Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 301

Tema: kad vam je beba prvi put prespavala noć

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    evo mene s problemom viška kila, nego šta jedete kad gubite toliko kila, mislim, za proizvodnju mlijeka tijelo potroši cca 1000 cal i za toliko treba pojačati obroke
    niste valjda na onim "dijettama" tj. prehranama za dojilje:
    ne smiš ovo, ono .. ostaje ti kruh i voda
    ne ozbiljno, jedete li kaloričniju hranu?
    ja jedem sve normalno čak se pucam punomasnim juhama kako bi imala više mlijeka ali se kile tope a o iscrpljenost neću pričat...sama s bebom muž ima takav posao mrtva žena( vješalica) s podočnjacima

  2. #102
    Ivky avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    41

    Početno

    :D Moj dečko (4,5 mj) je ovu noć prespavao CIJELU U KOMADU... od 19.30 do 6.30, u noći sam se budila i kontrolirala ga da l idiše.... a do sada je imao jedno buđenjke, tako da to nije strašno..

  3. #103
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Sa nekih 40-tak dana!
    Mi smo srecni naspavani roditelji!
    A kadgod se nesto mami "pozalim" na Mariju(tipa-nervozna zbog zuba,ili nece u kolica),ona me samo podseti koliko mi znaci moja pospanica

  4. #104
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    ljudi moji,

    moja beba spava od 23 h do 5-6 ujutro, pociki tada, produzi do 10h, pociki tada i spava do 13 h! :shock:

    svi me pitali dal je dijete lupilo glavom ili dal je bolesno...

    naravno da nije, vec je iz obitelji kronocnih spavalica

  5. #105
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Jonna je isto sa jedno 3tjedna vec prospavala cijelu noc. Ali tada je sve bilo novo i bez ritma sada kada smo se uklopili i kad imamo ritam to izgleda ovako.
    Kupanje 19
    spavanje do 20 a izmedu je sisanje da ne zaboravim
    spavanje do 2-3 sisanje cca 10-20 min
    spavanje do 6 sisanje cca 10-20
    spavanje do 9-10 e onda se dizemo sredivamo se i budnimo smo onda cijelih sat sat i pol i takostalno. MOgu reci da imam divnu bebu i legice koje su rodile samnom su mi jako zavidne...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    I bebe koje "nikad ne spavaju" su apsolutno divne

  7. #107
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Nisam mislila nista lose s time kako svi pisu svoja iskustva i misljenja tako sam i ja no hard fillings

  8. #108
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Usput zaboravih reci moja sestricna ima malu Anu 12 dana mladu od Jonne i ona spava svega 4 i pol sata u 24 sata. Ana napreduje ko prava a roditelji su joj suhe sljive.

  9. #109
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    moja beba spava od 23 h do 5-6 ujutro, pociki tada, produzi do 10h, pociki tada i spava do 13 h! :shock:
    Odlično, jer kažu da dijete koje lijepo spava da je zdravo i ono tada lijepo raste...budi sretna i ponosna.

  10. #110
    Anita31

    Početno

    Matija je noć prespavao od kad smo došli doma, tj. najprije od oko 23 do 4 ujutro, zatim od 22 do 6, a sada sunce moje malo spava od 20 do 6 ili 6 i 30 ujutro. ja sam u početku bila u panici zbog tolikog spavanja dok nisam vidjela da mjesečno dobiva 1400gcm, raste po 5-6 i da je zadovoljna beba. ah koje smo sretnice. :D

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj koalica prvotno napisa
    ja imam osjećaj da što je starija da se sve ćešće budi. 11mj i buđenje 3254326504 puta noću. Ima li nade i za nas :?
    he, he, ista situacija kod nas. kad izbrojim 5-6 puta buđenje, to je zanemarivo. A dok zubi izbijaju, neprestano se budi i teško umiruje. A kod njega to traje i traje, prvo valjda pripreme za izbijanje, onda izbijanje, pa kad izbije valjda se budi jer se navikao, onda imamo 2 dana mirne noći (s 5-6 buđenja), i onda počinje sve ispočetka. Bože pomozi!

  12. #112
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Greta će još malo 6 mjeseci i nama je dobra noć kad se SAMO četiri puta probudi...
    Kad prespava noć prvi puta ne samo da ćemo vas obavjestiti nego je MM rekao da pravi tulum i zove tamburaše

  13. #113
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    oh, za boravih dodati da damica ne spava ni po danu, bar ne duže od pola sata u komadu...

  14. #114
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mi nismo više u ovoj skupini, ali ću ipak napisati da je Jana prekjučer, s godinu dana, 3 mjeseca i 11 dana prvi put prespavala noć. :D Od 20.30 do 6. :D Doduše, budila se ona, ali samo sam joj drmnula guzu, zašuškala i dama nastavila.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Prije dva tjedna i sinoc
    Legne oko 9.30 i sad spava sve do jutra oko 5 se meskolji oce ciku i onda nastavi do 7-8 otprilike. A jutros je do 8 bez budjenja spavala :D

    A to da raste kad spava sigurno da ima istine u tome (hormon rasta koji se izlucuje dok spavamo...) ali evo npr. Zara nije nikad bila neka spavalica a evo sa 10.5 mj ima 11.5 kg i najmanje 85cm duzine (mjerila sam prije 1mj) tako da ni to nije neko striktno mjerilo

  16. #116
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ivano spava od 22:00(nekad 23h) pa do 7!!već ima mjesec dana!!!

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    Kad prespava noć prvi puta ne samo da ćemo vas obavjestiti nego je MM rekao da pravi tulum i zove tamburaše
    Tak nešto i mi planiramo. Kad prespava cijelu noć, fešta :D :D
    Samo se bojim da će to potrajat još koju godinicu, jer i njegova sekica (7 god.) ponekad ima burne noći :?
    Ah, bitno da su zdravi, a to kaj su tata i mama zbog togha već malo :? :shock: :? tandaramandara, nema veze

  18. #118
    meri lu

    Početno

    moja cura sada ima 5 mjeseci, i prvih 15 dana nisam ni oka sklopila a prsi su me bolile do iznemoglosti jer je ona stalno visila na njima, i zbog problema koje sam imala u trudnoci a to je dubinska tromboza vene, morala sam pocet pit marivarin i nisam smila vise dojit, a Marija Lucija je morala ic na umjetno mlijeko. Od tada ja stvarno ne znam sta je to ne spavati nocu, ustvari svako vece ile spavat u 10 sati, taman sam je uspavala, i budi se ujutro u 10. al isto moram priznat da bi vise volila da sam je dojila i da nisam spavala, jer onaj osjecaj ti nitko ne moze zamjenit. preko dana isto malo ubije oko, al je dosta aktivna i obozava ici van[/img]

  19. #119
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    cca 2 godine!!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Ajde, baš mi je drago da ima ovaj topic, meni je moja s 4 + 3 prešla na 6 + 1 i sad smo na 8 sati već tri dana a ima 7 tjedana :D ! Ako ništa, bar punim motore za poslije. A naravno da sam se brinula da previše spava i da ne jede dovoljno

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    17

    Početno

    sin (3) je sa 2,5 mjeseca počeo spavati od 21:00 do 9:00 bez buđenja. počeo se buditi po noći kada su mu zubići počeli rasti sa 5,5 mj

    curica ima 6,5 mjeseci i još uvijek ne spava cijelu noć budi se "100 puta" i već sam luda.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Sa 10 dana zar nije divan i to od 23 do 6 sada do 8 ujutro pa dolimo i onda do 10

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Paula zaspi u 20:00, a budi se oko 3 ujutro i onda spava do cca pol 9. Kad duže spava onda meni jako curi mlijeko, a ona navali jer je već gladna pa se zna zagrcnuti s mlijekom.
    Vidim da ima dosta mama koje kažu da im bebe zaspu u 23:00. Zašto tako kasno stavljate bebe spavati?

  24. #124
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mislav sa 3 godine, za jelenu se jos ne nazire taj dan tj noc

  25. #125
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Jako rano... s mjesec dana, cini mi se. Iako je to bila iznimka. No i sad spava cijelu noc, ne budi se za dojenje... pojede u snu dva puta. Ne znam jel se i to racuna pod "prespavati noc" ali meni je ok, naspavam se i ne zalim se.

  26. #126
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Prije 2 noci :D sad ima 15,5 mj. nema veze s dojenjem -bar kod nas ne!

  27. #127
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    prošli 6 mjeseci i još ništa....

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Jeeee!

    Prospavali smo nekoliko noći!!!! Juuuupiiiii!!!

    3 godine imamo, BTW.

  29. #129
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Wow Amalthea-to nije mala stvar

    I u potpunosti te razumijem

  30. #130

    Početno

    Mi smo u komadu prospavali noć sa manje od tri mjeseca, točnije 14.10.07. i još uvijek tako spavamo, nadamo se da će tako i ostati..... :D :D

  31. #131
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moj K i F nisu prespavali noć dok nismo prestali sa sisanjem (1-1.5 god.)
    Mislila sam da nikad neće spavati, a sad ih ne mogu probuditi za vrtić.
    L mi je sa dva mjeseca počeo spavati cijelu noć, a ja se :? i čudim jer samo siki.
    Sva su djeca drugačija, pa i braća i sestre.

  32. #132
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Jeeee!

    Prospavali smo nekoliko noći!!!! Juuuupiiiii!!!

    3 godine imamo, BTW.
    :D

    zar to i nas čeka. mislim, još dvije godine ovako :shock:

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Moja je cura prvih 3 mj. spavala cijelu noć, od 23h do 5,30h. A onda se to promijenilo. Počela se buditi kroz noć po nekoliko puta. Sad je 6mj. i sretna sam ako se ne probudi između 24.00 i 05.00. To su rijetki dani.

  34. #134
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Grga je prvu noć prespavao sa 2 godine i mjesec dana.Prvo sam mislila da je to bilo slučajno ali evo već desetak dana spava od uspavljivanja do buđenja ujutro.
    Uspavljuje se na cici,i pocici si ujutro ako ne zbrišem iz kreveta prije njega.
    Ali,pošto sam trudna ja se sada budim za piš-piš po noći,a uskoro će i beba pa nastavljam svoju karijeru noćnog buđenja

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    s jedno 3 mj. držalo ga par tjedni,što je stariji više se budi

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    moje cure prošle 8.mjeseci i bude se više nego sa tri,četiri mjseca,ne nazire se tome kraj.jedu dva puta po noći i još toliko puta piju čaj ili se probude plačući.veselo

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Nama se sinoć desilo to čudo!

    Spavali smo ko bubica cijelu noć u komadu!!! Od 21h do 8h !!!!!!!

    Nakon više od pol godine neispavanosti, buđenja svakih 20 min, plakanja, kronične iscrpljenosti, pucanja na živce.......aaaaahhhh...

    Naravno, ne nadam se previše da će od sada tako biti al eto, ima nade i za nas.....


  38. #138

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    još se nadamo...

  39. #139
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    zavidim vam svima do beskraja, mi smo naravno još u čekanju

    švedice, dobro se sjećam tvojih postova jer smo bili tu negdje po živcima, ali sada - svaka čast

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    17

    Početno spavanje

    Moja Pepa spava cijelu noć skoro od kad se rodila. Prvih mjesec dana se budila jedan put a od tada spava cijelnu noć. Ali po danu ajmeee!

  41. #141
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moja M je nocas spavala od 21 sat do 6 ujutro bez ijednog podoja i bez budjenja. :shock: Obicno ima jedan ili dva podoja u noci.
    Ima 4 i pol mjeseca. Ne znam jel to rano da je pustam bez nocnog obroka :? Imam poriv da je budim (ubuduce) ali opet mislim, mozda je vrijeme i da je pustim da prespava noc... Sto vi mislite?

  42. #142
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Moja M je nocas spavala od 21 sat do 6 ujutro bez ijednog podoja i bez budjenja. :shock: Obicno ima jedan ili dva podoja u noci.
    Ima 4 i pol mjeseca. Ne znam jel to rano da je pustam bez nocnog obroka :? Imam poriv da je budim (ubuduce) ali opet mislim, mozda je vrijeme i da je pustim da prespava noc... Sto vi mislite?
    ja mislim da bi se ona probudila da je gladna/žedna. i nažalost, mislim da je ta noć možda bila izuzetak..

  43. #143
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ma i ja mislim da je izuzetak ali vidjet cemo...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Andrija je jučer prvi put prespavao noć, bez hranjenja. Znači sa punih 18,5 mjeseci (inače obično traži mlijeko 1 ili 2 puta tijekom noći). Noćas se opet uobičajeno probudio u 4.20 i tražio "miko"

  45. #145
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Vito je sa 3 mjeseca počeo spavati cijelu noć, ali se s 5 mjeseci opet počeo buditi, i to desetak puta noću. Nakon toga, prvi put je prespavao noć sa 2 godine. S Janom ne očekujem prespavanu noć još duže vrijeme 8)

  46. #146
    jasnica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Joshua ima 11 mjeseci i rijetko se budimo manje od 2-3 puta(ustvari nije se to nikad dogodilo). Stalno sam umorna. On je divan. Spava obavezno po danu dva sata pa ako je prilika odspavam.
    curama koje nespavaju. Kod nas u Petrinji ili žene lažu ili je podneblje takvo pa sve bebe spavaju osim mog dječaka.
    Pusa od nas!!

  47. #147
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Ma i ja mislim da je izuzetak ali vidjet cemo...
    i ja!
    moje su znale isto par puta pružiti mi lažni nadu, ali vrlo brzo su se vratile na stare staze 8)

  48. #148

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    51

    Početno

    Jel prespavana noć znači 3-4 podoja ali bez buđenja, samo se prišteka i nastavi spavati? Meni to znači prespavana noć u komadu jer se oboje budimo naspavani. Navečer zaspi oko pola 8 i spava do 7 ili pola 8 ujutro, i tako od svog 2 mj. :D

  49. #149
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj jasnica prvotno napisa
    Joshua ima 11 mjeseci i rijetko se budimo manje od 2-3 puta(ustvari nije se to nikad dogodilo). Stalno sam umorna. On je divan. Spava obavezno po danu dva sata pa ako je prilika odspavam.
    curama koje nespavaju. Kod nas u Petrinji ili žene lažu ili je podneblje takvo pa sve bebe spavaju osim mog dječaka.
    Pusa od nas!!
    kad se nama dogodi samo 3-4 puta, ja to računam kao prospavanu noć

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam mislila nema osnova javljati se na ovaj topic, ali ako kažete da je 3-4 cicanja bez buđenja prospavana noć, onda je nama većina noći takva. Naime ja stvarno dobro spavam noću, cica je na izvolte, nekad se sama prišteka, nekad joj malo pomognem ali se ne razbuđujemo ni ona ni ja. Ja negde oko 4h samo pređem na drugu stranu i promenim cicu i to je to. Biće da onda mi spavamo noć u komadu :D
    osim kad nam je zapušen nos, kad kašljemo ili kad nam rastu zubi, al dobro sad...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •