Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: prikupljanje benkica za rodilišta

  1. #1
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno prikupljanje benkica za rodilišta

    evo čitam ovaj topić o ružnim i poderanim benkicama u rodilištima, pa izlažem ideju:
    da li bi bio problem da se svi koji će doći na Rodinu rasprodaju pozovu da, ako imaju, donesu i negdje na ulazu predaju benkice koje im ne trebaju?

    Mislim, ionako će se donirana robica poklanjati ustanovama kojima nedostaje, pa zašto se ne bi mame i tate zamolilo da lijepo operu i slože i samo brzinski predaju i ove stvarčice.
    kasnije se samo rasporede i pošalju u rodilišta.
    mislim da bi se tako prikupilo više i brže.

    ja osobno evo prikupljam i spremam se poslati, ali mi je palo na pamet da bi i ovo bilo lako izvedivo.

  2. #2
    mravac

    Početno Re: prikupljanje benkica za rodilišta

    svakako, odlična ideja!

    Citiraj anna-y prvotno napisa
    evo čitam ovaj topić o ružnim i poderanim benkicama u rodilištima, pa izlažem ideju:
    da li bi bio problem da se svi koji će doći na Rodinu rasprodaju pozovu da, ako imaju, donesu i negdje na ulazu predaju benkice koje im ne trebaju?

    Mislim, ionako će se donirana robica poklanjati ustanovama kojima nedostaje, pa zašto se ne bi mame i tate zamolilo da lijepo operu i slože i samo brzinski predaju i ove stvarčice.
    kasnije se samo rasporede i pošalju u rodilišta.
    mislim da bi se tako prikupilo više i brže.

    ja osobno evo prikupljam i spremam se poslati, ali mi je palo na pamet da bi i ovo bilo lako izvedivo.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    anna, mravac... poderane benkice su najmanje loša stvar koja se događa u našim rodilištima i Roda se okrenula protiv onih drugih: nehumani uvjeti rađanja, razdvajanje bebe i majke, "miniranje" dojenja...

    Nemamo vremena ni mogućnosti brinuti i o tim nekim sporednim stvarima, ali vjerujem da će vam se, ako privatno organizirate neku akciju, pridružiti mnoge majke...


  4. #4
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    kao što rekoh, mogu žene pojedinačno slati, ali rasprodaja je jedinstvena prilika.
    mislim da ću osobno taj dan biti okupirana u Dugom Selu , ali zaletjet ću se na rasprodaju.

    ima li vas koje ste orne da ovaj segment provedemo u djelo?

    tko je ZA nek se javi...

  5. #5
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    drage moje ma sve je to super, al ne mislite da one ljepe benkice završe negdje drugdje a ne tamo gdje treba.
    zar nebi bilo bolje poslati i dati domovima s napuštenom djecom? ne velim da i tamo nema toga, ali bar po meni je humanije.
    sve ćemo izdržati tih par dana pa ćemo ih doma cifrati, a ono tamo ...
    nemojte se ljutiti ali ja na to tako gledam

  6. #6
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno Re: prikupljanje benkica za rodilišta

    Citiraj anna-y prvotno napisa
    evo čitam ovaj topić o ružnim i poderanim benkicama u rodilištima, pa izlažem ideju:
    da li bi bio problem da se svi koji će doći na Rodinu rasprodaju pozovu da, ako imaju, donesu i negdje na ulazu predaju benkice koje im ne trebaju?

    Mislim, ionako će se donirana robica poklanjati ustanovama kojima nedostaje, pa zašto se ne bi mame i tate zamolilo da lijepo operu i slože i samo brzinski predaju i ove stvarčice.
    kasnije se samo rasporede i pošalju u rodilišta.
    mislim da bi se tako prikupilo više i brže.

    ja osobno evo prikupljam i spremam se poslati, ali mi je palo na pamet da bi i ovo bilo lako izvedivo.
    to sam i ja mislila kad su moji bili mali, jel dobila sam ih hrpu. htjela sam ih odnijeti u petrovu, al sam si mislila da budu mi rekli da nisam normalna, pa nisam

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Ma nije to zbog "cifranja". Moja je mala na Sv.Duhu imala poderanu i donju i gornju benkicu i doslovce gola ramena i to usred zime.Mislim da potreba da djeca budu prikladno obućena u rodilištu ipak nije sporedna stvar.

  8. #8
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    kužim ja da se Roda bavi recimo važnijim stvarima i ne možete se baviti svime. No, kad se ima prilika, ideja i inicijativa, može se nešto i nadopuniti, unaprijediti...
    ako se donirana i preostala robica ionako donira raznim ustanovama, šta košta pripremiti velike kutije, gore samo napisati "benkice za rodilišta", staviti na samom ulazu, a prije toga pozvati sve koji žele i mogu da na rasprodaju donesu te benkice??? :?
    ja ću rado i sama pomoći, a sama mogu i pokušati organizirati nekakvo prikupljanje, ali nemam vašu logistiku, nemam prostor i meni sigurno neće doći par stotina ljudi kao na rasprodaju.

    zrno po zrno pogača.... 8)
    hejde cure, tko je još spreman prikupljati te benkice? možete mi se javiti i na pp

  9. #9
    mamaiema

    Početno

    Citiraj anna-y prvotno napisa
    kužim ja da se Roda bavi recimo važnijim stvarima i ne možete se baviti svime. No, kad se ima prilika, ideja i inicijativa, može se nešto i nadopuniti, unaprijediti...
    ako se donirana i preostala robica ionako donira raznim ustanovama, šta košta pripremiti velike kutije, gore samo napisati "benkice za rodilišta", staviti na samom ulazu, a prije toga pozvati sve koji žele i mogu da na rasprodaju donesu te benkice??? :?
    ja ću rado i sama pomoći, a sama mogu i pokušati organizirati nekakvo prikupljanje, ali nemam vašu logistiku, nemam prostor i meni sigurno neće doći par stotina ljudi kao na rasprodaju.

    zrno po zrno pogača.... 8)
    hejde cure, tko je još spreman prikupljati te benkice? možete mi se javiti i na pp
    podržavam annu-y i svaka je akcija hvale vrijedna :D jer je i to kao i VELIKE STVARI KOJIMA SE RODA BAVI za našu djecu
    ali me istodobno sekira što se svaka dobra stvar ispolitizira ali to je u ljudskoj prirodi valjda
    jako sam htjela kupiti rodinu majicu za svoju bebe ali neći
    svaki daljnji komentar je suvišan.anna-y ako trebaš pomoć javi se na privat

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    cure nemojte se odmah ljutiti i žalostiti

    u rodi smo u jednom trenutku svog postojanja zaključili da se nećemo baviti humanitarnom djelatnošću jer nas je takva djelatnost skoro "pojela" a naši ciljevu su

    1. zauzimanje za opće dobro i pravo izbora

    2. zalaganje, zaštita i promicanje prava trudnica, rodilja i roditelja, kroz ostvarivanje prava na korištenje adekvatnog rodiljnog dopusta i redovitu isplatu rodiljnih naknada «prema opće prihvaćenim standardima» koji omogućavaju pravo obitelji na dostojan život

    3. zaštita prava i potpora u ostvarivanju prava zaposlenih i nezaposlenih trudnica, rodilja i roditelja prema važećim Zakonima i propisima

    4. sugeriranje i sudjelovanje u provođenju reorganizacije zdravstvene zaštite u segmentu koji se odnosi na zaštitu trudnica, rodilja i djece

    5. zaštita reproduktivnih prava i reproduktivnog zdravlja

    6. angažiranje u pomoći samohranim roditeljima, žrtvama nasilja, roditeljima djece s posebnim potrebama, osobama koje se bore s neplodnošću

    7. sugeriranje i sudjelovanje u reorganizaciji rodilišta te stvaranje i proširivanje mogućnosti za slobodu roditeljskog planiranja porođaja i slobodu izbora procedura i asistencija koje su za pojedinca u porođaju i rodilištu prihvatljive

    8. povećanje broja rodilišta s rooming-inom, rodilišta-prijatelja majki i djece i bolnica-prijatelja djece

    9. postizanje optimalnih uvjeta za boravak djece u predškolskim ustanovama, vrtićima i školama

    10. promocija, potpora i zaštita dojenja

    11. edukacija i suradnja u edukaciji trudnica, dojilja i roditelja
    JEDINA iznimka su ČUDESNE BEBE

    ako želite dogovoriti skupljanje bankice učinite to slobodno na ovom forumu ali ne tražite od nas da se opet upuštamo u nešto što smo davnih dana riješili i odlučili

  11. #11
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    ok, nema ljutnje
    a hoće li mi se dozvoliti da otvorim temu na par mjesta i pozovem ljude na ovakvu akciju?
    ja bi pozvala, pa tko se odazove, bit će dobrodošao.
    i smijem li staviti kutije za prikupljanje na ulazu rasprodaje?

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    anna-y, nisi dobro shvatila lalah
    to ne mozemo dozvoliti
    nije stvar samo u benkicama i humanitarnim akcijama, roda se ne zeli niti upustati niti povezivati s takvim akcijama, ma kako bile male, slatke ili nekom potrebne.

    jer svaka ta bolnica (ili hzzo koji im vec po porodu isplacuje novce) moze ustedjeti na dripu, koncu kojim siva epiziotomije, moze ustedjeti na svakom onom postupku koji nije potreban, a rutinski je, moze ustedjeti na svakom isforsiranom carskom, ali ne, oni stede na benkicama.
    pa nek onda mame placu kako im je bebica bila podrapana, mozda tako ne budu svjesne onog kako su vecinu njih tretirali, odvajali od djece i tako dalje.
    i ja bi ponekad radije plakala zbog poderane benkice. takva stvar moze samo pokvariti prvu fotku. nista vise.

    mamaiema, skroz te podrzavam u nekupovini rodine majice. to nije majica koju mozes kupiti u nami i bas te briga ko je sio i pleo. noseci rodinu majicu nosis rodu, a to ni ne zelimo da bude za svakog nego za one koji su se prepoznali

    pozdrav svima i bez ljutnje.

  13. #13
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    hej cure, nisam htjela nikakve zamjerke i prepucavanja
    Ivarica, ako je to vaš stav, imate na njega pravo. ovo je vaš forum.

    ide- ide, ne ide- ja ću po svom 8)
    tko želi nek mi se javi na pp

    a ja ću svejedno doći i na rasprodaju (a baš mi se hoće i majica)

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bit ce mi drago da se i upoznamo
    ja sam na onoj blagajni koja najbrze radi

  15. #15
    mamaiema

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    anna-y, nisi dobro shvatila lalah
    to ne mozemo dozvoliti
    nije stvar samo u benkicama i humanitarnim akcijama, roda se ne zeli niti upustati niti povezivati s takvim akcijama, ma kako bile male, slatke ili nekom potrebne.

    jer svaka ta bolnica (ili hzzo koji im vec po porodu isplacuje novce) moze ustedjeti na dripu, koncu kojim siva epiziotomije, moze ustedjeti na svakom onom postupku koji nije potreban, a rutinski je, moze ustedjeti na svakom isforsiranom carskom, ali ne, oni stede na benkicama.
    pa nek onda mame placu kako im je bebica bila podrapana, mozda tako ne budu svjesne onog kako su vecinu njih tretirali, odvajali od djece i tako dalje.
    i ja bi ponekad radije plakala zbog poderane benkice. takva stvar moze samo pokvariti prvu fotku. nista vise.

    mamaiema, skroz te podrzavam u nekupovini rodine majice. to nije majica koju mozes kupiti u nami i bas te briga ko je sio i pleo. noseci rodinu majicu nosis rodu, a to ni ne zelimo da bude za svakog nego za one koji su se prepoznali

    pozdrav svima i bez ljutnje.
    ma nema ljutnje ali ne treba mi uopće tvoja podrška ja jednostavno ne želim kupovinom majice podržavati ispolitiziranu udrugu a i ako ne želiš ljutnju nemoj ni vrijeđati jer ja sam samo izrazila svoje mišljenje a ti prejudiciraš.od kuda ti znaš da je mene baš briga za porijeklo odjeće koju ja kupujem svom djetetu? ne moraš se truditi odgovoriti.
    da se razumijemo forum je sjajan i našla sam odgovore na mnoga pitanja ali ne dopuštam da me se vrijeđa samo zato što imam svoje mišljenje koje nije sukladno rodinom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    mamaiema
    uopće mi nije jasno zašto se odmah vrijeđaš i još k tome vrijeđaš i nas da smo ispolitizirani. Ako Roda nešto nije, onda nije ispolitizirana. U našim počecima bavili smo se ovim stvarima, donacijama rodilištima, nosili smo i benkice i mnoge druge stvari u naše bolnice, ali smo onda u jednom trenutku odlučili da su nam važniji neki drugi projekti, zalaganje za humanije uvjete rađanja i još mnogo toga i mislim da imamo na to pravo. A nitko vas ne sprječava u vašoj humanoj nakani, ali ne preko Rode.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    8

    Početno

    drage moje, hvale vrijedna akcija, ali vjerujte mi ne isplati se. konkretno znam za Petrovu. bili su na knap s pelenama, pogotovo na intenzivnoj. mame su pitale da li da donesu svoje. odgovor je bio - ma kakvi. a da ne pricam o posteljini za krevetice na intenzivnoj. nema je. nema dovoljno inkubatora i krevetica, a kamoli posteljine. bila je sa mnom jedna zena u sobi kojoj je curila plodna voda. kad je rodila, htjela je cijeli paket pelena za odrasle ostavit na odjelu, jer joj vise ne trebaju. nisu htjeli. slali je s odjela na odjel i na kraju je odustala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •