Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 191 od 191

Tema: U postupku

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    drage mame i tate vidjela sam po prvi put moja 2 mala !!!!!!!!!!!!sretna sam ko nitko u životu,a tek kako mom MM-u sjaje oči kad ih vidimo,nešto nevjerojatno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    :D
    zna li netko kad se posvoje 2 curice/dječaka dali je porodinski isto 270 dana ili duplo :? :? :? :? :?
    molim ako netko zna odgovor na ovo pitanje da mi javi.

  2. #152
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    zna li netko kad se posvoje 2 curice/dječaka dali je porodinski isto 270 dana ili duplo :? :? :? :? :?
    molim ako netko zna odgovor na ovo pitanje da mi javi.
    Čestitam Dubbiii! :D

    A posvojiteljski je 270 dana bez obzira koliko djece posvajaš (odjednom). I naknada je jedna tj. 1663,00 kn.

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    velika, velika sreća baš mi je drago, čestitke i sve ostalo što ide uz bebe

  4. #154

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj otocanka prvotno napisa
    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    zna li netko kad se posvoje 2 curice/dječaka dali je porodinski isto 270 dana ili duplo :? :? :? :? :?
    molim ako netko zna odgovor na ovo pitanje da mi javi.
    Čestitam Dubbiii! :D

    A posvojiteljski je 270 dana bez obzira koliko djece posvajaš (odjednom). I naknada je jedna tj. 1663,00 kn.
    ili oko 2500,00 ako su kikići mlađi od godine dana tj. do njihove navršene godine dana.

    Dubbiii velike, velike čestitke!

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    ajde nismo se dugo čuli, kod nas je sve ok. Naš mali sin je počeo pričati ono suvisle rečenice od dvije tri riječi zaredom. Mama mu postaje sve više super ovo je zato što mu je u samom početku tata bio zakon. Sada je neki dan rekao mamice pa smo se svi prisutni istopili.
    Naime ja sam imala konkurenciju udomiteljicu bez muža, pa je to bilo malo drugačije a tata nije imao.
    Jako se veselim kada čitam ove priče da ne kažem bajke koje uvijek imaju sretan kraj. - prije ili kasnije-
    Želim svima na forumu puno djece i djeci puno krasnih roditelja. Pusa i pozdrav svima malima i velikima. :D

  6. #156
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I vama pusa.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Jako se veselim kada čitam ove priče da ne kažem bajke koje uvijek imaju sretan kraj
    I ja isto. Pozdrav mamici.

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Nisam se dugo javila ali sam u tijeku čitam forum skoro svaki dan, tako mi je drago za sva ta nova posvojenja.
    Mogu samo kratko reći da smo se mi fino uklopili svi troje naš mali miš je kod nas 24.03. će biti godinu dana.
    Sada smo svi ok. Moram priznati da sam mali ljubomorna na ijćbt koji je sada i trudan. Voljela bih imati još jednog bebača. Mislim da sada ne bih bila tako smotana kao što sam bila sa prvim, hi, hi, hi.
    Koje floskule pusa i pozdrav svima

  9. #159

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    E imam još jedno pitanje, kako ga odviknuti od pelena. Naime kuži sve ali neće ići na "nonu". Pa ako tko ima kakav prijedlog

  10. #160
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj teuta prvotno napisa
    E imam još jedno pitanje, kako ga odviknuti od pelena. Naime kuži sve ali neće ići na "nonu". Pa ako tko ima kakav prijedlog
    Pričati, pričati i pričati, a onda se dogodi klik u maloj glavici i kikač sam poželi.
    Mi smo pričali kako svi idu na "tutu" (i mama, i tata, i deda, i baka, i tete, i susjedi, i mace, ... )

    V. je imala 3 godine i 4 mjeseca, a A. 2 i pol.


    Sretno!

  11. #161
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj M. nije nikada htio ići na tutu, ali nikada. Pričanje nije pomagalo - pomogla je samo mala daskica za veliki WC.

  12. #162
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Moj M. nije nikada htio ići na tutu, ali nikada. Pričanje nije pomagalo - pomogla je samo mala daskica za veliki WC.
    To je bilo i kod nas (još uvijek za WC govore "tuta"). A baš "tuta" je bila u obliku autića i jedino im je bilo zabavno sjediti na njoj i "voziti" se po kupaoni i hodniku .

  13. #163

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Voljeli bismo posvojiti jednu curicu, pa ne znam da li? Kada ima toliko parova bez ijednog djeteta da li je to ok. željeti i kako uopče započeti drugo posvojenje
    pusa

  14. #164
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Teuta, vjerujem da ti na ovom pdf-u nitko neće reći da ne smiješ željeti . Kao što vidiš ovdje su se mnoge "neostvarive" želje ispunile. Samo hrabro!

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Draga Teuta, naravno da je u redu zeljeti sebi vecu obitelj. Ja tu iskljucujem svaku solidarnost, ako stvarno zelite jos jednom postati roditelji, vjerujem da cete i uspjeti u tome. Mi jos nismo posvojili dijete, ali ih ja sebi vec sad zelim vise.
    Sretno u postupku

  16. #166

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    E pa da se malo javim nisam vas dugo čula (čitala) jel ima novih posvojenja u zadnje vrijeme.
    Mi smo dobro i zdravo što i vama želimo puno pusa iz Slavonije
    od mame, tate i mališana

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Ajde bog, moram podjeliti radost jedne moje kolegice i njenog muža koji su posvojili malog bebača nakon dužeg vremena čekanja, pa smo svi ushičeni radi toga.
    Puno pusa od nas

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Za kolegicu i njezinu obitelj

  19. #169

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Pozdrav dragim mamama, tatama i bebačima svih uzrasta. Mi smo se vratili sa godišnjeg odmora.
    Malo se bojim idem u srijedu 29.07.2009. na UZV jer sam trebala dobiti menstruaciju 10.07.2009. i nikako pa nikako da dobijem. Nisam napravila nikakav test na trudnoću jer smo toliko puta bili na umjetnim oplodnjama i ja nemam živaca kupiti taj test.
    Tako da sam se naručila kod ginekologa i sestra mi je rekla da ništa niti nepravim (test) nego da dodjem na UZV.
    Ne znam šta da mislim, sve mi je zbrčkano u glavi.
    BTW radila sam sistematski prije dva mjeseca npr. papa test, hormoni vadila sve ok, grudi sve ok., bila kod zubara sve ok., tako da ne znam šta da mislim najbolje ništa.
    Pišite mi šta mislite ???

  20. #170
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    teuta, bolje ništa ne misliti. pričekaj uzv. a mi ćemo potiho ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    teuta, bolje ništa ne misliti. pričekaj uzv. a mi ćemo potiho ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam valjda malo nervozna pa sam pravila test Clearblue koji je pokazao toliko stidljiv plus nisam u životu vidjela.
    Sutra idem kod ginđe ako ne dobijem ludilo

  23. #173
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj teuta prvotno napisa
    Ja sam valjda malo nervozna pa sam pravila test Clearblue koji je pokazao toliko stidljiv plus nisam u životu vidjela.
    Sutra idem kod ginđe ako ne dobijem ludilo
    Joj draga moja divno, to je to, su mi u očima.

  24. #174
    mala Ina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    193

    Početno

    ~~~~~~

  25. #175

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    sada je 7,30 sjedim na poslu i čekam 8,30 da krenem, osječam da ću poluditi, ja valjda nisam normalna. Javim vam čim nešto saznam pusa

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    mislimo na tebe

  27. #177
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    vibram za malo čudo!

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    26

    Početno

    iii? Sta je bilo? Ja se od sinoc radujem novostima...

  29. #179

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Popizdila sam jedno veliko ništa osječala sam se kao da sam još jednom otišla na umjetnu i ništa, ništa, ništa.
    Hvala Bogu na Luki koji još ne kuži zašto je mama bila tužna ali je bio tješio mamu i dao mi je puse.

  30. #180
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno


  31. #181

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Vjerovali ili ne imam još jedno pitanje, naime kada sam radila bthgc (oprostite ako nije dobro napisano) imala sam 1, to nije trudnoća. Meni je ginđa dao da pijem Dabroston tablete 3*1 sedam dana. I rekao mi je da ako slučajno ne dobijem u tome vremenskom periodu obavezno se javim.
    Ima li neko ideju što mi se dešava? Jer naime nisam dobila, sutra mi je sedmi dan kako uzimam

  32. #182
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Teuta, imaš pp !

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    ok, pročitala i skužila puno pusa super ste

  34. #184

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    Pozdrav rodicama, evo mene nakon dugog vremena što ima novoga, mi smo dobro i maknuli smo pelene za zauvjek (ne mogu vjerovati) to kod nas nije išlo ni malo lako i jednostavno ali smo sada svladali.
    Kako ste limačima rekli da im niste roditelji.
    Ja tu nešto ne znam ni kako bih počela, ne mogu reći da mi je to problem ali jednostavno ne znam što bih rekla (moj anđeo ima 3,5 godine)
    Pozdrav i pusa

  35. #185
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nismo im rekli da im nismo roditelji, jer im jesmo roditelji. Rekli smo im da im nismo biološki nego zakoniti roditelji. Svom sinu (kći je sve već znala) sam objasnila da ga nisam rodila nego posvojila, da mu nisam biološka nego zakonita, posvojena mama. Objasnili smo djeci postupak posvojenja i njegove posljedice, kao i svoj odnos i odnos čitave obitelji prema njima. Teško je, ali i jednostavno: treba samo reći činjenice.

  36. #186
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=55436

    Tu smo pričali malo o tome.
    Imaš na Amazonu sjajnih slikovnica za tu dob (2 - 4 g.), pisali smo već o tome, moj favorit bio i ostao:
    http://www.amazon.com/Mother-Choco-P.../dp/0698113640

  37. #187

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    zdenka,ili bilo tko tko ima iskustva,zanima me,kako djeca reagiraju na saznanje da su posvojeni?u kojoj dobi ste im to obznanili?zakonski predviđenoj dobi ili ?

  38. #188
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Sinu sam rekla onda kad me je pitao, a prvo pitanje je postavio s 2,5 godine. Sve informacije je dobio do 4. godine. Reakcije su bile razne, u svakoj dobi je reagirao na različit način. Kćeri nisam morala ništa govoriti, jer je bila velika, sve je već znala. Ta tema u našoj kući prirodno dolazi na dnevni red - nije tabu niti je nametnuta. Djeca smiju sve pitati, a mi roditelji kad osjetimo potrebu da nešto o tome kažemo ne sustežemo se. Mislim da su zbog toga moja djeca lakše i prirodnije prihvatila svoju životnu priču i činjenicu da imaju dva para roditelja i dvije obitelji.

    O toj temi se na forumu već dosta pisalo, pa potraži.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    a kakav je tvoj stav o upoznavanju bioloških roditelja?mislim ako djeca budu željela jednog dana.mislim da je odličan tvoj pristup otvorene komunikacije i antitabu klime,slažem se da to djeci olakšava

  40. #190
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Djeci sam rekla sve što znam o biološkim roditeljima, a budu li ih oni jednog dana htjeli upoznati, tata i ja ćemo im pomoći na način kako oni to budu htjeli.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    199

    Početno

    svaka čast divim ti se na tako zdravom i pedagoškom razmišljanju

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •