Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama 8. dio

  1. #51
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    A mi smo isprobali nove smibove pocketice :D
    Unutra je bamboo velour, mmmmm, tako mekano. Uloške sam uzela od konoplje. Preporučam velike bez obzira na veličinu bebe jer se mogu presavinuti, a mali ima nespretan oblik, pogotovo ako je namijenjen za malene dečke.
    Jedina zamjerka je to što su drukeri na plavoj pocketici ljubičasti :/ (na slici su izgledali ko da su tamno plavi)
    gledala sam na njihovoj stranici i ne kuzim koje su od tamonavedenih pelena poketice? Ja bih sada narucila nekoliko poketica pa me znima za dijete od 8kg i vise koji broj pelene mi treba ako nisu onesize? Npr Fuzzi bunz?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    M ti je idealno

  3. #53
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    imam jedno pitanje za sve iskusne mame... škodi li to što mažemo guzu i pišu bebe s Pavalovićevom masti platnenim pelenama? (tako sam nešto načula) :?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    smanjuje im upojnost

  5. #55
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mina30, FB mozes uzeti i velicinu petite, meni se cini da ta duze traje

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ovih dana pokusavam naruciti Bum Genius pocketice, ali ne uspijevam nikako. nitko ih vise ne alje izvan US.
    Zna li netko otkuda se mogu naruciti i sto se to dogodilo?
    Ako se vec ne mogu naruciti te pelene, postoje li neke one size pocketice koje su tako mekane i rastezljive, po mogucnosti s cickom?
    Bas sam tuzna, te pelene su mi savrsene, a imamo ih samo 3 komada.

  7. #57
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Ovih dana pokusavam naruciti Bum Genius pocketice, ali ne uspijevam nikako. nitko ih vise ne alje izvan US.
    Zna li netko otkuda se mogu naruciti i sto se to dogodilo?
    bumgenius imas kupiti i u EU, samo sto su dosta skuplje...a vec sam na nekom drugom topicu citala da ih vise ne salju van US-a, ali zasto to ne znam....

    A mi smo isprobali nove smibove pocketice
    gledala sam na njihovoj stranici i ne kuzim koje su od tamonavedenih pelena poketice?
    ni ja to ne kuzim, ali cu pogledat jos koji put - mozda jednostavno nisam vidila... :?

  8. #58
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    A mi smo isprobali nove smibove pocketice :D
    Unutra je bamboo velour, mmmmm, tako mekano. Uloške sam uzela od konoplje. Preporučam velike bez obzira na veličinu bebe jer se mogu presavinuti, a mali ima nespretan oblik, pogotovo ako je namijenjen za malene dečke.
    Jedina zamjerka je to što su drukeri na plavoj pocketici ljubičasti :/ (na slici su izgledali ko da su tamno plavi)
    gledala sam na njihovoj stranici i ne kuzim koje su od tamonavedenih pelena poketice? Ja bih sada narucila nekoliko poketica pa me znima za dijete od 8kg i vise koji broj pelene mi treba ako nisu onesize? Npr Fuzzi bunz?
    Trenutno ih nema. Bit će uskoro.

  9. #59

  10. #60
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Sa sjetom se prisjećam kad su mi stizale prve pelenice kak sam drhtavim rukama otvarala paketiće i gledala ih sa strahopoštovanjem
    A ja ću poludjeti od iščekivanja; čekam 4 Bella Bottoms i 3 LHC! Ne mogu višeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

  11. #61
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    BumGenius pelene se mogu naručiti preko mnogobrojnih njemačkih/austrijskih stranica, npr. ovdje ili ovdje.

  12. #62
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Joj, ja isto već čekam k'o ozebo sunce 2 cuddelbunsice i soaker! Sad ima mjesec dana od narudžbe

    Je'l tko probao Little Lamb bamboo? Ima ih na UK siteovima...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Je'l tko probao Little Lamb bamboo? Ima ih na UK siteovima...
    ne dostavljaju u RH . ja ih već mjesecima gledam i nadam se da će promijeniti i počet dostavljat.

  14. #64
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ima sellera na e-bayu, a i imam nekoga tko mi ih može dofurati do kraja godine iz Londona...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Ima sellera na e-bayu, a i imam nekoga tko mi ih može dofurati do kraja godine iz Londona...
    nisam niti razmišljala o e-bayu. meni se pelenice čine super nježne i mekane. idem vidjet na e-bay

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala na linkovima. A postoje li jos neke one size pocketice koje su tako mekane i rastezljive kao Bum Genius?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ove europske cijene za bumGenius su mi :shock:
    inga, slične pocketice su blueberry, ali nemaju onaj rastezljivi dio na čičkovima. Meni su super i smibove pocketice, ali one su na drukere. Već sam ih nahvalila, ali imaju jednu manu koju sam otkrila u hodu. Naime, kad se jako stisnu u struku (za male bebe), onda im za vrijeme nošenja ispadnu krajevi. Tako da ih zasad nosi samo Rio. Ali definitivno mi je njihova velika prednost bambus uz kožu.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Thanks nina, i pitam za neke druge jer mi je dosta skupo dati nekih 150kn za jednu pelenu. Iako, stvarno ih obozavam.
    Mozda si narucimo i koju Smibovu, ionako nismo vise jako mali pa nam nece rubovi ispadati van.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Sad gledam Baby Kangas na Jam Tots stranici. Cine mi se dobre, ima li netko iskustva s njima?

  20. #70
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja isto čekam komentare na Kangasice! Inače ja sam si uzela i nešto Bumwear OS pocketice koje super stoje na mom skoro dvogodšnjaku. Neke mame su se žalile na USA forumima da se ne daju baš dobro složiti za malene...

  21. #71
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    ja upravo danas primila u pošti BumGenius 2 one-size. Naručila iz Cloth Diaper Outlet i stiglo bez problema. Poštar gurnuo u sandučić. Pa probaj naručiti od njih, evo link:

    http://clothdiaperoutlet.com/catalog.php?category=42


  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Super :D
    Hvala ti luce. Narucila sam ih.

  23. #73
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Stigao mi broj za PayPal! :D
    Bella Bottoms, here I come!
    Ak se smije znati kakav to broj za paypal?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja naručila SOS :D

    i sad imam problem. pošto nemaju hrvatsku na popisu, nisam platila poštarinu. žena mi je poslala mail sa iznosom poštarine i nekim mailom, kao nek platim pay palom...

    kak se to radi :?

  25. #75
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Uglavnom ima link koji mozes slijediti, vodi na paypal, ulogiras se i automatski ti u adresi za placanje pise ona na koju trebas platiti. Upises iznos i send
    Ili sama odes na paypal, send money, upises adresu, iznos...

  26. #76
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ovo sve pod pretpostavkom da koristis paypal
    Ako ne, i ako ne zelis, pisi im i reci da zelis platiti karticom, pa ce ti oni namjestiti na stranici

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    hvala.idem probati.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Stigao mi broj za PayPal! :D
    Bella Bottoms, here I come!
    Ak se smije znati kakav to broj za paypal?
    Kad se učlaniš u paypal platiš naknadu od dolar i nešto. na izvodu od kartice ti je kraj te transakcije neka šifra koja sadrži i četveroznamenkasti broj. Ako koristiš token, ne moraš čekati izvod od banke, nego možeš i on line vidjeti tu šifru.
    Kad ukucaš taj broj u paypal, oni ti ukinu limit od 100 $, a prilikom slijedećeg plaćanja ti vrate nakadu od tih dolar-i-nešto koliko si platila.

  29. #79
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Koje OS pelene su najbolje (najmanje) za novorođenče?
    Nemam baš puno iskustva, ali Rodina pusa mi se čini ok, mekana je i dosta mala kad se podesi na najmanju veličinu.
    A osim Rodine puse?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Koje OS pelene su najbolje (najmanje) za novorođenče?
    Nemam baš puno iskustva, ali Rodina pusa mi se čini ok, mekana je i dosta mala kad se podesi na najmanju veličinu.
    A osim Rodine puse?
    Meni je i smibova Dora super mala pelenica, baš ispadne mala guza. Inače, Rodina pusa i Dora su jako slične po kroju, samo što je RP na čičak, a Dora na drukere.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    nisam znala da mib radi pocket pelenice,moram to provjeriti(ili sam krivo skužila).zanima me koje mi pelenice savjetujete nakon 6.mj-trenutno imamo bumgenius-one size kao i heute znači te nam ostaju,ali deset kushies će nam bit male-uskoro pa ih moram zamjenit sa većima a vidim da sa kushies ultra toddler nitko baš nije jako zadovoljan.nisam baš luda za kupovanjem izvana,znači dolazi u obzir babyshop ili mib ili sl.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Tih smibovih pocketica malo ima, malo nema na stranici. Izgleda da sam ja baš uletila u pravom trenutku.
    I da ubacim još jedan tip što se njih tiče, najbolji ulošci za nih mi ispadaju tots bots bamboo ulošci od Pahuljice. One smibove od konoplje nikako ne mogu dobro namjestiti.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Tajana, zuti Racman je isto prilicno malen kad se smanji i cini mi se super za skroz malu bebicu.

  34. #84
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Za SMIB pocketice vam je najbolje direktno kontaktirati webmamu. Ja sam prije 10tak dana pokupila zadnju, ali je obećala da će ih uskoro biti još!

    Duška - mi smo koristili Ultra Kushies veličinu todler godinu dana - s njom sam uvijek bila sigurna da neće pustiti, s vremena na vrijeme nam je služila čak i kao noćna (ako bih slučajno ostala bez fitted). Meni je to bila jako draga pelena jedino što je dosta glomazna, i bilo bi krasno da je onaj vanjski dio malo mekaniji. No obzirom na cijenu, dajem joj sigurno 4!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    29

    Početno

    Mib poketice i nemaju svoj mib ulozak. Onaj od konoplje nije za njih radjen.. bit ce uskoro

  36. #86
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Cure, može mi netko objasniti foru s OS pelenama. Naime, koliko ja znam engleski OS iliti One Size je univerzalna veličina ili jedan broj za sve.
    Obzirom da sam sinoć gledala neke pelenice (bilo je 01.30, pa se više ne sjećam točno gdje, ali ako treba potražit ću) i pisalo je da su OS, a onda i veličine S, M, L i još neke.
    Malo sam ostala :?

  37. #87
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    @n@ - u pravu si: ako je OS onda je riječ o jednoj veličini za sve uzraste. Hm - možda istu pelenu proizvode i kao OS i po veličinama?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    ja imam one size bumgenius i trenutno ih koristim u najmanjoj veličini,odnosno smanjene drukerima,mislim da bi mi morale izdržati do kraja pelenaštva s obzirom na punu veličinu.
    olivija-hvala za kushies ultra mislim da ću ipak pokušati nabaviti koju toddler veličinu.
    zanimaju me još vaša iskustva sa drybees aio?

  39. #89
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    duška - todler veličina bi ti mogla biti prevelika! Ako je trenutno u BG na najmanjoj veličini, onda će ti Kushies todler biti do pazuha ozbiljno ti velim, jer sam baš te dvije vrste dugo vremena koristila paralelno. Počala sam ih koristiti s Gabovih 9 mjeseci i cca 9 kg, tako da su BG bile na srednjem redu drukera, a na K sam preklapala čičke. Sada je skoro 2 godine i 11 kg/83 cm: još ima mjesta i u BG i u Kushies...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Samo da se pohvalim. Upravo su stigle 3 Bum Genius pocketice s Cloth Diaper Outleta, i to bez carine iako je vrijednost bila malo preko 300kn. :D
    Znaci oni jos uvijek salju Bum Genius izvan USA.

  41. #91
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mislim da ti nitko više ne šalje. Oni su ti valjda poslali još prije negoli je to novo pravilo stupilo na snagu.
    Negdje sam to spomenula, idem sad tražiti... datum otkad vrijedi pravilo.

  42. #92
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Našla:
    "Please note: Effective September 10, 2007, new manufacturing guidelines will prohibit the sale of Bumgenius products outside of the US and military addresses. If you place an International order for bumGenius products your order will be canceled do to this new policy, your order will be refunded MINUS a 1.00 processing fee."

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    A nista, onda sam barem uhvatila jos te tri na vrijeme. Doduse, kad sam narucivala,sa ostalih 10-ah stranica iz US i CA nije se moglo naruciti ni tada. Sad je znaci definitivno gotovo.

  44. #94
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    Inga, i meni su danas stigle dvije bumgenius (žuta i zelena) - uredno u poštanskom sandučiću bez carine - iz Cloth Diaper Outleta. Ovo mi je već druga pošiljka u zadnjih 4 tjedna koja je stigla bez problema, tako da oni šalju izvan USA. Sad po kom sistemu... Glavno da stižu

    :D

  45. #95
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Da se i mi javimo-od danas platnenopelenasi i bezpelenasi u povoju
    U stvari,htedoh reci da cemo raditi kombinaciju.Za sada imamo samo 3 Popolini ultrafit,nadamo se uskoro i jos 4 takve. Nezgodno,u ovom gradu se NE MOGU KUPITI NI VIDETI platnene pelene,coveri ni bilo sta drugo,a kad kazes nekome da sa jednokratnih prelazis na platnene svi te gledaju kao da si umobolan.Tek da ne pominjem bezpelenastvo.....Zato smo bili prinudjeni da u nedostatku bilo kojih drugih covera kupimo neke Canpol babies....bolje da vam ne opisujem kakvi su,jos cu se vise ubedaciti ,ali moram priznati da nisu(ovaj jedan put koliko su bili korisceni) propustili.Sada jurimo i familiju po inostranstvu da nam kupe i salju po 2,3 komada,pa ce se valjda nakupiti polaku neka pristojna suma.Moram da razmotrim mogucnosti kupovanja preko neta svojom karticom,nadam se da u Srbiji ima te mogucnosti.
    Razbrbljah se od samog starta.....sta da radim kad se silno radujem ovim nasim promenama....a gologuza beba jos vise.....

  46. #96
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Dobrodošla u klub!:D
    Nakupićeš ti već pelenuški, ne sekiraj se.
    Mnoge su mame iz tog razloga i šiti naučile.
    Ni kod nas nije bilo (i još uvijek nema) za kupiti kavera (a ni platnenih, osim tetri), pa sam poslala brata za ZG po Kamarisove.
    I isto me gledaju ko glavno čudilo kad kažem da ne koristimo Pampers

  47. #97
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    MarikaPika bravo za ulazak u klub! I mi smo platnenaši od nedavno, još uvijek skupljamo platneno blago, ali kad te uhvati manija... brzo sakupiš! God bless internet shopping i tete šivalice
    A sada dame i gospodo, po prvi puta u javnosti, predstavljam vam našu kolekciju platnenih pelena! :D

  48. #98
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Elinor, pelenuške su DIVNE!!! Wow!

  49. #99
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    @n@

  50. #100
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Elinor, pelene su prekrasne

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •