Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Instant juhe - jesu li nezdrave?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj MMoover prvotno napisa
    Instant juhe - jesu li nezdrave?
    mislim da jesu

  2. #52
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja mislim da je sve iz vrecica nezdravo. ali ponekad si pojedem juhu jer mi je fina, a nekad i umocim prst u vegetu jer mi je super
    osim sastojaka koje napisu na vrecici, uvijek me zanima sta je jos skriveno unutra.
    najgore zvuce taj glutaminat i hridr. biljno ulje.

  3. #53
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    slazem se da su nezdrave ali i mi ju ponekad pojedemo!

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    .mislim da u njima nema ni P od povrca, gola cista kemija.
    mislim da ima P i O ali ovaj ostatak je zamjenio MNG

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Kod nas se juha iz vrećice jede samo onda kad dolazimo jako kasno doma i to nam je najbrže tekuće za pojesti. Ja volim onu s gljivama pa si 2 puta na godinu i to priuštim

    Ostala gotova jela ne jedem jer mi se doslovce gade. Odrasla sam na noninoj domaćoj kuhinji i nemogu se naviknuti na te kemijske preparate. Ne volim ni vegetu pa je ja ne koristim, ali mm je obožava pa kad on kuha onda je stavi u jelo.

    Zgadila mi se kad sam bila trudna sa Danielom i bili smo na ručku kod sveki. Napravila je pohanu piletinu i kad sam zagrizla osjetila sam okus vegete i sve ispovračala. Od tada je ne podnosim

    Kasnije sam čula da je jako kancerogena pa mi je to bio i razlog više da je izbacim iz upotrebe.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Ajme ljudi, pa gdje bi mi stigli kada bi sa svakog proizvoda kojeg kupimo citali sastojke i zdrave i nezdrave!Ja osobno mislim da je neizbjezno da bas sve izbjegnemo kada zivimo i radimo ovim danasnjim tempom.Da sam stalno doma i da imam vremena da odem svaki dan na plac po "domace" voce i povrce, pa da jos "zdravo" kuham, vjerojatno ne bi radila ovaj posao koji radim nego bi bila domacica! Mi smo vec odavno prestali gledati te silne E-ove u sastojcima, konzervanse i sl, jer smo se samo bespotrebno nanervirali,a tak i tak to nismo mogli izbjeci.Ne hranimo se nesto narocito zdravo, kao i svi ostali s kojima se druzimo, no nije bas i da jedemo sve sto nam dode pod ruku.Onako,nekakva sredina i nista nam ne fali!Zala jede sve sto jedemo i mi!I uziva u tome!

  7. #57
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Barbi, zaista se iz dna duše ne slažem s tobom :/

    Mi smo vec odavno prestali gledati te silne E-ove u sastojcima, konzervanse i sl, jer smo se samo bespotrebno nanervirali,a tak i tak to nismo mogli izbjeci
    Ne možeš ih izbjeći sve, ali uz zaista malo truda možeš ih izbjeći puno

    Ajme ljudi, pa gdje bi mi stigli kada bi sa svakog proizvoda kojeg kupimo citali sastojke i zdrave i nezdrave!
    Stigli bi (i stići ćemo kad tad do toga!) da se proizvođači E-ovima i ostalim otrovima krcatih proizvoda čohaju po glavi i gledaju kako im krivulja prodaje pada i da im dođe iz guzice u glavu da ljudi više ne puše tako masovno fore "samo nek je brzo gotovo i servirano" već da nas ima sve više koji razmišljamo o tome čime se hranimo

    Malo nas je za sad, ali polako, za sve promjene treba vremena da uhvate korijen.

    Sjećam se prije x godina kad se počelo govoriti o razvrstavanju otpada. Ja sam okretala očima na "tu nepotrebnu glupost" i govorila "joooooooooj, pa kam bi došla kad bi sve odvojeno skupljala, pa nema ja vremena, pa kud ću s tim, pa ovo, pa ono!" Ali mi se upalila žaruljica i sad doslovce automatski odvojeno skupljam sve što mogu i gle čuda, odjednom mi nije problem ni vrijeme ni prostor
    Konačno mi je kliknulo u glavi i radim to jednostavno zato jer znam da radim dobru stvar

    Po tom principu mislim da mogu i moram naći vremena i volje da, kad god mogu, pazim što jedemo. Jer, ako već pažljivo izbacujem smeće iz kuće, bio bi red da isto tako pažljivo izbjegavam ubacivati smeće u sebe 8)

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Barbi, zaista se iz dna duše ne slažem s tobom :/


    Stigli bi (i stići ćemo kad tad do toga!) da se proizvođači E-ovima i ostalim otrovima krcatih proizvoda čohaju po glavi i gledaju kako im krivulja prodaje pada i da im dođe iz guzice u glavu da ljudi više ne puše tako masovno fore "samo nek je brzo gotovo i servirano" već da nas ima sve više koji razmišljamo o tome čime se hranimo

    Malo nas je za sad, ali polako, za sve promjene treba vremena da uhvate korijen.

    Sjećam se prije x godina kad se počelo govoriti o razvrstavanju otpada. Ja sam okretala očima na "tu nepotrebnu glupost" i govorila "joooooooooj, pa kam bi došla kad bi sve odvojeno skupljala, pa nema ja vremena, pa kud ću s tim, pa ovo, pa ono!" Ali mi se upalila žaruljica i sad doslovce automatski odvojeno skupljam sve što mogu i gle čuda, odjednom mi nije problem ni vrijeme ni prostor
    Konačno mi je kliknulo u glavi i radim to jednostavno zato jer znam da radim dobru stvar

    Po tom principu mislim da mogu i moram naći vremena i volje da, kad god mogu, pazim što jedemo. Jer, ako već pažljivo izbacujem smeće iz kuće, bio bi red da isto tako pažljivo izbjegavam ubacivati smeće u sebe 8)
    Super!ja ti se divim na vremenu i volji, ja jednostavno nisam takav tip kao ti! I mislim da nas je većina ovakvih kao ja,a manjina ovakvih kao ti!tako da upravo iz tog razloga mislim da smo jaaaaaako daleko od toga da ćemo zadati glavobolje proizvođačima E-ova.

  9. #59
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ali to nije razlog da odustanemo i bacimo koplje u trnje

  10. #60
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj Barbie prvotno napisa
    Ajme ljudi, pa gdje bi mi stigli kada bi sa svakog proizvoda kojeg kupimo citali sastojke i zdrave i nezdrave!Ja osobno mislim da je neizbjezno da bas sve izbjegnemo kada zivimo i radimo ovim danasnjim tempom.Da sam stalno doma i da imam vremena da odem svaki dan na plac po "domace" voce i povrce, pa da jos "zdravo" kuham, vjerojatno ne bi radila ovaj posao koji radim nego bi bila domacica! Mi smo vec odavno prestali gledati te silne E-ove u sastojcima, konzervanse i sl, jer smo se samo bespotrebno nanervirali,a tak i tak to nismo mogli izbjeci.Ne hranimo se nesto narocito zdravo, kao i svi ostali s kojima se druzimo, no nije bas i da jedemo sve sto nam dode pod ruku.Onako,nekakva sredina i nista nam ne fali!Zala jede sve sto jedemo i mi!I uziva u tome!
    Makneš paštete, salame, topljene sireve, hrenovke, kobasice
    juhe iz vrećica, vegetu, smrznute gotove stvari
    raznorazne grickalice s svakakvim okusima, slatkiše, pudinge, montije i dukatinije
    i to je već veliki korak.
    Kad dođem s posla spremim nam jest, skuham saft meso/povće, nekakvo sočivo koje se skuha u sekundi ako je namočeno, tjesteninu, ribu...sve relativno brzo, lagano, koliko toliko zdravo.
    I D jede sve što i mi jedemo. voće, povrće, tjesteninu, meso, ribu, sir, čokoladu(koja mi je najbolji izbor ako već jede slatkiše, u minimalnim količinama)i sva kuhana domaća jela.
    Sve se više piše o zdravoj prehrani, i ljudi se trude da se hrane zdravo, ako već nemam organski uzgojeno povrće nemora značiti da ću tamaniti hrenovke. Prodaja im polako pada, cic po mic pa će i doć do dna....

  11. #61
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    ako već nemam organski uzgojeno povrće nemora značiti da ću tamaniti hrenovke.
    Tako jeeeeee :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    I mislim da nas je većina ovakvih kao ja,a manjina ovakvih kao ti!tako da upravo iz tog razloga mislim da smo jaaaaaako daleko od toga da ćemo zadati glavobolje proizvođačima E-ova.
    Ja se svrstavam u manjinu, u kupovini si lijepo dam oduška i čitam deklaracije i sastav svih proizvoda koje bacam u košaricu. Kada to radim ne razmišljam puno o proizvođačima E-ova koliko o sebi samoj i onima kojima kuham...A ukoliko se kroz dogledno vrijeme smanji količina kemijom zatrovane hrane na tržištu, super. Meni se ipak čini da su ljudi u globalu počeli više razmišljati o kvaliteti hrane jer zbilja nam se servira svašta...

  13. #63
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    moje mišljenje je da definitivno nisu zdrave, ali čujem da instant juha djeluje kao infuzija...

    dobro je kod niskog tlaka....

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Mi ne tamanimo hrenovke, ali ih pojedemo 1 na tjedan.grickalice tipa čips i smoki ne jedemo, no jedemo Dukatino siriće i to par puta dnevno.Takvi smo, uživamo, fino nam je i ne mislimo da si time ugrožavamo zdravlje.

  15. #65
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Stigli bi (i stići ćemo kad tad do toga!) da se proizvođači E-ovima i ostalim otrovima krcatih proizvoda čohaju po glavi i gledaju kako im krivulja prodaje pada i da im dođe iz guzice u glavu da ljudi više ne puše tako masovno fore "samo nek je brzo gotovo i servirano" već da nas ima sve više koji razmišljamo o tome čime se hranimo
    Čemu hajka na e-nomenklaturu?

    Uvedena je da bismo se bolje razumjeli, a postala kamen spoticanja
    Ne znači da je sve što je označeno E-brojem štetno.

    Znaš npr. kaj je E-948?
    Kisik 8)

    P.S. Najzdravija je juhica koju sama skuham. Od povrća i mesa provjerenog uzgoja. Ali to stignem tek svaku treću nedjelju (makar me neki uvjeravaju da bih i meso trebala izbaciti, jer sam pojela nečiju mamu, sestru ili kćer)
    No na stranu to. Zdravo je jesti i u međuvremenu. Pa se koji put na jelovniku nađe i juha iz vrećice

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Znaš npr. kaj je E-948?
    Kisik 8)
    Eh, kisik... pa i on radi štetu tijelu (iako ga trebamo).
    Koji je E- za antioksidanse?

  17. #67
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    povremeno pojedemo juhicu iz kesice. doduše rijetko jer meni nije baš najfinijeg okusa.

    a jedemo mi i hrenovke i paštete i smoki i čips. sve u granicama normale i ne toliko često da bi radi toga mogli poumirat. ako pobacamo žlice i odemo bogu virujem da će bit od drugih stvari, a najmanje od juhice iz kese, hrenovki i pašteta.

    ali vratimo se na juhice iz kese: jedina koja meni odgovara i koju stvarno volim pojest s vremena na vrijeme je ona od češnjaka.

    one juhe-kocke tipa kokošja, goveđa....su mi odvratne.

    najdraža mi je od naših domaćih koka. makar znam šta su jele i šta ćemo mi pojest kad ih skuhamo. isto je i sa povrćem.
    šta se tiče povrća sa pazara i od bakica koje su ga eto friško ubrale u 4 sata ujutro: sve je to domaće i zdravo uzgojeno ko černobil.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    mislim da su juhe iz vrećice jako nezdrave i zato što sadrže toliko soli. Naime, jedan prijatelj mi radi u Podravki (završio je prehrambeno-biotehnološki faks). Pokušao je progurat juhe iz limenke, al nije imalo prođu kod nadređenih. Njegov argument je bio da su ipak manje štetne od onih u prahu jer sadrže manje soli. On inače ne jede niti juhe iz vrećice niti Vegetu (a proizvodi ju).

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa
    On inače ne jede niti juhe iz vrećice niti Vegetu (a proizvodi ju).
    Ma to ne mora ama baš ništa značit... koliko nepušača radi u tvornicama duhana... :/

  20. #70
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Podravka je počela trpati juhe bez MSG-a i neznamčegavećne. Maznuo sam za probu od gljiva i bila je OK.

  21. #71
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Hvala na gotovim juhama, da ih naprave ne znam od čega. Kad mi se na žlicu počne hvatati ona masnoća, gubim apetit.

  22. #72
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa da, a ovo o čemu pišem nema ni tih masnoća.
    Nisam očaran instant džidžama, ali uvijek imam nekakvu u rezervi jer ju pomoću pare iz stroja za kavu spremim u ~2 minute. To mi je nešto kao hitna pomoć kad sam mrtav-gladan i želim nešto toplo niz grlo.

  23. #73
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Makneš paštete, salame, topljene sireve, hrenovke, kobasice
    juhe iz vrećica, vegetu, smrznute gotove stvari
    raznorazne grickalice s svakakvim okusima, slatkiše, pudinge, montije i dukatinije
    i to je već veliki korak.
    Kad dođem s posla spremim nam jest, skuham saft meso/povće, nekakvo sočivo koje se skuha u sekundi ako je namočeno, tjesteninu, ribu...sve relativno brzo, lagano, koliko toliko zdravo.
    I D jede sve što i mi jedemo. voće, povrće, tjesteninu, meso, ribu, sir, čokoladu(koja mi je najbolji izbor ako već jede slatkiše, u minimalnim količinama)i sva kuhana domaća jela.
    Sve se više piše o zdravoj prehrani, i ljudi se trude da se hrane zdravo, ako već nemam organski uzgojeno povrće nemora značiti da ću tamaniti hrenovke. Prodaja im polako pada, cic po mic pa će i doć do dna....
    X od riječi do riječi

    Davore, samo da te obavijestim da je odvikavanje od vegete prošlo brzo, bezbolno i nadasve uspješno. Nisam od onda uopće došla u napast da je kupim i ništa nam ne fali. Kao ni bez juha iz vrećice, za koje vjerujem da su također kemija na istu foru i ne pada mi na pamet radi svoje komocije (a ne'š ti posla skuhat jednom tjedno lonac juhe, pa podgrijavati po potrebi) trpati nas E-ovima.

  24. #74
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja ne mislim da su zdrave ali pjedemo tu i tam koju.
    Tu i tram je jednom u 3 mjeseca otprilike.
    Ali vegetu koristimo, ne znam, ja nekak ne mogu bez vegete :/

  25. #75
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    I ja sam mislila da ne mogu bez vegete, upravo zbog njezinog sastojka koji izaziva ovisnost, a kad sam shvatila da sam ovisnica, bila mi je to dovoljna motivacija da je izbacim iz kuhinje.

    Inače, ako pribjegavate instant juhama zbog praktičnosti i brzine, ja sam problem "kako do brze/ zdrave juhe" riješila ovako: u nedjelju obavezno skuham veliki lonac juhe, pileće/ kokošje/ goveđe s puno povrća. U nedjelju, osim neizbježne juhe, potamanimo i povrće iz nje, a ostatak procijedim, pa takvu krasnu bistru juhicu spremim u frižider i onda tokom tjedna, ako nije ćušpajz na meniju, vadim onoliko juhe koliko nam treba za ručak, i ukuhavam varijacije na temu- noklice, rezance, zvjezdice, rižu, ribanu mrkvicu, uvijek obavezno svježi sjeckani peršin. Služi mi i kao temeljac za saftove. pisofkejk

  26. #76
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nes ti problema dobiti neku instant juhu... kladila bi se da ih se x dobije brze nego ova iz vrecice

    Evo recimo krem juha od tikvica... Ihaaaaj, treba ti samo voda zavriti, a kad ubacis tikvice, one cim vide vrucu vodu su skuhane. Ja ubacim i malo crvenog luka, persina, zacina, soli, bibera... Za 10min (doslovce) je juha kuhana. Zaletis se mikserom unutra i voila - eto instant krem juhe za tili cas

  27. #77
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Linda, pa kolki ti je taj lonac? ja uvijek skuham u našem najvećem loncu, i nakon 2 ručka više nema juhe

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Linda, pa kolki ti je taj lonac? ja uvijek skuham u našem najvećem loncu, i nakon 2 ručka više nema juhe
    Tak i kod nas.
    Meni recimo uopće nije jasno da li itko kupuje instant paradajz juhu kad je ona doma gotova za 15-ak minuta....

  29. #79
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Linda, pa kolki ti je taj lonac? ja uvijek skuham u našem najvećem loncu, i nakon 2 ručka više nema juhe
    x

    kod mene max 3 rucka a cini mi se da i nije zdravo vise od toga. nek me neko pliz razuvjeri

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    moram priznat da nisam ljubitelj instant juha i da ih izbjegavam maksimalno ( jednostavno su preumjetne ), na žalost vegetu koristim čisto kad nemam dovoljno povrća u kući), sva sreća ni moja curica ih ne voli, za razliku od domaće juhe koju jede svaki dan i ona nam je temelj prehrane, uostalom ak neš volim kuhat onda su to juhice ( a o bebi papicama da ne pričam )

  31. #81
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    vegetu nitko nikada u našoj kući nije koristio
    ali juhe iz kesice povremeno pojedemo ostali ukućani nisu baš oduševljeni ali ja obožavam sve juhe i domaće i iz kesice meni ručak nije ručak ako nema juhe i salate

  32. #82
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    kod nas uglavnom neki čušpajz pa za juhom nema neke potrebe!
    ako juha onda mesna!
    ali ponekad...volim ja one iz vrećice...ali zato jer ih ne znam napraviti sama!
    anchie 76 thanx za tip za tikvice!
    i ostali prijedlozi su dobrodošli!

    i back to topic: mislim da instantice i nisu zdrave!
    nisu zdrave ni one iz vrećice ali te instantice su mi too much!

    i OT, vegeta ne stanuje u mojoj kuhinji!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne umaramo se preteškim filozofijama oko zdravog i ne zdravog. Večina prehrambenih namirnica danas je nezdrava, bilo instant juha ili npr. rajčica iz vrta, a špricana vrag zna koliko puta. Moramo nešto jesti, pa pojedemo svega po malo i eto sreće- još smo živi, a fala bogu i zdravi smo.

  34. #84
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    ....MD bi jeo svaki dan juhu iz vrečice, a na domaću pileću, kokošju, goveđu, povrtnu - svaki put frkne nosom i pojede samo da zamaže tanjur. Jasno vam je kakve se borbe doma vode
    Identično i kod nas
    Ali polako ću ja i to srediti.
    A dal su zdrave? Čisto sumnjam...

  35. #85
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa
    anchie 76 thanx za tip za tikvice!
    i ostali prijedlozi su dobrodošli!
    isto to mozes napraviti od drugog povrca. Mi najcesce radimo brokulu - to nam je omiljena ili cvjetacu.

    Stavis kuhati, posolis, ja dodam malo susenog povrca kotany, neke druge zacine po zelji, kad je skuhano, smiksas i to je to. I onda svako sebi doda kiselog vrhnja i

    Krem juhe su fakat najbrze i najjednostavnije za napraviti.

  36. #86
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj ninik prvotno napisa
    anchie 76 thanx za tip za tikvice!
    i ostali prijedlozi su dobrodošli!
    isto to mozes napraviti od drugog povrca. Mi najcesce radimo brokulu - to nam je omiljena ili cvjetacu.

    Stavis kuhati, posolis, ja dodam malo susenog povrca kotany, neke druge zacine po zelji, kad je skuhano, smiksas i to je to. I onda svako sebi doda kiselog vrhnja i

    Krem juhe su fakat najbrze i najjednostavnije za napraviti.
    X
    I mogu ih jesti do besvjesti

  37. #87
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj ninik prvotno napisa
    anchie 76 thanx za tip za tikvice!
    i ostali prijedlozi su dobrodošli!
    isto to mozes napraviti od drugog povrca. Mi najcesce radimo brokulu - to nam je omiljena ili cvjetacu.

    Stavis kuhati, posolis, ja dodam malo susenog povrca kotany, neke druge zacine po zelji, kad je skuhano, smiksas i to je to. I onda svako sebi doda kiselog vrhnja i

    Krem juhe su fakat najbrze i najjednostavnije za napraviti.
    X
    I mogu ih jesti do besvjesti
    x

    ja ne koristim stapni mikser nego kroz cjedilo za juhu propasiram povrce (sparoge, blitvu, tikvice, brokulu...) koliko mogu a ono sto ne prodje vratim opet u juhu i umjesto vrhnja stavim gustin. ili za bistru juhu od povrca ne stavim ni vrhnje ni gustin nego malo maslinovog ulja na pocetku, posolim i povrce. mi to zovemo falša juha.

    evo jedna ideja za max. reciklirani rucak: juha, pire krumpir i pohana piletina, salata. vodu od krumpira za pire, nakon sto izvadis krumpir, ostavit da kuha, dodat malo maslinovog ulja i sitno nasjeckanu mrkvu i krumpir. u smjesu jaja i brasna za pohanje, u ono sta ostane nakon pohanja, dodat malo griza da zgusne i napravit okruglice za juhu. napravit neku salatu.

  38. #88
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj ninik prvotno napisa
    anchie 76 thanx za tip za tikvice!
    i ostali prijedlozi su dobrodošli!
    isto to mozes napraviti od drugog povrca. Mi najcesce radimo brokulu - to nam je omiljena ili cvjetacu.

    Stavis kuhati, posolis, ja dodam malo susenog povrca kotany, neke druge zacine po zelji, kad je skuhano, smiksas i to je to. I onda svako sebi doda kiselog vrhnja i

    Krem juhe su fakat najbrze i najjednostavnije za napraviti.
    Instant juhe već odavno ne jedem, ali obožavam ove home made krem juhe. Može ih se napraviti od dosta povrća.
    Moji favoriti- brokula/ cvjetača/ batat/ bundeva

  39. #89
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mi napravimo - u vodi skuhat mrkvu, krumpir, crveni luk, komadić puretine ili piletine. smiksat kad se skuha, ko voli dodat malo vrhnja. mljaaaac. brza juha, ili falša juha - na malo maslinovog ulja prodinstat krumpir na kockice, malo mrkvice, crveni luk, dodat vode, malo pelate, sol papar i ukuhat šaku riže. juha od leće je kuhana za 20 minuta,ubacit krumir na sitne kockice, kad je kuhana može se smiksat a nemora, dodat malo češnjaka i peršina, i mljac.
    od instant juhe bolji je i grah ili slanutak iz konzerve, ja operem od one vode, prodinstam malo češnjaka, peršina, dodat malo crvene paprike kod graha, kod slanutka krumpir, ma ideja sto! pa grašak iz konzerve s mrkvicom i rižom. puretina i piletina se skuhaju za pola sata, čak i prije ako se izreže na male kockice. juha od piletine je gotova za ravno 30 minuta, batak, karabatak, krilo, sve u komadu. riba isto, pola sata pune prireme. :D

  40. #90
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ajme ideja!!!!!!!!!!!!!!!!
    a ja se "mučim" sa juhom iz vrećice!!!!!
    ovo je super!
    nekako me mame brokula i grašak!
    mljac!

  41. #91
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Linda, pa kolki ti je taj lonac? ja uvijek skuham u našem najvećem loncu, i nakon 2 ručka više nema juhe
    Pa, ogroman je, sigurno desetak litara. Dobro, kad izvadim, meso i procijedim povrće, ispadne na kraju i duplo manje, ali opet, ne jedemo baš svaki dan juhu, 2-3 dana u tjednu bude neko varivo, a ostale dane taman svakome jedan tanjur.

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    kod mene max 3 rucka a cini mi se da i nije zdravo vise od toga. nek me neko pliz razuvjeri
    Ma, gle, i kod mene na kraju ispadne da juhu iz frižidera imamo max. 3 puta, ako računam da je prvi dan (u nedjelju) svježa, a da ostalih šest dana, kad je varivo, 2-3 puta, ne ide juha. Poanta je da uopće nema potrebe za juhama iz vrećice, nego da je bolje napraviti zalihu koja će pokriti cijeli tjedan. Uostalom, nije da svaki put podgrijavaš cijeli lonac, već samo koliko ti treba za taj dan. Juha bez problema može ostati kao svježa cijeli tjedan, ali samo ako se potpuno procijedi, inače se meso i povrće počne raspadati i postane bljak.
    I krem juhe su super, brze, lagane, fine, često ih radim. Favorit su mi od karfiola, tikvica ili mrkve.

  42. #92
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Meni se nekak ne sviđa ideja da mi juha (makar i procijeđena) stoji duže od dva dana u frižideru. Ja je radije zamrznem po porcijama za nas 5 i bude je za oko 3 puta.

    Kad je odmrzavam, paralelno u malo vode (skoro na pari) skuham povrće (mrkvicu, grašak, poriluk, brokulu, karfiol, ne nužno sve odjednom, ali barem 3 vrste) i u drugoj posudi prokipim juhu, pomiješam sve skuha, ukuham rezance i bude jako fina (kad sam prije probala kuhati povrće u toj juhi bila mi je juha bljakasta pa sad radim svako posebno).

  43. #93
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Prehlađena sam osamstoti put u zadnjih pola godine i kaj mi ove instant juhe fino sjedaju. Čajevi? Nemrem. Jednostavno ne.

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa ne bu i to trajalo vječno zar ne?
    Ali isto tako možeš jedan dan napraviti poveću količinu recimo pileće juhe što je nekad bio sinonim za lijek za prehladu, i zakuhavati par dana koliko misliš pojesti

    Uostalom ideja od male sirene je baš super
    Da ti brzo prođe!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2022. at 22:30

  45. #95
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Potpuno sam odlepila za ovom. Usrećuju me kak malu bebu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •