Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Hura! Pozvali nas na 1. razgovor u Centar za socijalni rad

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno Hura! Pozvali nas na 1. razgovor u Centar za socijalni rad

    Drage moje! Totalno sam sretna! Pred Božić smo moj muž i ja poslali na Centar za socijalni rad zamolbu za usvajanje djeteta i jutros nam je stiglo preporučeno pisamce od našeg lokalnog Centra da 01. 02. u 9 sati budemo kod njih na razgovoru kako bismo krenuli u proces razgovora))) Mogu vam reći da sam bila skeptična prema cijeloj toj proceduri, očekivala sam da će se Zamolba izgubiti i sl. i baš sam planirala ovaj tjedan otići tamo vidjeti u kojem smo statusu, kad tamo, sistem funkcionira (barem u ovoj fazi).
    Chriss

  2. #2
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    S R E T N O

  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    zelim vam da cijela procedura, na vaše i zadovoljstvo jednog malca, završi što prije.
    čekamo vas na hvalisanjima
    sretno

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Chriss, držim palčeve :D , ne daj se impresionirati gomilom pitanja i testova...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    To su dobre, dobre vijesti!
    Svakako nas izvještavaj i držim palčeve!
    I čekamo vas, ko i tweety, u ostalim rubrikama na forumu

  6. #6
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ljepo :D
    nadam se da ce razgovora biti malo, ali ucinkovito i da cete brzo imati jednog uz sebe

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Chriss, fantasticno!!!!!!
    Ja bi te molila, jer MM i ja smo također u fazi predavanja molbe za usvajanje, da napises sto vise mozes o razgovoru i svemu skupa sto budete prolazili.
    Drzim vam sretnice i zelim vam svu srecu ovoga svijeta i da uskoro drzite u narucju jednu pisulinku ili pisulinca
    Sretno!!!!!!! i HRABRO!!!

  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    sretno draga, mi smo to upravo danas obavili!

    sad nas čeka njihova posjeta doma

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Maaaarciiiiii, pa kako je bilo????????
    Daj malo vise detalja!!!!!!

  10. #10
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga Chriss, želim vam da BRILJIRATE na razgovoru!!!

  11. #11
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Chriss, sretno!!! Jedva čekam da nam javiš još sretnije vijesti

  12. #12
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Chriss sretno !!!

  13. #13
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ma ustvari iznenađujuće ugodno, neka normalna pitanja o funkcij nas dvoje, naših obitelji....malo o poslu...ne znam pitaju li svi isto ili procijene po paru...nama su rekli da nemaju što puno pitati jer po dosadašnjem zaključuju da jako dobro funkcioniramo!
    bili smo baš prestrašeni a baš je dobro završilo...ili se ja samo varam...javim ishod....

  14. #14
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Marči super, drago mi je da je sve prošlo dobro
    pusa

    Chriss sretno

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Cure, mislim na vas i drzim vm palceve!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    ispod duge
    Postovi
    23

    Početno

    Cijeli svoj radni vijek, do odlaska u mirovinu, radila sam u Centru za socijalnu skrb i između ostalih poslova, kao psiholog sam sudjelovala u procjeni potencijalnih posvojitelja. Mogu vam reći da mi je to bio jedan od dražih poslova, kao i cijelom timu. Vidim da neke od vas navode i negativna iskustva, vjerujem da ih je bilo, jer i tu rade samo ljudi sa svim svojim frustracijama, ali vjerujem da ih je veoma malo uistinu bezosjećajnih.

    Svi smo bili presretni kada bi našli prave roditelje djetetu koje ih je očekivalo i mislim da smo uglavnom načinili pravi izbor. I dandanas mi se jave roditelji i izvjeste o životu njihovog djeteta, pošalju fotografije ili čestitaju blagdane.

    Još jedna dobra vijest, nekoliko roditelja je kasnije dobilo i rođeno dijete i samim time još više su voljeli ono usvojeno, jer im je donijelo potpunu sreću.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Chriss SRETNO SUTRA i javi nam kako je prosao razgovor!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Jučer smo bili na razgovoru svrhu postavljanja socijalne anamneze obitelji. Gospođa me totalno oduševila. Razgovor je bio jako ugodan i normalan i tek kad smo to popodne moj muž i ja malo sve to skupa izanalizirali, shvatili smo da nas je tako strukturirano i profesionalno ispitala o zaista svemu. Ne sjećam se da sam toliko totalno intimnih stvari bila u stanju podijeliti s nekim nepoznatim , a da se pri tome osjećam jako dobro i da mi nije ni najmanje neugodno.
    Za 16. 02. smo dogovorili s psihologicom. Ta priča se sastoji od razgovora i niza testova. Gospođa nas je upozorila da cijelo testiranje traje cca 4 sata, tako da sam ja prijepodne, a suprug poslijepodne.
    Javim se s novim vijestima.
    I hrabro svi vi koji planirate krenuti u proceduru. Stvar za sada zaista funkcionira.

  19. #19
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Jooooj Chriss, odlične vijesti !!!

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Chriss, možeš li malo detaljnije o tim pitanjima?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    MOLIM TE, MOOOOOOLIM TE MALO DETALJA OKO TIH PITANJA!!!! Bas me jako zanima. Inace, zar je pravilo da parovi dolaze odvojeno kod psihologa ili..?? Od cega se sastoje testovi??

  22. #22
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Chriss, dižem palac gore za tebe i TM!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Evo da se i ja javim. Mi smo obavili proceduru za podobnost posvajanja u 12 mjesecu. Prvo smo išli na razgovor kod soc. radnice. Ispitvala nas je o odnosima sa roditeljima, međusobnim odnosima, tko je gazda u kući, tko sve zna da želimo posvojiti, kako velik stan imamo i sl. To je trajalo nekih sat vremena. Zatim smo ugovorili termin kada će doći do nas doma da vidi kako živimo. Dva tjedna nakon posjete dobili smo poziv kod psihologa. Išli smo zajedno, prvo smo razgovarali, a zaitm smo ispunjavali psihološke testove (tipa završi rečenicu, odgovori sa da ili ne na pitanja, i sl.). Testove smo ispunjavali svako svoj, ali u isto vrijeme. To je trajalo nekih 2 sata. I to je to. Psihologica nam je rekla da je, koliko ona vidi, sve u redu i da možemo slati molbe. Poslali smo 107 molbi u sve centre u Hrvatskoj i do sada nam se javilo njih 40-ak da trenutno nemaju djece, ali da će nas imati u evidenciji. I to je to. Sada preostaje samo čekanje. Svima "na čekanju" želim puno strpljenja i sreće.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Sve je bilo upravo onako kako je chris opisala. Svakog od nas su ispitali o:
    1. Međusobnom odnosu
    2. Odnosu s roditeljima
    3. Na koji način donosimo odluke
    4. Kako naša šira obitelj gleda na našu odluku
    5. Da li odustajemo od IVF-a
    6. Da li planiram uzeti porodiljni (ili kako se to već zove) kad usvojimo dijete, obzirom da MM i ja imamo svoju firmu
    7. Kakva su naša dosadašnja iskustva s djecom
    8. Kakav odnos imamo s braćama i sestrama
    itd...
    Lijepi pozdrav i sve vas voli Chriss.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A ja mislila vas dvije jedna te ista

    Nego, što znači taj odnos s roditeljima - ako nije savršen (zar nečiji jest`), šanse su manje?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Ne znam da li to išta utječe, ali mi smo rekli da je sve super (mada sa svekrom i svekrvom ne razgovaramo godinu dana). Ne može škoditi, a oni (koliko ja znam) ne provjeravaju.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Ma mislim da ih brinu samo neke krajnosti i nekakvo nasilje u obitelji. Oni ne očekuju socijalno poželjne odgovore, već realne, a naravno da svi mi malo uljepšamo i da nas ne bi trebala peći savjest radi toga.

  28. #28
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sretno

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Vec sam se mislila kako smo MM i ja iznimke jer i ja sam sa svekrvom na ratnoj nozi .

  30. #30
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Chriss, jako mi je drago da je sve proslo OK. I hvala na podrobim pitanjima jer imam frendicu koju ce to zanimati pa cu je uputiti na tvoje postove.
    Zelim tebi i muzu da sto prije uspjesno okoncate proceduru i dobijete bebaca! Sretno!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Iduću srijedu smo kod psihologice pa se nakon toga javim.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Evo cure i mene sa mojim iskustvom.
    MM i ja smo to obavili u 12. mjesecu.Nas su pozvali skupa i odmah smo bili i sa soc. radnicom i sa psihologom.Sve skupa je trajalo neka 2-3 sata i sastojalo se od svega onoga što ste gore opisale.
    Nakon toga,kroz jedno tjedan dana su nam došli dom , malo razgledali , još smo malo popričali i to je bilo to.Na kraju su nam rekli da su zadovoljni i da možemo dalje slati molbe.
    Iskreno ja sam se svega toga bojala , a prošlo je skroz *bezbolno*.Ha ha!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Draga Maki, baš ti hvala, ovo mi je došlo kao ohrabrenje. Već me pomalo hvata trema od srijede.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Drage moje! Od jučer smo u 2 paralelna postupka. 1. je usvajanje djeteta, a 2. je moj 5 ICSI na VV, pa što bude prije, a što se nas tiče, bili bismo jako sretni i s oba pozitivna ishoda.
    Kod psihologice je bilo super (osim što mi se muž malo stiltao, ali nema veze, napravio je to na šarmerski način, pa mu neću piti živce na slamku).
    Kako je teklo testiranje (za sve koje zanima):
    1. Razgovor s psihologicom: sve bilo super
    2. Test kognitivnih sposobnosti - odlična stvar - čak se s time i dobro zabavite
    3. Psihološki profil - malo zeznuto (između dva atributa, birate onaj koji vam je bliži: npr. Nagao - Ozlojeđen....)
    4. Test emocionalne inteligencije
    5. Neki testić u kojem moraš od jednog elementa nacrtati sliku (tko zna kako se to tumači)
    6. Tes u kojem morate završiti rečenicu s prvim što vam padne na pamet. Rečenica je 60.
    Sve u svemu, to testiranje treba uzeti sportski i nastojati u tome uživati... Najavili su se idući tjedan u goste. Držite nam fige.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Draga Chriss, hvala za informacije. Mi, samo što nismo krenuli u postupak.

    Želim ti da vam oba postupka budu uspješna I, što prije u vašem domu.

  36. #36
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Sretno draga, u oba smjera! :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Eto mene opet nakon dosta vremena. Dakle, u 6. mjesecu su nam javili da smo na listi čekanja i isti smo tjedan poslali pisma na 80 Centara. Iz jedno 30 smo do sad dobili odgovor da za sada nemaju djeteta koje zadovoljava pravne uvjete za usvojenje, a iz jednog su nas već zvali i jučer smo bili na intervjuu.

  38. #38
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Chriss prvotno napisa
    3. Psihološki profil - malo zeznuto (između dva atributa, birate onaj koji vam je bliži: npr. Nagao - Ozlojeđen....)

    5. Neki testić u kojem moraš od jednog elementa nacrtati sliku (tko zna kako se to tumači)
    Što uopće znači ozlojeđen?
    A na ovoj 5. točki ću pasti, sigurno :/ :/ , sad me neopisiva trema hvata

    Criss želim vam puno sreće, nadam se da će odabrati baš vas.
    Možeš li nam opisati kako je tekao taj intervju

  39. #39
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Djizusssssssss

    Ja sad cekam da se javi neko pametniji od mene na ovo kaj cu ja napisat, ali zar je zaista potrebno na ljudima koji su predali molbu (po meni su na cisto s tim da zele biti dobri roditelji tom djetetu) treba provodit takva istrazivanja i testove?

    Zasto se onda ne provode i prije svakog sklapanja braka ili zasto nisu obvezna prije svake trudnoce, ili.... ?

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Chriss prvotno napisa
    Eto mene opet nakon dosta vremena. Dakle, u 6. mjesecu su nam javili da smo na listi čekanja i isti smo tjedan poslali pisma na 80 Centara. Iz jedno 30 smo do sad dobili odgovor da za sada nemaju djeteta koje zadovoljava pravne uvjete za usvojenje, a iz jednog su nas već zvali i jučer smo bili na intervjuu.
    Ovo je super, ako su vas već sad (praktički 2 mjeseca po obradi) pozvali u neki Centar na razgovor oko možebitnog posvojenja! :D
    To daje nadu i olakšava čekanje...najgore je kad se godinu-dvije ne dogodi baš ništa!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Cure, pratim vas i zanima me kako stvari stoje?? Ima li pomaka??

    Moram se i pohvaliti, jer MM i ja smo također predali molbu za posvojenje i 31.8. smo na prvom razgovoru kod socijalne radnice.

    Pokusavala sam naci na netu sto bi sadrzavao test kognitivnih sposobnosti pa nisam nasla nista određeno i jasno.

    Moze li koja od vas, koja je prosla testiranje kopd psihologa objasniti sto sadrzava taj testic - cist da se pripremimo.

    Cmokic i drzite mi se!!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    ispod duge
    Postovi
    23

    Početno

    Test kognitivnih sposobnosti je naziv za testove inteligencije i mislim da uopće nije upitno da će ga svaka od vas riješiti dobro. Uostalom, jednu verziju ste polagale i za vozački.

    Drugi testovi koje ćete rješavati, i za koje ja mislim da su bitniji, su testovi ličnosti, kojima se utvrđuje da li postoje bilo kakva patološka odstupanja u smislu psihičkih bolesti. Zatim se utvrđuje emocionalna zrelost, kao i ostale osobine ličnosti prema kojima se napravi psihološki profil.

    U svakom slučaju psihološko testiranje je stvarno potrebno, jer ipak ima osoba koje nisu podobne da budu roditelji. Kada bi priroda vršila testiranje za roditeljstvo, složit ćete se sa mnom da mnogi ne bi prošli; pogledajte samo silno nasilje u obiteljima o kojima se danas toliko priča.

    Ipak, u svojoj praksi sam se susrela sa zanemarujuće malim brojem potencijalnih roditelja koji nisu prošli, zato bez straha pristupite testiranju, sve ćete biti dobre mame i ja vam želim mnogo sreće!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    ispod duge
    Postovi
    23

    Početno

    Test kognitivnih sposobnosti je naziv za testove inteligencije i mislim da uopće nije upitno da će ga svaka od vas riješiti dobro. Uostalom, jednu verziju ste polagale i za vozački.

    Drugi testovi koje ćete rješavati, i za koje ja mislim da su bitniji, su testovi ličnosti, kojima se utvrđuje da li postoje bilo kakva patološka odstupanja u smislu psihičkih bolesti. Zatim se utvrđuje emocionalna zrelost, kao i ostale osobine ličnosti prema kojima se napravi psihološki profil.

    U svakom slučaju psihološko testiranje je stvarno potrebno, jer ipak ima osoba koje nisu podobne da budu roditelji. Kada bi priroda vršila testiranje za roditeljstvo, složit ćete se sa mnom da mnogi ne bi prošli; pogledajte samo silno nasilje u obiteljima o kojima se danas toliko priča.

    Ipak, u svojoj praksi sam se susrela sa zanemarujuće malim brojem potencijalnih roditelja koji nisu prošli, zato bez straha pristupite testiranju, sve ćete biti dobre mame i ja vam želim mnogo sreće!

  44. #44
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Jedna baka, hvala

  45. #45
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Jedna baka ,
    ma naravno da ćemo proći taj test ali trema je velika jer puno toga ovisi o tom testu.
    A ja sam po prirodi paničar, bilo me strah tog testa i pri polaganju vozačke , što se pokazalo potpuno neopravdano.
    Samo da prođe i taj dan...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Jedna bako, ja vam se od srca zahvaljujem na odgovoru, znate i sami da kada je covjek pred tako jednom velikom odlukom ima određenu dozu straha od onoga sto je pred njime, ali mala trema je pozitivna, stoga kako ste i sami napisali ja sam uvjerena da cemo sve proci na testiranju i jos sam sigurnija da ce mali anđeli naci bas nas kao svoje roditelje.

    Samo se vi nama javite, drago mi je vidjeti vas da nas pratite i bodrite - da smo znate koliko to puno znaci, zato HVALA VAM!!!!! - (pusa do neba )

  47. #47
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Nešto me malo muči. Postoje li neki kriteriji koji odmah eliminiraju mogućnost posvojenja? Npr, neke bolesti u obitelji budućih posvojitelja? Ako znate.. Hvala.

  48. #48
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Nešto me malo muči. Postoje li neki kriteriji koji odmah eliminiraju mogućnost posvojenja? Npr, neke bolesti u obitelji budućih posvojitelja? Ako znate.. Hvala.
    Bolest ne bi smjela biti kriterij za eliminaciju, inače bi to bila diskriminacija :?

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ne sjećam se tog pitanja. Morali smo priložiti potvrdu da nas dvoje ne bolujemo od zaraznih, duševnih ili "drugih težih bolesti". A sad jesu li djedovi, tetke ili prastričevi imali shizofreniju, tumor ili alzheimera nitko te ne pita. U obitelji nije bilo težih bolesti i gotovo. Da si i sama posvojena što bi im odgovorila ?
    Ne znam kako stoji stvar ako jedan od posvojitelja boluje, ne znam koje bolesti dolaze u obzir, a koje ne?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Da se pohvalim:

    Danas smo obavili razgovor sa socijalnom radnicom koji je bio vrlo opusten i ugodan, trajao je koja 2-2,5 sata gdje smo iznosili podatke o sebi i svojoj obitelji, soc.radnica je zadovoljna i ocjenila nas je (usmeno) kao osobe koje su odrastale u normalnoj i sretnoj obitelji.

    Sutra je razgovor sa psihologom i rjesavanje psiho testova.
    Najavili su nam se da ce nam uskoro doci kuci vidjeti u kakvim uvijetima zivimo i to je to.
    Od sljedeceg tjedna, ako Bog da i bude sve OK, saljemo molbe i u ostale centre.

    Jako sam sretna

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •