista, ista stvar i kod mene!!!
    nakon 6 mj dobila, unazad nekih 7 dana me donji dio trbuha rastura, a od nje ništa. i ja bi vrlo rado da nam dođe neki mali curetak, ali prva 2 carska su mi jako malo razmak (1 god i 9 mj), pa me malo frkica. a isto me frkica i test radit, pa čekam, čekam....

  37. #37
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Svi kažu može se ostati trudan dok dojiš.. ono što mene zanima ima li koja ovdje da nije mogla zatrudniti i da je zatrudnila nakon što je prestala dojiti? i znate li koga s tom situacijom?
    Moj malac sisa još cca4 puta dnevno i logično mi je da to ne ometa O i začeće .. ali opet se pitam što ako? a samo zbog tog malog upitnika ne dolazi u obzir da prekinem dojenje, trebala bih za to puno čvršći dokaz, odnosno argument.. s druge strane jaako želim drugu bebicu što prije jer sam maštala o manjoj razlici u dobi djece..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •