Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Čišćenje tapiciranog namještaja

  1. #1
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno Čišćenje tapiciranog namještaja

    Radi se o trosjedu i dvosjedu na koji nakad nismo stavili nikakvu presvlaku i sad bi to trebalo ipak malo ofriškati. Najgori su nasloni, od glave i držanja nogu na njima.
    Cure, kaj preporučate?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam čistila trosjed, dvosjed i fotelju.
    Odnosno našla na internetu firmu koja se time bavi. Bio jedan gospodin i očistio sve sa nekakvim super usisavačima. E sad s obzirom da je moja garnitura bež boje - nakon što se sve fino posušilo i nije baš bilo savršeno čisto.
    Cijena oko 500 kn za trosjed, dvosjed i fotelju.

    S obzirom da mi garnutura već nakon mjesec dana od čišćenja izgleda kao da nije ni oprana - ozbiljno razmišljam da sve to presvučem u kožu...

  3. #3
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    I ja sve čistim s vanishom, malo ga razrjedim i ribaj.

  4. #4
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I ja se upravo spremam pozvati nekog da mi očiste garnituru. Bež je boja tako da sigurno neće dugo biti čista.Ja je donekle uspjevam održavati vanishem ili tepisanom ali sad bi ipak da malo je bolje očiste, dubinski kako se kaže
    Još razmišljam da sašijem presvlaku koja bi se mogla skinuti ifrknuti u veš-mašinu na pranje ali ne znam tko bi mi to mogao napraviti da baš bude po mjeri. Ima netko ideju?

  5. #5
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Može preporuka, ako neko nabasa na dobru firmu koja profesionalno i dobro očisti garniture.

  6. #6
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni dolaze danas u 5. Ako nekog zanimaju cijene trosjed 215, dvosjed 145 i fotelja 75. Tepih ako ga sami odvoze i dovoze natrag 250 kn a ako ga sam voziš 18 kn po m2. Meni su rekli s obzirom da već dolaze čistiti da će mi odfurati tepih besplatno a ja ću ga vratiti i naplatiti po 18 kn! Još se samo nadam da će dobro očistiti.

  7. #7
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    ja sam gledala na telki kak su cistile one lampe koje imaju tkaninu oko sebe..uzele su obican sapun irazrijedile ga u vodi..tada su namocile krpicu i dobro je ocijedile is tako vlaznom prilicno dobro ocistile.ja sam probala na tapeciranim stolcima i vrijedi,skida!!

  8. #8
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo na kraju ništa od mog naručenog čišćenja! Došla dva dečka sa onim velikim usisavačem i hrpom nekih sredstava za čišćenje ali čim su vidili namještaj kažu da oni to ne rade, jer je to mikrofibra i ne smije se uopće s vodom čistiti nego kemijski! Zvala sam neke kem.čistionice ali nitko ne čisti namještaj. I što sad? Ima li netko mikrofibru i kako je čistite?Očajna sam

  9. #9
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    ja imam svj.plavu mikrofibru sa uzorcima čokolade....
    pa sam je prala sa pjenom i spužvom....otišlo je 90%,za čas je bila suha,ali i 2-3 dana jako gruba i oštra
    ustvari kad se osuši treba ju još malo istrljati suhim ručnikom da omekani

  10. #10
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Šta se mikrofibra ne može čistiti vodenom parom :shock:

    A meni mama obećala dati svoj Tutto Jebbo u zamjenu za moj "obični" vodeni usisavač.

    Do sad sam garnituru čistila Vanishem za tapecir. namještaj, na kraju dobro istrljala suhim ručnikom i super. (sv. narančasti) al ga imama kratko.

  11. #11
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Cure ja imam kutni trosjed smeđe boje,a na njemu je 7 jastuka bijele boje koji su -crni od naslanjanja-jastuci su od spužve,a navlaka se može skinuti,imama patent zatvarač-ja to mislila odnjeti na kemijsko,možda čak i ubaciti u mašinu :/ ali to vam je kako da opišem materijal-kao Pliš,Velur valjda se to tako zove,ko brušena srneća koža,nemam pojma kako da opišem-djeluje osjetljivo,ali ja ga često počistim(onaj smeđi dio) vodom i krpom i do sada su mi fleke uvijek odlazile :D

    Da li da čistim cijele jastuke ili da te navlaka skinem i probam odnjeti na kemijsko?

    Ima li tko iskustva s takvim namještajem i materijalom?

  12. #12
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam se s mora vratila i mama me iznenadila. Oprala kompletnu garnituru.
    Kaže da je sve prala s mikrofibrom natopljenu u pjenu od Jara i dobro iscijeđenu. Sve mi je kao novo :D

  13. #13
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa
    Meni dolaze danas u 5. Ako nekog zanimaju cijene trosjed 215, dvosjed 145 i fotelja 75. Tepih ako ga sami odvoze i dovoze natrag 250 kn a ako ga sam voziš 18 kn po m2. Meni su rekli s obzirom da već dolaze čistiti da će mi odfurati tepih besplatno a ja ću ga vratiti i naplatiti po 18 kn! Još se samo nadam da će dobro očistiti.
    U Osijeku je cijena 8kn po m2. Dođu pokupe tepi, odvezu, vrate, postave na mjesto. Ja sam sa mojima zadovoljna, ali tolika razlika u cijeni!!!!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Ja sam se s mora vratila i mama me iznenadila. Oprala kompletnu garnituru.
    Kaže da je sve prala s mikrofibrom natopljenu u pjenu od Jara i dobro iscijeđenu. Sve mi je kao novo :D
    Vjerujem Jaru, samo koja mikrofibra?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Trebala bi oprati jednu fotelju svijetle boje od mikrofibra pa eto ako netko zna neku firmu za čišćenje u Zg.

    S obzirom da nikada još nisam koristila takvu uslugu zanima me da li donesu strojeve i rade to u stanu ili kao i tepihe odnesu očiste i vrate čisto.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Ja sam u Kauflandu kupila neko sredstvo za čišćenje unutrašnjosti i kože auta. Auto se savršeno blistao.

    Ali mi je za namještaj trebala godina da se odlučim pokušati s tim i skinem prekrivače ... Rezultat: savršeno čisto. Otišla čokolada, 2 traga što se madam ispišala, da izvinete, i jedan nesquick.

    Ako nekog zanima pogledat ću točan naziv proizvoda.

  17. #17
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Cure drage preporučam vam Opal pastu.

    Danas sam oprala dvosjed, trosjed i fotelju koji su bili u flekovima s njom i namještaj izgleda kao nov.
    Namještaj je od mikrofibre i tamno je plave boje. Nema nikakvih ostataka paste niti da se uništila boja.

    Svakako preporuke.

  18. #18
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Ora,

    a kako to ispereš?

  19. #19
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    Ora,

    a kako to ispereš?
    Malo paste sam razrijedila u toploj vodi i s time prala. Sa čistom vlažnom krpom sam prebrisala i ništa nije ostalo, jer se ona pjeni dokle god je ima na površini.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    podižem
    ima li tko za preporučiti osobu/firmu za čišćenje tapec. namještaja parnim čistačem? zagreb

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Podižem temu. Ima netko preporuku servisa za čišćenje - garnitura za sjedenje od mikrofibre?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •