Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: gljivice i začeče..

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno gljivice i začeče..

    Cure molim vas za pomoć.
    Danas mi je 18-i dan i zadnjih par dana je bila pojačana akcija i sve se činilo ok..no naravno danas cijeli dan osječam kao da ču ponovo (po tko zna koji put) dobiti prokletu Cadidu...
    Nisam baš sto posto jel me još ništa ne svrbi, ali je osječaj neugode prisutan, plus šta se sluz pomalo gruda..ne jako, ali ipak...

    e sad ..zanima me..ako sve ostane ovako i prođe samo od sebe da li ta gljivica totalno onemoguči začeće (kojem se iskreno nadam)..
    tj.jednostavnije..ako bi se koji plivač primio da li bi ja gljivica uništila ili ipak postoji nada...

    Mislim te gljivice mi je već na vrh glave..redovito ju imam svakih par mjeseci i nikako se riješiti...a baš smo se ovaj mjesec opustili..

    Pomagajte..hvala..

  2. #2
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Stvarno nisam ekspert za to, ali mislim da neće. Osim toga, oni su već daleko poodmakli!

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja bih možda pitala ginića, jer ne znam da li candida prolazi sama od sebe, tj. bez vaginaleta. A kako pak one djeluju na plod koji se treba ugnjezditi u maternici, isto nemam pojma.

    U svakom slučaju, držim fige da je akcija urodila plodom. Treba se još samo malo strpiti pa ćemo vidjeti rezultate...

  4. #4
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Nemam neki dobar savjet, no suosjećam s tobom jer mi se gljivice polavljuju svaki drugi mjesec. Svaki put kad se nadam zaćeću, a kasnije se tješim da je bolje da nisam trudna zbog vaginaleta. Jedna od stvari koja mi je donekle pomogla je anticandida dijeta koju sam pronašla na stranici poliklinike Harni pa bi možda bilo dobro da pogledaš i to. Meni je po toj dijeti bilo prilično bolje no za vrijeme blagdana sam odustala. sve sam luća i ljuća na tu situacju jer sam primjetila da od svoje 16 godina iz istog razloga odlazim na preglede (osim nekih 4-5 puta kad je bilo nešto drugo u pitanju pa evo od idućeg tjedna ja se vraćam na taj strogi režm prehrane bez šećera i bijelog brašna te sa puno vlaknastog povrća.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kandida voli alkalnu okolinu.
    Spermići su u alkalnom mediju i krepavaju u prekiselom.
    Normalna flora vagine je kisela i ne pogoduje kandidama.
    Eto, po tome se spermići i kandida baš dobro slažu... A možda ti se pojavljuje kad sperma previše alkalizira okolinu. Mislim da plivači otplivaju svoje za nekih 12 sati (prođu cervix) - možda da kad završe plodni dani stavljaš one vaginalete za zdravu floru?

  6. #6
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Kakve su to vaginalete za zdravu floru, nisam čula do sad ništa o njima?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Cure puno vam hvala malo ste me i utješile (posebno mamazika )..malo ohrabrile i malo nasmijale...
    Ja sam jucer navecer i danas dva-tri puta namazala Canesten kremu..znači samo vanjska upotreba i puno mi je lakše..izgleda da nije neki jaki napad..ali ako se pogorša znam šta mi je činiti..

    Bepina draga imam i ja tu dijetu..dala mi ju dr.Harni osobno..ali...znaš već..jedino čega se pridržavam je onaj dio o puno jogurta ili LGG-a i slično...bijeli kruh i onako slabo jedem kao i slatko(ali baš i ne izbjegavam )..ali zato slano ubijam...da mi je bar živjet na štapićima i čipsu..ahh...

    Daj reci kako se ti otprilike hraniš..kaj ti najviše pomaže..izgleda da ni meni nema druge...o crna sudbino... 8)

    E da..vaginalete za zdravu floru..kaj je to točno?

    velika pusa svima...

  8. #8
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Ja se hranim prema dijeti tjedan-dva pa onda puknem i neko vrijeme (drugih tjedan-dva) jedem ono što volim, a to je slatko....
    Dakle, možda mogu reći da sam si sama kriva za stanje s gljivicama :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nisam točno sigurna u ime (Lactacid?) uglavnom radi se koliko znam o lactobacilus bakterijama koje rade dobru floru. Pitaj ginića ili u ljekarni.

  10. #10
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Da ne otvaram novu temu....
    Koliko su vaginalete loše za ranu trudnoću, npr. ako sam dobila infekciju u ciklusu kad sam i zanijela kolika je opasnost za plod kod uzimanja vaginaleta?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Bepina, mislim da je mamazika na to pitanje odgovorila tu na ovoj stranicu malo iznad tvog pitanja..ja sam po jednom njenom odgovoru skužila da se nemam zašto brinuti..jel sam se našla u istoj situaciji kao i ti..(btw.ja još nisam dobila mengu pa se još nadam..)..

    Ja sam inače u ovom ciklusu skoro morala stavljat vaginalete, ali sam samo par dana mazala kremom Canesten i prošlo je..

    Nadam se da če sve biti ok..držim fige da tako i bude..

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    IZ mog iskustva, gljivice su nastupile pred izostanak M, ali je njihova pojava bila prvi znak trudnoće (promjene).Uzimala Cansten trodnevnu kuru po preporuci liječnika. Držim fige da je i kod vas isto.

    Beba, 25.03.2005.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Isti slucaj sa mnom... tri dana pred izostanak, malo mi je bolje...ali mislim da mi nije proslo skroz kupila sam jos jednu 3-dnevnu kuru canesten kreme, pa sam mislila ponovit (tako barem piše i na uputama da se može). Što vi mislite?

  14. #14

    Početno

    a ponovi..
    tako moj ginekolog kaze. i pise da se moze..

    samo nisam bas razumijela..
    kandida pogoduje ili ne oplodnji,..?
    nisam do ovog topica uopce znala da bi postojala kakva veza medju njima.
    nista. odoh ja lijecit svoju kandidu: plimycol! kul

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Stara tema,al meni je trenutno aktualna Dakle,uzrokuju li gljivice bol kod spolnog odnosa?

  16. #16
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Mislim da mogu neugodu i suhocu radi promjene Ph

  17. #17
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nazalost, da, i to takvu da onemogucavaju penetraciju

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Evo kod mene su prisutni svi simptomi tipicni za gljivice,pa sam brzo odjurila ginicki i ona napravila briseve i tvrdi da nicega nema :? Al od cega simptomi :?

  19. #19
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cek, jel "samo" bolan odnos i svrbi? ili imas i sirasto-grudvasti iscjedak?
    ako je samo ovo prvo, to moze biti i na hormonskoj osnovi, a i iritacija od nekog sredstva za higijenu (dnevni ulozak, toaletni papir, kupka za intimno podrucje), moze biti i zbog nervoze...

    probaj preko noci staviti tampon namocen kantarionovim uljem ili jogurtom koji ima u sebi kulturu laktobacilusa, trebalo bi da pomogne

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Bolan odnos,a nakon toga kod pisanja uzasno pece,zatim nakon nekog vremena pocinje lagani svrbez(nije strasno)i to samo,kako da kazem,negdje na ulazu u vaginu I nakon par sati od odnosa sve prode.Iscjedak je bjelkasti i nema ga puno.Javlja se neposredno nakon odnosa :/ Al mi se ne cini sirast. Doktorica kaze da se" previse perem"

  21. #21
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nina, ja bih rekla da je prije rijec o iritaciji, previse pranja ili jak deterdzent ili dnevni ulosci.
    probaj se prati kamilicom, umanji sredstva za higijenu na minimum (bar neko vrijeme) i pij sto vise jogurta, izbaci sasvim dnevne uloske. ako to ne pomogne, pokusaj sa tamponima namocenim u jogurt ili kantarionovo ulje preko noci, mislim da ce ti biti lakse, a ne bih rekla da se radi o candidi sto je super!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Nina i ja mislim da nemaš candidu.
    Moje iskustvo je bilo grozno:velike usne užasno crvene i natečene,obilan bijeli,sirasti iscjedak,a svrab takav da sam morala ulaziti u haustore i dobro se počešati Isuse da me je neko vidio
    Od tog iskustva sam isprobala raznih sredstava za intimnu njegu i zadržala sam se na Hygiei(ima je u ljekarnama i u DM-U) i više nemam nikakvih problema(hvala Bogu).Plus toga svaki dan popijem Bioaktiv,a ponekad se operem i sa kamilicom,kako vidiš ozbiljno sam se posvetila svojoj "maloj"

  23. #23
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Cure,vidim da nitko ne spominje ACEDOFIL, kad je u pitanju Candida.

    Naime, provjereni recept je: uzeti od Canestena onaj implikator (ili neku široku špricu) i s njome u vaginu staviti acedofil prije spavanja u ležećem položaju (da ne iscuri sve vani), situcaija se smiri već nakon jedne večeri, al ja za svaki slučaj stavljam 2-3, nakon toga mi ostaje još samo sanirati vanjski dio kojeg Canesten kremom sredim...


    Ovo radim već jako dugo, i stvarno je djelotvorno, inačle recept nekog ginegologa iz Zagreba, čula ga od frendice, probala i stvarno je pravi spas jer prije mi ni vaginalete ni Diflucan tablete, niti išta ne bi pomogle, nego bih trebala čekati menzes da malo smiri situcaiju. Također sam primjetila da oni šamponi za intimnu njegu nevjerojatno potiču na pojavu Candide, bar meni, tako da ih izbjegavam.


    Također kad osjetim lagano pečenje, stavim za svaki slučaj i malo lubrikanta Trea Tea Oil Gel....

    Eto, nadam se da sam pomogla bar nekome...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •