Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 125 od 125

Tema: Sv. Duh

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    an@, vjerojatno smo se mimoišle koji put. Mada, prvi dan baš nije bilo puno šetanja po hodniku :/ .
    Ona velika soba je, čini mi se, bila 6. Ali nisam baš više sigurna. Bila sam ja prvu noć u jednoj drugoj sobi, na pomoćnjaku, među caricama. Ne sjećam koji je bio broj, možda čak i 4? U istoj sobi je bila još jedna mama s foruma.
    Bila je velika navala tih dana

  2. #102
    lidac2004

    Početno

    Jos jedno pitanje-moze li se u radaoni snimati kamerom?
    Naravno,nece se mm gurati meni medu noge ili smetati nekome ali da snimi bebu kad se rodi

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Može- mi smo snimali ali tek kad se buncek rodio, prije toga je tata puhao, tiskao, držao ramena, slao poruke...

  4. #104

    Početno

    Osjećam se dužnom pohvaliti osoblje rodilišta Sv. Duh na vrlo korektnom tretmanu tijekom mog boravka tamo, u prosincu. Porod je protekao gotovo simfonijski dobro uz divne primalje koje su mi ušparale epiziotomiju, a nisu špotale ni muža s kamerom.

    Na moje veliko iznenađenje, sljedeća četiri dana boravka stalno su uskakale sestre, nudile pomoć za dojenje, protiv boli, ako nam bilo što treba. Nevjerojatno. Da li je to stega ili humanost na djelu..tko zna..ali ja sam se osjećala kao u nekoj privatnoj klinici. Svaka čast!

    Jedini minus odnosi se na minimalizam obroka. Svima koji idu rađati na Sv.Duh preporučam da se oboružaju dodatnim kalorijama...u jelu i pilu...

  5. #105
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ajde baš mi je drago da je još netko zadovoljan Svetim Duhom kao ja :D

  6. #106
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Imam Adendino osiguranje i navodno preko njega mogu tražiti apartman, uz placanje 20% troskova smjestaja u apartmanu. Jel netko to koristio, odnosno da li se to uopce moze dobiti, i da li se isplati (koja je uopce cijena). Planiram roditi na Sv.Duhu.


  7. #107
    trnoruzica

    Početno

    evo ja imam addendu, rodila na sv. duhu.

    daklem, (pod uvjetom da imaš policu koja pokriva troškve poroda (npr. sb2) jedno mjesec dana prije im najaviš svoj termin, a oni pošalju rezervaciju u bolnicu. teoretski imaš pravo na apartman, ali na sd-u je on "prenamijenjen", pa su a raspolaganju dvokrevetne sobe pod uvjetom da su slobodne.... što ti ne jamči baš nitko, pa ni addenda...

    moje iskustvo:
    ja sam upala u takvu gužvu da nije bilo kreveta ni u predrađaoni. rodila sam u ponedjeljak i šibnuli su me u trokrevetnu, baš kao i sve druge... u srijedu popodne mi nude premještaj u dvokrevetnu, a sutradan sam trebala biti otpuštena, pa mi se za jednu noć i jutro nije dalo seljakati... a najgore je već i bilo prošlo, baš kao i te famozne vizite sa zbornim širenjem nogu...

    treba se platiti nekakva participacija otprilike 30kn/dan. ne znam zbilja više točno. nazovi, pa pitaj.

    zaključak: ak je gužva, niš te neće spasiti... nažalost, termin si čovjek (u pravilu) isto ne može birati. a baš i nije neka strašna razlika između dvokrevetnih i trokrevetnih, vizite su jednako ponižavajuće (barem meni). bila mi je bitna i kupaonica, ali to ionako ima svaka soba.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Apartmani na SD se nalaze na odjelu potpomognute oplodnje; ali sam baš tu na forumu čitala da ih se može doiti i nakon poroda (nemam pojma pod kojim uvjetima, naravno). Ja sam tražila apartman, ali mi ga nisu dali - zapravo doktor koji me operirao nije htio da budem u apartmanu.

  9. #109
    Mama123

    Početno

    Sve naj za Sveti Duh! Rodila sam tamo svoje blizanke carskim rezom. Prije poroda ležala sam na očuvanju trudnoće 10 dana pa i za taj odjel imam samo pohvale. Najbolje je opisala moja prethodnica pa sam se tako i ja osjećala kao u privatnoj klinici a carski je zaista bio carski. Prije 2,5 godine rodila sam i sina na SD ali nisam bila tako oduševljena, puno se promijenilo na bolje!

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Sve pohvale za SDUH, rolilište je obnovljeno, stolovi su "ganz" novi, babice ljubazne, doktori super.

    Svježa vijest je i ta da se vratio dr.Kurjak koji je stalno prisutan na ultrazvuku i donio je jedan novi aparat

    Za razliku od toga, čuvajte se sestara na odjelu babinjača...užassssss

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam rodila na SDu u 11om mjesecu i bilo mi je koma. Valjda nisam imala srece. Da nije bio moj M sa mnom u radjaoni neznam kak bi to sve skupa zdurala.
    Bila sam zainteresirana za apartman ali mi je drago sto ga nisam uzela. Bilo mi je zbilja OK na odjelu babinjaca i mislim da je puno ljepse kad imate drustvo. Osim toga odjel je super uredjen. Koma je jedino s hranom. Porcije su takve da mozes krepati od gladi.
    Sestre su na odjelu tak-tak. Neke su zbilja spremne pomoci a nekima je sve tesko. Meni je puno pomogla rodina stranica tak da nisam bila u nekoj panici.

  12. #112
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ja sam rodila na Svetom duhu u 10.mjesecu.
    Jako sam zadovoljna osobljem u radjaoni,babice genijalne.
    Mana je skucen prostor za prijem trudnice. Epiduralnu daju ako hocete.Imate one velike lopte pa mozete sjediti da pojacate trudove.

    Na odjelu babinjaca pamtim po dobru samo dr.Stanojevića koji je voljan pomoći oko dojenja.Pedijatrica vise nego odvratna, sestre uglavnom nepristupacne.

    Hrana uzas, ujutro debela snita kruh i marmelada ili med sa salicom mlijeka, rucak pohani oslić s krumpir salatom ili zeleni bućkuriš...Uglavnom,treba vam vasa hrana.
    Svaka soba ima svoj wc sa tušem,prostor je lijepo uređen.
    Bebe su s vama cjeli dan osim za vrijeme hranjenja,posjeta i od ponoci do 6h ujutro.
    Bude vas oko 5h ujutro da izmjerite temperaturu. Vizita je ujutro oko 9h,sve zene rasire noge,a oni gledaju i komentiraju. U toku dana vas posjeti pedijatar,a ako imate srece to je dr.Stanojevic.
    Djete golo vidite tek kad idete doma i to na par sekundi, u medjuvremenu je zamotano kao struca. Ne dobijete nikakve savjete za doma osim malog paketa "Sretna beba" sa uglavnom reklamnim materijalom i jednom super knjizicom sa uputama.
    Doma ne pustaju dok ne dobijete prvu stolicu i obicno ne znate da li idete doma taj dan do podne tog istog dana.

    Najgore mi je kako postupaju sa malim "strucama",drze ih jednom rukom,maltene bacaju onako skroz zamotane i slazu jednu na drugu.

    Imaju tamo njihove spavacice,ali ih morate sami pronaci i uzeti u ormaru na hodniku kao da kradete.Posteljinu slabo mjenjaju,ali mozete opet "kradjom" to napraviti sami.

    Sve u svemu isla bih opet tamo ako zatreba.

  13. #113
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Jel bi mi mogla objasniti što znači rečenica:

    Bebe su s vama cjeli dan osim za vrijeme hranjenja,posjeta i od ponoci do 6h ujutro.
    Kako to bebe nisu s mamama za vrijeme hranjenja, jesi mislila za vrijeme tvog ručka :? :? :? :?
    Jel si imala rooming in ili ...?Ne kužim
    Hoćeš mi molim te malo objasniti.

  14. #114
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Da mislila sam na hranjenje mama da one mogu u miru jesti
    To ti je rooming in.

  15. #115
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    evo- i ja rodila na duhu po drugi puta.
    promijenilo se: stolovi u radjaoni.
    to bi bilo to.

    hrana je fakat koma i malo je ima ( bar meni, al dobro- ja sam kapacitet )

    sestre na babinjacama mi se cine nesto ljubaznije nego prosli put, al mozda je to samo moj dojam, ne znam.
    ovaj puta sam srela dvije zene pedijatrice ( onu sa crvenom kosom i jos jednu)- tak, nista posebno, al u mojoj sobi nije bilo ni nekih 'posebnih' situacija pa nam ni nisu imale kaj puno za reci.
    pedijatra stanojevica ovaj puta na srecu nisam srela. kazem na srecu jer je prosli puta na mene ostavio jako negativan dojam i imala sam neugodna iskustva s njim.

    bebe odnose nekoliko puta dnevno, moze se reci da zelis da bude beba cijelo vrijeme s tobom.

    spavacice su nama rekle sestre da si uzimamo same iz ormara koliko i kada zelimo ( stvarno- ima cistih spavacica uvijek, ja sam se presvlacila najmanje dva puta dnevno).

    bebe ne slazu vise jednu na drugu vec jednu do druge na nekakva kolica ( bar je tak bilo kad sam ja bila)

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Pitanje:

    kako je sada na S.Duhu što se tiče dojenja beba koje imaju žuticu?Passek je pričala da su se bebe mogle dojiti.Zanima me jel još uvijek tako ili se opet nešto promijenilo?

    Jesam li dobro shvatila-uredili su rađaonice??Nova oprema je stigla?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Jel itko rodio na stolcu za radjanje na Sv. Duhu?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    97

    Početno

    Danas sam zvala Sv. Duh. Rekli su mi da nemaju nikakav stolac za rađanje! To sam negdje pročitala i bila sam uvjerena da imaju. :?
    I htjela sam se javiti na tečaj za trudnice da MM može na porod, ali nema mjesta!
    Nadam se da će ga pustiti budući da je već bio na porodu.

  19. #119
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Ja sam isla na tecaj u Poliklinici Vili, navodno ga isto priznaju za oceve na Sv.Duhu. Nije besplatan, mislim da je 250Kn za mamu i tatu. Probaj tamo nazvati.

  20. #120
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    kak nemaju stolac ?? :shock:

    pa ja sam ga vidjela, bio je nov- novcat, još me moja ginićka upozorila da su dobili te nove super stolce za rađanje i zato sam obratila pažnju u rađaoni i vidjela ga na svoje oči !

    pa kud su ga deportirali ?! :/

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    imaju nove stolove za rađanje-tapecirani, plavi, dižu se, spuštaju, rastavljaju, naginju....ali to su stolovi, a ne oni stolčeki na kojima se sjedi dok tiskaš

  22. #122
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    a tak znači; onda ja ni ne znam kaj je stolac

  23. #123
    lidac2004

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa
    imaju nove stolove za rađanje-tapecirani, plavi, dižu se, spuštaju, rastavljaju, naginju....ali to su stolovi, a ne oni stolčeki na kojima se sjedi dok tiskaš
    e,na tome sam ja bila....

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    OOOOO, kakve krasne novosti!!! :D :D :D ja sam tam bila prije 6,5 god. i bolje da vam ne pričam o "smještaju"... :/ pogotovo me veseli ovo s novim kupaonama; jeste sigurne da svaka soba ima jednu??? da nije to jedna na katu (ko prije); možda je kate bila u sobi pored kupaone, pa je zabunom mislila da tak svaka soba ima? šalim se, kate...to je super vijest, pogotovo meni koja sam bila totalno van svih tokova (mislim da je to očito). da li je bahato pitati i jesu li kade odštopane ili namačeš nogice pri tuširanju? kad sam ja bila, postojala je jedna kupaona (zapravo možda dvije, nisam sigurna) koja je uvijek bila prepuna pušačica koje su se tam "švercale", i uvijek je bilo strašno zadimljeno..; a voda nije otjecala, zajedno sa raznim sadržajima (od čikova do...) :/

  25. #125
    lidac2004

    Početno

    zamjenili su odjele...
    babinjace se sad nalaze tamo gdje je bilo cuvanje trudnoce i obratno....
    svaka soba ima svoju kupaonicu koja je dosta cista i ja nisam nijednom naisla na nekoga da pusi unutra ili da je zadimljeno sto je suuuuper....

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •