Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 257 od 257

Tema: buduće mame duplice!javite se

  1. #251
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Cure jeste vi išle na UZV glave sa svojim bebama? Evo mi danas bili, pa djevojčica ima ugruške koje treba razbijati tako da nas čekaju vježbice koje ni za dečkića neće biti na odmet. Malo me to rastužilo...
    I na UZV kukova su oba dvoje granični slučaj za remenčiće pa moramo jako puno vježbati do iduće kontrole da ne dobe remenčiće.

    Jesti vi obavile te preglede i kakvi su vaši nalazi?

    Da su blizanci podložni problemima s kukićima i tim igrušcima u mozgu...

  2. #252

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    obavili uzv kukova ...sve ok
    uzv mozga nismo radili jer su neurološki odlični i nismo htjeli po defaultu to raditi....
    ugrušci? jesi li sigurna da baš tako piše?? jer toga baš nema po mozgu u tom obliku kod dojenčadi.......više mogu biti ostatci cističnih promjena nakon hipoksije tijekom poroda ili intrauterina razvoja do hiperehogenih zona zbog preboljelih infekcija...

  3. #253
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Joj mi muku mučimo s kukićima, ništa jako, ali granični slučaj ta zemenčiće i sad jako vježbamo da ih možda uspijemo izbjeći.

    Mi smo samoinicijativno otišli na UZV glave, nitko na s nije slao i nisam primjećivala nikakve probleme.Ali mnogi moji su poznati su išli s djecom pa smo se tako i mi odlučili. Da, ugrušci...na centrima za motoriku i sad treba vježbati da se oni resorbiraju.
    Točnije ovako zvuči:
    Ona: Peri-intr(kršitelj koda)rikularno krvarenje lijevo st II, desno stupanj III
    Hipoksično-ishemične promjene obostrano st II, više desno
    On:ista priča ali stupanj I-II

    Da nije ništa strašno, i da bi se trebalo samo resorbirati bez posljedica, ali postoji mogućnost da se i ne resorbiraju i onda bi im mogla biti ograničena motorika. Tako da krećemo na vježbice u toj Poliklinici.

  4. #254
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    evo ne znam gdje da postavim pitanje pa cu ovdje.Da li je itko od vas u ranoj blizanackoj T imao hematom koji je krvario malo obilnije.Ja sam danas prokrvarila i umrla od straha,no mrvice su ok a hematom je ispod njih što je + u ovom zlu.preporuka klasika ,samo mirovanje i utrici+normabel.Koje pozitivno iskustvo bi me utješilo

  5. #255

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    bony ja sam ti imala retrocervikalni hematom, na samom izlasku iz maternice...prvi mi je put prokrvario u 12 tj i išlo je krvi ko na kolinju (kako prigodan izraz...). Bila sam u bolnici nekoliko dana dok se nije resorbirao a nekoliko tjedana poslije je ponovno ali znatno manje prokrvario i nakon toga mi je čak dio amniona bio odljepljen. Nisam mirovala unatoč savjetu jer jednostavno nisam imala mogućnosti ali sve se vratilo na svoje mjesto i u 38tj sam rodila dva prekrasna i zdrava dečka!!!

  6. #256
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    stellita- hvala,ovo mi puno znaci,odnosno tješi.A izraz kolinje mi sasvim odgovara u mom iskustvu.
    ajme sad imaaš dva bebacanto je prekrasno

  7. #257
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    bebacanto=bebaca, to je prekrasno malo sam smotana
    ustvari imaš ti nih više

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •