Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 118

Tema: Maxi Cosi Priori

  1. #51
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja sam strašno ljuta na Priori zbog gume na pojasevima sjedalice, ta guma točno dolazi na Janinu kožu vrata i ramena, pogotovo sad kad je gore praktički gola, grašci znoja joj se skupljaju nakon svega par minuta vožnje (uz klimu).

    Uopće mi nije jasno gdje im je bila pamet da baš na to mjesto stave f... gumu?!

    S ostatkom sam zadovoljna.

    Znate li gdje ima za kupiti one spužvice koje navuku na pojas, da sakrijemo tu odvratnu gumu?

  2. #52
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    ja ću se prikrpat na ovu temu s jednim pitanjem vezano za MC priori. naime, kupili smo je dok smo imali auto bez isofixa tako da je bila namještena samo s pojasevima. sad dolazi novo auto, a s njim i isofix pa me zanima jel da sad nabavljamo onu "nogu" ili nešto drugo da bude još čvršće, sigurnije namještena?

    imamo ovu:
    http://www.turbolimac.com/Products/T...-97010298.aspx

    i još jedno pitanje, ako nam savjetnica može prišapnuti...hoće li biti uskoro ponovo rodina provjera AS u ZG?
    MC priori ne može se montirati pomoću ISOFIX sustava. model sa ISOFIX-om je priorifix, sjedalica se ne može naknadno "nadograditi". pošto pretpostavljam da ne želite kupovati novu sjedalicu, fiksirajte ovu pojasevima kao i do sada i sve 5. nisam savjetnica ali vam mogu prišapnuti da će pregled u ZG biti tek u jesen (vjerojatno sredina rujna ali točan datum će biti objavljen na forumu i portalu)

  3. #53
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    ja ću se prikrpat na ovu temu s jednim pitanjem vezano za MC priori. naime, kupili smo je dok smo imali auto bez isofixa tako da je bila namještena samo s pojasevima. sad dolazi novo auto, a s njim i isofix pa me zanima jel da sad nabavljamo onu "nogu" ili nešto drugo da bude još čvršće, sigurnije namještena?
    "Noga" se ne može naknadno kupovati. Ona je integralni dio sjedalice.
    Vi imate MC Priori XP - to je autosjedalica koja se učvršćuje s pojasom od auta. Ukoliko želite autosjedalicu koja se učvršćuje isofix-om, morate kupiti novu autosjedalicu (kod MC to bi bila MC PrioriFix).

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    ajoj....to nam je full nova sjedalica, korištena niti 10 puta (nismo imali auto pa je služila za prilike kad se vozimo u tuđem...)

    a ništa...sad ćemo pojaseve, a naknadno isofix....daddy i maruška tnx

  5. #55
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Malo podižem topic, ali imam jedan problem.

    Kupili smo MC priori xp i u bit je lagana za montiranje. Montirali smo je iza suvozačevog sjedala. problem je u tome kad je "protresem" nekako mi previše ode u lijevo. Pojas sam max zategnula, uprla sam koljenom i opet je tako. Koliko se AS smije pomicati?

  6. #56
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jesi i onu polugu namjestila, znaš onu dolje, što na kraju sklopiš?

    Javit će ti se vjerojatno netko iz AS ekipe

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Mi imamo MC priori ISOFIX i bila je najskuplja (2450kn) ali mislim da i vrijedi svaku kunu,jako je stabilna.
    Vidim da su se neki na početku čudili kako djete može od 9 mjeseci u auto sjedalicu,ali mi smo našu stavili od nepunih 9 jer je onu nosiljku prerasla,napunila je 9 kula,a samostalno sjedi od 6 mjeseci i par dana,a na noge se diže od 8 mjeseca.
    I obavezno zaspe u sjedalili,ma koliko god kratke bile relacije

  8. #58
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa
    Malo podižem topic, ali imam jedan problem.

    Kupili smo MC priori xp i u bit je lagana za montiranje. Montirali smo je iza suvozačevog sjedala. problem je u tome kad je "protresem" nekako mi previše ode u lijevo. Pojas sam max zategnula, uprla sam koljenom i opet je tako. Koliko se AS smije pomicati?
    isto kod nas
    s tim da se ispocetka dala odlicno ucvrstiti (koristimo je nekih 6 mjeseci)
    izgleda mi kao da ona zadnja zatezna polugica vise ne drzi tako dobro
    da li to mogu reklamirati?

  9. #59
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Danas sam montirala AS u drugi auto i tu je savršeno sjela. Uopće se ne pomiče tako da mislim da je stvar bila u pojasu.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Da li se kod nas za MC Priori može kupiti onaj jastuk koji ide oko glave, da djetetu glava ne visi kad zaspi?

  11. #61
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Kakva su vasa iskustva sa postavljanjem MC Priori u auto sa trojim vratima?
    Konkretno mi imamo twinga i kroz koji mjesec Kai ide u slijedecu sjedalicu i po svemu sudeci biti ce to MC Priori pa me zanima da li moze biti kakvih problema npr. zbog toga sto je auto mali, zbog tezeg smjestanja dijeteta ili zato sto nemamo zaglavlja na zadnjem sicu? Bilo kakav savijet ce nam dobro doci.

  12. #62
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ivana prije kupovine bilo koje AS za bilo koji automobil - isprobati kako sjeda/leži u autu.
    Nikako kupovati bez probe

  13. #63
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Malo se ubacujem!
    Mi imamo problem ko priori XP, stalno nam se motaju remeni i onda ih ne možemo dobro zategnuti, a odmotati ih je praktički nemoguća misija

    Da li imate takvih problema i kako ih rješavate?

  14. #64
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nama se još nikada nije dogodilo, uvijek, ali uvijek ih dobro zakvačim na one kukice
    ali evo pa pročitaj ima cijeli topic o tome
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...f447033348a84d

  15. #65
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    kako vam se motaju? zafrkne se ispid onog jastučića?
    nama se to dogodilo samo jednom, znam i tko je taj put vadio gospođicu van
    posije više ne
    ja isto zakačim za one kukice (za koje nisam dugo znala čemu služe )

  16. #66
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    Kakva su vasa iskustva sa postavljanjem MC Priori u auto sa trojim vratima?
    Konkretno mi imamo twinga i kroz koji mjesec Kai ide u slijedecu sjedalicu i po svemu sudeci biti ce to MC Priori pa me zanima da li moze biti kakvih problema npr. zbog toga sto je auto mali, zbog tezeg smjestanja dijeteta ili zato sto nemamo zaglavlja na zadnjem sicu? Bilo kakav savijet ce nam dobro doci.
    MC Priori XP i Twingo si odgovaraju savršeno (osim ako nemaš neka fensi šmensi specijalna sjedala ).
    Mi smo se u ovoj kombinaciji vozili otprilike godinu dana. Uz to smo nekoliko puta tjedno sjedalicu prebacivali u drugi auto pa ju vraćali u twinga. Na početku ćeš morati biti malo pažljivija kad budeš vadila bebu iz sjedalice (meni se više puta desilo da sam glavom opalila o "štok") ali to nema veze sa modelom sjedalice već s autom.
    Uživajte

  17. #67
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj paws prvotno napisa
    Mi imamo problem ko priori XP, stalno nam se motaju remeni i onda ih ne možemo dobro zategnuti, a odmotati ih je praktički nemoguća misija
    U više od tri godine staža, nikad nam se ovo nije desilo.
    Nekoliko puta nam se remen zaglavio u kopči ali isključivo našom (mojom ) krivicom.

  18. #68
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ivana , Baby media shop u Trgovinskom na Relji dozvoljava da se isprobaju as prije kupnje , pa obavezno podi do tamo i zamoli prodavacice smijes li isprobat sjeda li ti as u auto. To je najpouzdanije.
    A mozda, ako nije guzva i cure iz TL dozvole da isprobate as.

  19. #69
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Maruska, bebelina sjajne ste, hvala!

    A sad novo pitanje.
    Bas u Beby Mediji sam pregledavala MC Priori i znate oni krugovi koji predstavljaju datum proizvodnje, jedan mi bas nije jasan - dakle ima onaj s brojkama od 1 do 31 (to je jasno), zatim onaj sa brojkama od 1 do 12 (i to je jasno), ali treci krug ima samo brojke od 1 do 4 (i strelica je okrenuta prema broju 2) - i sta sad to znaci?
    Naime ja sam dobila na poklon staru Prioricu (koju cemo ocito reciklirati jer joj je godina proizvodnje 2002. ), na kojoj se jasno vidi godina proizvodnje jer u trecem krugu stoji od 98-07
    Naravno da zelim kupiti sto noviju stolicu pa mozda doceka i drugo dijete ako se pozurimo

  20. #70
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Taj krug gdje su oznaceni mjeseci , ima li sa strane strelice broj?
    Proizvodac zna u prvom krugu stvit dan, drugi krug-strelica pokazuje mjesec, a broj uz strelicu pokatuje godinu, treci krug moze biti neka njihova interna oznaka. Obicno kad u treci krug upisuju godinu bude ih vise i svi brojevi su dvoznamenkasti.

  21. #71
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Krug sa danima i mjesecima je uobicajeno oznacen strelicom, ali nema kruga koji pokazuje godinu vec je taj treci krug koji samo ima brojeve od 1 do 4. I strelica pokazuje prema broju 2. Ici cu ja opet pa cu detaljnije pogledati mozda mi je nesto promaknulo.

  22. #72
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    podižem topic...kupujemo AS i nikako se nemremo odlučiti između tobi-a i priori xp-a...samo za info rommerica izgleda nema nigdje u zgb-u (nema tintilinić, nema TL)...molim vas pomoć pri odluci, ako mi možete nabrojati nedostatke i prednosti za oba modela iz vlastitih iskustva...vidim da se kod tobi-a javlja problem sa nekom kopčom koja puca, jel stvarno tako? da li je priori xp sigurnija u bočnim sudarima? imam sto upitnika iznad glave :? :? :?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    ja i dalje ne vidim neku razliku izneđu XP I SPS.
    Ipak je 300kn razlike, a sad je na akciji u TL snižena još 200,pa 500 kn nije za zanemariti.

  24. #74
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Nomoget prvotno napisa
    ja i dalje ne vidim neku razliku izneđu XP I SPS.
    Ipak je 300kn razlike, a sad je na akciji u TL snižena još 200,pa 500 kn nije za zanemariti.
    XP je dublja, i pojasevi od auta se bolje zatežu nego kod SPS.

  25. #75
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    xp ima onu prednju polugu na bazi, ne znam kako bih dobro zategnula pojaseve bez nje

  26. #76
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    xp ima onu prednju polugu na bazi, ne znam kako bih cvrsto zategnula pojas bez nje

  27. #77
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    Maruska, bebelina sjajne ste, hvala!

    A sad novo pitanje.
    Bas u Beby Mediji sam pregledavala MC Priori i znate oni krugovi koji predstavljaju datum proizvodnje, jedan mi bas nije jasan - dakle ima onaj s brojkama od 1 do 31 (to je jasno), zatim onaj sa brojkama od 1 do 12 (i to je jasno), ali treci krug ima samo brojke od 1 do 4 (i strelica je okrenuta prema broju 2) - i sta sad to znaci?
    Naime ja sam dobila na poklon staru Prioricu (koju cemo ocito reciklirati jer joj je godina proizvodnje 2002. ), na kojoj se jasno vidi godina proizvodnje jer u trecem krugu stoji od 98-07
    Naravno da zelim kupiti sto noviju stolicu pa mozda doceka i drugo dijete ako se pozurimo
    Ja sam na jednoj Priorici iz 2005 (nije odostraga imala krug za godinu već samo za dane i mjesece) taj krug sa godinom našla sa prednje strane, (tamo gdje su dječji pojasevi) kada sam skinula navlaku za pranje. Bio je utisnut u plastiku.

  28. #78
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    podizem temu iz 2 razloga/ jel netko uspio u zgu nabaviti jastuk (originalni) dodatni za priori i da li ste usojeli neko rjesenje za onaj gumeni dio do djeteta na onim zastitama na remenima rjesiti?

  29. #79
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mi nemamo problema s tim gumenim dijelom na pojasevima :?

    Mi imamo Priori XP i Priori SPS - razlika je nikakva.
    Čak mi je SPS draži jer su mu one kukice za držanje pojaseva dok se dijete stavlja u sjedalicu fiksne, a kod XP-a se mogu dizati... pa tako nama stalno ispadaju. Jednu smo izgubili pa smo (nakon pola godine čekanja) dobili novu i sad mislim da imamo dvije desne :?

    Ispadaju li i drugima te kukice (ili ih mi ne znamo dobro staviti)?

  30. #80
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    podizem temu iz 2 razloga/ jel netko uspio u zgu nabaviti jastuk (originalni) dodatni za priori i da li ste usojeli neko rjesenje za onaj gumeni dio do djeteta na onim zastitama na remenima rjesiti?
    Zašto bi ti trebao dodatni jastuk?
    Nama (točnije - Lovri) nije smetala ta guma na pojasevima.

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ispadaju li i drugima te kukice (ili ih mi ne znamo dobro staviti)?
    Koristili smo XP pune tri godine i pojma nisam imala da se te kukice uopće mogu skidati.

  31. #81
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ispadaju li i drugima te kukice (ili ih mi ne znamo dobro staviti)?
    Koristili smo XP pune tri godine i pojma nisam imala da se te kukice uopće mogu skidati.
    :shock: blago vama

    A kako ste skidali navlake pri pranju sica? Moraš skinut kukice da bi mogao skinuti navlaku :?

  32. #82
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    A kako ste skidali navlake pri pranju sica? Moraš skinut kukice da bi mogao skinuti navlaku :?
    E onda moram provjeriti s MMom kako stojimo (smo stali) po pitanju tih kukica. Naime, uvijek je on skidao navlaku.

  33. #83
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Uh, ja sam mislila da smo mi jedini pehisti koji smo ''odvalili'' te kukice.
    Kad sam dosla u TL i pitala prodavacicu jesu vec imali tih problema rekla je da nisu nikada, ali joj nisam bas povjerovala :/
    Mi smo kupili Priori XP tango red prije dva tijedna i i odmah i plavu ljetnu navlaku, i dok smo nju stavljali odvalili smo kukice i sad se ne daju vise vratit.
    Sto se tice gumenih dijelova ni ja u tome ne vidim problem jer Kai ne ide gol u sjedalicu da bi mu to moglo smetati.
    Mi je jedino sad prekrivamo jer nam je parking na suncu pa se jako zagrije i Kaia to jako smeta, naravno.
    U globalu smo jako zadovoljni osim tih kukica, ja mrzim kad mi nedostaju neki dijelovi, iako se bez njih konkretno moze.

  34. #84
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ajde sad mi je lakše.

    Ivana2008, znaš li jesu li kukice lijeva i desna ili su obje iste?

    Meni izgleda da bi trebale biti različite, a mi imamo dvije iste jer namto nije palo na pamet pri naručivanju nove, a oni nisu pitali :/

  35. #85
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    treba taj jastuk jer je još mali, tek ima 13,5 mjeseci i još ima dosta širine oko glave u toj sjedalici. da ima bolje držanje glave. to je jastučić kao na tobiju i skroz bi mu dobro došao

  36. #86
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Koliko ja znam, ne postoji takav jastuk za Priori (kao dio dodatne opreme, recimo).

    Bi li mu ovo pomoglo: http://www.kiddopotamus.com/p_crad.php ?

  37. #87
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ups... Upravo vidjela da postoji...

    Mislim da je on više u funkciji udobnosti nego sigurnosti.... :/

  38. #88
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Provjerit cu za kukice pa ti javim.
    Sto se tice jastucica slazem se da bas i nije dobar za sigurnost.
    Upravo zbog toga sam ja i kupila Priori, a ne Tobi (iako mi je ljepša).
    Priori je prosla puno bolje na testovima sigurnosti.
    Tobi je prosla losije upravo zbog prevelike udobnosti tj. zbog previse jastuka koji samo tjerauju tijelo narprijed, a ne u untrasnjost sjedalice.

  39. #89
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    Provjerit cu za kukice pa ti javim.

    iako smo mi već navikli i bez njih, ali, ali...

  40. #90
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Hej Pcelica Mara danas sam provjerila na ovoj nasoj koja otpada i definitvino su razlicite cak sto vise pise na njima iznutra ''L'' i ''R''

    A sad pitanje za tebe: gdje ste vi narucili nove kukice, naime ja sam odmah isla reklamirati (dakle u roku od tjedan dana od kupnje) i mene je zenska u Zadarskom TL odpilila jer kao ja sam prva kojoj se to desilo
    Inace imam s njima jako losa iskustva, ali sam htjela tango red pa sam ipak riskirala i kupila u TL i eto opet problemi.

  41. #91
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ivana2008 prvotno napisa
    Hej Pcelica Mara danas sam provjerila na ovoj nasoj koja otpada i definitvino su razlicite cak sto vise pise na njima iznutra ''L'' i ''R''
    :hrkljušsmajlić:

    Kukice smo naručili iz Zg, direktno od dobavljača - uvoznika Maxi Cosi, a to je Magma. Mislim da ima na njihovoj stranici adresa, nešto tipa costumer service pa sam tu pisala, zvala... Čekali smo tu (krivu) kukicu preko pola godine.
    Preko ljubaznog osoblja TL mi nije padalo na pamet išta uopće pokušavati (mi smo i sic naručivali iz Zg jer oni nisu bili u stanju naručiti ijednu drugu boju osim one (meni ružne) modre s nekim znakovima, Chinese nešto.

    Šta sad...
    Ako netko ima stari MC Priori XP i neće ga više koristiti, a ne trebaju mu kukice (konkretno lijeva kukica)...
    Plaćamo u poklonima, kunama, zlatu

  42. #92
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ivana2008, evo, našla sam adresu tete s kojom smo se dopisivali. Imaš pp.

  43. #93
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Napokon smo montirali pojaseve na naš pickup (negdje je bio i topic), kupili Priori Sps (jedina koja paše a ima je kod nas) i danas bili na drugoj vožnji :D .
    I Maši smetaju gume na pojasima, zacrvenila joj se koža danas u kanotjerici, kad ima rukave sve je ok. Mislim da ću sašiti zaštitnu navlaku od frotira.
    Nego ono što nas muči je da kad zaspi (a to je skoro uvijek kad se vozi) ako vozimo nizbrdo glavica joj pada na prsa :/, tako da smo je danas morali stalno dizati. Naravno sjedalica je bila u najnižem položaju ( i nije neka velika razlika u položajima), ali opet bi njoj glavica pala. Na povratku doma isto je spavala ali je manje padala (iako smo se dobar dio puta spuštali s brda). Do sad se vozila u grupi 0+ na prednjem sicu unatraške, da li je moguće da se samo treba priviknuti ili? Jeli imao netko ovakvih problema :? ?

  44. #94
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    što se tiče fotirske presvlake, kupi originalnu nemoj šivati svoju jer se sa autosjedalicom ne smiju koristi dijelovi koji nisu originalni i testirani. što se tiče glavice, probaj onaj jastuk na napuhavanje za oko vrata ako ga dijete podnosi ili probaj postići malo bolji kut sjedalice.

  45. #95
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    A ima li frotirska navlaka za ona zadebljanja na pojasevima? Jasno mi je za "vitalne" dijelove sjedalice ali ne vidim zašto ne bi smjela dodati komadić krpice ?
    Kut je kakav je :/ , ali pokušat ćemo sa tim jastučićima, sada ima onaj običan "u" jastučić i donekle pomaže..

  46. #96
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj mašenka prvotno napisa
    A ima li frotirska navlaka za ona zadebljanja na pojasevima? Jasno mi je za "vitalne" dijelove sjedalice ali ne vidim zašto ne bi smjela dodati komadić krpice ?
    mislim da je bolje obući joj normalnu majicu jer ako stavljaš komadić krpice riskiraš da se komadić zgužva i da nažulja dijete a u slučaju sudara i da izazove dodatnu ozljedu jer će se na njemu koncentrirati sile koje bi se inače rasporedile po pojasu. no ti procijeni.

  47. #97
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    thanks.

  48. #98
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Nisam sve procitala, nadam se da ne postavljam odgovoreno pitanje.

    Planiramo kupiti Maxicosi Priorifix, dakle, postaljanje isofixom. Znam da je sjedalica dobila ok ocjenu, pretpostavljam da su je testirali namjestenu isofixom. Zanima me, medjutim, koliko je sigurna kad se ucvrscuje pojasevima (s obzirom da postoji mogucnost da ce se putovati autom koje nema isofix). Hvala!

  49. #99
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Kod ispravno pričvršćene autosjedalice ne bi trebalo biti nikakve razlike. No testovi znaju pokazati drugačiju istinu. Nažalost nemam točne podatke koji te zanimaju.

  50. #100
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Hvala (svejedno)!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •