Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 118 od 118

Tema: Maxi Cosi Priori

  1. #101
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    probat ću ovdje postaviti pitanje, možda s netko javi ako ne, na nekom idućem pregledu smo gosti!
    naime, imamo priorifix, sve pet sa postavljanjem, pranjem navlake, rastavljenje i sastavljanje sam korak po korak sa uputstvima obavila. ono što nam se dešava, a dulje vremena se već dešava je to da ponekad kod zatezanja djeteta u sjedalici remeni kao da zapnu. i nema šanse da ih namjestim, onda moram olabaviti sve i ispočetka vući onu traku da bih zategnla dijete kako treba. djeluje kao da negdje iza zapne i zato neće ali provjerila sam (možda nešto još postoji)- remeni nisu zapetljani, ništa nije upalo u tadj dio iza (tipa igračka), remeni se nisu izokrenuli... a i dalje ponekad zapinje... ima netko ideju zašto?

  2. #102
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Molim pomoć........da li se kod MC Priori SPS pojas od auta provlači otraga kroz oba utora/kopče ili samo kroz jedan,tj. onaj bliži pojasu/vratima auta?

  3. #103
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    tropical, pojma nemam al bilo bi dobro da pitas kod najblizeg ti prodavaca jel imaju kakva saznanja o tom problemu.

    migoh, samo kroz jedan, taj gdje su vrata odnosno na strani suprotnoj od one gdje se pojas ukopcava u sjedalo. iz uputa:


    Installing the Maxi-Cosi Priori Side Protection System with a 3-point safety belt (A-B)
    When installing the car seat follow the installation instructions for the 3-point safety belt
    described above (under section "the seat belt").
    A 3-point safety belt is shown in figure B.
    Place the Maxi-Cosi Priori Side Protection System in the sleeping position (A) on the car seat.
    Thread the seat belt between the shell and base (B1).
    Fasten the seat belt in the belt buckle (B1).
    The lap belt now fits under the red hooks and the shoulder belt runs from the belt buckle directly diagonally upwards.
    Place the shoulder belt in the belt clamp on one side only (B2) and fasten it (B3-1). Note! The shoulder belt is now
    only attached on the side of the roll-up mechanism.
    Push the Maxi-Cosi Priori Side Protection System firmly into the car seat and pull the shoulder belt tight (B3-2) so
    that there is no play between the car seat and the Maxi-Cosi Priori Side Protection System.
    Check this!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    tropical...ja imam dvije i na obje se to događa...zasto...jos nismo ustanovili...

  5. #105
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    tropical, pojma nemam al bilo bi dobro da pitas kod najblizeg ti prodavaca jel imaju kakva saznanja o tom problemu.

    migoh, samo kroz jedan, taj gdje su vrata odnosno na strani suprotnoj od one gdje se pojas ukopcava u sjedalo. iz uputa:
    hvala ti

  6. #106
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Trebam veliku pomoć. MC Priori XP imamo cca godinu i pol. Kupljena je rabljena za moj auto (to nam je druga autosjedalica), u super stanju, tu na burzi.
    Od prvog dana su me mučili remeni koji su se motali, ali sam jako pazila na njih i sve je bilo o.k.
    Preko ljeta smo sjedalicu premještali u auto mog tate, ja ga nisam upozorila na remene i sada imamo totalni kaos.
    Pokušavala sam na sve moguće načine izravnati ih i dovesti u red, ali bezuspješno.
    Planiramo malca još možda mjesec- dva držati u njoj (16 kg i 104 cm), ali bi ja svejedno da to bude kako spada.
    Sjećam se topica na kojima se pisalo o ovome, ali mi pretraživač ništa ne izbacuje
    Jel ima netko nekakvo pametno rješenje ili ću je jednostavno pokloniti autosjedaličarima pa neka se oni zezaju s njom

  7. #107
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Mislim da ti je najbolje izvući kompletno remene van i pažljivo ih ponovno provući. Uputu možeš vjerojatno naći na stranicama Maxi Cosi-a.

  8. #108
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    jako sam iznervirana, unaprijed se izvinjavam ako mi post zvuci ljutito...
    poslije dugo razmisljanja, odlucivanja, pored smanjene ponude i budzeta odlucimo se za MC priori xp, vozimo se 2 sata do radnje i kupimo je. u startu me mm iznervira jer hoce da kupi bez probanja, nema naljepnice sa godinom proizvodnje na sta mi se obojica iscudjavaju sta ja sad tu izvodim, sta sam god pitala mm ili prodavac su nekako "muski" uspjeli da me otpile...ma haos, zona sumraka...
    i shvatim da sam kupila as bez naljepnice, skinutu sa police , nije zapakovana, bez uputa, i sad sam na samu sebe ljuta kako mi se to dogodilo. upute cu dobiti naknadno zvala sam radnju, a model je OVAJ bas ista i tjesi me sto vidim da je kolekcija iz ove godine , da li mi je to sigurnost da je proizvedena ove godine ili da moze biti i starija?
    Posljednje uređivanje od a72 : 06.10.2011. at 15:01

  9. #109
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Datum proizvodnje bi trebao biti utisnut na plastiku (negdje na leđima sjedalice).

    http://autosjedalice.info/cms/index....d=29&Itemid=48

  10. #110
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    hvala , pogledacu kad mm dodje ,as je u autu...pored svega naucenog obavila sam kupovinu kao da nikad nisam cula na sta treba obratiti paznju...

  11. #111
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    i mi je jucer kupili, nadi na poledini sjedalice tri kruga, u njima ti je oznacen dan, mjesec i godina proizvodnje. trebat ce ti dobro svjetlo
    i nasa prodavacica je bila nezainteresirana, neupucena, a o tom vodenom zigu pojma nema. nema isprobavanja as u autu, to je jos nitko nije trazio...ma da nismo birali najblizi ducan i odlucili iskoristiti bon od 100kn iz dm knjizice, okrenula bi se i otisla. razocarana sam skroz.

  12. #112
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    tua, uh kako smo bas naletile na takve poznavaoce?? i meni je rekao za godinu proizvodnje da to jos niko nije pitao...
    nas je cak htio da je isprobamo, ali mm je insistirao da ne treba, znati ce on itd...ma uh, srecom je ovaj nas ipak izasao sa nama i pokazao montiranje ( ali za koje se ispostavilo da je bilo labavo, ali ok znam da je trebao nasjesti na nju a nije...) maloprije mi je stigla knjizica sa uputama, a sutra ujutru cu detaljno pregledati as da nadjem te podatke. platila sam 210 eur, koliko je bila vasa sa popustom?
    Posljednje uređivanje od a72 : 06.10.2011. at 21:26

  13. #113
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    evo nasla sam, morala sam skinuti navlaku i na prednjem dijelu ,ispod remena imaju ta 4 kruzica , mislim da sam pokopcala da je proizvedena 6.11.'10 , a sta znaci onaj kruzic od 1-4 na mojoj pokazuje 2?
    ma sad sam se malo smirila i shvatila da smo ipak uzeli jako dobru sjedalicu, samo sto nismo naisli na prodavca koji ne zna svoj posao nego me je dodatno zbunjivao i vise nisam znala ni ono sto sam mislila da znam (npr ubijedjena sam bila da stoji naljepnica sa datumom proizvodnje, pored atesta)

  14. #114
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Evo, bez obzira na prodavače ja bi samo pohvalila sjedalicu. Mi ju čak jako često premještamo iz auta u auto i bez problema se uvijek učvrsti da stoji ko ukopana na sjedalu. Imamo i Kiddy,ali mali više voli ovu jer bolje vidi proz prozor jer ima visoko postolje.
    Tako da, bez obzira na početne "probleme" mislim da nisi pogriješila sa izborom.
    Posljednje uređivanje od Zrina : 07.10.2011. at 12:13

  15. #115
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja imam tu sjedalicu i prezadovoljna sam. pogotvo šta se navlaka , kad se opere , osuši za sat vrimena

  16. #116
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    super, hvala vam vidim da je stvarno dobra, materijal je divan i malom je udobna , prva voznja je bila od 2 sata i spavao je...evo je sad u dnevnoj jer sam je unijela da sve na miru pregledam i svo vrijeme se penje po njoj, sjeda i smije se
    Posljednje uređivanje od a72 : 07.10.2011. at 13:02

  17. #117
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I mi smo bili oduševljeni s našom... A jedno vrijeme smo ju premještali iz auta u auto skoro pa svaki dan...

  18. #118
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    evo nasla sam, morala sam skinuti navlaku i na prednjem dijelu ,ispod remena imaju ta 4 kruzica , mislim da sam pokopcala da je proizvedena 6.11.'10 , a sta znaci onaj kruzic od 1-4 na mojoj pokazuje 2?
    ma sad sam se malo smirila i shvatila da smo ipak uzeli jako dobru sjedalicu, samo sto nismo naisli na prodavca koji ne zna svoj posao nego me je dodatno zbunjivao i vise nisam znala ni ono sto sam mislila da znam (npr ubijedjena sam bila da stoji naljepnica sa datumom proizvodnje, pored atesta)
    mislim da je objasnjavano na nekom topicu da je taj cetvrti kruzic neka interna oznaka proizvodaca.
    nasa je s popustom bila 1400kn.
    Ja sam je htjela kupiti u "svijetu beba", cine mi se ok, cak i montiraju sjedalicu, a i cijene su najjeftinije. Ali zvala sam i oni su imali samo sps, a mc nece vise uopce uvoziti.
    Sto se tice navlake, mi smo uzeli total black i iako mi se taj materijal svida, nekako mi je tanak, nadam se da se nece podrapati. Ima i neki grublji, djeluje mi cvrsce, ali i neudobnije :/
    Drago mi je da je hvalite, nadam se da cu vam se pridruziti.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •