Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Djeca s teškoćama u razvoju i zubar

  1. #1
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno Djeca s teškoćama u razvoju i zubar

    Majka sam jedne curice od 9 godina koja ima pervazivni razvojni poremećaj i zanimaju me vaša iskustva sa djecom kad su trebali zubarske intervencije.

  2. #2
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Nama je moj zubar došao kući da pregleda Karline zubiće. Imamo problema sa zubima koji joj još nisu izašli i sa slinom koja joj se zadržava u ustima. Mislili smo da je promjena u ph faktoru, ali sve je ok. Dosli su on i sestra, pogledao ju je, ocistio joj je naslage, i dao mi recept. Nije mi nista naplatio nego se ponudio da ce mi doci kad god mi bude trebalo. To me iznenadilo jer inace kucne posjete kostaju oko 200 kn! Necu ni promisliti da se smilovao jer to ne bih zeljela! Valjda mu stvarno nije bio problem doci iako smo jako blizu ordinacije!

  3. #3
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mi idemo u Zagreb zubaru kod dr. Jukić koja radi u Domu u Nazorovoj. Koliko smo upućeni, to je jedina stomatologinja koja radi s djecom s teškoćama, čak i najtežim vrstama invaliditeta. Od našeg obiteljskog stomatologa dobijemo uputnicu i putni nalog i u Zagrebu obavljamo sve, od popravaka do vađenja zuba.

  4. #4
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    [code]
    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Mi idemo u Zagreb zubaru kod dr. Jukić koja radi u Domu u Nazorovoj. Koliko smo upućeni, to je jedina stomatologinja koja radi s djecom s teškoćama, čak i najtežim vrstama invaliditeta. Od našeg obiteljskog stomatologa dobijemo uputnicu i putni nalog i u Zagrebu obavljamo sve, od popravaka do vađenja zuba.
    [/code]

    Zanima me odakle putujete i koliko ste čekali da bi vas primili?

  5. #5
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mi živimo 80 km od Zagreba, ali naša mala ide u školu u Zagreb i spada u kategoriju djece s teškim oštećenjem zdravlja. Mislim da se ti problemi rješavaju individualno. Naša djevojčica je uredno prijavljena kod stomatologa u našem mjestu. On je procjenio da ne može s njom ostvariti suradnju s obzirom na težinu oštećenja i uputio je specijaliziranoj stomatologinji u Zagreb. Ona radi uz pomoć med. sestre, pokušaju ostvariti suradnju, ali ako ne ide imaju sistem koji nije baš ugodan, ali je siguran i brz. Ono što mi je najdraže je to što su našoj djevojčici sačuvani zubići. Sanirani su i popravljeni, oni koji su smetali trajnima su izvađeni, a sve to bez uspavljivanja. Nakon nekoliko odlazaka navikla se na tretman i sama je sjedala na stolicu dozvoljavajući doktorici da radi. Kažu da je to jedina doktorica u Hrvatskoj koja radi samo s takvom djecom i ja joj skidam kapu na ljubavi i trudu. Znam da zdrava djeca koja se jako boje i ne žele surađivati moraju u Zagreb u neku od bolnica gdje se problem rješava isključivo uspavljivanjem i vađenjem zuba.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Ne znam kako vi stojite s djećjim stomatolozima ali nama je to koma.
    Naime sin uz osnovnu bolest OI ima problemai s zubićima (brzo se kvare nestignu ni izrasti a već se karijes pojavi.
    Pokušala sam stomatologu objasniti kakva je to bolest, no uzaludno ,svaki put završi na tome da mali ne pere dovoljno zube pa mu se zato kvare zubi i naravno za ko je to kriv JA.
    Kad sam joj donjela knjige u kojima je lijepo objašnjeno kakva je to bolest (da me prestane maltretirati da sam loša mama) , više nije htijela sinu popravit niti jedan zubić, a kamoli izvadit , tako da smo ja i suprug bili prisiljeni sami izvadit djetetu mlijećni zubić
    Šta da radim?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    Moja svekrva je stomatolog u Dugom Selu i godinama je radila sa djecom (i odraslima) sa pp u centru Stančić. S obzirom da su joj specijalnost mala djeca i posebni pacijenti vjerujem da ne bi odbila nikoga tko bi joj se javio i objasnio o čemu se radi.
    Off topic sveki je inače super baka i fenomenalna žena!

  8. #8
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj anni frani prvotno napisa
    Off topic sveki je inače super baka i fenomenalna žena!
    :D blago tebi!!!!!!
    ja nisam te sreće!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    off topic totalno:
    ne bi bila sa MM da mu mama nije takva wonder woman, jer sam mu rekla da je mamina maza i da nije sposoban za život kad smo se upoznali a još da se moram boriti sa njegovom mamom.. nikad!
    A kad sam ju upoznala to je bio veliki plus za njega

  10. #10
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Još uvijek nismo došli na red kod stomatologa...

  11. #11
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Trenutno smo 35 na listi :/

  12. #12
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Nama su rekli da je zubar za djecu s pp-om u Perkovčevoj.

  13. #13
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja idem privatno kod dr Stolar jer ona mi je jedina koja neinvazivno rješava karijes.

  14. #14
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Citiraj darcy prvotno napisa
    Nama su rekli da je zubar za djecu s pp-om u Perkovčevoj.
    Moja frendica ide tamo sa sinom i jako su zadovoljni, radi zubarica koja je vrlo nježna.

  15. #15
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi idemo u Zagreb zubaru kod dr. Jukić koja radi u Domu u Nazorovoj. Koliko smo upućeni, to je jedina stomatologinja koja radi s djecom s teškoćama, čak i najtežim vrstama invaliditeta. Od našeg obiteljskog stomatologa dobijemo uputnicu i putni nalog i u Zagrebu obavljamo sve, od popravaka do vađenja zuba.
    Da malo podignem ovu prastaru temu

    Ja sam vec pisala na forumu prosle godine o problemima s mojim sinkom koji je bas danas napunio 5 godina i dijete je s autizmom.
    Kod dr. Jukic smo krenuli krajem prosle godine organiziranim odlascima preko centra za autizam u Zagrebu.

    Ide se svaka dva tjedna i par mjeseci je trajala prilagodba, upoznavanje s ordinacijom, brojanje zubica, premazivanje...i prije 2 tjedna smo prvi puta brusili zubic
    Ravnala mu je napuknutu cetvorku (G je oralni tip, sve kroz usta, pa su mu cetvorke spucale) i odlicno je proslo.
    Prvi puta joj je dozvolio bez pobune da mu pogleda zube pa je iskoristila priliku.
    Bunio se naravno, njima je sve novo i nepoznato jako strasno, ali smo ga zadrzali na stolici i sve je super proslo jer se nakon par sekundi smirio, skuzio je da ne boli

    Divna doktorica, divne asistentice (studentice)...ma jednostavno savrseno

  16. #16
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •