Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 143

Tema: H2O čistač na paru

  1. #51
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    usporedjujuci cijenu neckermanna i quellea, isti, isti taj na paru (crveni neki bob home) je 50kn jeftiniji u quelleu. u N je 350kn u Q je 300. ajd 299,99

    ja si razmišljam da ga uzmem već neko vrijeme, a sad mi je došla i obavijest od Q da ako uzmem do kraja 7mj da na sve narudžbe iz novog kataloga daju 100kn popusta. tako bi mi u Q ispao 200kn. pa sa ja i dalje razmišljam. možda da prestanem razmišljat.

    nije mi to presudno ali sam radoznala. jel u ta čuda ide obična voda iz pipe ili destilirana?

  2. #52
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Za 200 kn uzmi makar ti stajao neupotrebljen



    Nis ne pise u uputama od mojeg, pa stavljam obicnu vodu iz pipe

  3. #53
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    meni je stigao strojček....pa da javim dojmove.. :D

    ja sam baš zadovoljna s ovim što sam isprobala:
    - oprala dvostruka (dva dijela) staklena balkonska vrata i kuhinjske prozore i super je. malo se cijedi voda, ali se lagano pobriše sa papirnatim ručnicima.
    - oprala pločice u kuhinji, isto super opralo mrljice, suši se i kraće nego kada je oprano sa viledom, krpama i sl.
    - oprala parket (dio koji viri ispod tepiha), nisam primjetila da je nešto para oštetila lak, ne znam jedino da li se to dogodi kroz neko vrijeme upotrebe, to ne mogu garantirati.

    još moram isprobati na ulaznom hodniku (a tamo mi je i pas, pa je taj hodnik uvijek zmazaniji), ali kako je oprao ove pločice, nemam razloga misliti da će ovo oprati lošije.

    u svakom slučaju, meni je super jer MRZIM navlačenje kanti, krpetina i sličnih stvari za pranje... izgleda kao mali usisivač, dobije se jedna krpa s njim, ali može se staviti i mali stari ručnik, stara tetra pelena ili nešto slično.

    inače, nije na odmet i spomenuti da sam ovo radila nakon što me 4 dana tresla neka crijevna viroza i da nemam baš previše energije, ovo gore navedeno me nije umorilo (pogotovo kada se sjetim koliko bi mi vremena i energije otišlo na pranje prozora)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    zhang, super! :D :D :D
    znaći, mogu kupiti? nas je petero ( ok. jedna mala se nosa..., ali ulazimo s kolicima, ali imamo ogromnu samojedicu koja naravno kroz svoj otvor ulazi i izlazi iz kuće a čisti šape jedino kad ja dreknem
    ja bi ga za pločice, pećnicu??? :? i prozore.
    strojček je iz neckermanna pod brojem 720/766RA?
    hvala jer si javila!!!

  5. #55
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Cure, a postoji li kakav čistač na pru, ali i da usisava? Ja bih takav jer imam i tepihe i parkete.

  6. #56
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    amica, nemaš frke i obećala sam javiti
    pećnicu još nisam probala čistiti, budem idući tjedan. malo me ova viroza koju sam imala iscrpila tako da se hvatam baš poslova koji mogu pričakti koji dan.
    ja sam uzela neckermannov, Art. - Br. 720766GJ 00 pa ga možeš detaljnije pogledati.
    Mama Martina, mislim da zepter ima kombinaciju usisavača-perača, ali mu je cijena cca 12.000kn (a možda i više). ovaj neckermanov je 600kn.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    zhang,
    Idem ga preštudirat i naručiti! :D
    da, zepterov ima mogućnost usisavanja i pranja, ali MM me htio iznenaditi i preko prijatelja uzeo Rainbow (skup )na vodu, i super on usisava od poda do madraca, laki se čisti ali ne pere (a ja imam poviše) i kad se sjetim para ( tješim se da ga MM otplačuje...)

  8. #58
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    a ništa, sada ćeš imati oboje...
    dok usisaš, taman se voda u peraču zagrije...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    zhang,

  10. #60
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    inače, jučer sam prala kupaonicu s njim...zidne pločice pere super, temo gdje se skuplja kamenac će ipak trebati oprati sa npr. octom, ali ovaj ostatak koji nije tako kritičan je super.
    isto sam wc i bide, nakon što sam ih oprala kao i inače, pošpricala s parom i još jednom prebrisala.
    ja sam, sve u svemu, zadovoljna strojčekom.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    spomenula si i prozore...ja si razmišljam da li ću moći i po plastičnoj stolariji s parom? to mi je koma jer se na bijelome sve vidi, a muhe su nam domaće životinje....

  12. #62
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ne znam kako plastika reagira s vrućom vodom, pretpostavljam da ne bi ništa bilo, ali ako budeš provjeravala, prvo provjeri na nekom dijelu koji nije jako vidljiv.
    možeš sa jednim nastavkom našpricati parom i onda prebrisati sa nekom krpom ili ručnikom.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    hoću, javim.

  14. #64
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    isto sam wc i bide, nakon što sam ih oprala kao i inače, pošpricala s parom i još jednom prebrisala.

    Kak si ih pospricala parom?
    Skinula si navlaku???

  15. #65
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ovaj moj perač ima neki nastavak koji je debljine olovke kroz koji ide para. pa sam sam s time naparila/našpricala dio koji ima te neke utoriće i prebrisala krpom.
    jel ti imaš ovaj neckermannov perač koji izgleda kao usisvač ili onaj štapni? prepostavljam da se sa štapnim to ne može.

  16. #66
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    zasto sam otkrila ovaj topic nakon sto sam perac kupila

    cini mi se da ovaj iz tv prodaje ima manje opcija od tog iz neck. :/

  17. #67
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    zasto sam otkrila ovaj topic nakon sto sam perac kupila
    a šteta, ja sam se počela dobro raspitivati prije nego nešto (tako malo veće) kupim. jednom sam se bila zeznula i od tada sam oprezna.

  18. #68
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    ma i ja se raspitujem, al nisam vidjela ovaj topic, vec otvorila svoj, a malo mi se cura javilo... :/

    Al, dobro, OK mi je ovaj moj, samo bih rado da moze cistiti ako ne prozore, a ono barem plocice na zidovima u kupaoni...

    Probat cu ja svejedno

  19. #69
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    moraš obratiti pažnju na rupicu kroz koju prolazi voda (ako je onaj model sa prozirnim spremnikom), jer ako voda ne prolazi kroz tu rupu kada ga nagneš, ne može se stvarati pritisak, pa nema niti pare.

  20. #70
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Thanks, dobra ideja - je spremnik je proziran

  21. #71
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    zhang, ima li taj čistač nekakvu garanciju i servisera kome se možeš obratiti ako nešto rikne?

  22. #72
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    moraš obratiti pažnju na rupicu kroz koju prolazi voda (ako je onaj model sa prozirnim spremnikom), jer ako voda ne prolazi kroz tu rupu kada ga nagneš, ne može se stvarati pritisak, pa nema niti pare.

    zhang, jucer sam gledala spremnik. kroz cijelu duzinu spremnika ide cijevcica, do vrha, a spremnik se ne smije puniti do vrha, znaci voda nije nikad iznad te cjevcice.
    E, sad, jesi mislila na tu cijevcicu?
    Moram pitat - strah me bilo jucer probat


    A, Ena, sto se tice garancije - od neckermanna ili quellea dobijes racun i garanciju i meni su za sivacu masinu rekli da njih nazoves u slucaju problema i reci ce ti gdje je serviser.

  23. #73
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ena, sorry, tek sam sada vidjela pitanje. ovako kako je mony odgovorila.
    mony, nisam ti 100% ziher koja je cijevčica jer sam ja samo jednom vidjela taj model u dućanu kada sam gledala koji bih kupila. pretpostavljam da se ne bi ništa strašno dogodilo da neganeš ako voda ne bi prolazila kroz cijevčicu, mislim da bi aparat to registrirao kao da nema vode (kao da si ju potrošila). ali to je samo moje mišljanje, nisam baš neki ludi stručnjak za stojeve. probaj nagnuti dok nije uključen da vidiš kuda voda ide i kaj se događa s vodom.

  24. #74
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    ma, da, imas prav - probat cu - valjda nece eksplodirat

  25. #75
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    hvala

  26. #76
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    cure koliko je garancija na taj uredjaj i ako se pokvari nakon garancije postoji li serviser?

  27. #77
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A mene zanima (nisam skužila ) dali taj iz quelle usisava ili ne?

  28. #78
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    sanja33, javim kada pronađem garanciju (strčnjak sam za zametnuti garancije i račune)
    kahna, ne usisava.

  29. #79
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A dali fali to što ne usisava, ili je dovoljna samo krpa da sve pokupi?

  30. #80
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja prvo usisam. za to vrijeme se taman voda u paročistaču zagrije. stavim krpu na nastavak i prebrišem.

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Prošli tjedan naručila sam iz Quelle-a onaj za 589 kuna. Trebam čekati 3 do 4 tjedna isporuku. Taman za jesensko čišćenje doma. Javit ću vam dojmove.

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Došao moj strojček. Nisam baš previše oduševljena, očekivala sam puno jači mlaz pare,veću snagu. Mislila sam da s time prelaziš po svim površinama a one ostaju čissssteee, ali nije to to. Pripomoć u kući će biti, ali nije nešto što bi mi uštedjelo vrijeme kao npr. perilica-sušilica, suđerica.

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Eh, jedino sam zadovoljna kako čisti radijatore. Čitavo grmlje od prašine izletjelo je iz njih.

  34. #84
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Došao moj strojček. Nisam baš previše oduševljena, očekivala sam puno jači mlaz pare,veću snagu. Mislila sam da s time prelaziš po svim površinama a one ostaju čissssteee, ali nije to to. Pripomoć u kući će biti, ali nije nešto što bi mi uštedjelo vrijeme kao npr. perilica-sušilica, suđerica.
    baš mi je žao da ti nije 'sjeo' , meni je moj strojček super. moguće da je zbog razločitog proizvođača. :?
    s njime čistim sve površine koje mi nisu pod tepihom, i mogu ti reći da kada kasnije hodam u čarapama po kući, budu čiste.
    hodnik u kojem mi je pas super očisti, ok, trebam promijeniti 2-3 krpe, ali bude super.

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno


    Probat ću još s prozorima. Možda me tu oduševi!

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Čovječe, kako je dobar za pranje prozora!!! :D
    U tren oka posao gotov, a za efekt nemam riječi osim - super!

  37. #87
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ljiljan@ dali je to ovaj
    Sada je na akciji, čini mi se to dosta povoljno obzirom koliko ste vi plaćale, pa nisam sigurna dal da uzimam.
    Nećkam se, a već mi ide na živce da nakon što obrišem pod i prođem u čarapama - one budu crne :shock:

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ne, ne, ne Kahna, nije to taj. Moj izgleda kao manji usisivač, ima odvojeno kućište od cijevi s različitim nastavcima. Netko je napisao da s ovim štapnim možeš samo prati podove, ne i prozore.

  39. #89
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hvala
    Izgleda će onda pasti onaj i Neckermana.
    Samo ne znam kada

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    I mene zaintrigiralo.... Ali ja bi samo štapni. Nisam baš skužila jel netko zadovoljan s nekim od štapnih modela...

  41. #91
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mene zanima stapni i kako on cisti tepih?

    trenutno sam na tapisonu i treba mi da ocisti mrlje koje nastaju kad se na mokro uhvati prasina...

    onaj na tv prodaji to cisti da je milina gledati al ja nisam bas toliko naivna


    jel netko cisti tepih/tepison sa stapnim h2o cistacem?

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aj, kad ti iskušaš, javi meni

  43. #93
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa necu kupovat samo da bi isprobala

    cekam neki izvjestaj :D

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    I meni napokon stigao strojček!
    Probala čistiti pločice i ok je, mada bi bilo bolje da ima neki regulator pare koji možeš podešavati i staviti paru na jače... da, bila bi i druga cijena ... nisam uspješno očistila prozor, nešto radim krivo ( stavila sam nastavak s onom gumicom, pošpricam parom i onda povućem po tome ali ostaje mi vode po prozoru a dolje se cijedi...) 8)
    ljiljan@, kako ti to činiš savršeno? :shock:

  45. #95
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja to prebrišem sa papirnatim ubrusima. bude skroz ok.

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Amice, ja stavim na onaj plosnati nastavak (onaj koji ima sličan oblik kao brisač za pod samo je puno manji) i na njega navučem onu malu krpicu koju dobiješ s priborom. Prozore lagano pošpricam sredstvom za pranje prozora i odmah navalim s tim nastavkom. Vruća para brzo otopi sve nečistoće. Zatim s papirnatim ubrusom, kao i Zhang, prebrišem. Začas su suhi (valjda od topline) i biserno sjajni.
    Za brisanje mi je osim papirnatih ubrusa dobra i krpica iz DM-a baš za tu namjenu- za brisanje stakla.

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    I još - regulator pare na Quelle-ovom čistaču postoji. To ti je gumb skroz naprijed koji možeš okretati lijevo - desno. Mislim da je u položaju lijevo najveći pritisak pare, ali provjeri u prospektu.

  48. #98
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni je mama danas rekla da nam je taj čistać na paru uništio parkete. i fakat, skroz sam zaboravila da su parketi bili koma...
    kaže da su izdržali oko 3 godine a onda se počeli raspadati...

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ja baš i nerado čistim s njime parkete. Za sada pločice i prozori, a probat ću sjedala u autu.

  50. #100
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Eeee, vidiš informacije.
    A ja planirala uzeti ga baš za čišćenje parketa (po cijeloj kući su mi osim u kupaonici).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •