Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Petljate li se u sukobe svoje djece????...

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Petljate li se u sukobe svoje djece????...

    http://www.totalportal.hr/index.php?...icle_id=139267

    ovo je izašlo i podsjetilo me na moje rano djetinjstvo...kada su curice nemilosrdne, bezobrazne i loše prijeteljice...a dečki grubijani....

    mene su, kao i ostale curice, dečki iz ulaza maltretirali...jednom sam dobila takvu grudu u oko da mi je cijelo područje oko oka totalno poplavilo...nakon par dana sam opet željela izaći van i rekla sam svom ocu da, za svaki slučaj, bude na prozoru ako me opet požele napasti...i tako sam ja izašla van i pogledala prema prozoru a mog oca tamo nije bilo niti tada niti poslije, zaboravio čovjek...

    bila sam iznimno tužna iako sam već tada shvaćala da nije dobro da se roditelj petlja u probleme djece osim ako ne postanu ekstremna...

    ovakvo fizičko nasilje (u članku) ja ne bih mogla nazvati zaštitničkim već bolesnim osobnim frustracijama.... :/

  2. #2
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Petljate li se u sukobe svoje djece????...

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    http://www.totalportal.hr/index.php?page=article&article_id=139267

    ovo je izašlo i podsjetilo me na moje rano djetinjstvo...kada su curice nemilosrdne, bezobrazne i loše prijeteljice...a dečki grubijani....

    mene su, kao i ostale curice, dečki iz ulaza maltretirali...jednom sam dobila takvu grudu u oko da mi je cijelo područje oko oka totalno poplavilo...nakon par dana sam opet željela izaći van i rekla sam svom ocu da, za svaki slučaj, bude na prozoru ako me opet požele napasti...i tako sam ja izašla van i pogledala prema prozoru a mog oca tamo nije bilo niti tada niti poslije, zaboravio čovjek...

    bila sam iznimno tužna iako sam već tada shvaćala da nije dobro da se roditelj petlja u probleme djece osim ako ne postanu ekstremna...

    ovakvo fizičko nasilje (u članku) ja ne bih mogla nazvati zaštitničkim već bolesnim osobnim frustracijama.... :/
    sada kada malo bolje pogledam naslov topica možda sam ga malo nespretno naslovila....ako želi moderatorica da prepravi na npr. petljate li se u sukobe svoje djece s vršnjacima...ili tako nekako....

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad su u pitanju prepirke,svađe oko igračaka ili sve što ostaje na verbalnom nivou ne petljam se.Kad to prijeđe u fizički obračun odmah reagiram.

  4. #4
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Tako i ja. Kad postane fizički- bilo s koje strane, mislim da bi roditelj trebao uskočiti. A ove druge stvari mislim da bi trebali rješavati sami. Sve do prije par mjeseci moja je curica plakala kad ne bi znala riješiti nešto s drugom djecom i gotovo uvijek je tražila moju pomoć. A sad , negdje oko treće godine- snalazi se sama- a možda je to i do vrtića, valjda se tamo uči sama snalaziti.

  5. #5
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Tako i ja. Kad postane fizički- bilo s koje strane, mislim da bi roditelj trebao uskočiti. A ove druge stvari mislim da bi trebali rješavati sami. Sve do prije par mjeseci moja je curica plakala kad ne bi znala riješiti nešto s drugom djecom i gotovo uvijek je tražila moju pomoć. A sad , negdje oko treće godine- snalazi se sama- a možda je to i do vrtića, valjda se tamo uči sama snalaziti.
    mislim, naravno da neću mirno gledati kako mi netko fizički zlostavlja dijete...mislila sam da ne treba ulijetati poput ovog gore tate, na ovako brutalan način....

  6. #6
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja se trudim ulijetati minimalno, ali primijetila sam da većina roditelja ima sklonost petljati se.... u mom kvartu

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Naravno da ćemo razdvajati djecu ako uđu u neki okršaj u našem prisustvu. Ali, mislim da se mnogi ljudi posve nepotrebno miješaju u dječje stvari i pri tome prezaštićuju i glorificiraju svoje dijete, a drugu djecu olako proglašavaju "agresivcima" i gotovo da ih demoniziraju. I u životu i na ovom forumu sam primijetila mnogo stereotipa u tom smislu: ljudi uglavnom tvrde da su njihova djeca sve što je loše u njihovom ponašanju pokupila od druge djece; kada se njihovo dijete nađe u okršaju s nekim dominantnijim, tada je to dijete odmah "agresivac" i "hiperaktivac", a kada njihovo dijete napravi nešto slično, onda je to "slučajno", "u nemoći" i slično. Moje dijete je sad krenulo u školu. Po mom mišljenju, sedmogodišnjaci su potpuno sposobni socijalizirati se bez neprekidnog miješanja roditelja (osim ako se radi o nekim ekstremnim slučajevima, o kojima ovdje nije riječ). Roditelji im zapravo ometaju socijalizaciju, ali to ne shvaćaju, nego stalno nešto tužakaju tuđu djecu. To mi je potpuno neprihvatljivo. Takvo ponašanje nažalost sve češće dovodi do ispada roditelja kao u linku kojeg je postavila abonjeko. Sjećamo se i slučajeva ubojstava zbog toga što je "moj mali imao pravo". Nije u redu da se djeca malo pokoškaju, ali je u redu da odrasli mrga prijeti malom djetetu, namlati ga i slično.

  8. #8
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Naravno da ćemo razdvajati djecu ako uđu u neki okršaj u našem prisustvu. Ali, mislim da se mnogi ljudi posve nepotrebno miješaju u dječje stvari i pri tome prezaštićuju i glorificiraju svoje dijete, a drugu djecu olako proglašavaju "agresivcima" i gotovo da ih demoniziraju. I u životu i na ovom forumu sam primijetila mnogo stereotipa u tom smislu: ljudi uglavnom tvrde da su njihova djeca sve što je loše u njihovom ponašanju pokupila od druge djece; kada se njihovo dijete nađe u okršaju s nekim dominantnijim, tada je to dijete odmah "agresivac" i "hiperaktivac", a kada njihovo dijete napravi nešto slično, onda je to "slučajno", "u nemoći" i slično. Moje dijete je sad krenulo u školu. Po mom mišljenju, sedmogodišnjaci su potpuno sposobni socijalizirati se bez neprekidnog miješanja roditelja (osim ako se radi o nekim ekstremnim slučajevima, o kojima ovdje nije riječ). Roditelji im zapravo ometaju socijalizaciju, ali to ne shvaćaju, nego stalno nešto tužakaju tuđu djecu. To mi je potpuno neprihvatljivo. Takvo ponašanje nažalost sve češće dovodi do ispada roditelja kao u linku kojeg je postavila abonjeko. Sjećamo se i slučajeva ubojstava zbog toga što je "moj mali imao pravo". Nije u redu da se djeca malo pokoškaju, ali je u redu da odrasli mrga prijeti malom djetetu, namlati ga i slično.
    E pa upravo tako nešto sam i ja htjela sročiti ali nisam imala vremena (vodila sam bitke na burzi) - mislim, ovoj našoj forumskoj

    Da ne odlazim s teme, potpuno si u pravu i ne treba se miješati u prirodu stvari jer roditelji nekada zaista znaju pogoršati situaciju i ne dozvoliti djetetu da se pravilno druži. Onda takvi, koje pokrivaju roditelji, često ispadnu papci koje se onda još i češće maltretira. U mom slučaju, kojega sam slučajno zapamtila, ja nisam molila oca da me dođe vani obraniti već da samo baci oko s prozora da se ja osijećam sigurnije i on to nije učinio i zbog toga ( a i zbog mnogo gorih stvari) mu jako zamjeram...zašto sam baš zapamtila tu situaciju u moru događaja, ne znam, ali znam da treba biti back-up ali nevidljivi i pravi beck-up a ne niski i agresivni koji terorizira ne temelju "moje dijete je bolje o tvojega"....(kao što je to učinio ovaj iz članka).... :/

  9. #9
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Bas sam danas razmisljala o tome dok sam sa prozora posmatrala svoju decu kako se prvo verbalno, a potom i fizicki "objasnjavaju' sa dvema prijateljicama iz kvarta. Naravno , nisam reagovala dok je sukob bio verbalni, ali kada sam videla da moja I. podize nogu da sutne drugo dete, a treca devojcica udara moju mladju kcerku plasticnom flasom po glavi, dreknula sam odgore da momentalno prestanu. Kada sam posle nekog vremena sisla, devojcice iz kvarta su me bojazljivo gledale bojeci se grdnje, a moje me molile da "im sada kazem njihovo". Nisam uradila tako nesto, vec sam ih sve cetiri pozvala u stranu i rekla im da necu ni da znam ko je prvi poceo, da je u redu recima razjasniti nesporazum, ali da fizicko nasilje nije dozvoljeno ni u kom obliku. Podsetila sam ih da su one prijateljice koje se svakog dana lepo druze i podstakla ih da tako i nastave. Tako je i bilo sve do sad, kada smo dosle kuci...
    Slazem se da se ne treba puno mesati jer to decu onemogucava da spoznaju nacin za odbranu i adekvatnu reakciju.

  10. #10
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    A, mene recimo ljute situacije kao npr. moja curička priđe nekom djetetu i hoće mu uzeti - igračku, kiflu .... nešto I onda to dijete recimo ne želi dati tu svoju stvar (a ima recimo dvije ili tri godine). Redovito tu dolazi netko odrastao (mama, baka, tata) koji mu govore kako MORA dati tu stvar jer je to LIJEPO i zašto je tako škrt/zločest/neka nepametna riječ (to varira intenzitetom ovisno o odrasloj osobi). Kao prvo - zašto bi dijete MORALO dati nešto svoje nekom nepoznatom? Kao drugo, sasvim sigurno ta odrasla osoba sigurno ne misli to što djetetu nameće nego pokušava ispasti pristojna ili pokazati kako je njezino dijete dobro odgojeno. Kao treće - mrzim kad etiketiraju malenu djecu.
    Ja u takvim situacijama pokušam ostati po strani i promatrati kako će se situacija razviti, ali redovito završim uvjeravajući roditelja i oboje djece da dijete x ne mora ako ne želi dati mom djetetu predmet želje.
    I skužila sam u onim malobrojnim situacijama kad su klinci uspjeli dovršiti "razgovor" kako se oni zapravo super kuže jer nema muljanja i izmotavanja. Moja S. (koja jako burno reagira kad joj se nešto ne sviđa) totalno cool prihvaća kad joj neko dijete nešto ne da .... najčešće se da "hladan tuš - ne" okreće nečem novom sasvim smireno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    cvijetak, imamo isto iskustvo - potpisujem od slova do slova.

  12. #12
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Luna .... jedan dugi uzdah od mene ... konačno istomišljenik ...

  13. #13
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    samo da Vam javim

    ovo je moje dijete

    http://www.vecernji.hr/newsroom/blac...9DDE9807A04C.2

  14. #14
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    :shock: :shock: :shock:

  15. #15

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ajme


    Kako je tvoje dijete sad ?

  17. #17
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    :shock: Grozno, ne znam što reći .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Strašno! :shock:

    U principu se ne uplićem u dječije prepirke,ali ako mi netko tuče dijete reagiram !Naravno ne istom mjerom,nego pokušavam saznati razlog tuči i razgovarati s roditeljem djeteta.Jako je važno ,znam iz iskustva probat ostat smiren i razumno razjasnit situaciju.Sjećam se jedne večeri ,mala je došla iz škole (išla je možda u peti razred)malo tužna.Pitam štaje bilo,ništa da je umorna i na tome ostalo.Poslije uru vrimena na telefon zove mama od njene najbolje prije.Cila uzrujana,pita kako je M.Ja :? Ona onda u priču:Išle su skupa iz škole, sa još nekim dečkima iz razreda ,ovi su ih nešto zezali a one odgovorile i tad su njenu malu bacili u plot od drače i razbili joj očale,cila je izgrebana i roba joj pokidana.M. su udarili po glavi i nogom u stomak.Naišao je neki čovjek pa su se razbježali .Čovječe!! Meni tlak 3000!Ona to ništa nije rekla!! Ja naravno počela ispitivat,mala potvrdila,ludim skroz!Muž sutra u školu.Razgovara s razrednicom i zahtjeva da se pozovu roditelji tih dječaka s kupa s njima na razgovor.I sutra stvarno bio sastanak i sve se rješilo.Od tad nitko ih nije više smio taknut-upravo su ti dečki poslije bili najbolji prijatelji njih dvije.Naravno moglo je završit i u novine na crnoj kronici ali zbilja je jako važno (iako u tebi kuva)ostati pri sebi.Meni je iz ovog slučaja ostala pouka _kad god primjetim na djeci da su čudno smireni ili potišteni davim ih dok ne kažu razlog.Jer ona mi to nebi rekla kao onda bi joj se više osvetili kad bi otac ili ja išli u školu. Tako bi bilo i sa njenom prijateljicom da nije sva izgrebana i poderane robe došla doma.Jer se PLAŠE šta će im oni napraviti poslije!!Bome ,kad su vidjele da se i to može lijepo riješit,poslije toga su uvijek otvoreno razgovarale šta se dešava u školi i oko škole.Nažalost nekad se ne završi tako dobro.

  19. #19
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Evo, to se događa kad roditelj ide rješavati ono što djeca mogu riješiti između sebe. Navodno se bori protiv nasilja, a poseže za najgorim nasiljem.

  20. #20
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Evo, to se događa kad roditelj ide rješavati ono što djeca mogu riješiti između sebe. Navodno se bori protiv nasilja, a poseže za najgorim nasiljem.
    Možda OT, ali to me podsjeća na roditelje koji kažnjavaju svoju djecu kad nekoga udare - upravo udarcima. I onda se još žale kako su to njihova djeca pokupila od nekog drugog djeteta ili na ulici.

  21. #21
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    marival, mene sada samo zanima kakve će posljedice snositi taj otac????

    Još nešto želim naglasiti...treba se čuvati i malih curica prijateljica...sijećam se, u djetinjstvu, i traumatičnih iskustava s curicama...ne znam zašto su djeca u toj dobi 5-10 godina tako agresivna i napadna ali iako sam imala problema s muškićima, puno više problema sam imala sa psihičkim i fizičkim maltretiranjem curica...

    užasno sam bila povrijeđena kada bi se udružile s nekim i počele ogovarati i biti jaaako bezobrazne i krute...znale su biti hladne i bezosjećajne...jedna me je lupila svom snagom šakom u trbuh jer sam joj pomazila macu, a jedna me je bacila s 4m visine jer sam joj dodirnula njezinu loptu...(nakon toga sam bila mjesecima na snimanju glave jer mi je na tjemenu pukla neka žilica)....a da ne govorim o sustavnom (doslovno) mučenju...kada bi me frendica u čijih roditelja su često išli moji roditelji zaključavala u sobu, vezala i davila jastukom prijeteći da će me ubiti ako počnem vikati...mislim, zar su djeca rođena iskvarena?????? Nikada nisam mogla doći do logičnog rješenja zašto je to tako bilo!!!! :? :? :?

    Imala sam i jednu jedinu rodicu i svaki puta kada bi nas baka čuvala (a to je bilo jaaaako često, prečesto za mene) ona bi me fizički i psihički zlostavljala....doslovno bi me tukla (tukla je i baku)...zločesta do-zla-boga (i danas je takva)...mrzila me je...isto bi me zaključala u sobu i nasrtala na mene kao mali pijetlić...agresivna...čovječe, nisi je mogao odgurnuti, nisam je mogla maknuti od sebe, ona bi stalno nasrtala, grebla, grizla, pljuvala, tukla....imala sam gadne rane po rukama ali bi ih ja i baka skrivale jer je baki bilo žao da dobi batina od tate (jer joj je tata bio poprilično strog)....zato, nemojte se zavaravati da su vam ženska djeca sigurna kada se pođu igrati s drugim djevojčicama....

    Ima tu svega iza zatvorenih vrata ali djeca o tome ne pričaju jer roditelji često ne vjeruju.... :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    abonjeko

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •