Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 171

Tema: Dabroston...2.dio

  1. #51
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj pitalica prvotno napisa
    Zapravo-možda ima jedna opcija-dabrostone sam pila da bi mi puknula funkcionalna cista-jel možda zbog te ciste još uvijek ne dobivam????

    Jel imao tko takav slučaj? :?
    Pila sam ih jednom i zbog ciste i pukla je, ali nikad nisam čekala mengu dulje od tri dana. Javit će ti se valjda neka od cura koja više zna. Možda UZV? :?

  2. #52
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    Drage moje, evo ja se uključujem kao novi član.MM i ja pokušavamo već 2 godine bebača ali ništa za sada. Nalazi za sada meni i njemu sve OK. Bila sam na folikulometriji i sve ok -folikul bio 23mm i rekla doktorica kad da imamo odnos i rekla da je sve prošlo OK. E sad dala mi da pijem dabroston 3x1 do kad ne dobijem :mad: ili ako ostanem trudna da nastavim. Međutim meni već tri dana brljavi nikako da krene i stalno me boli trbuh kao da će krenut svaki čas. Sad ja ne znam da li postoji ikakva mogućnost da sam trudna pa da ipak napravim test ili je takvo odugovlačenje samo od dabrostona?
    Ako netko ima slično iskustvo, molim za savjet. Ja se samo nadam da je sve ok.

  3. #53
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj magi7 prvotno napisa
    Drage moje, evo ja se uključujem kao novi član.MM i ja pokušavamo već 2 godine bebača ali ništa za sada. Nalazi za sada meni i njemu sve OK. Bila sam na folikulometriji i sve ok -folikul bio 23mm i rekla doktorica kad da imamo odnos i rekla da je sve prošlo OK. E sad dala mi da pijem dabroston 3x1 do kad ne dobijem :mad: ili ako ostanem trudna da nastavim. Međutim meni već tri dana brljavi nikako da krene i stalno me boli trbuh kao da će krenut svaki čas. Sad ja ne znam da li postoji ikakva mogućnost da sam trudna pa da ipak napravim test ili je takvo odugovlačenje samo od dabrostona?
    Ako netko ima slično iskustvo, molim za savjet. Ja se samo nadam da je sve ok.
    Pa koliko ti je dana rekla da pijes , mislim do kojeg dc ?
    Obicno kazu " pijes do tad i tad , napravis test , ako je negativan -prestajes sa dabrostonima , ako je pozitivan nastavljas i javljas se doktoru "
    Moze biti i trudnoca , a moze biti i da ces dobiti , iskustva sa dabrostonima su razlicita . Uradi test i sretno

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    Meni se dogodilo nešto što mi se nije nikad od kad pijem dabrostone, a to je da nisam dobila menzis iako je prošlo već četri dana od zadnje tablete(uvijek dobijem treći dan)!!!!
    Radila sam test i pokazao je jedan veliki minus.
    Trbuh me rastura a grudi ne smijem dotaknuti.
    Da li je netko imao takav slučaj?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Ja ih pijem već godinama i uvijek dobijem treći dan, ali jednom sam čekala čak 7 ili 8 dana, dakle sve je moguće. Mene muči to da bez njih nemam M, a bojim se prestati piti ih, a unatoč tome imam vodene ciste i to već 8. DC znaju biti po 5 cm velike. Da li je moguće da sam se navikla na Dabrostone? I da li ciste mogu preživjeti M ili mi narastu u jednom danu? :?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    POMOĆ..... dali pravilno pijem Dabrostone ... naime strah me je da ih možda nepijem pravilno pa da mi zbog toga izostane O(ako je to uopće moguće???)... Naime nakon što mi je kasnila popila sam jednu turu od 2x1/5dana i nakon 4 dana dobila M...Gin. mi je rekao da ih pijem 5 dana od 16-21 DC po 2x1 tbl.(još naredna tri ciklusa)... s obzirom da mi je ciklus (prije dok mi nije izostala menstruacija) bio 30 dana... ja sam shvatila da mi je baš taj 16DC (kad počinjem s terapijom) ovulacija...a po vašim postovima sam skužila da bi se oni trebali piti nakon ovulacije.... možda pričam gluposti ali to je neka moja logika....
    sad mi je prošao drugi dan nakon druge terapije i trbuh me rastura za poludit...čekam odnosno nečekam M jer bi htjela da sam T ali što ako nije ni bilo O.....
    Joj raspisala sam se ... ali molim Vas da mi odgovorite... Hvala...

  7. #57
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    tako sam i ja pila dabrostone ali od 11 do 25 dana ciklusa i svaki putsam zeznula ovulaciju,i tako 6 mjeseci dok to isam skuzila
    ovaj prosli ciklus sam mjerila BBT i onda kada sam utvrdila ovulaciju sam ih pocela piti ali svejedno nije urodilo plodom.
    sada se nadam necemu u ovom ciklusu.
    meni su ciklusi 35 40dana i ja sam mislila da mi uvjek kasni ali s obzirom da mi je ovulacija 25 dan ciklusa onda je logican dugi ciklus
    ja bi ti savjetovala da utvrdis ovulaciju pa da ih pijes da nebi bilo uzalud.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Hvala pupeta ....toga sam se i bojala.. .. dali preporučaš trakice... i ako da gdje ih mogu nabaviti.... :?

  9. #59
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    amellee imaš temu o trakicama i sve tamo piše i linkovi i cijene i načini plaćnja i rok dostave...upute za korištenje, naša iskustva, pa čak i slikice pozitivnih, negativnih, usporedba s bazalnim temperaturama....SVE

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Hvala... nova sam na forumu pa još nisam proučila sve teme.... pusa.. :D

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Da li sve vi koje pijete Dabrostone, imate problema sa dlakavoscu?Ja inace imam sa tim strasnih problema (imam PCOS), pa se bojim da mi od uzimanja dabrostona ne bude jos gore?

  12. #62

    Početno

    bok svima...ja sam jedna nova....
    ali imam samo jedno pitanjce...pročitala sam skoro sve postove vezane za taj famozan Dabroston...i s obzirom da ga moram piti nadam se da neću imati prevelike komplikacije kao neke od djevojaka...ali trenutno me zanima ovo...dali se on može uzimati na recept, odnosno da li recept tražim kod ginekologa ili mogu i kod doktorice opće prakse (pročitala sam da su neke išle kod opće prakse)? i jel ima ko kakvu ideju o kojoj je cijeni riječ...sa receptom i bez recepta?

    hvala vam unaprijed svima!!!!

  13. #63

    Početno

    Imam jedno pitanje? Nakon ovulacije uzimala sam Dabrostone 3x1, jer postoji mogucnost da sam u drugom stanju, s obzirom da sam isla na folikulimetriju, dobivala hormone, i stopericu. Ginekologica mi je rekla da ih pijem sve dok ne dobijem M. Kada mi se je pojavio smedkasti iscjedak prestala sam ih uzimati misleci kako cu procuriti, no medutim nista (prestala sam uzimati Dabrostone prije negdje 10-tak dana). Sta vi mislite da li je u tom slucaju moguca trudnoca?
    Oprostite na dugackom postu pozdrav

  14. #64
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    jelenica možeš i kod dr. opće prakse dobiti recept, a ako ga kupuješ dođe oko 100 kn.

    ivic ja bi napravila test i ~~~~~~~~~~~~za + :D

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    5

    Početno

    ja sam bila na folikometriji i folikul ok, rekao doktor kada odnos i da počmem piti tablete dobrostan 3x1, dva tjedna. kad sam trebala dobiti bio mi smeđkas iscjedak 5 dana i onda došla prava vjestica. Pa me buni, ja sam mislila kad piješ dobrostan da nema smeđkastog iscjedka.....a uvijek sam imala redovite cikluse 31 do 33 dan. Ništa ne kužim zašto je taj dobrostan

  16. #66
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    endi da li si i prije terapije dabrostonima imala spotting ( smedjkasti iscjedak ) ili se on pojavio prvi put pod dabrostonima ??
    Ja cu pokusati da ti objasnim sto krace mogu .
    Nakon ovulacije zuto tijelo luci hormon progesteron koji utice na debljinu endometrijuma , prokrvljenost i sl . Znaci progesteron je taj koji omogucava i priprema organizam za trudnocu . Ako zuto tijelo ne luci dovoljno progesterona endometrij dobija " signal " da se ljusti i tada od kolicine progesterona u organizmu zavisi i kolicina i boja krvarenja . Ako nema dovoljno progesterona tesko da ce doci do trudnoce jer oplodjena jajna celija nema vremena da se ugnijezdi u zid materice jer je on vec poceo propadati .
    Dabroston je nista drugo nego dodatni progesteron . Ako si i prije imala ova krvarenja onda je tebi mozda dabroston preslab pa trazi utrogestane . Ako si prvi put sada , pod dabrostonima , iskusila spotting onda je vjerovatno probojno krvarenje . Organizmu treba vremena da se privikne da novu hormonsku sliku . Pruzi mu sansu jos ovaj ciklus pa ako ne bude djelovao kako treba , trazi utrogestane .

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    5

    Početno

    hvala puno na odgovoru betty, uvijek je lakše kad ti neko nešto pojasni, ja prvi put pijem dobrostan

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj lola22 prvotno napisa
    Da li sve vi koje pijete Dabrostone, imate problema sa dlakavoscu?Ja inace imam sa tim strasnih problema (imam PCOS), pa se bojim da mi od uzimanja dabrostona ne bude jos gore?

    I ja imam PCOS. Sa dlakavošću nikad nisam imla problema ni prije dabrostona ni kada sam ga uzimala.

  19. #69
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Nakon folikulometrije kojom je utvrđeno da folikul od 11.98 mm na 11. dc do 14. dc nije narastao, dobila sam Dabroston i sad sam potpuno :?. Zašto Dabroston? Koja bi mu trebala biti uloga? Čitam da se taj lijek primjenjuje kod manjka progesterona, nedostatne funkcije žutog tijela... Kao laiku čini mi se da je moj problem u proliferacijskoj, a ne u lutealnoj fazi! ?!? Ako mi žuto tijelo ne radi kako treba, od čega mi onda u svakom ciklusu poraste BT? Koliko znam, porast temperature uzrokuje povišenje razine progesterona odmah nakon ovulacije. Fefe mi svaki put zabilježi ovulaciju, ciklusi su mi redoviti i prilično pravilni - 27/28 dana (OK, istina, imala sam nedavno jedan produženi od 31), lutealna faza je sasvim pristojne dužine, nikad nikakvog spottinga, izostajanja menstruacije...ali ni trudnoće.
    Nisam stigla pitati ginića sve što je trebalo jer sam jurila na posao, a i on je imao punu čekaonicu pa pitam vas: čemu bi trebao doprinijeti taj Dabroston u mojem slučaju? Zna li tko?

  20. #70
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja da sam na tvom mjestu ja nebih pila dabroston samo ce ti produziti ciklusi i pretrpati te progesteronom.
    Pola godine mi je trebalo da uredim cikluse zbog dabrostona a bazalna temp se poremetila tako da mi je cjelo vrijeme bila iznad 37 kad bi se malo spustila bila sam presretna i nisam znala da je povisena od progesterona kako ga je bilo previse u organizmu tako sam imala povisenu bazalnu i u prvom a i u drugom djelu ciklusa. :/ i vjerujem da nisam imala ovulacije uopce jer je progesteron bio nadmocan u prvom djelu ciklusa a estrogen nizak,to jest estradiol mi je bio 0,07 u folikularnoj fazi,a ovulacija upitna i ako je dolazila dosla bi 25,27 dan ciklusa pa onda 15 dana dabrostona pa nikad kraja,grijala sam kao radijator
    zato sam ja navalila na fitoestrogen u prvom djelu ciklusa a na fitoprogesteron u drugom djelu ciklusa i sada je napokon ciklus ok donekle.
    fitoestrogeni i fitoprogesteroni reguliraju hormone nisu kao ovi sinteticki hormoni.
    Kazu da od manjka progesterona dodje do spotinga nakon M ja mislim a i citala sam da moze doci i od viska.
    Dok sam bila na dabrostonu 6 mjeseci cjelo to vrijeme nisam vidjela krv osim tog spotinga koji je trajao i po 11 dana.Kad sam prestala sa njim i okrenuila se vitexu,nocurku i djetelini crvenoj pocelo se sve normalno odvijati sa ciklusom.
    Gubila sam dragocjeno vrijeme sa dabrostonom.

  21. #71
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Može pomoć? Kolegica mi je imala cistu 6 sm i rješili su joj to Dabrostonima. Procurila je na vrijeme, cista otišla prije M, a sada je opet dobila nakon 18 dana M?????? Jel moguće od njih?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    U uputstvu koje stoji u Dabrostonu piše da je moguće da dođe do iznenadnih krvarenja. Ali nisam sigurna da se to odnosi na period posle uzimanja :?

  23. #73
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Koristila ih je do M i onda prestala jer joj nisu rekli da nastavi...sada je nastavila pa ćemo vidjeti što se događa...nastavila na savjet drugog ginekologa!

  24. #74
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Čitala sam dosta i prvi dio ove teme a i ovaj drugi, ali mi svejedno neke stvari nisu jasne...
    Prije dva dana na kontroli moj dr.- kaže da bih trebala od 13.10. početi piti Dabroston, 2x1 ali da ćemo se svakako u međuvremenu još vidjeti pa ćemo utanačiti detalje, ali mogu ruku u vatru da stavim da mi je rekao da u tom slučaju ( AKO počnem piti lijek ) NE SMIJEM ostati trudna... :?

    A koliko vidim ovde po postovima, da se uz lijek može/smije zanijeti i da ne bi trebalo predstavljati problem, tako da sad stvarno ništa više ne kontam...

    Ima li neka među vama da joj je rečeno nešto slično????

  25. #75
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Čitala sam dosta i prvi dio ove teme a i ovaj drugi, ali mi svejedno neke stvari nisu jasne...
    Prije dva dana na kontroli moj dr.- kaže da bih trebala od 13.10. početi piti Dabroston, 2x1 ali da ćemo se svakako u međuvremenu još vidjeti pa ćemo utanačiti detalje, ali mogu ruku u vatru da stavim da mi je rekao da u tom slučaju ( AKO počnem piti lijek ) NE SMIJEM ostati trudna... :?

    A koliko vidim ovde po postovima, da se uz lijek može/smije zanijeti i da ne bi trebalo predstavljati problem, tako da sad stvarno ništa više ne kontam...

    Ima li neka među vama da joj je rečeno nešto slično????
    krivo ti je rekao
    dabroston je progesteron, tvz čuvar trudnoće i nema apsolutno nikakvog razloga zašto nebi smijela. ženama koje imaju problema u trudnoći (krvarenja i sl.) se daje dabroston, također se daje u slučajevima kada je luteinska faza ciklusa kratka a želi se ostvarit T, također se daje kada su dokazani problemi sa progesteronom a želi se ostvarit T. bitno ti je počet ga pit nakon O, on ti je svojevrsna podrška žutom tijelu.
    i btw ako se ne smije ostat T zašto se daje kod potpomognute oplodnje nakon transfera utrogestan koji je jači od dabrostona

  26. #76
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Hvala pirica, baš sam bila zbunjena.
    Doduše ne mogu mu zamjeriti čak i ako je krivo rekao, primio me u trku, uniforme zamazane krvlju, vrlo toplo kao i obično, a potom odjurio na carski. Ama super je taj moj dr.

  27. #77
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    može pitanjce?!
    cure koje piju dabrostone 2X1, da li popijete obje odjednom ili jednu ujutro,a jednu navečer?

  28. #78
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    bzara,
    ja pijem tako kako pise 2 puta po 1 (i to ujutro i uvece), kad bi pisalo 1x2 ,popila bih jednom na dan dvije...tako mi je logicno...

  29. #79
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    a72, je imaš pravo! potpuno je logično!
    koji sam ja bedak, pravo me sram!
    ko da nemam veze sa medicinom! valjda kad se radi o drugom onda budem pametnija...
    hvala ti!

  30. #80
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    bzara,

  31. #81
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    april



    Pridružen/a: 16. 06. 2007. (09:41:38)
    Postovi: 28

    Postano: pon pro 08, 2008 1:08 pm Naslov: Duphaston i povišena temperatura???

    --------------------------------------------------------------------------------

    Pozdrav,

    imate li kakvih iskustava s Duphaston tabletama.Doktorica mi ih dala umjesto Dabrostona, kojeg sam prije pila i bolje podnosila.A to su kao iste tablete, samo što se Duphaston proizvodi u Nizozemskoj.
    Pijem ga od 11 DC, pa tako 15 dana,2x1.
    Čudna mi je temperatura koja započima oko 10h ujutro i traje do 20h,penje se do 37.2.
    Rano ujutro je oko 36,8.

    Mogu li ove tablete utjecat na povišenje temp.?
    Inače, nekako se lošije osjećam uz njih.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    161

    Početno

    curke bok,pročitala sam sve postiće o dabićima i evo još jedne koja ih pije!ja imam kćer od 11 mjeseci,i od nakon poroda sam imala dva menzesa do 3 mj a rodila sam krajem prvog i do sada ništa.izgubila sam 23kg,radila sam uzv štitnjače koja je uredu,sa lh si nisam dobra ovo drugo je ok,ustanovljeno je da imam anovulacijske cikluse.obišla sam doktora i doktora,popila tableta i tableta i ništa!moj ginić mi je savjetovao odlučiti se što prije na drugu trudnoću,pošto i želim još imati dječice,te je rekao kako je ova odluka trudn.najbolja po pitanju mene da se vratim u normalu,sa svojim zdravljem!evo od 4.12.08.pijem dabrostone 2x1 i folik plus,nemam nikakvih problema,i evo danas sam dobila nekakav menzes!bila sam kod doktorice koja mi je susjeda ona je endokrinolog i rekla je da je ovo na dobrom putute kako isto savjetuje trudnoću,da se stvari ne zakompliciraju,nedao bog!e sad imam pitanjce,neki kažu da ako imama menzes da nemoram imati ovulaciju,sva sam zbunjena pa me zanima dali je kome ova kombinacija pomogla da zatrudni????oprostite što ovako duljim ali da stebolje upućene o čemu ja ubiti toliko razglabam!!!!!!!!

  33. #83
    Sladja78

    Početno

    Citam vas vec duze vrijeme i mogu vam reci samo jedno SUPER STE

    U braku sam 6 mjeseci i od bebaca nema jos nista(od toga oduzmite 2 mjeseca jer mi muz nije tu)
    Prije njegovog odlaska otisla sam kod ginica kontam da se pregledam i da sam mirna narednih 4 mjeseca dok mi M ne dodje.
    Kod ginica je bilo sve poslao me 21 DC da izvadim hormone i bilo je sve ok
    Rekao je kada M dodje da cemo raditi foliculometri.
    Menga mi i nije bas nesto uredna pa mi je dao da pijem Dabroston 15 DC sve do dana dok ne dobijem :?
    Sad me ovo zanima,citam vase postove i jos ni jedan nisam procitala da ga je pila sve do dana menge :?
    Zadnju mengu sam imala 5.12 danas vec 33 dan a ja jos dobila nisam
    Sta da radim :?

    Izvinjavam se moderartorima ako sam fulila temu

  34. #84
    Sladja78

    Početno

    ....zaboravila sam napisat da ga pijem 2x1

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Nemoj mene mnogo slušati, ali ja koliko znam, Dabroston se pije do npr. 11 dana nakon ovulacije, pa se onda sačeka 2-3 dana i onda treba da dobiješ M. Tako nešto. Uglavnom, mora da nastane prekid terapije, da bi mogla dobiti.
    Dabroston je progesteron i on će sprečavati krvarenje dokle god ga piješ.

    Sigurno će se javiti neka forumašica koja sigurno zna, samo budi strpljiva.
    Ajd sa srećom!

  36. #86
    Sladja78

    Početno

    Joj draga u pravu si
    Jutros sam zvala svog doktora i rekao mi je da prestanem(navodno nismo se sporazumili :/ )a ja sam sigurna da mi je rekao tako da ih pijem
    Sad se nadam dobro obilnoj M

    Hvala ti draga na odgovoru

  37. #87
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    drage moje... imam malih problema.

    moja dijagnoza je PCOS. 31 dc sam bila na folikulometriji koje je rekla da imam folikul od 5-6mm i da mi je endometrij 5mm. to je bilo 22.12. doktor mi je propisao dabrostone 10 dana 2x1... počela sam ih piti 24.12. danas mi je 8 dan nakon zadnje tablete dabrostona a od moje menstruacije ništa. ni traga.... grudi me bole ali dosta u široko... zanima me kakvo je vaše mišljenje....postoji li šansa da sam trudna??

  38. #88
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Jedno možda glupo pitanje,ali me muči pa ću vas ipak pitat.Ovako pila sam dobraston,dobila M koja je kratko trajala a 4 dc išla sam napraviti pretrage za prolaktin.Pitanje:da li je mogao dobraston utjecati na nalaz?

  39. #89
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj mufloncic prvotno napisa
    drage moje... imam malih problema.

    moja dijagnoza je PCOS. 31 dc sam bila na folikulometriji koje je rekla da imam folikul od 5-6mm i da mi je endometrij 5mm. to je bilo 22.12. doktor mi je propisao dabrostone 10 dana 2x1... počela sam ih piti 24.12. danas mi je 8 dan nakon zadnje tablete dabrostona a od moje menstruacije ništa. ni traga.... grudi me bole ali dosta u široko... zanima me kakvo je vaše mišljenje....postoji li šansa da sam trudna??
    šansa uvijek postoji
    napravi testić ili izvadi betu!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Molim vas da mi kažete, ako koja od vas zna kada treba napraviti test na trudnoću, da li je potrebno čekati 1 dan nakon zadnje tablete pa ako je pozitivan opet nastaviti piti, ili testirati prije nego se prekine piti pa onda samo nastaviti bez prekidanja. I ako ga prekinem piti a test bude pozitivan može li što štetiti trudnoći

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Pomozite cure, danas mi je zadnji dan dabrostona, što da radim

  42. #92
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj leloX prvotno napisa
    Pomozite cure, danas mi je zadnji dan dabrostona, što da radim
    Znas li kada ti je bila O ? Ako je prije bar 12 d. uradi testić, zaboravila sam na koliko d. si rekla da su ti ciklusi.
    Nezgodno je bilo sta reći, ako prekines dabroston, a T si, vjerovatno od preskoka 1-2 tablete ne bi bio nista, ali ipak test, pa budes sigurnija.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Hvala draga, ali mislim da mi je još rano za testić, danas mi je 26 dc, a ciklus mi je obično 30 - 34 dana. Nadam se da neće biti problema ako prekinem, a i to bi zbilja bila velika sreća da sam t, jer mi ne ide nikako :/

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Prema mojim procjenama o nije bila prije više od 10 dana

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    dabroston i utrogestan su, koliko sam ja čitala, tzv čuvari trudnoće. dakle, ne samo da ne može štetiti nego može plod i zaštititi. uzimaju se kad dođe do krvarenja i drugih simptoma prijetećeg pobačaja. ti vjerojatno dabroston piješ u neku drugu svrhu. no to je lijek koji ima višestruka djelovanja.

  46. #96
    martapura

    Početno

    Drage moje, nova sam na ovom forumu i niti sama neznam da li ga dobro koristim. citam vas vec godinu dana, ali nikako da se ukljucim...
    imam pitanje u vezi dabrostana.
    2 god mm i ja radimo na bebi al nista. 5/02 dobila m nakon 15 dana od zadnje m. Dr mi dao da pijem od tog dana dabroston 2 tab na dan, 14 dana. prestala piti 18. m jos ni traga ni glasa. grudi bole, stomak kao pred m. jeli moguce da sam u razmaku od 5og do sada zacela?odnos smo imali 16og...
    ima li tko slicna iskustva???

  47. #97
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Hej curke, evo ja sam nova tu i molim vas da mi pomognete svojim iskustvima i znanjem Naime, imam PCOS i već više od dvije godine suprug i ja planiramo bebu,ali od toga naravno ništa Moja gin. mi je dala raditi nalaz hormona i on je ovakav: progestron snižen, testosteron je prošao granicu za 1, ostali hormoni ok. Ona je meni sad dala Dabrostone od 16. - 25. dana ciklusa i rekal da probam zanijeti. Suprugov spermiogram je uredan.Ja uz Dabroston pijem i čaj od vrkute dva puta dnevno po 2 dcl i kapsule pms free od enciana. Zanima me da li je kojoj od vas uspijelo zanijeti pod Dabrostonom jer mi se svi čude kako mi nije dala za taj problem klomifen :? Puno hvala

  48. #98
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Aha i zaboravila sam napisati da ovulacije nema. I gin. mi je samo jednom radila folikulometriju i rekla mi neka si ja sama doma pratim dalje.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja u 10 godina sa Dabrostonom zanijela jednom. Drugi put u kombinaciji dabroston+klomifen.

  50. #100
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Baš sam i zato pitala jer koliko vidim na netu da većinom gin. daju kombinaciju klomifena i dabrostona, a ne samo Dabroston.Sad sam popila sve i moram ići kod gin. po još i budem ju probala zamoliti da li mi može dati i klomifen, nadam se da bude... :/ A na koji način se pije ta kombinacija?Sorry ako sam naporna s pitanji9ma ali zanima me to sve jer baš svoju gin. ne mogu baš pitati jer nije baš raspoložena za neka objašnjavanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •