Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 187

Tema: Šivanje pelena, 11. dio

  1. #51
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Joj to je kao da pitaš koliko se sendviča može složiti od pola kile sira
    Joooj! krepala sam od smijeha!

    Ivana B-G zavisi šta ćeš krojiti od tog materijala - samo lice (šareni dio), samo dio do guze, oba, ili još i punjenje koje ide unutra. A zavisi i od veličine i vrste kroja.
    Ovo što klara veli za 5 pelenica, vjerovatno je bio flanel širine 2,20m, za posteljinu (jer sam i ja izvukla toliko iz jednog metra)

  2. #52
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Da se pohvalim. Sašila sam prvu "klon" pelenicu! :D
    Dopala mi se ideja presavijanja pelene, kod modela Little kiwi. Djelovalo je jako zgodno, zbog sušenja. Uz malo eksperimentisanja, gledanja sličica sa neta i ljubaznu pomoć jedne forumašice (Olivija ), nastala je naša prva "little kiwi-like" pelenica
    Vanjski dio, koji je ujedno i do guze kad se presavije, je od debelog flanela, a unutrašnji od debelog frotira, Između "krila" pelene lako stane dodatni uložak. Kopčanje čičkom od 3,5cm. Pelena je trenutno na probi pa ću dojmove saznati tek sutra ujutro ...

  3. #53
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    bas ti je suuuper ta pelenica! svaka cast!

  4. #54
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Vještičica

    Ovo mi se jako sviđa!

  5. #55
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    vještičica super je
    Baš dobra ideja za jesen i probleme sa šušenjem. Možda i ja probam tako nešto.

  6. #56
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala cure
    Raportiram da je pelena uz dodatak jednog malog peškirića pregurala noć :D
    A moja se mala gospodična baš sinoć odlučila ponovo buditi svaka 2h i tražiti siku
    Tako da je sinoćnji test baš bio TEST
    Eksperiment nam se svima dopao, pa mislim da ćemo ga ponoviti. Pelena je sad u pranju, javim kojom se brzinom suši.
    Sljedeći projekt "Mutt-alike" pelena, here we come!

  7. #57
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    :D

  8. #58
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    ...
    Sljedeći projekt "Mutt-alike" pelena, here we come!
    Kako izgledaju te Mutt pelene? Imaju li neki poseban kroj kao ova kiwi?

  9. #59
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Evo pogledaj ovde Muttaqin Baby kako izgledaju. One imaju onaj, kao volačić, oko nogica i soaker koji je zašiven samo straga, pa se lakše suši, jer je potpuno odvojen od ostatka pelene.

  10. #60
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala Vještičica!
    Ali niti jedna nije otvorena
    Takav soaker imaju i MIB pelene, barem ona jedna koju ja imam - ne znam kako se zove.

  11. #61
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Vjesticice, jako lijepo!
    I sama u zadnje vrijeme radim dosta "kopiranja", pa sad imam svasta u svojoj, tj. Tylerovoj ladici s pelenama...uh...bas sam se danas zapitala kad malo popusti zaludjenost s platnenima...

    Klara, sad kad sam ti vidjela nick sjetila sam se da ti dugujem pp...pp-amo se
    Ja sam ti taj Muttaqin kroj doktorirala, fitted i AIO...u mom je albumu, pogledaj. I zato cu ti reci, ne mora biti otvorena, jer je ova pelena tanka, ulozak je presavijen na 3 i susi se turbo brzo, kao i pelena...samo, kod original Muttova koje sam ja imala/imam u rukama ulozak je bio potpuno odvojen od pelene, iznutra se pricvrsti na drukere, pa sam ga tako i sivala, ofkors Vrijedi pokusaja sivanja, mislim da ti dobro sivas pa ti to ne bi predstavljalo problem
    Ma, pp-am ti detalje...

  12. #62
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Tek sad vidim ovu kiwi-pie...

    Vis, vis...koja dobra ideja za zimu (iako i fitted pocket sluze svrsi, ali kad su "oci gladne pelena")... i slijedeci kroj za "skinuti"

  13. #63
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Da se pohvalim. Sašila sam prvu "klon" pelenicu! :D
    Dopala mi se ideja presavijanja pelene, kod modela Little kiwi. Djelovalo je jako zgodno, zbog sušenja. Uz malo eksperimentisanja, gledanja sličica sa neta i ljubaznu pomoć jedne forumašice (Olivija ), nastala je naša prva "little kiwi-like" pelenica
    Vanjski dio, koji je ujedno i do guze kad se presavije, je od debelog flanela, a unutrašnji od debelog frotira, Između "krila" pelene lako stane dodatni uložak. Kopčanje čičkom od 3,5cm. Pelena je trenutno na probi pa ću dojmove saznati tek sutra ujutro ...
    Svaka čast, vještičice! Stvarno nas stalno izazivaš...

    Ja sam taman mislila da je moja misija s pelenama završila, imam 35-40, nešto šivala sama, nešto šilica, i jako malo kupila... Beba dolazi za cca 2 tjedna, pa kako imam još vremena, možda se opet prihvatim posla, jer i mene je najviše strah kako će se pelenice sušiti.

  14. #64
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    drage tete sivalice,

    sije li ijedna od vas pelenice stila swaddlebees?...ako ne, ajde probajte!

  15. #65
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa

    sije li ijedna od vas pelenice stila swaddlebees?...ako ne, ajde probajte!
    A po čemu su posebne?

  16. #66
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    vještičica već sam to jednom rekla, ti si moj idol
    E sad kad bi još onako detaljno opisala (kako samo ti znaš), kako si radila tu pelenu vjerujem da bi mnoge od nas probale sašiti i takvu

  17. #67
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa

    sije li ijedna od vas pelenice stila swaddlebees?...ako ne, ajde probajte!
    A po čemu su posebne?
    pa lijepe su, slatke su, male su i jednostavno pogledaj: http://swaddlebees.com/products/fitt..._cotton_velour

  18. #68
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sorry, ali ni po čemu nisu posebne. Pritom mislim na kroj i brzinu sušenja, a ne na vrste materijala koje su korištene pri šivenju. Organic materijale, posebne materijale poput bambusa i konoplje, PUL-a, microsuede cloth-a i sličnih high-tech zezalica rijetko koja mama ima u svom šivaćem ormaru... Ionako mame šivalice, koje to ne rade profi, šiju pelene da uštede, i pritom si što više olakšaju njihovo korištenje i održavanje. Zato se sa "priručnim" materijalima tipa flanel, šifon za plahte i običan peškirski frotir, ne isplati pokušavati napraviti "pelenu kao kupovna", nego onu koja zadovoljava kriterije koje mama sebi postavi. Bilo to dobro upijanje, lijep izgled, podesivost veličine ili brzo sušenje.
    Swaddlebees jesu slatke i lijepe, ali meni nezanimljive za skidanje kroja. Previše liče na "obične" pelene koje već imam

  19. #69
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ah, nisam mislila da netko "kopira" pelenu, pocevsi od materijala pa do boje, nego sam mislila na kroj! one su "slim fitted" i visoko irezanih nogu - to mi se jako svida...i svidaju mi se ti dugmici sa strane, a ne sprijeda. ...zato pitam

  20. #70
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ivana B-G
    Pa i Ottobre kroj je visoko rezan. Pis of kejk je napraviti ga da se kopča sa strane. Zadnje "uši" pelene skratiš, na prednje i zadnje "uši" staviš drikere, i eto ti kopčanja sa strane A Ottobre pelene su kod nas "obične" pelene

    mamaanita
    trebalo mi je dosta sati provedenih u druženju sa Corel Draw-om (jer nisam neki advanced korisnik navedenog crtaćeg pribora, pa ide sporooo), i još dosta razmišljanja oko toga, jer se baš i nije uklapalo. :/ A onda sam skužila da stražnje "uši treba isjeći ukoso! I to je bilo to. Onda sve može lijepo da se isječe.

    Sandrij2
    Misija sa pelenama nikad ne završava!

    I još jedan update vezan za kiwi-like pelenicu. Nikad više čičak sa preklopom! Sljedeće pravim sa džepićem kao i do sad. Svezala se za pet drugih pelena u pranju :mad:

  21. #71
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    A joj taj Ottobre kroj...nije nam bas bio najsretnije rjesenje, i iako sam citala da dosta cura s njim nije zadovoljno, ipak sam krenula s njim....to su nam prve pelene sasivene. Nije da je neupotrebljiv, daleko od toga...ali ima puno boljih krojeva od njega. Ovaj Swaddlebees je prefenomenalan, stoji ko' saliven na maloj guzi, a sto se materijala tice...bambusi su nama apsolutni favorite, i imamo ih u ormaru

  22. #72
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    vidim da me dolisa razumije!

    (jesi li dobila moj email?nista ne odgovaras...)

  23. #73
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ni nama Ottobre nije bio najsretniji dok ga nisam modificirala, pa sad što je ostalo od Ottobre-a... =)) Ukratko, preduboke su nam bile te pelene i zato smo zagovornici SB jer su niske i uske među nogicama.

  24. #74
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa
    Ni nama Ottobre nije bio najsretniji dok ga nisam modificirala, pa sad što je ostalo od Ottobre-a... =)) Ukratko, preduboke su nam bile te pelene i zato smo zagovornici SB jer su niske i uske među nogicama.
    Nama nista nije ostalo od Ottobre-a...mozda samo princip platnene :/
    Ja ove zime planiram nabaviti dovoljno SB fitted bas zbog uskog kroja.
    Ofkors, SB-like fitted...jos samo treba ne biti lijen pa izvaditi onu pelenu iz ladice i "srediti je"
    Uh...previse projekata imam...ako budem uskoro skinula, javim, i podijelim kroj s onima koje zanima

    Ivana, evo idem tipkati e-mail

  25. #75
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno


  26. #76
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Razne bebe-razne pelene. Ne paše svakom isto. Moja djevojčica je "žilava" beba, dugačka, bez "sarmica" na nogicama. Tako da nam je dublji kroj pasao (paše). Slažem se da je originalni Ottobre kroj way too much predubok, pogotovo za veličinu koja je na njemu navedena. Naravno da sam ga modifikovala za naše potrebe. I evo ih "guraju" već deveti mjesec :D
    A i mnogo volim one džepiće (šta ću, cicija sam, štedim na mekanom čičku )

  27. #77
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Drago mi je da kažete da je Ottobre predubok. Ja sam već mislila da sam krivo printala

  28. #78
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Odlicaj tajming komentara o Ottobreovom kroju, da se i ja ne zapitam jesam li krivo isprintala . Sinoc se i ja napokon bacih na sivanje i definitovno nam je pelena preduboka. No, ionako je bila probna, sad krecu modifikacije.


    (Eto, da se i ja upisem na ovu temu, a ne samo da prakticiram voajerizam 8) i tihu zavist na vasim prekrasnim uratcima. )

  29. #79
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Dobrodošla! :D

  30. #80
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    dobrodošla ornela_m, i uspješno šivanje!

  31. #81
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Kako bi potaknule mame na šivnje, te ih još malo ohrabrile,nije li vrijeme za neki topic tipa "Prvi pljesak",na kojem bi se mogle mame početnice hvaliti/hrabriti?

    Ornela_m:dugo šivala sa nama....

  32. #82
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ornela_m, VELKAM! :D

    Ok...engls je dala dobru ideju...sigurno ima mama koje tek pocinju ili razmisljaju da pocnu sa sivanjem, pa , pelene na sunce!

  33. #83
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    orenela dobro došla!

  34. #84
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    sorry, naravno da je trebalo pisati ornela, a ne orenela!

  35. #85
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Kako bi potaknule mame na šivnje, te ih još malo ohrabrile,nije li vrijeme za neki topic tipa "Prvi pljesak",na kojem bi se mogle mame početnice hvaliti/hrabriti?

    Ornela_m:dugo šivala sa nama....
    Evo mame, "first-time" šivalice, možda možete nastaviti ovu temu Moja prva pelena :- ))))
    (ili otvorite temu "Prvi pljesak", svejedno )

  36. #86
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ornela_m,







  37. #87
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Ornela_m,



    Drage sivalice, tek sad vidim vase porukice... hvala vam svima lijepo

    Sto se dojmova tice... pa ovo je daleko veca napast nego sto sam mogla zamisliti citajuci vas. Samo vrtim krojeve i modele u glavi cijeli vikend :shock:... s cickom ili bez, sa dzepicima za cicak ili bez, koliko slojeva i sta u soaker, kako nategnuti gumu, s kojom od mojih tkaninica kupljenih u jos trudnoci svecano krenuti... dilema i problema mali milion Nakon one superduboke pelene po Ottobreovom kroju koja je sluzila ponajprije da odmjerim gdje sta treba modificirati (a mozda se i iskoristi kad guza naraste), pa cemo tu brojati kao moju nultu pelenicu 8), dosla je na red prva prava, pa druga... Obje dovrsene u sitne sate, jedva docekah jutro da ih probam na maloj guzi. Slikala sam ih, ali trebam organizirati albume, pa cu postaviti slike drugom prilikom. Dolisa, pozuricu


    Ideja o "Prvom pljesku" ili ovaj nastavak teme "Moja prva pelena" mi se jako svidja, ali palo mi je na pamet dok sam radila na prvoj peleni i trebala brzinsku inspiraciju za jedan problemcic, kako na ovom podforumu nema "postrojavanja" mama sivalica i njihovih albuma, nego se mora listati teme i/li potpise da bi se doslo do slika? Cini li vam se da bi moglo biti zgodno imati takvu temu?

    I jedno konkretnije pitanje.
    Obozavam reciklazu (ili, sto bi slogan na jednoj mojoj staroj majici rekao "Once iz not enough" ) i imam dosta pamucnih majica koje bih zeljela iskoristiti za pelene, umjesto da se pretvaraju u krpe za prasinu. Za koji dio pelene bi to bilo najpametnije iskoristiti? Ne bih za soaker.


    I jos samo jedno, za kraj.
    Ako racunam 1 noc = 1 pelena, sta ce biti za godinu dana? Cega ce prije ponestati, mjesta za odlaganje svih tih pelena ili posteljine?

  38. #88
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ... pa ovo je daleko veca napast nego sto sam mogla zamisliti citajuci vas
    Da, da, to je zaraza.... neš se ti tako lako toga riješiti, još nisu otkrili vakcinu
    trebam organizirati albume
    za prve (i nulte!) pelene i ja da izvršiš (re)organizaciju albuma.
    na ovom podforumu nema "postrojavanja" mama sivalica i njihovih albuma
    Temu "postrojavanja" šivalica ili samo posjednica raznih pelena, koje imaju albume, svečano otvori, kad prikažeš svoje prve pelenice. Mi ćemo se sve sa zadovoljstvom pridružiti na prozivci
    Obozavam reciklazu
    Kao što rekoh već 100x -reciklaža rulz! Stare majice sam iskorištavala za unutrašnje slojeve (ako baš nisu bile za pokazati - blijeda boja, fleke, reklame...), a ako su izgledom bile većinom OK, onda za vanjski sloj pelene. Ako nemaš overlok mašinu onda moraš imati bar jedan sloj tkane tkanine (iliti "wowen"), da "drži" žersej (iliti "knit") koji voli da se rasteže pod stopicom. Inače ja sam stavljala žersej u soaker. Ne vidim da išta smeta. Al' je imam sušilicu... Još jedna zgodna upotreba žerseja je za džepić koji pokriva čičak (ako ga praviš). Fino stoji na mjestu, pa se pelene ne kače za okolinu u pranju a i lako se prevrne (iliti "naoruža" što bi rekao MM )
    Ako racunam 1 noc = 1 pelena, sta ce biti za godinu dana?
    Ostaćeš bez posteljine!

  39. #89
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    a ja vjerujem da ćeš biti puno brža od 1 pelena -1 noć!

  40. #90
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    jos samo jedno, za kraj.
    Ako racunam 1 noc = 1 pelena, sta ce biti za godinu dana? Cega ce prije ponestati, mjesta za odlaganje svih tih pelena ili posteljine?
    Početi ćeš sitničariti,a do ljeta i raditi prava mala umjetnička djela...Pogledaj malo po albumima teta šivalica.
    Prvo je bila bitna kvantiteta i šarenilo,a sada su tu našiveni brodići,medeki,noine arke (btw shogi je napravila pravi bum sa noinom arkom),zečevi,...
    Točno se može vidjeti razina ovisnosti...

  41. #91
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    .......................
    .......................
    .......................

    Nista, nista, samo gledam je li se popunio auditorij
    .......................

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    ...Temu "postrojavanja" šivalica ili samo posjednica raznih pelena, koje imaju albume, svečano otvori, kad prikažeš svoje prve pelenice. Mi ćemo se sve sa zadovoljstvom pridružiti na prozivci
    Paaa, mislim da bi malo pretenciozno da koja sam tek "istrcala na teren i zagrijavam se" postrojavam veteranke , pa cu to ipak prepustiti nekome drugome. Inace, ja sam mislila bas samo na postrojavanje HM pelena, jer te su unikati

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    ...Ako nemaš overlok mašinu...
    Auh, ima ovih tehnickih pojmova koje ne kuzim, pogotovo sad kad sam razapeta izmedju dva jezika. Vidim da cu postavljati i ne-pelenaska pitanja...
    Moja masina moze sivati rastezljive tkanine, no ako budem koristila majice za unutrasnju stranu pelena, svakako ce biti u kombinaciji s nekim materijalom koji ce to pridrzavati. Vidjecu... za sada imam flanela koji mi izgleda tako fino i mekano, ali probacu i s majicom.

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    ...Inače ja sam stavljala žersej u soaker. Ne vidim da išta smeta. Al' je imam sušilicu...
    Još jedna zgodna upotreba žerseja je za džepić koji pokriva čičak (ako ga praviš).
    Vidis, vidis, dzepici za cicak - o tome nisam razmisljala
    Ja jos uvijek nemam susilicu, a i kad bude razlog sto sam za sada nesklona soakeru od majica je sto se te majice kad su jos uvijek samo majice, sporije suse. No, eksperimentiracu, naravno. Mozda prvo neki samostojeci soaker/umetak...


    Novo pitanje:
    postoje li jos kakva rjesenja za pricvrscivanje pelene osim cicka i drikera (i Nappy/Snappi Nippa)?

    .......................
    .......................

    Evo, slazem albumic.

  42. #92
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Tete sivalice cekalice, evo albumica.

    Slusam

  43. #93
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Bravo ornela :D
    Jako su lijepe pelenice.

  44. #94
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno


    Da li je to netko shopingirao u poznatoj nam trgovini ili i u V.B. imaju baš takav izbor materijala?

  45. #95
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Hmmm ... da i meni su materijali nešto poznati. Vidim među njima i onaj za posteljinu što se ne mora peglati (valjda krep) - mislim na onaj narančasti.
    Kako izgledaju pelene od toga?

    I sad još za one što recikliraju stare majice svojih muževa (pitam se skuže li neki od njih kad im nestanu iz ormara) jedna mala idejica koju sam našla na net- u. Nemojte baš sve pretvoriti u pelenice. Možda možete probati i ovako nešto http://www.rookiemoms.com/make-some-easy-kids-pants, a onda ostatak za uloške, unutarnje slojeve i sl.

  46. #96
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Da, da, vecina tkanina na slici je kupljena u Zagrebu jos dok sam bila trudna, tad sam ih poslikala da jednog dana imam "before" i "after" Imam i nesto ovdje kupljenih, no za njih nisam posebno sentimentalno vezana , a i imam samonametnutu zabranu upovanja bilo cega dok ne potrosim ove zalihe. (Zamislila sam u trudnoci 1001 projekt!)

    Super su mi reakcije teta u ducanu... "a sto ce to biti za bebicu, posteljina?", "malo posteljima, malo pelene", onda ide ili muk uz totalno zbunjen izraz lica ili "pa zar se vi moderne mame gnjavite s tim"

    Krep nisam isprobala za pelenu, zapravo je kupljen za posteljinu koju necu morati peglati 8) plus nesto malo za pelenu... iako se pitam je li uopce pametno raditi posteljinu od toga, jer sam do sada primjetila da se moj bebac strasno ljuti kad ne moze zgrabiti medvjedice sa posteljine s jako izrazenim uzocima Grebe prsticima po plahti i nista ne moze uhvatiti i onda se jako buni.

    Super je ovaj linkic za djecije hlacice, imam i ja tih linkova sto sam nakupila (i to u trudnoci, jos nista nije doslo na red), pa cu ih vremenom iskopati.

    Sto se muzeva i nestanaka majica tice, kod nas to nije problem jer ja pokusavam koliko-toliko odrzavati red u ormaru izbacujuci povremeno sve sto se ne nosi iz bilo kojeg razloga. Zato je nered na hrpi za reciklazu...
    Stare, razvucene ili reklamne majice sam obicno koristila za jednokratno brisanje (pobrisem pa bacim), no nadam se dati im neku novu funkciju uskoro.

  47. #97
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ornela Super su ti prve pelene!
    Sugestija - stavi širi čičak, ili dva reda tanjeg, praktičnije je.
    Odgovori na pitanja:
    Overlok mašina = "endlerica", iliti mašina koja šije i porubljuje odjedared, poznata i po tome da bez razvlačenja šije žersej
    džepić za čičak - vidi pelenuške my way u potpisu
    pričvršćivanje pelene osim čička, drikera i Snapija je jedino igla sigurnica (poznatija kao ziherica ) Iako sam dobila par baš tih bebećih, iz fazona na poklon, nikad se nisam usudila, previše me strah da će se ubosti u trbuh (brrrrr, strašno i za pomisliti)
    OT- kutak za reciklažu sam konačno složila, nered me je kočio u razmišljanju Reciklažne novosti postam uskoro.
    BTW, gdje se mogu postati drugi "podvizi", npr dječija odjeća? Kreativni kutak?

  48. #98
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    to se i ja pitam :? Gdje bi mogle otvoriti temu za tako nešto?

  49. #99
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Otvorite na kreativnom kutku. Bas sam znatizeljna sta sve radite!

  50. #100
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ornela

    Mama Medo, sad sam vidjela onu prekrasnu žutu pelenicu s prethodne strane

    vještičice, super ti je je preklopni kroj :D

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Sugestija - stavi širi čičak, ili dva reda tanjeg, praktičnije je.
    a ovo potpisujem, jer sam tu sama zeznula...koristila sam uski čičak, a bilo mi je lijeno stavljati dva reda, i sad se poprilično mučim dok zakopčam pelene - naime moja djevojčica je donedavno nosila remenčiće i bila je dosta sputana, sad ih ima samo noću, a danju nadoknađuje mjesece sputanosti - skoro mi pobjegne s previjališta i imam dojam da taj uski čičak jedva drži

    Cure koje ste kupovale prešicu za drukere u Omnitehu, koliko to košta i isplati li se kupovati samo radi šivanja platnenih (ili moram smisliti još poneki razlog za korištenje)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •