Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 184

Tema: cokolino, rizolino, keksolino...

  1. #101
    Anđela4

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, nemojte se uzbuđivati: svaka mama zna što je najbolje za njezino dijete, donosi odluke i nosi se posljedicama istih.

    E sad, kakve će posljedice imati te odluke... vrijeme će pokazati...

    Molim vas da se držite teme, dopustite da netko drugi ne razmišlja kao vi, raspravljajte konstuktivno, ne vrijeđajte, jer u protivnom ću vas sankcionirati
    može mene odma prvu, ovo su mi sve gluposti ovde. Nije mi jasno kako neke mame mogo pratiti knjige i tablice dohrane. Kao da u knjigi mogu nešto saznati o svojem dijetetu. Znate li koliko djece ima na ovom svijetu i niti jedno nije isto. Kako onda može neka knjiga pogoditi nešto za moje dijete.
    Sve šta sam pročitala ovde je tako žalosno.
    Ja ću svom dijetetu davati što ja i ono samo hoće i voli a ne što mi piše u nekoj tablici dohrane.

  2. #102
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Anđela4 prvotno napisa
    moja isto voli cuclati na boci pive i to ožujsko, ponekad se i malo zaleti pa onda čini amamamaa amama
    Anđela, na ovo moram :shock:!

    Neznam jesi ozbiljna ili se zezaš, iskreno se nadam da je ovo drugo.

    Ponavljam, imaš pravo na svoje mišljenje ali daj i drugima pravo na isto.

  3. #103
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Anđela4 prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, nemojte se uzbuđivati: svaka mama zna što je najbolje za njezino dijete, donosi odluke i nosi se posljedicama istih.

    E sad, kakve će posljedice imati te odluke... vrijeme će pokazati...

    Molim vas da se držite teme, dopustite da netko drugi ne razmišlja kao vi, raspravljajte konstuktivno, ne vrijeđajte, jer u protivnom ću vas sankcionirati
    može mene odma prvu, ovo su mi sve gluposti ovde. Nije mi jasno kako neke mame mogo pratiti knjige i tablice dohrane. Kao da u knjigi mogu nešto saznati o svojem dijetetu. Znate li koliko djece ima na ovom svijetu i niti jedno nije isto. Kako onda može neka knjiga pogoditi nešto za moje dijete.
    Sve šta sam pročitala ovde je tako žalosno.
    Ja ću svom dijetetu davati što ja i ono samo hoće i voli a ne što mi piše u nekoj tablici dohrane.

    to je kao da kazes da ne ides kod lijecnika kad si bolesna, jer taj neki koji je propisao lijek za tvoju bolest tebe uopce ne pozna

  4. #104
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja samo ne znam odakle vam ideja uspoređivati alkohol i slatkiše
    ja jednom do 2 puta tjednom Patriku dam da lizne malo sladoleda od mene ili da gricne kornet ili komadić keksića i uopće ne mislim da mu je to štetno, a dat ću mu i čokolino jednom tjedno kada uvedemo kravlje mlijeko.

  5. #105
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Zbog čega dajete djetetu čokolino i ina lina?

  6. #106
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Zbog čega dajete djetetu čokolino i ina lina?
    Moj dojam - zato što svi jedu.
    Meni lično te praškaste stvari su malo :/
    Ne znam šta ima unutra, a deklaracijama ne vjerujem baš previše...

  7. #107
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Zbog čega čovjek uopće jede slatkiše?

  8. #108
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Zbog čega čovjek uopće jede slatkiše?
    Da se utješi jer život nije sladak...
    Šalu na stranu, slatko je prvi ukus koji beba stvarno okusi kad se rodi. Naravno da svi volimo slatko, barem u početku. Jer slatko znači - hrana. Čak i kad je samo gušt.

  9. #109
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Eto onda tu i tamo radi gušta....zato što i ja volim popapati sladoled, čokolade i dr. (jedino što ja to jedem u neograničenim količinama :/ ). Nema mi slađeg nego vidjeti kako je sretan kad dobije komadićak nečeg slatkog. Pa nije u životu sve samo brojanje vitamina, minerala i vlakana. Čovjek mora malo i uživati, a brate mili ne radi se o otrovu nego o slatkišu..ajme

  10. #110
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Koliko sam ja shvatila ovu temu, nije problem dati slatkiš ponekad. Problem je uvriježeno mišljenje da ništa ne smeta kad se slatkiš/pošećereno jelo da prerano i kad takve namirnice postanu svakodnevna (da ne kažem, jedina) hrana. Ili ja nisam dobro shvatila...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Lina su zaista krcata šečerima i kalorijama, ja sam nakon poroda to mažnjavala makar 3 puta dnevno, uz svaki obok malo Lina, kao tek sam rodila, pa treba miljeka i kalcija i slične bapske sheme, rezultat je bio u 2 mj 3 kg viška uz normalnu prehranu.
    Poludila sam, od onda Lina kod nas ne postoje, ako joj baš želim dati šećer da mi bude " vesela " onda je to kockica dvije čokolade, manje šećera, opet sretna , a i zdravije je.

  12. #112
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj nevera prvotno napisa
    ako joj baš želim dati šećer da mi bude " vesela " onda je to kockica dvije čokolade, manje šećera, opet sretna , a i zdravije je.
    Sada će ispasti da sam ja neki zagovornik čokolina, a u životu sam ga pojela svega par puta, a kupila ga samo jednom no zar je bitno toliko sitničariti. Ako daš kockicu dvije čokolade ili malo čokolina koja je razlika u šećeru i jesi li sigurna da u toj kockici čokolade na kraju ima manje šećera?
    Ma ustvari sama sam sebi smiješna oko čega se raspravljam. Da nije ovako kasno sada bih smanđala cijelu čokoladu koliko ste mi otvorile slatkotek

  13. #113
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Zbog čega dajete djetetu čokolino i ina lina?

    Svako jutro jedu kašicu od voća i leće koja je dosta rijetka i Rižolino koristim da ju zgusnem. Nisam pronašla ništa što bi ju toliko dobro zgusnulo

    A probali smo kašicu i bez Rižolina. Na žalost, završili su na WC-u ili presvlačenju 5 puta do 12 h. Znam što za moju probavu znače naranđe, jabuke, kiwi ili kruške, pa ne želim i njih izlagati tome.

    Ostale Linače ne koristimo.

  14. #114
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam, kao što rekoh, valjda naivna, pa vjerujem onome što piše na deklaraciji. Dakle, ne dajem konkretno xxxlino, već kašice tog tipa stranih proizvođača (ne znam zašto, valjda zbog "dodanog željeza" kojeg u Linima obično nema, nekako se oko unosa željeza u njenoj prehrani najviše brinem jer jedino meso slabije jede, iako jede, od čega crveno meso jaaako rijetko).
    Zar ne bi trebale te kašice podlijegati "strogim kontrolama" kakvoće, pa tako i sirovina i dodataka (vitamina i minerala i sl.) kao što sami proizvođači navode?
    Ako netko ZNA sa sigurnošću i može mi to dokazati da u tim kašicama NEMA NIKAKVIH dodanih vit. iminerala, pliz neka me prosvijetli.
    Do tada ću vjerovati da djetetu dajem jedan zasitan žitni obrok s malo čokolade/lješnjaka ili voća i bez šećera (na što pazim, dakle izbjegavam takve proizvode koji sadrže šećer), koji u sklopu raznolike prehrane ne može škoditi.
    A ovo smatram i za bilo koji Lino.

    S time da sam strogo protiv davanja bilo kakve dohrane ranije nego što je preporučeno po tablicama i prije 6 mjeseci jer sva djeca do te dobi imaju probavni trakt nespreman za probavu krute hrane, i samo im se može nanijeti šteta. Ma čemu žurba?
    Djetetu od 2 mjeseca može se uvesti formula s dodanim škrobom ako je "gladno".
    Djeteu prije 8 mjeseci ne treba čokolino, ali ni bilo koji Lino koji sadrži gluten. Pa ima kašica s rižom i/ili kukuruzom, ako se baš želi davati kašice te vrste, ima cijeli život da jede Čokolino.

  15. #115
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Anđela4 prvotno napisa
    moja isto voli cuclati na boci pive i to ožujsko, ponekad se i malo zaleti pa onda čini amamamaa amama
    Anđela, nadam se da si svjesna kako ovakvi postupci podliježu CZSS.
    I, ne... Za ovo nema opravdanja Ovo je zločin!

    A ako je bila šala, prilično je neslana i neprihvatljiva!

  16. #116
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    Djetetu od 2 mjeseca može se uvesti formula s dodanim škrobom ako je "gladno".
    Da ne bi netko krivo pomislio, ovdje mislim samo na djecu koja su i inače hranjena ad. mlijekom.

  17. #117
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, ne morate se pravdati, mene samo zanima kao što se čokolino nudi: doručak, večera, međuobrok, a da nema neke zamjene, ja ga naime svojoj curi nisam nikada ponudila (da se razumijemo ona tu i tamo jede čokoladu, kekse pa čak i muffine)


    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    Djetetu od 2 mjeseca može se uvesti formula s dodanim škrobom ako je "gladno".
    Da ne bi netko krivo pomislio, ovdje mislim samo na djecu koja su i inače hranjena ad. mlijekom.
    Tami odakle ti ovo?

  18. #118
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    Citiraj Tami25 prvotno napisa
    Djetetu od 2 mjeseca može se uvesti formula s dodanim škrobom ako je "gladno".
    Da ne bi netko krivo pomislio, ovdje mislim samo na djecu koja su i inače hranjena ad. mlijekom.
    Tami, preporuka je da nijedno dijete ne dobiva prvih 6 mjeseci ništa, osim mlijeka.
    Bilo ono majčino ili formula.
    Prije se govorilo kako bebe na adaptiranom trebaju piti dodatnu tekućinu nakon 4. mjeseca, ali sada kažu da ne treba ni to.

  19. #119
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Pa, znam da postoje tzv. početna mlijeka koja su kakti sasvim adaptirana i ona koja su djelomice adaptirana i sadrže u svom sastavu nekakav škrob (ne znam točno od čega) i mogu se dati djeci koja prečesto traže jesti (kao, "gladna" su) jer su zasitnija, naravno u dogovoru s pedijatrom, kao prihvatljivija alternativa dodavanju rižinih pahuljica u mlijeko djetetu od 2 mj.
    Mislim, ne bih htjela davati sad tu savjete o prehrani ad. mlijekom, što znam da se ne smije, taj moj navod bio je samo dio komentara onoga što je rekla cura koja je dodavala rižine pah.

    Sorry ako sam neš krivo rekla.

    Inače, kašicu tipa Lino dajem maloj prije spavanja popodnevnog (obično), nekak mi se tu najbolje uklopi, nekad joj bude zamjena jogurt sa smiksanim voćem + 7 korn, ali obično se najede voća prije toga i jede ga još predvečer, pa eto. Ručak ide nakon spavanja.
    Slažem se da se dijete može hraniti i bez Lina, ali nama je ovo ok.

  20. #120
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Apricot, škrob je dio te vrste mlijeka. Nije to nešto što će netko doma dodati u mlijeko, pa da bi se ubrajalo u dohranu.

  21. #121
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Tami, evo mene opet s kontrom ne postoji sasvim adaptirano mlijeko, osim majčinog!

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, to je 2 u 1 i kao takvo se i prodaje u obliku adaptiranog.
    nisam znala :/

  23. #123
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Frida, znam, zato sam rekla "kakti sasvim adaptirana", ustvari trebala sam reći "tzv. sasvim adaptirana" jer ih se tako naziva. Naravno da je m.m. jedino u potpunosti prilagođeno djeci.
    Sve 5

    A sad dosta, totalno smo offtopic

    Dakle, Lino...

  24. #124
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    možemo se vratiti na temu.

    kad djeci pripremate -lino, činite li to s kravljim mlijekom, formulom ili izdojenim mlijekom?

    što mislite, od koje dobi je primjereno mućkati -lino s kravljim mlijekom? ako smatrate da je vaše dijete premaleno za to, hoćete li ga pripremiti s formulom kupljenom u tu svrhu? ili se pak izdajate? kako u tom slučaju zagrijavate mlijeko?

  25. #125
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    netko je pitao cime da zgusne kasice ako ne rizolinom...pa da odgovorim: cistim rizinim pahuljicama. ili psenicnim. ili jecmeniim. ili razenim....bez secera i inih dodataka. cista zitarica

  26. #126
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Trenutno sa sojinim mlijekom, probala ga je s 15 mjeseci. Koristimo ga samo za razmućivanje kašica, i jako je fino. Probali bismo i rižino, ali sojino nam tata voli piti pa onda kupujemo to. A da je fino, je.
    S kravljim sam razmutila par puta, onda kad baš nije bilo sojinog (naravno nakon navršene godine) ali u principu ga izbjegavam, ne mislim ga davati bar do 2. godine ako ne i 3.
    U dobi od 6 mjeseci nažalost više nije bila dojena, tako da smo u adaptirano dodavali rižine ili kukuruzne pahuljice. Da sam još dojila, ne vjerujem da bih se izdajala, jer nikad nisam mogla puno izdojiti (osim u početku), vjerojatnije je da bih mutila s rižinim mlijekom.

    Mislim da je nakon navršene godine primjereno Lino mućkati s kravljim, ako ne postoji neka alternativa. Ali ja sam ipak još uvijek radije za alternativu.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    OT, Tami, proso i zeleno lisnato povrće izvrstan su izvor željeza.

  28. #128
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nisam uspoređivala slatkiše i alkohol, neg glagol voljeti!!
    još se ja vratim!!

  29. #129
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    zmaj, vrati se sa temom, ovo ne moraš dalje elaborirati.

  30. #130
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    netko je pitao cime da zgusne kasice ako ne rizolinom...pa da odgovorim: cistim rizinim pahuljicama. ili psenicnim. ili jecmeniim. ili razenim....bez secera i inih dodataka. cista zitarica
    Ja

    Gdje mogu kupiti čiste rižine pahuljice?
    Moje dijete ima celijakiju, i pšenične, ječmene ili ražene ne smijemo koristiti. I za ove rižine je bitno da su 100% čiste (bez ikakvih primjesa drugih žitarica).

  31. #131
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Otočanka, neznam gdje si ali u Zagrebu proizvoda bez glutena imaš u GEI u Bogovićevoj, nisam sigurna za Bio&Bio.

  32. #132
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    otocanka,mozes i prosene pahuljice (ima u DM-u)

    rizinih ima u mercatoru, mozda i u bio bio, ne znam, nisam gledala, jer mi rizine ne koristimo

  33. #133
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Hvala Frida
    Nisam u Zagrebu, ali Gea ima skladište u gradu u kojem živimo (tamo se isto može kupovati roba). Na žalost, zadnji puta kada sam bila, pitala sam i nisu imali nikakvih pahuljica u ponudi.

    Hvala Meda , pogledat ću DM-u. Do sada sam kod njih pronašla samo bezglutenski cornflakes.

  34. #134
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Tami, proso i zeleno lisnato povrće izvrstan su izvor željeza.

    Thanks Luna, za proso nisam znala, a za zeleno lisnato jesam, ali čitam svugdje da je to željezo iz povrća slabije iskoristivosti od onoga iz mesa, tako nekako.
    Baš ću isprobati te prosene pahuljice iz DM-a

  35. #135
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Anđela4 prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, nemojte se uzbuđivati: svaka mama zna što je najbolje za njezino dijete, donosi odluke i nosi se posljedicama istih.

    E sad, kakve će posljedice imati te odluke... vrijeme će pokazati...

    Molim vas da se držite teme, dopustite da netko drugi ne razmišlja kao vi, raspravljajte konstuktivno, ne vrijeđajte, jer u protivnom ću vas sankcionirati
    može mene odma prvu, ovo su mi sve gluposti ovde. Nije mi jasno kako neke mame mogo pratiti knjige i tablice dohrane. Kao da u knjigi mogu nešto saznati o svojem dijetetu. Znate li koliko djece ima na ovom svijetu i niti jedno nije isto. Kako onda može neka knjiga pogoditi nešto za moje dijete.
    Sve šta sam pročitala ovde je tako žalosno.
    Ja ću svom dijetetu davati što ja i ono samo hoće i voli a ne što mi piše u nekoj tablici dohrane.
    Anđela,znači ti ne priznaješ ni pedagogiju ni dječju psihologiju?Jer kako bi netko tko je stručnjak iz jedne od ove dvije znanosti išta znao kad ne poznaje baš svako dijete u državi Hrvatskoj?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    možemo se vratiti na temu.

    kad djeci pripremate -lino, činite li to s kravljim mlijekom, formulom ili izdojenim mlijekom?

    što mislite, od koje dobi je primjereno mućkati -lino s kravljim mlijekom? ako smatrate da je vaše dijete premaleno za to, hoćete li ga pripremiti s formulom kupljenom u tu svrhu? ili se pak izdajate? kako u tom slučaju zagrijavate mlijeko?
    Ja sam Tei složila taj famozni popularni čokolino i to sa običnim kravljim mlijekom, moram priznati iz tog razloga jer je to tak uobičajeno i jer ga skoro svi klinci zapravo jedu. Sa izdojenim mlijekom nisam slagala jer je ona dojila do godinu i pol a tada još to nije probala. Sa adaptiranim nisam jer ga nikad u životu nisam kupila, niti znam kak se uopće slaže i koristi. Međutim ona nije htjela pa više ni ne kupujemo. Kao obrok sličan tome koristimo zobene pahuljice i muesli sa sušenim voćem nešećereni, al ja stavim malo meda, onak navrh žličice. Obično izmješam i pahuljive i muesli tako da je više kašasto. Uz to moram probrati grožđice van jer ih ne želi jesti. Drugo sušeno voće u mueslijima jede, samo grožđice ne, a ja ju ni ne tjeram ako joj se ne sviđa.Vidim da svi tak propitivate zašto lino, a ja mislim da je to zbog jednostavnosti i brzine pripremanja. Dakle, mame koje nemaju vremena smućkaju lino, gotovo u tren oka, dijete zadovoljno i sito i dalje se ne razmišlja. Kao mama koja je stalno doma, ja fakat imam vremena i bila bi čista sramota i lijenost da serviram takve brzinske obroke da ga se čim prije riješim.

  37. #137
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj Anđela4 prvotno napisa
    amamamaa amama
    kako slatko!!jos ces reci da je zbog ozujskog pocela rano pricat.

  38. #138
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja baš danas na polici dućana gledam sastav Čokolina i Lješnjak-Čokolina, i obje kašice sadrže hidrogenizirano biljno ulje :shock: a svi znamo koliko je ono štetno.
    Niti jedna kašica ili bilo što drugo što ja kupujem ne sadrži to.

    Pa nek djeca jedu još i smoki, pa štapiće, pa kekse... ajmo im od najranije dobi zaštopavat krvne žile. Jadna djeca koja se tako hrane...

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Zar ne piše na čokolinu iznad 9 mj?
    a na ostalima iznad 6...osim rizolino iznad 4.?

    ja mislim da je tako.

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bez obzira na mjesece (rizolino je "po novome" od 6mj) na SVIMA pise "zamjena za jedan mlijecni obrok"

    Hrana i napitci koji su namjenjeni dojenčetu starijem od 6. mjeseca smatraju se nadomjeskom bez obzira što se radi o dopunskoj hrani ako na bilo koji način "odbijaju" od dojke odnosno služe UMIJESTO dojenja, poput žitarica koja se spremaju sa mlijekom i na kojima piše "zamjena za jedan mliječni obrok"

  41. #141
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, jel bi vi vjerovale da sam ja čokolino probala tek u srednjoj školi?!
    Ja nikad, ni taj, ni bilo koji drugi -lino. Ni moje curke nisu nikad. 8)

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Ja ga probala, sa 12-13 godina, i bio mi je bljak. Moja ga jos uvek nije probala.

  43. #143
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Cure koje musle bez šećera kupujete?

    MM i ja ih volimo jesti, one sa sušenim voćem i lješnjacima ali su nam se zadnji puta ucrvale pa su nam se zgadile :/

    Valjda su lješnjaci krivi za to :/

  44. #144
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    snjeska, imas puno topika o tome na podforumu o dohrani.

    nego, nazad na temu- monitoring temu

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Nije Lino, ali je Podravka. Na kutiji njihovog Ciciban čaja piše da je od 3 + mjeseca. Moj skromni doprinos monitoringu.

  46. #146
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hvala!
    na zalost znamo za njega.
    steta, sto podravci to treba...

  47. #147
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ajoj, a ja se bediram jer mi mala neće da jede čokolino, ni ostale stvari na lino. Pa nisam znala da ima u njima toliko šećera, trebam se naučiti čitati sastojke.
    Hvala Bogu što postoje rode, eto naučila sam nešto novo i nemam se zašto više bedirati. :D

  48. #148
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    a ja sam u petak slucajno vidjela da je karamelino od 6 mj (probajte zamisliti reakciju)

  49. #149
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    želite tužnu ili žalostnu u vezi čokolina..?

    na pregledu smo bili kad je A. imala 8 mjeseci i izgleda da je 'slabo' dobila na kilaži od prethodnog pregleda (premda po novim krivuljama za rast za dojenu djecu je dobivala perfektno), i pedica navalila, pa što vi to dijete hranite? bila sam isprepadana - pa banane, juhe, meso, krumpir, kruške, mislim sve, a naravno i moje mlijeko. PA MAMA - viće ona - DA LI VI ZNATE DA VAŠE MLIJEKO VIŠE NIJE DOVOLJNO ZA NJU? OBAVEZNO - UJUTRO ZA DORUČAK OBROK MLIJEČNI, NPR ČOKOLINO ILI RIŽOLINO U BOČICI.

    a ja si mislim, pa čekaj je li ona normalna?! da mi kaže palentu s mlijekom ok ali čokolino s mlijekom ujutro? hello?!

    od nisam znala što da kažem. maltene me optužila da dijete držim gladno jer joj ne dajem s***nja iz kutije. ja plakala do doma. muž poludio.

    i sad ti imaj povjerenje u pedicu?! zanimljivo, na pregled za godinu dana mi je rekla 'bravo mama, još dojite, nastavite ako možete do dvije godine'. pa po njenom ne bi ni do godinu dana bila. žalostno je da pedić daje takve krive informacije, i da nažalost večina ljudi slijepo povjeru.

  50. #150
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a)koliko je dobila?
    b) jjenjaj pedicu ili je drži samo za bolesti, ostale nutriocisitčke savjete ignoriraj
    šečer deblja, a debljina nije mjerilo zdravlja
    ubaciti možda više ugh u prehranu: palenta, riža, tjestenina, to da
    ali čokolino? umjetna hrana? i to na bočicu?! ko da dijete nije čulo nikad za žlicu?! isprani mozgovi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •