Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: da li ste osjećale neki pritisak dole pred kraj trudnoće?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno da li ste osjećale neki pritisak dole pred kraj trudnoće?

    trudna sam 31 tjedan.do sada sve ok !nisam trebala posebno mirovati, nisam radila serklaž ,na zadnjoj kontroli( sa 26+3)bila sam uloživa za vršak prsta.Sada mi već neka tri dana jaki pritisak dole,ko da će izaći?! nije pritisak na mjehur već na "nešto" a kontrakcije se pojavljuju svakodnevno 5-6puta!

  2. #2
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    bebice rastu, mjesta je sve manje, a pritisak na cerviks je sve veći. gdje se kontroliraš? sad su prošla 4 tjedna od zadnje kontrole, otiđi ponovno!
    obavezno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    sutra sam naručena na kontrolu!pa ću vidjet šta će mi reći.danas mi je bolje. Prvo sam mislila da imam upalu mjehura ali me ništa ne boli niti pecka.sinovi su mio smješteni još uvijek poprečno a ovaj donji stalno nešto pipka po joj !

  4. #4
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    i mene je jedna tukla u mjehur mislila sam da ću eksplodirati, no šalu na stranu, reci doktoru sve što osjećaš...

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Ja sam stalno imala neki osjećaj pritiska zadnjih tjedana.
    Javi kako je prošao pregled.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    od 6-og mjeseca trudnoće sam osjećala pritisak i bilo me strh da će bebe an,rastu pa te moraju pritiskati,ne brini,bitno da nisi otvorena i nastoj se što više odmarati i ne sekirati za ništa.bebe su najbitnije

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    evo mene sa kontrole: nije da je loše ali otvorila sam se za jedan prst i moram mirovat. Sinovi su mi ok ,doc.kaže super !jedan 1800g a drugi 1650g. okrenuti su prema "izlazu" tak da sad znam odakle pritisak dole.Zbog kontrakcija sam dobila mg i normabele.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Super za dečke! Sad lagano mirovanje, treba slušati doktora.
    Ja sam isto pila magnezij, skoro cijelu trudnoću.Dobar je i ako te muče grčevi.Normabel mi je isto bio preporučen ali ja sam ga izbjegavala.
    Kad ideš na slijedeću kontrolu?

  9. #9
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Picokača, kad sam ja osjetila pritisak, a to je bilo u 27. tj, odmah sam odjurila dr. Od tada strogo mirovanje, Mg, a Normabel samo kada bih osjetila nesto slicno. Najvaznije je mirovanje tj. lezanje na boku. Zelim ti da bebice sto duze nosis. Moji su rodjeni u 37. tjednu. Pred kraj sam jedva lezala, osit me bolio i imala sam osjecaj da cu eksplodirati. Isla sam na carski, decki su bili teski 2710 g oba i bili smo kod kuce vec 5. dan.
    Sretno!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    danas sam pila mg i kontrakcije su se smanjile ali se još tu i tamo pojave !doc. mi je rekla dvije šumeće tablete mg(a ja kupila od natura weltha i piše 1 dnevno)kako vi pijete? normabel sam popila jedan ujutro a rekla je 3 dnevno a dok sam vidjel nuspojave odmah mi je bilo slabo .prehlađena sam ,nemam temp. ali me izluđuje pun nos!svaki damn me muči nešto! mislim ko da izmišljam bolesti prije trudnoće nisam bila boležljiva a sada pijem 1000 vitamina a sve mi se lijepi

  11. #11
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Samo ti pij kako ti je dr rekla, znaci dvije sumece tbl Mg od 150 mg ili jedna od 300 mg na dan. Normabel ti sada ne moze vise skoditi osim da ti smanji kontrakcije i malo te smiri (ako je od samo 2 mg). Najvaznije od svega je mirovanje odnosno lezanje na boku. Samo lezi i misli pozitivno. Pretpostavljam da pijes jos i Prenatal i Fe?
    Najvaznije je misliti pozitivno i lezati! I bit ce sve u redu.


  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj picokača prvotno napisa
    danas sam pila mg i kontrakcije su se smanjile ali se još tu i tamo pojave !doc. mi je rekla dvije šumeće tablete mg(a ja kupila od natura weltha i piše 1 dnevno)kako vi pijete? normabel sam popila jedan ujutro a rekla je 3 dnevno a dok sam vidjel nuspojave odmah mi je bilo slabo .prehlađena sam ,nemam temp. ali me izluđuje pun nos!svaki damn me muči nešto! mislim ko da izmišljam bolesti prije trudnoće nisam bila boležljiva a sada pijem 1000 vitamina a sve mi se lijepi
    normabel ne škodi bebama, znam što sve piše u uputama, no ima on svoju svrhu (kad je potreban), opušta glatku muskulaturu maternice kako ne bi došlo do prijevremenih kontrakcija. ja sam morala kao i ti piti 3x1 na dan I BOJALA SE POSLJEDICA...NO ZAISTA IH NEMA, toliko sam vjerovala svojo ginici! ako nemaš drugih nuspojava prehlade, nos ti se puni jer ti je natekla sluznica (to je normalno pred kraj trudnoće)

    izdrži još malo....nagrada je veeelika! dupla!!!

    double trouble-double fun!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    meni je isto nos stalno pun i uopće ga ne mogu ispuhat. inače, ja sam se isto počela otvarat, (1 prst) osjećala sam taj pritisak i učestalije bezbolne kontrakcije. završila sam na serklaži u 25.-om tjednu. od tada strogo mirujem pijem cordipin retard 3*1, normabel po potrebi. od tada je dosta bolje, bh kontrakcije osjetim ali samo par dnevno.
    ja pijem i klavocin za streptokok kojeg su mi otkrili nakon izlaska iz bolnice i pritiska više skoro i nema, pa ti preporučujem da izvadiš briseve za svaki slučaj. meni su ih vadili u bolnici prije mjesec dana i sve bilo u redu a prije tjedan dana (hvala Bogu na savjesnom dr.) i našli streptokok.
    zato obavezno izvadi briseve jer ti i ova beštija može uzrokovat otvaranje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    evo danas sam imala samo dvije Bh kontrajcija,znači da normabel pomaže! :D a i ove noći sam konačno spavala! inače nisam 3 dana mogla spavati zbog punog nosa!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •