Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: položaj novorođenčeta u slingu

  1. #1
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno položaj novorođenčeta u slingu

    otvaram novu temu jer nisam uspjela naći odgovore na postojećim...
    prije par dana sam dobila sling na poklon i trudim se svojeg sinčića staviti u njega ali mi se čini jako nespretno, odnosno kao da ga nisam stavila tako da mu je udobno...
    skinula sam ove video upute s neta ali na njima se vidi kako namjestiti slinga a ne dijete...
    P ima 3 tjedna i par dana i dosta je "čvrst"... već drži glavicu na veliko a kad ga stavim na trbuh već bi puzao... (naravno da pazimo da to ne radi i da se ne ozlijedi)...
    dakle, pitanje je: kako biti siguran da je dijete ispravno stavljeno u sling?
    (ja se zasad vodim po svom osjećaju, mislim da je to najispravnije ali nije mi pomogao da nađem "pravi" položaj) može li što konkretnije objašnjenje poput gdje ide glavica a gdje noge i trebaju li biti svinute ili ispružene...
    mislim da bi najjednostavnije bilo da mi netko pokaže pa ako će uskoro biti kakva Rodina radionica bila bi jako zainteresirana ili ako netko ima dobre volje da se nađemo?

    hvala

  2. #2
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    lutonjica je margitu nosila od samog početka u slingu, pa joj se možeš javiti da ti pomogne

  3. #3
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    pridružujem se Thlaspi jer imam isti problem...makar mi ima 2 mjeseca ne znam kako da ga ugodno smjestim u sling

  4. #4
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    pridružujem se Thlaspi jer imam isti problem...makar mi ima 2 mjeseca ne znam kako da ga ugodno smjestim u sling

  5. #5
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    pridružujem se Thlaspi jer imam isti problem...makar mi ima 2 mjeseca ne znam kako da ga ugodno smjestim u sling

  6. #6
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    P ima 3 tjedna i par dana i dosta je "čvrst"... već drži glavicu na veliko a kad ga stavim na trbuh već bi puzao... (naravno da pazimo da to ne radi i da se ne ozlijedi)...
    pazi, ako je jako čvrst da ti nema hipertoniju gornjih dijelova mišića. onda dijete nikako ne smije u tzv. sjedečim položajimta, tj. prsa o prsa!

    ako ideš skoro na kontrolu, neka ti pedijatrica potvrdi da su mu mišići uredu.
    ovo ti govorim zato što je meni Ines bila tako čvrsta, kruta, mi bili ponosni, a u biti je to bilo loše i nisam ju smjela nositi uspravno, samo u ležečem položaju, tzv. u koljvci.

  7. #7
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hvala Tea... uskoro idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti što će reći pedica...
    ali ja ga nisam ni mislila nositi u uspravnom položaju (iako ga tako često nosimo da se podrigne) nego baš u položaju kolijevke, samo što mi se čini da su mu nogice previše sputane...

    hej, Ora gdje si nabavila sling? meni su ga kupile šogice...

  8. #8
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Thlaspi ne brini za sputane nožice, bebama je to ok. da nije, već se pobune

  9. #9
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hvala kailash
    btw, super ti je avatar!
    budem se ipak probala javiti lutonjici, možda ju Ora i ja skupa posjetimo

  10. #10
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    hvala kailash
    btw, super ti je avatar!
    budem se ipak probala javiti lutonjici, možda ju Ora i ja skupa posjetimo
    thanx
    mislim da će vam Lutonjica rado pomoći

  11. #11
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    hej, Ora gdje si nabavila sling? meni su ga kupile šogice...
    hej draga...kupili smo ga preko neta, na stranici www.mamaibeba.hr
    Ti stvarno imaš puuuuuuuuunooo šogica, ma to je prekrasno

    Moramo se praksati

  12. #12
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    Citiraj Tea prvotno napisa

    pazi, ako je jako čvrst da ti nema hipertoniju gornjih dijelova mišića. onda dijete nikako ne smije u tzv. sjedečim položajimta, tj. prsa o prsa!

    ako ideš skoro na kontrolu, neka ti pedijatrica potvrdi da su mu mišići uredu.
    ovo ti govorim zato što je meni Ines bila tako čvrsta, kruta, mi bili ponosni, a u biti je to bilo loše i nisam ju smjela nositi uspravno, samo u ležečem položaju, tzv. u koljvci.
    Hm... Sad ste me malo.
    Nasi malci isto od gotovo samog pocetka dosta drze glavicu. Sad su skoro 2 mjeseca...
    U pocetku smo ih uglavnom nosili na rukama, a onda smo ih poceli nositi u marami i slingu u uspravnom polozaju.
    Pedica nam na pregledu nije nista posebno rekla. Samo da lijepo drze glavicu i da je B. vec i visoko dize... Sve kao pozitivno...

    Da li da ju ponovo pitamo? Ili bi nam rekla da je uocila problem?
    Ili je s dva mjeseca to druga stvar nego ranije?

    Meni koljevka nije bas sjela kao polozaj i ne znam malca zgurati i smjestiti unutra, a da mi to izgleda zdravo i ok.

  13. #13
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    to i mene zanima jer se mi često nosimo vertikalno u slingu. kolijevka položaj nam nikak ne uspijeva. ona voli jako vertikalni, a u kolijevka se buni.
    stara je malo vise od mjesec dana, a pedijatrica nije ništa rekla.
    po čemu se to može skužiti??? :?

  14. #14
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: položaj novorođenčeta u slingu

    Citiraj Pooh prvotno napisa
    Meni koljevka nije bas sjela kao polozaj i ne znam malca zgurati i smjestiti unutra, a da mi to izgleda zdravo i ok.
    Potpisujem

  15. #15
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    I ja sam nedavno kupila sling i imam problem smjedtiti mrvu unutra, nije joj udobno pa počne plakati. Pokušala sam do sada samo sa koljevka položajem i to prema uputama na nekim filmićima, ali mi ne uspijeva nikako.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    zibba ima mrvica koje ne vole taj kolijevka položaj, pokušaj je stavit vertikalno.

    Mi smo se dugo nosili u kolijevka položaju i volio je spavati tako..zapravo jedino je tako i spavao prva 3 mjeseca...

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kod nas kolijevka nije dolazila u obzir (u marami). pokušaj je staviti okomito, tako da može gledati oko sebe.

  18. #18
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    mi nikada nismo bili u "kolijevci" a nosimo se u marami od 10. dana....ni meni ni S. taj položaj nikako nije sjeo :/

  19. #19
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hm, vidim da ni moje dijete nije iznimka...
    kad ga stavim u kolijevka položaj buni se, a osobito zato jer previše "utone" u sling i ne vidi ništa izvan a voli već gledati okolo (makar još ne zna što vidi)
    jedino kad je ful sit i sanjiv, onda mu više ništa ne smeta, mogla bi ga nosit i naopačke valjda...
    a ništa onda, probat ćemo uspravni položaj... iako me brine ta njegova glavica :/

  20. #20
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Moji se cak ne bune protiv koljevke, nego se meni cini da ih ne znam dobro smjestiti. Tako sam ih pocela nositi okomito, jer mi je to izgledalo zdravije za njih, a sad ispada da sam mozda napravila bas krivo...

  21. #21
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Pitanje za mame slingašice.

    U koljevka položaju, da li glavica bebe mora biti unutra, ili viri izvan slinga? To nikako da skužim na onom videu. Malo mi je čudno da bude unutar slinga, zbog disanja i ostalog, a ako ju stavim da joj je glavica vani, imam dojam da će mi ispasti bez obzira koliko ga ja zategnula.

  22. #22
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    eh, zibba to bi i ja voljela znati... zato i jesam otvorila topic... :?

  23. #23
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja sam friška slingašica, ali mislim da treba ovako: glavica mora biti unutar slinga ako je novorođenče u pitanju; dobro je ispod glavice staviti složenu tetru, ručnikić, dekicu, da glavica bude dobro poduprta. Ja svog malca nosim u vertikalnom položaju pa mu samo gornji rub slinga navučem preko glavice i zategnem; on se meni nasloni na prsa i odmah zaspi! Ja sam učila ovdje.

  24. #24
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Elinor hvala ti za link kako staviti dijete u sling

    ms. ivy maknula smajlića

  25. #25
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Elinor hvala ti za link kako staviti dijete u sling
    Ma nema na čemu! Nego, otkud ti samo ovaj genijalni smajlić? 8)
    BTW, i naši "susjedi" imaju zgodnu stranicu sa uputama, pogledaj ovdje.

  26. #26
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    maknula sam smajlića - ne smijemo stavljati "tuđe" smajliće, samo ove naše.

  27. #27
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Jutros smo napokon izgleda uspijeli otkriti pravilan način za postavljanje u sling. Baš je uživala. Nisam ju dugo nosala u njemu, tek toliko malo po dvorištu da se navikne. Glavicu sam postavila nekako napola vani, napola unutra. Bila je super mirna i samo me je gledala, a kanije počela drijemati .

  28. #28
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Mi smo danas prvi put izasli u soping u slingu, sa 15 dana, zene u ducanu su se topile kako je to slatko. Moj misic uziva, malo je mahao rukicama, a poslije zaspao.
    Ono sta me zanima, mani se cini da ja to nisam dovoljno zategnula, njemu je kicmica dosta zaobljena, na slikama kolijevke to mi izgleda dosta ravnije. Dug je 50 cm, pa mi se cini da ako zategnem jace da cu ga cijelog stisnuti, a omotati ga oko sebe nogicama ne mogu...

    Uglavnom on uziva, ali ja jos sumnjam.. ne u dobrobiti slinga nego da li ja to dobro radim.

  29. #29
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Evo mene opet. Isprobavali smo tummy to tummy sa nogicama unutra (moj mis ima tek 18 dana), s obzirom da jos siroko povijamo, nama nogice zapravo zavrse ispod guze, prekrizene jedna preko druge. Ne znam je li to u redu, na zolowear siteu sam skinula video kako bi to trebalo ici, tamo mi se cini da su bebici noge prekrizene ispred nje i sjedi na guzi. Ja mom misu tako mogu saviti nogice samo bez sirokog povoja, da li to znaci da cemo za ovaj polozaj cekati dok prestanemo sa sirokim povojem?

    I kolijevka polozaj, onaj prvi dan je maleni bio zadovoljan, ali tek kad sam vidila kako se to zbilja radi, vidim da mu je glava bila puno stisnuta, on se meni bio iskrivio, danas smo probali sa glavon na strani suprotnoj prstenovima, to mi malo bolje izgleda, ravnije ali i nestabilnije, mislim da cu ga stalno morati pridrzavati jednom rukom na strani gdje je glava, mogu ili stegnuti jako pa ga stisnuti i iskriviti mu vrat ili ostaviti labavije, ali i nestabilnije.

    Pomoc, komentari???

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nogice nikako ne smiju biti ispod guze!

    ajde mi prvo odgovori, pa da vidimo:
    zašto ne stavite nogice van?
    zašto se široko povijate?

  31. #31
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Lutonjica, moj misic ima tek 20 dana, povijamo se siroko do prvog pregleda, nadam se da onda vise necemo. Tako su nam u rodilistu rekli, i patronazna.

    Nogice iz istog razloga ne mozemo nagurati vani, cine mi se kratke da ih rasirim po svom trbuhu...

  32. #32
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    E a kolijevka polozaj nam svaki dan sve teze ide, u pocetku mi se to cinilo dobro, a sada mi se cini neudobno, glavu iskrivi

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Lutonjica, moj misic ima tek 20 dana, povijamo se siroko do prvog pregleda, nadam se da onda vise necemo. Tako su nam u rodilistu rekli, i patronazna.

    Nogice iz istog razloga ne mozemo nagurati vani, cine mi se kratke da ih rasirim po svom trbuhu...
    aha, ja sam mislila da postoji neki stvaran problem zbog kojeg vam je preporučeno široko povijanje, obzirom da je to danas uglavnom zastarjela praksa. imaš topika na tu temu na forumu.
    djetetove nogice baš moraju biti jako raširene preko tvog trbuha, to je pravilno, a budući da je to za kukove još bolji položaj od širokog povijanja, možda da dok je u slingu nema širokog povoja?

  34. #34
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    znaci bez povoja mu rasirim nogice skroz preko trbuha, a moze li to i sa nogicama unutra?

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako ti je široko povijanje važno, onda ga stavi samo da su nogice vani raširene, jer je to ista fora. ako su nogice unutra, onda ti to nije slično širokom povijanju
    ne znam, ja sam marge tako malu nosila s nogicama vani i nije mi bio nikakav problem (imam sliku), a nogice unutra imamo samo u buddhi

  36. #36
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    lutonjica hvala za tip, imas pp

  37. #37
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    I ja Noru nosim od početka u slingu prsa o prsa s nogicama vani.Gledala sam Lutonjicine slike još u trudnoći, pa prekopirala .Još ju široko povijam i nastojim nogica koje vire iz slinga što više raširiti kad ju stavim .Jako smo zadvoljni i volimo se nositi.

  38. #38
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hm, a gdje bi ja mogla vidjeti te Lutonjicine slike?

  39. #39
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    traži lutonjicu da ti pošalje, a do tad možeš pogledati naše slike u slingu.Nora se tako nosi od samog početka

  40. #40
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Kolevka polozaj sa glavom na strani krugova u startu mi je izgledao potpuno nemoguc za izvesti,pa sam je samo okrenula na suprotnu stranu,njoj se to svidelo,jos kad mama podigne majicu i izvadi siku......

    Sada sa 6,5 meseci dojim je i u vertikalnom,ali tada joj se prispava pa joj pada glavica u stranu.Zato i dalje ,i pored njenih 73cm,praktikujemo kolevku kad san pomazi trepuske.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Već par dana pokušavam svoju curu od 2mj smjestiti u sling pa mi baš nekako i uspjeva :?
    Ako može malo pojašnjenja u vezi sljedećeg...

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nogice nikako ne smiju biti ispod guze!
    Nego kako? Prema ovom videu nemogu skužit kako idu, vidim samo da su prekrižene?

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zašto ne stavite nogice van?
    Nekako me strah tako maloj raširiti nogice, jel me mora skroz obujmiti onak da nogice idu prema leđima ili da idu prema dolje samo na šire?

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne, ne mora te skroz obujmiti nožicama nego one moraju biti raširene i savijene u koljenima, tako da rub slinga/marame prolazi ispod koljenih jama.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ne, ne mora te skroz obujmiti nožicama nego one moraju biti raširene i savijene u koljenima, tako da rub slinga/marame prolazi ispod koljenih jama.
    probala sam ali mi opet ne uspjeva jer kada ju tako stavim onaj dio slinga koji dođe na dio guze i nogice ispod prstenova nekako čudno stoji tj. imam osjećaj da će joj skliznut gore prema leđima.
    Ako otpustim sling onda mi se čini prelabavo, a ako stegnem jače izgleda mi ko da će ispasti :?
    Još me nešto muči, jel ona sjedi u slingu kad ju tako stavim ili ne?

    A kaj se tiče onog položaja kada su nogice unutra, kako točno da ih namjestim?
    To mi se čini klakše nego ovaj gornji, ali neznam kamo i kako s nogicama?

  44. #44
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj MALA2006 prvotno napisa
    probala sam ali mi opet ne uspjeva jer kada ju tako stavim onaj dio slinga koji dođe na dio guze i nogice ispod prstenova nekako čudno stoji tj. imam osjećaj da će joj skliznut gore prema leđima.
    mala, najbolje mjesto za prstenove je nešto ispod tvoje ključne kosti i iznad prsiju. bebine nožice raširiš i postaviš tako da izgleda kao žabica, znači bebina guza je u istoj razini sa bebinim koljenima, ili još bolje ako su koljena nešto više.
    Citiraj MALA2006 prvotno napisa
    Ako otpustim sling onda mi se čini prelabavo, a ako stegnem jače izgleda mi ko da će ispasti :?
    sling moraš zategnuti što je više moguće, onda beba ne može ispasti, no ,ponavljam, guza mora biti na istoj razini sa koljenima, onda podvučeš dosta materijala pod guzu tj. između bebinih nožica, i potegneš između vas dvoje.
    Citiraj MALA2006 prvotno napisa
    Još me nešto muči, jel ona sjedi u slingu kad ju tako stavim ili ne?
    ne, ne sjedi, ukoliko to napraviš na pravilan način kako sam ti gore opisala.
    zategni sling skroz tako da je beba sa jedne strane potpuno naslonjena na tebe a sa druge na materijal, da nema dihtanja i praznog hoda.
    Citiraj MALA2006 prvotno napisa
    A kaj se tiče onog položaja kada su nogice unutra, kako točno da ih namjestim?
    To mi se čini klakše nego ovaj gornji, ali neznam kamo i kako s nogicama?
    to nije lakše, pogotovo za početnike, ukoliko misliš na položaj prsa o prsa sa nogama unutar slinga.
    nožice su , dakle, opet u toj žaba poziciji, samo su podignute toliko da bebine pete gotovo dotiču guzu.
    kada zatežeš sling, nagni se malo prema naprijed, to će ti omogućiti da lakše i bolje zategneš materijal, tako da kada se ispraviš ima manje lufta, tj. ako to napraviš kako treba, nema lufta uopće.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Uspjele smo i danas odradile prvu šetnju u slingu :D :D

    Hvala puno!

  46. #46
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Da ne otvaram novi topik ...
    Kako stoji glavica u položaju kolijevke...Kad ja našu bebu stavim unutra mi se čini, da mu je glava malo previše savijena unatrag

  47. #47
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    In love,
    kako stavljaš bebu u koljevku?
    sa glavom prema prstenovima ili od prstenova?

    bebu možeš slobodno malo okrenuti prema sebi, ne mora biti "na leđima" nego malo bočno.

    dalje, ako ti se čini da glavica visi ili pada, a ne možeš dobro zategnuti sling da ti pridržava glavu, onda možeš zarolati mali ručnik ili rep slinga, pa podmetnuti bebi pod glavu.
    samo pazi da dobro podupreš i vrat, ne samo glavu, jer će bebi biti veliko opterećenje ako vrat nije poduprt.

  48. #48
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ja ću stavit na net jednu fotku kako meni stoji beba u slingu pa mi malo pokomentirajte..

  49. #49
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Evo, ja napravila fotku pa bih molila za komentare...Meni izgleda jako čudno
    http://sling.moj-album.com/

  50. #50
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    In love-nije dobro. :/
    kada novorođenče nosis u prsa o prsa onda
    zategni sling skroz tako da je beba sa jedne strane potpuno naslonjena na tebe a sa druge na materijal, da nema dihtanja i praznog hoda.
    da si dobro zategnula znati ćeš kada se skupa sa bebom nagneš prema naprijed.
    ako u tom položaju možeš uvući između vas dvoje nešto više od svog dlana-nije dobro zategnuto.
    zategni tako da dobro, dobro stisneš bebu po cijelim leđima, na taj način beba neće moratikoristiti svoje nerazvijene mišiće kako bi se zadržala uz tebe.

    u koljevci ti je beba dosta duboko.
    prije nego staviš bebu u koljevkicu, zategni sredinu tobolca i na taj način ga napravi plićim.
    ako ti i dalje bude preduboko, podupri bebino tijelo nekim laganim matrijalom, tipa frotira ili sl.
    ja u principu volim kada se novorođenčetu glava stavi na stranu gdje su prstenovi, jer ta strana dopušta blaži pad.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •