Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: "Prave" Barby lutke?!

  1. #1
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno "Prave" Barby lutke?!

    Mame sa više iskustva i kupljenih Barbika, možete li me educirati kako mogu prepoznati koje su Barbike one prave, sa gibljivim koljenima i laktovima i koje su napravljene od materijala sličnom gumi, a ne tvrdoj plastici?

    Naime, u poplavi svakojakih lutkica i svakojakih cijena, čovjek često ne zna šta kupuje jer su sve skuplje i, vjerojatno, kvalitetnije lutke u većim čvrstim kutijama pa ne možeš opipati lutku i vidjeti je li to ono što želiš.

    Ako možete napisati svoja iskustva i dati preporuke koja je Barby lutka definitivno najkvalitetnija, bila bih vam iskreno zahvalna...

  2. #2
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mislim da samo kod pravih na kutiji piše "Barbie"? Jedino ako se nisu i kakvi lažnjaci pojavili. :/

  3. #3
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    OK, to je u redu, al da li su te s "pravim" natpisom "Barby" sve onda takve ili i one mogu imati plastične negibljive noge i ruke?

    Ako pljunem 200 ili 300 kunića za takvu lutku, može li mi se desiti da kad je otvorim, skužim da sam platila samo ime ili cijena zaista opravdava kvalitetu?

  4. #4
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    E to nažalost nemam pojma. :/

  5. #5
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja se za 200 kn ne big ustručavala tražiti da mi otvore kutiju da pogledam lutku... barem da je opipam

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja mislim da sve Barbike imaju gibljive ruke i noge, a ima ih bome već i za sto kuna.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kod nas su serije za kolekcionare toliko love, obicna se da kupiti vec od 5 eura (znaci da je sama u kutiji u jednom setu obleke i nema nis extra

    200-300 eura za barbie bi ti trebao biti set sa hrpom dodatne opreme

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    200-300kn ne eura.
    u principu sve Barbie lutke imaju gibljiva koljena ali ne i laktove. Prepoznaš ih po natpisu Barbie.
    Onaj osnovni model je nešto jeftiniji od 100kn -i dobiješ samo lutku, a ove veće kutije su cca 250-350 i većinom uključuju robicu, češalj za kosu itd...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    200-300kn ne eura.
    hihi, pisem svasta kad ne odem na vrijeme u krevet

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Piše Barbie

    a proizvodi ih Mattel

    ako piše Mattel,to ti je 200 % prava barbika
    (vidi se da sam s njima bila opsjednuta u djetinjstvu)

  11. #11
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Ova po 200 eura je sigurno razvedena Barbie. Uz nju idu Kenova kuća , Kenov auto, Kenova jahta, Kenov ljetnjikovac...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ipak je barbi glavna u zaradjivanju, ken joj dodje ko ukras po doma...

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u principu sve Barbie lutke imaju gibljiva koljena ali ne i laktove
    mi imamo jednu, definitivno original, koja nema gibljive noge jer je kao nekakva čudna balerina

    inače, ja originalnu barbie prepoznam na prvi pogled, pa na 100 km se vide lažnjaci
    (kad sam ja bila mala, prave barbie su mi uvijek bile bogatašice, a lažne njihove sluškinje )

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    prave Barbie su od Mattela,sad kada vidim koliko ih imamo dođe mi :shock: bolje da su prave,a ne neke bezimene zato jer je pvc zabranjen negdje od 1999. makar smo mi kupovali Barbike i 2003,a na njima je godina proizvodnje 1999. to su mogli prodavati kasnije kod nas jer tu nije bio taj zakon...
    http://www.zelena-akcija.hr/pvc/letak.html

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Kad sam išla u sedmi razred mama mi je za tadašnjih 100 ili više maraka kupila barbie na konju koja je savijala noge ruke u laktovima i imala gibljive šake ....doduše kad sam je skinula iz odijela nije bila bog zna što ,zbog tih silnih zglobova....

    imam je još i danas...


    btw ,ta barbie je bila nadoknada za štetu jer je mama bez pitanja moje 2 barbike dala nekome....

  16. #16
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Kad sam bila mala (to je bilo jaaako davno) , dobila sam jednu lažnu barbie, ful mekana šuplja plastika, polu ćelava, imala je puno opreme (cipele, radio, torbica, nekakve lončiće, kišobran...) i bila je fakat ružna naspram oriđiđi Barbika, ali obožavala sam je.

    Imam je i danas bas mi je draga, podsjeti me na puno stvari iz djetinjstva

  17. #17
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nekidan je Mattel povukao cca 700 000 komada igračaka "oplemenjenih" olovom. Mislim, OK, fora je da se brinu za kupce, ali ostaje činjenica da se i "originalne" igračke proizvode u Kini i podložne su svim divotama jeftine proizvodnje.

  18. #18
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: "Prave" Barby lutke?!

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Mame sa više iskustva i kupljenih Barbika, možete li me educirati kako mogu prepoznati koje su Barbike one prave, sa gibljivim koljenima i laktovima i koje su napravljene od materijala sličnom gumi, a ne tvrdoj plastici?
    Mattel proizvodi prave Barbie.
    Iako, s obzirom da ih proizvodi i u Kini, ni to nije garancija kvalitete (povlacenje proizvoda, itd.).

    Medjutim, ni one nisu ono sto su nekad bile - robica je uzasne katastrofe, odmah se podere; kosa se ne moze pocesljati...

    Sacuvala sam par iz mojeg djetinjstva koje su naravno sve bile originalne (dobavljane iz SAD-a ), i moram priznati da se mojima kosa jos uvijek da pocesljati, haljine su im citave, a te iste Barbike su na pragu srednjovjecnosti.

    U Italiji originalne Barbie, npr. one iz serije "Barbie le dodici principesse danzanti" dodju od 20 Eura nadalje/komad.

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: "Prave" Barby lutke?!

    robica je uzasne katastrofe
    Ajme, sto je meni danas - uzasne kvalitete, htjedoh reci.

    P.S. Over and out, dok se verbalno ne sredim

  20. #20
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Na leđima i na kutiji mora pisati Mattel. Iako ima i takvih, koje se proizvode u PRC.

  21. #21
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi imamo i oriđiđi (malo) i lažnjak (više) Barbika. Kojiput joj dođe da ih trančira (bit će dijete valjda kirurg ili patolog) i zamjenjuje im dijelove, pa ruku, nogu, glava... ima po cijeloj kući, ali to ne može raditi s pravim Barbikama, pa čak mogu reći da su joj ovi lažnjaci trenutno draži.

    I, ako mislite raditi Barbie tortu, bolje je uzeti lažnjak jer joj se mogu skinuti noge, pa torta slobodno smije ispasti i malo niža od visine Barbike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •