Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: iscjedak iz uha

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno iscjedak iz uha

    S. se zalio da ga jako boli uho, imao je i povisenu temp., bilo mu je lose, dr. je dijagnosticirala da se radi o upali, i dala antibiotik. Inace, zadnjih par dana primijetili smo da slabije cuje.
    Nakon sto je popio prvu dozu antibiotika, i odspavao si, malo je zivnuo, i u igri s prijateljima zatvorio nos i tako se smijao. Iz upaljenog uha se pojavio sekret, tamno zuti - odmah je evidentno bolje cuo. Ocito se taj neki cep koji je imao, pod pritiskom otopio, i izletio van

    ali to curkanje, tj. vlazenje, se nastavilo i danas (cijela prica sa lijekom je pocela jucer), pa se pitam da li je to normalno? Nista ga vise ne boli.
    Prvi put se susrecemo sa sekretom iz uha, kao mali imao je dosta upala srednjeg uha, ali nikad nista nije islo van
    :?

  2. #2
    ivarica

    Početno

    ivarov prijatelj luka ima ucestale upale uha i kad mu taj smedji cep ispadne nakon tog ga vise nista ne boli.
    moja sestra je isto tako ko mala cesto imala iscjedak, kušini su uvijek bili u smedjim flekama.

    mi na srecu nemamo s usima problema, ali vjerujem da kad bi ivaru nesto pocelo curiti, ja bi panicarka sigurno prvo pomislila da mu to likvor izlazi van

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam procitala da "U srednjem uhu postoji tekucina, a ako bubnjic pukne ( :shock: ), pojavljuje se sekrecija iz uha."
    Pa sam nakon toga bila malo :? :?
    Vec sam razmisljala danas nazvati dezurnog otorinca u Vinogradskoj :/
    A mozda nazovem sutra 8)

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ako je to gusta, žuta mast nemojte se žaliti što će vječito imati prljave uši. To je samo dobro i dok mu tako curi neće imati problema s ušima. Moj je sin od malena takav i nikada s ušima nije imao problema. I dan danas mi je odlazak u školu noćna mora da mu ne zaboravim očistiti ušnu školjku jer će mu se djeca rugati. Inače, i doktori su nam potvrdili da je to znak zdravog funkcioniranja uha, samo je kod nekih to jače, a kod nekih slabije izraženo. Problematično je kada ništa ne curi pa se stvrdne i stvori čep koji dalje može stvoriti komplikacije. Ipak, provjerite kod liječnika o kakvoj se to vrsti iscjetka radi s obzirom na tegobe koje ste upravo imali.

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ne zalim se ja zbog zmazanih usiju. jos jedan dio tijela za koji moram zanovijetati da se opere , nista strasno

    on inace ima dosta jaku sekreciju, koja mu se skupljala u uhu, vec smo bili i na ispiranju uha (doc. nije mogao obaviti pregled, jer nista nije vidio ). Ja sam protivnik raznoraznih kapi i ulja za kapanje (narodnih i nenarodnih) u uho, pa ne znam kako olaksati izlazenje tog cerumena van.

    ali, da ne skrecem s problema, ovaj put je curenje izazvano upalom, i to je ono sto me je zabrinulo.
    na redovitu kontrolu kod otorinca smo naruceni tek krajem veljace, pa zato mislim da cu ih ipak nazvati

  6. #6
    ivarica

    Početno

    sanjica, mislis na cerumen?
    za iscjedak iz uha kakav spominje emily znam troje djece da su ga imala, i svih troje imaju problema sa usima, bilo da su skloni upalama (kao sergej), bilo da imaju problema sa sluhom. i moju sestru koja kao odrasla jos uvijek ima probleme, šum u ušima, bol kod ronjenja ....

    emily, svakako iscjedak spomeni lijecniku
    htjela sam te umiriti, da do ujutro ne izmislis svakakve scenarije :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •