Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Domaće kašice za bebe zdravije su od umjetnih

  1. #1
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno Domaće kašice za bebe zdravije su od umjetnih


  2. #2
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Stvarno super tekst :D

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    slatka bebica na slici

  4. #4
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    U tekstu piše "visoke temperature koje su nužne da bi konzervirana hrana mogla dugo izdržati na policama trgovina uništava mnoge hranjive sastojke" (tim riječima, gramatički neispravno)
    a niže se daju savjeti za pripremu voća za domaće kašice pa kažu da se voće treba prokuhati na pari... mislim, to nisu visoke temperature?
    Ma dajte...

    For the record, slažem se da je bolje domaće (organski uzgojeno) nego tvorničko.

  5. #5
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Tami vjerovatno je jako velika razlika u temp pri konzerviranju i pri kuhanju na pari

  6. #6
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Otišao post prerano

    Tami vjerovatno je jako velika razlika u temp pri konzerviranju i pri kuhanju na pari ili po tebi nije ?

  7. #7
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Sigurno da je, ali već je određena temperatura kuhanja dovoljna da se unište neke korisne hranjive tvari, zar ne?
    Možda sam ja u krivu, ali uvijek me izbacuju iz takta tekstovi u novinama poput 24 sata, tipa "istraživanja su pokazala... bla bla..."

  8. #8
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    meni nije jasno zasto uopce voce kuhati na pari? ja kuham samo povrce?

  9. #9
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Voće se kuha na pari radi bolje probavljivosti...ali ja kuham na pari samo povrće

    Tami sigurno da i mala temp ubija vitamine, ali opet po meni ubija manje nego ona na kojoj se rade gotove kašice...ipak to mora mjesecima i mjesecima biti u staklenci... :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Voće se kuha na pari radi bolje probavljivosti...
    Da jer pektin iz voća u dodiru sa želučanim sokovima dodatno nabubri, što može biti loš osjećaj za malenu bebu koja ima osjetljiv probavni trakt. Zato preporučuju samo prvih nekoliko dana kuhati voće dok se djetešce ne privikne, a onda nastaviti sa sirovim.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I ja isto samo povrće kuham na pari, voće ne.

    Nego da pitam: pa jel lako probavljilo ukoliko se ostavi da malo odstoji (npr, jabuku ne kuham, al je naribam i ostavim neko vrijeme )?

  12. #12
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Pa jabuka ako odstoji i potamni onda zatvara....

  13. #13
    pinokio77

    Početno

    odlično

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Ja sam iz staklenke kašice davala i sinu i sada curici koja ima 7 mjeseci,obožavao ih je i on a ona još i više,samo ponekad im napravim sama,kao prvo radi puno većeg izbora voća,kombinacija...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Mislim na kombinacije iz staklenke ,malo sam krivo napisala :?

  16. #16
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a zasto mislis da su bolje kombinacije? ja sam npr. josipu kuhala kombinacije od 3-4 povrca ili povrce+voce... nista to nije problem, ionako su to male kolicine. on je tako probao mrkva+blitva+tikvica ili isto jos + krumpir , kaul+tikvica+mrkva+krumpir.... itd da ne nabrajam. znaci po par vrsta povrca koje je vec probao.... ako nemas ideje baci pogled na te kasice. neman ja nista protiv tih kasica, da se razumijemo, josipu sam par puta dala kasicu ali samo vocne (povrtnih par sam dobila, otvorila, pomirisala i bacila).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    a zasto mislis da su bolje kombinacije? ja sam npr. josipu kuhala kombinacije od 3-4 povrca ili povrce+voce... nista to nije problem, ionako su to male kolicine. on je tako probao mrkva+blitva+tikvica ili isto jos + krumpir , kaul+tikvica+mrkva+krumpir.... itd da ne nabrajam. znaci po par vrsta povrca koje je vec probao.... ako nemas ideje baci pogled na te kasice. neman ja nista protiv tih kasica, da se razumijemo, josipu sam par puta dala kasicu ali samo vocne (povrtnih par sam dobila, otvorila, pomirisala i bacila).
    To je tvoj izbor ,meni ih djeca vole ,i zašto im ne bi ponekad i to davala,naravno u kombinaciji sa pravljenim.

  18. #18
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    što se kašica voćnih tiče, voće ogulim/izribam/izgnječim, ovisno što određena namjernica traži, izdojim se mrvicu u to da joj zamiriši i dam. Bez čekanja. Nedavno smo počeli sa dohranom i nisam primijetila probleme sa probavom, čak je lakše kakala nakon npr. banane, kao i iza kruške i jabuke.
    A to da su domaće bolje od kupovnih znaju i vrapci na grani, iako je i kupovanje sastojaka za domaće kašice dosta osjetljivo, treba se znati od kuda je stiglo.
    Eko-uzgoj je najbolji, ali ga je dosta teško pronaći.

  19. #19
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj beba128 prvotno napisa
    Citiraj malena beba prvotno napisa
    a zasto mislis da su bolje kombinacije? ja sam npr. josipu kuhala kombinacije od 3-4 povrca ili povrce+voce... nista to nije problem, ionako su to male kolicine. on je tako probao mrkva+blitva+tikvica ili isto jos + krumpir , kaul+tikvica+mrkva+krumpir.... itd da ne nabrajam. znaci po par vrsta povrca koje je vec probao.... ako nemas ideje baci pogled na te kasice. neman ja nista protiv tih kasica, da se razumijemo, josipu sam par puta dala kasicu ali samo vocne (povrtnih par sam dobila, otvorila, pomirisala i bacila).
    To je tvoj izbor ,meni ih djeca vole ,i zašto im ne bi ponekad i to davala,naravno u kombinaciji sa pravljenim.
    mislim da si krivo shvatila, ja nemam nista protiv kasica samo mislim da iste ili bar priblizno slicne kombinacije mozes i sama napravit
    ja isto ponekad dam malenom kasicu ali samo vocne jer povrtne ne bih ni ja probala pa nedam ni njemu... (iskreno, bi li ih ti pojela?).
    moj se post odnosio samo na onaj dio da mislis da kupovne imaju bolje kombinacije...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    e ili bar priblizno slicne kombinacije mozes i sama napravit
    ja isto ponekad dam malenom kasicu ali samo vocne jer povrtne ne bih ni ja probala pa nedam ni njemu... (iskreno, bi li ih ti pojela?).
    Iskreno,probala ih jesam ,i uopće mi i nisu tako loše,jer mi ionako ni ova kuhana hrana nije draga bez začina i soli. Ali opet kažem ,njoj se sviđaju i ja sam sretna ,a ona je i sretna i sita!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    ja sam ubrala iz dedine iz baste jabuke i kruske,
    medjutim to je tako kiselo i jedno i drugo da ih ja ne mogu jesti
    samo stoje danima
    i opet sam kupila **** jabuka s kruskom i dala bebi

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Zanimljivo je da mi je nekoliko pedijatara za dohranu preporučilo isključivo kupovne kašice, ukoliko nemam vlastito voće i povrće za koje sam sigurna da nije špricano. U početku sam davala voće iz staklenke, ali u zadnje vrijeme ih baš neće nego hoće jesti komade voća, pa muku mučim jer nemogu svakodnevno doći do domaćeg voća i povrća. Inače moja L ne radi razliku između skuhanog i staklenki, jede podjednako (bolje rečeno ne jede) i jedno i drugo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj mirta mirta prvotno napisa
    Zanimljivo je da mi je nekoliko pedijatara za dohranu preporučilo isključivo kupovne kašice, ukoliko nemam vlastito voće i povrće za koje sam sigurna da nije špricano..
    odes na placu i kupis najruznije voce ( sa tockicama, kojim crvom i tako ) i sigurna si da nije spricano Malo je teze, ali obicno se nadje i takvo voce prije mi nije bilo jasno tko to kupuje tockaste pored svih onih "savrsenih" jabuka, ali sada kuzim

  24. #24
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    ne znam da li čitate sastav kupovih kašica.
    ja sam zaključila da sve kupovne kašice sadrže barem 50% riže.
    kupila sam jednom kašicu 'brokula i krumpir', a u sastavu piše da je preko 70% riža. brokule ima valjda samo u tragovima.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    to sam i ja procitala
    a to je dobro za djecu koja ne vole samu rizu jesti

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj mirta mirta prvotno napisa
    Zanimljivo je da mi je nekoliko pedijatara za dohranu preporučilo isključivo kupovne kašice, ukoliko nemam vlastito voće i povrće za koje sam sigurna da nije špricano. .

    ovako je i nama preorucio..bez forsiranja..tek toliko da se nauci na zlicicu,druge okuse..u pocetku nije bitna hrana ko hrana (ne u smislu da joj mogu dati bilo kaj,vec u smislu da je njoj jos uvijek dovoljno samo moje mlijeko....)

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    pitanje: kod kombinacija npr. riza-povrce/voce...dali kuhati zajedno ili samo rizu skuhate,a povrce/voce ne kuhate vec samo naribano umjesate u rizu ili pak to voce/povrce ipak malo prokuhate na pari ? ja sam totalno neodlucna pa me zanima sto je preporucljivije

  28. #28
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    braziljanka, ja povrće kuham a voće ne

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •