Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 268

Tema: Vitex za neplodnost

  1. #101
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja pijem Andrijana.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Danas dobila i nastavila s vitexom. Cure su rekle da ga triba pit 2-3miseca da se osjeti djelovanje. A kako mi je jedna od vas rekla, ako prekidamo pijenje u drugom dijelu ciklusa zbog moguće trudnoće-kad će se onda osjetit djelovanje. Isto tako mislim da ako prekidamo pijenje tih 5 dana u mjesecu, pa onda nekoliko mjeseci zaredom, opet isto- kad će se onda osjetit djelovanje.
    Zato sam ja jutros uzela jednu kapsulu, nastavljam dalje.
    A kako je to lijek na biljnoj bazi virujen da ne može štetit. To je moje mišljenje.
    Inače, nakon stimulacije lani u svibnju prvi ciklus mi je bio 39 dana, mislim da je to najduži ciklus u mome životu, nakon toga su bili poprilično neujednačeni. Prije nekoliko dana sam počela koristit vitex, i evo u prvom ciklusu nakon stimulacije danas prokrvarila- ciklus točno 30 dana, ko nekad.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Adriana - Vitex se pije i tokom M, a sto se tice moguce trudnoce ja sam ga presetala piti kada sam bas bas sumnjala na trudnocu, da nisam imala tako sigurne znakove vjerovatno ne bih prestala piti, a meni je vec i kasnila M 2 dana kada sam prestala piti Vitex. Kao sto si i sama rekla Vitex je biljni preparat i nemoze mnogo naskoditi.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo i ja sam pocela piti vitex jucer. Imam inace dosta izrazen PMS pa ce mi njegova pomoc svakako dobro doci. Ali ono zbog cega sam ga kupila i na sto mislim dok ga pijem je ono drugo djelovanje (da pomogne jednom malom da dode sto prije).
    Bas me zanima sto ce nasa kontrolna grupa pokazati, koliko ce nas uspjeti ostati trudno dok ga pijemo. Sretno svima

  5. #105
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Meni ovaj put nije bilo spotting niti nema smeđe krvi, sad je li to od Vitex ili jer sam pila dabrostan, vidjet ćemo u ovom tekućem ciklusu, nastavljam ga piti . :D

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kupila i ja!

    nadam se ......

  7. #107
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kupila i ja!

    nadam se ......
    Super, vidjeces da ce ti goditi!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    joj vidijela sam jučer svoje jajnike-najbolji opis je ementaler :/

  9. #109
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    joj vidijela sam jučer svoje jajnike-najbolji opis je ementaler :/
    Imas li kakvih tegoba osim PCOS-a?
    Recimo slijepo crijevo?

  10. #110
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Indi, oprosti koji oblik Vitex-a ti koristiš. Jel one od Encijana ili nešto drugo ????

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    joj vidijela sam jučer svoje jajnike-najbolji opis je ementaler :/
    Imas li kakvih tegoba osim PCOS-a?
    Recimo slijepo crijevo?
    ne,valjda.......ne znam kako bi se to manifestiralo?

  12. #112
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    joj vidijela sam jučer svoje jajnike-najbolji opis je ementaler :/
    Imas li kakvih tegoba osim PCOS-a?
    Recimo slijepo crijevo?
    ne,valjda.......ne znam kako bi se to manifestiralo?
    svakako bolovima.
    pitam jer je nedavno zbog hronicne upale operisana moja prijateljica, a imala je i sve simptome PCOS-a, cikluse na svaka 3 mjeseca, cisticne jajnike, a otkako je operisana sredili su joj se ciklusi.

  13. #113
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    kia ja ti koristim proizvod s ove stranice: http://www.gnc.com/product/index.jsp...entPage=family

    Moja teta je bila u Americi pa mi je donijela.

    Kad potrošim, onda ću pokušat nekako opet nabavit od tamo ili iz Njemačke.. ili negdje s neta...vidi na prethodnoj stranici imaš neke linkove, ako ti se ne pije Encijanov, mada cure njega uglavnom piju.

  14. #114
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Tnx Indy,

    Al ove iz Amerike su mi nemoguča misija za nabavit. Nisam vegetarjanka al one Encijanove mi ne kak ne šmekaju zbog te goveđe žalatine (malo sam komplicirana reko bi MM)
    Tak da sad neznam šta ću. Željela bih počet s njima na 1 DC slijedećeg, a osjetim kak se M približava pa ako netko ima kakvu alternativu za Encijanov Vitex nek mi javi

  15. #115
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    kia, možeš rastvoriti kapsulu i umiješati u vodu direktno, ali nemoj u previše vode da ti je kasnije lakše dodati još kako bi isprala sve mrvice.

  16. #116
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ili kapsulu istresti na žličicu i sa malo vode i brzo progutati

  17. #117
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Hvala cure , probati ću pa vam javim kak mi ide

  18. #118
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    kia i ove iz Amerike su sa želatinom, pa ih i ja rastvaram, ni mi palo na pamet ova Ivoryna ideja, hvala Ivory, tako je još lakše

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo i malo izvjestaja o djelovanju vitexa. Pocela sam ga piti negdje oko 10-og dana proslog ciklusa i ova mjesecnica mi je bila prva nakon puno godina da sam se bavila uobicajenim dnevnim aktivnostima (na poslu cijeli dan), a bez Voltarena. Inace mi prvi dan mjesecnice obavezno treba voltaren vec godinama. Sad ga s jos vecim entuzijazmom nastavljam piti.

  20. #120
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Odlično inga, ja se ne mogu pohvaliti da me prošli put nije boljelo jer me boljelo gore čak, ali to je valjda od nečeg drugog..sad ću vidjeti ovaj ciklus kako će biti, mada mi se dogodilo da 2-3 puta ga ne popijem..

    Kia, sad ih pijem i ja na žlicu u koju ulijem malo vode (da se ne zaljepi za dno) i onda bacim u usta i zalijem vodom.

  21. #121
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Indi i ja ga pijem tako ali moram priznati da mi je okus koma. Još onak rano ujutro na prazan želudac foj........ ali kad znam za šta je nije mi teško popila bi ja i gore stvari :D

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Bas tako kia. A je li se kojoj od vas povecao apetit? Ja se u zadnje vrijeme budim jako gladna, pa ne znam je li od vitexa ili je to onako.

  23. #123
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    I ja sam ujutro jaaaaaakkkkkkkkkooooooooo gladna. Po danu poslije ne osjetim više tu glad ali svako jutro (odkad pijem Vitex) se probudim sa željom da što prije pojedem jedan veliki sendvić, što prije nije bilo slučaj.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    I kod mene je isto. Preko dana imam normalan apetit, ali ujutro sam raspolozena za jedan obilan dorucak.

  25. #125
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    kia, meni nije tako loš okus...tako da mi nije problem, doista, a da sam gladna ujutro, mljac...ma ja sam stalno gladna

  26. #126
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    pozdrav!
    imam jedno pitanje tj. dilemu vezano uz vitex. naime, oduvijek imam neredovite cikluse. nikad me nitko nije poslao na kontrolu hormona tako da ne znam u kakvom su stanju. ginekolozima je lakše bilo dat mi dabrostone ili kontracepcijske. e sad bi mi bebu pa bih voljela da mi se ciklusi malo srede. prije oko dva mjeseca sam bila kod jedne homeopatice i nakon toga dobila 33 dan M. kad sam ubrzo nakon toga bila na kontroli druga homeopatica (ova prva je otputovala i ne zna se hoće li se vratiti) mi je smanjila terapiju rekavši da želi da moji jajnici "sami" prorade. danas mi je već 36DC i nikakvih simptoma o skorom dolasku M nemam. e sad, moje pitanje bi bilo smijem li koristiti vitex i homeopatske pripravke? ili što da radim?
    ispričavam se na dugom postu, ali više stvarno ne znam šta dalje. :?

  27. #127
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Misliš smiješ li ih skupa koristiti? Ako je to, ne znam, možda da pričekaš svoju homeopatkinju? Inače Vitex je stvarno odličan za regulaciju, meni su ciklusi počeli bili šetati radi prolaktina po 10 dana tamo-vamo i on mi je stabilizirao ih.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Vrcki - vitex se ne preporuča uzimati sa hormonskom terapijom ali isto tako uzima se u kontrolisanim dozama. E sada s obzirom da si ti na homepatskoj terapiji koja vrlo lako u sebi može sadržavati i vitex, ja bih na tvom mjestu izbacila uzimanje ili jednog ili drugog. Na kraju krajeva što kaže Indi potraži savjet od homepata ili najbolje uradi si hormone pa onda po konkretnu terapiju, jer što prije počnes sa eliminacijom "problema" prije češ do bebe. Sretno.

  29. #129
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    cure, hvala na odgovorima i savjetima. zvala sam danas homeopaticu, al vraća se vjerojatno tek u 9 mjesecu. nastavit ću sa tom homeo terapijom do tada pa ćemo vidjeti. možda mi se posreći

  30. #130
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Evo mene s jednom infornmacijom vezanom uz Vitex i vegetarjance. Jučer sam pronašla u biljnoj apoteci Vitex u kapima i oduševila sa jer ni ja nepodnosim onu plastiku, tak da svako jutro kemijam s tim istresanjem u žlicu (što i nije baš praktično nama pospancima u 6 ujutro)
    Koštaju oko 65 kn piju se 2 puta dnevno i pakiranje traje oko 30 dana.
    NIsam kupila jer za ovaj mjesec imam još PMS-a free ali od slijedečeg ću probat sa tim kapima.
    Eto pa ak nekog još kaj interesira stojim na raspolaganju.

  31. #131
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Možeš na PP ime apoteke i adresu
    Probat ću nabaviti u KLC, ali ako nema zadužit ćiu nekoga u ZG da mi ih kupi.

  32. #132
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    kia, odlično, samo javi di je to?

  33. #133
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    S obzirom da neznam smijem li imena proizvođača, apoteka i sl. spominjati na forumu Ivory i Indi poslala sam vam podatke na pp.
    Ak se pak smije nek mi moderatoriceto to odobre i napisati ću to tu za sve

  34. #134
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    drage moje, imam jedno pitanjce u vezi vitex-a: koliko ga dugo pijete? na uputstvu ovog mog (zove se cefanorm) pise da se koristi tri uzastopna ciklusa. da li smem da produzim uzimanje i nakon toga , s obzirom da nemam nikakvih nuspojava, samo osecam poboljsanje u smislu normalizacije duzine ciklusa, nestanka spottinga, kraceg krvarenja?
    vasa iskustva, plesae!

  35. #135
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Negdje sam googlala i pročitala da se vitex može trošiti i do 18 mjeseci bez nuspojava, samo čim posumnjaš na trudnoću ili poslije plusića prestati, pogledaj ovdje http://www.ovarian-cysts-pcos.com/vitex.html ima i rezultata istraživanja na ženama.

  36. #136
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Vishnja, ja ga pijem već četvrti uzastopni ciklsu, ali mi se spoting nastavio, jedino što mi izostaju znakovi PMS-a kao što su bolne grudi, natečenost i skupljanje vode u organizmu, a prolaktin mi je pao u granice normale, iako ne dovoljno. Razmišljam da ga prestane piti ili da ga zamjenim nekim drugim (sada uzimam PMS Free od Encijana).

  37. #137
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Samo da se javim da sam nabavila Vitex i počela piti.

  38. #138
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    A sad već imam i neka pitanja. Počela sam piti Vitex capsule prije 11 dana, to je bio 3 dan ciklusa. Dakle, danas mi je 14 dan ciklusa - nekakva sredina, a nisam sigurna kad mi je bila ovulacija - nisam pratila nikakve znakove. Prije 3-4 dana primijetila sam prilikom brisanja krvav iscjedak (sluz krvave boje) - ne bi mi jako zamazao uložak, ali ima ga poprilično. Nije kao menstrualno krvarenje, a ni spotting. Nema bolova niti neugode. To mi je nova pojava, pa sam samo htjela provjeriti je li netko od vas vitexašica imao ovako nešto. Nemam pojma je li uopće povezano s vitexom jer sam ga praktički tek počela piti.
    :?

  39. #139
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Možda je to bilo ovulacijsko krvarenje?!
    Ja nisam nikada imala takav krvavi iscjedak usred ciklusa, ali sam primjetila da mi se spoting prije M produžio od kada pijem vitex. Sada radim pauzu i već 14 dana ga nisam pila i spoting je ovaj mjesec ipak kraći (samo dva dana, a prošli mjesec 8 dana :shock: prije M).

  40. #140
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ovulacijsko krvarenje?

    Mamice, kaj nije dosta krvarenja i tako i tako ... :/

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Evo ja sma počela piti Vitex ovaj mjesec,i jedino što primjećujem je da sam gladna ujutro ko vuk i da me grudi bole. :shock:

  42. #142
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Evo, menga je došla nakon 17 dana. Ne mogu reći da sam baš to očekivala :/ , ali ajde, dajem mu šansu do kraja bočice. Dobra stvar je da me ne boli.

    Nisam gladna ujutro (još kad ne bi bila cijeli dan ), i ne bole me grudi.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hi! Evo,počela sam i ja to piti danas.U zadnjih 2-3 puta mi je malo drugačiji ciklus,pa,rekoh,ne može škoditi.Vidjet ćemo...

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    21

    Početno

    Evo moje iskustvo. Pila sam vitex jedan ciklus i taj mi je ciklus bio produžen na 32 dana inače imam 28 dana. Kad sam dobila M, bila je jako obilna i jaka i 2 dana sam imala jake bolove. Bolove kod M nisam imala več 10 godina :? . To su izgleda bile neke nuspojave. Sada više ne pijem vitex, iako bi se trebao piti najmanje 3 mijseca, ali me smeta, što škodi u tordnoči, a dok M ne kasni, ne znaš da si trudna...
    LP

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Pila sam vitex jedan ciklus i dobila sam 25 dan inače dobivam od 25-28 dana.Kad sam dobila M ,imala sam jake bolove koje već odavno nisam imala jajnici su me ubili , ali M sam imala samo drugi dan pojčano,evo danas mi je treći dan a nema ništa. :/

  46. #146
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    kia molim te može na pp naziv vitex kapi, proizvođača i ostalo.
    hvala

  47. #147
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    kia molim te može na pp naziv vitex kapi, proizvođača i ostalo.
    hvala
    Molim te,napiši i meni.
    Thnks,

  48. #148
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    kia gdjeee si?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    javljam se i ja sa svojim iskustvom. Pijem vitex šest tjedana: smanjena bolnost prsa i zadržavanje tekućine u PMS - u. Menstruaciju sam dobila školski: 28. dan ( inače trideseti ). Budući da sam u to vrijeme bila na godišnjem nisam sigurna da li da promjene pripišem vitexu ili promjeni klime. Sve u svemu nastavljam s vitexom još barem šest tjedana, pa ću onda odlučiti da li ću ga nastaviti piti.

  50. #150
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Cure, kia nam je na godišnjem.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •