Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Vjezbanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno Vjezbanje

    Cure, da li ste i koliko nakon poroda pocele s vjezbama za vracanje u formu? Meni je prosao mjesec i namjeravam od slijedeceg tjedna otpoceti s nekim laksim vjezbama doma, dok andjeo spava; cisto onako da se misici malo povrate - nadlaktice, stomak i sl., sad mi se cini da sve na meni visi...

  2. #2
    lidac2004

    Početno

    ja sam negdje cula da se ne preporucuje vjezbati dok dojis da ne izgubis mlijeko.Da li je to istina?
    Kad je najbolje poceti vjezbati trbusnjake?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj lidac2004 prvotno napisa
    ja sam negdje cula da se ne preporucuje vjezbati dok dojis da ne izgubis mlijeko.Da li je to istina?
    DEFINITIVNO NE! Možete početi s vježbanjem čim se vi osjećate spremne za to... Ja svoju Anamari dojim... mlijeka imam sasvim dovoljno i vodim aerobik već neka dva mjeseca....! Samo naprijed...!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja sam pocela vjezbati par sati po posodu. Naravno ne sklekove i trbusnjake, ali ono na ledja, saviti noge u koljenima i povuci stopala prema straznjici. Onda dizati i spustati straznjicu nekoliko puta ....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    lidac2004, kako to mislis, izgubiti mlijeko?

    ono, putem do fitness centra?


  6. #6
    lidac2004

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    lidac2004, kako to mislis, izgubiti mlijeko?

    ono, putem do fitness centra?

    nemam pojma,tako su mi rekli,niko nije objasnio 8)
    anamari,dakle moze se vjezbati bez problema,jos kad bi mi malena to dopustila....

  7. #7
    lidac2004

    Početno

    napokon sam danas malo vjezbala (malena je,nekim cudom,odlucila malo odspavati ).
    vjezbala sam kratko,nekih 10 minuta i moram priznati da sam se umorila i od toga
    totalno sam bez kondicije

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Hm... ja procitala da vjezbanje nije nikakav problem oko dojenja, samo sto se treba odmarati, odnosno ako nisi previse iscrpljena samo navali..!
    Jedino je bitno ne pretjerati, odnosno ne bi bilo dobro dobiti upalu misica jer se kiselina koja se pri tome stvara luci u mlijeko i to bebama ne pase!
    Meni je vjezbanje jako falilo i jos uvijek mi fali (navikla sam 3xtjedno visiti u teretani), a sada ne stizem jer kuham, perem, peglam, .... setam Elenu u klokanici i moram priznati fini je to trening - onako oko 9kg mi visi oko vrata i mi setamo 1-2-3h.... i eto kondicionog treninga! Ali pocela sam konacno sada malo i trbusnjake .....treba vjezbati, samo da mi dan traje 48h mozda bih sve i stigla!

  9. #9
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    sori sto ovako upadam u razgovor, ali ja sam procitala (ne sjecam se naravno, gdje- jedna od posljedica moje trudnoće je gubitak pamćenja...), ali nije stvar u gubitku mlijeka od vježbanja, nego se navodno oslobađa neki hormon koji može promijeniti okus mlijeka odmah nakon vježbanja, pa je preporuka vježbati nakon podoja. A ja isto tako mislim da možeš koliko sama osjetiš da možeš i koliko ti bebač dopušta!

    Laia, 28.07.2004.

  10. #10
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    dal mozda postoje neke vjezbe koje se ne bi preporucile ( zbog dojenja)?
    znam da je bedasto pitanje, al bolje da pitam nego da skitam

    i- dal se smije popit andol ( glede prevencije muskulfibera)?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Andol se ne smije piti dok se doji, probaj s nekim lijekom na bazi paracetamola.

  12. #12
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    hvala!

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ines, nema vježbi koje kontraindiciraju dojenju.
    Mislim, nemoj baš ići na trambulin - ne zbog mlijeka već da ti sise ne ostanu u vježbaonici.
    Kažu da nisu preporučljive ni vježbe snage - luči se veća doza mliječne kiseline, pa bi mlijeko moglo biti gorkasto, ali pretpostavljam da nisi ni mislila ići na "benč".

    Samo ti cupkaj!
    Bez andola, naravno!

  14. #14
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj kike prvotno napisa
    Andol se ne smije piti dok se doji, probaj s nekim lijekom na bazi paracetamola.
    A meni su u bolnici svih 7 dana davali Andol 3x dnevno

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Blago vama kada imate volju vezbati. Meni dovoljno i ovo sto hvatam Filipa po kuci dok puzi dvesta na sat.

    Posle Mine pocela sa njenih sest meseci da trcim, a sad jos nisam

    Sto se tice vezbanja jedino moze da utice na ukus mleka, ako je u nekim enormnim kolicinama i nista vise. A mozda se bebi i taj ukus dopadne.

    Nesto mi rano za vezbe, po meni bi ipak trebala obaviti prvu kontrolu, ako vec nisi? I onda se bacaj nasredjivanje linje.

  16. #16
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ines, nema vježbi koje kontraindiciraju dojenju.
    Mislim, nemoj baš ići na trambulin - ne zbog mlijeka već da ti sise ne ostanu u vježbaonici.
    Kažu da nisu preporučljive ni vježbe snage - luči se veća doza mliječne kiseline, pa bi mlijeko moglo biti gorkasto, ali pretpostavljam da nisi ni mislila ići na "benč".

    Samo ti cupkaj!
    Bez andola, naravno!


    ne bum cupkala, al ne bum odmah ni na bench. 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •