Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Supermoderna imena za djecake

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Nema to veze sa tolerancijom.MENI su glupava imena kao što su Mercedes,Noel ili tome slično,ali isto tako tebi mogu biti glupava Ana,Lucija ili Ivana.
    Tolerancija je poštovanje tuđeg mišljenje bez da se moramo složiti s njim,zar ne?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Nije riječ o slaganju ili neslaganju, naravno da se ne moramo složiti, već o načinu iznošenja tog mišljenja. Ti si napisala kako su takva imena BEDASTA i da roditelji žele istaknuti svoju djecu odmah po rođenju - kao da je jedini motiv za biranje malčice neuobičajenih imena roditeljska razmetljivost. Ja mogu reći da mi se ime Miroslav ne sviđa, ali sasvim sigurno neću napisati da je bedasto i da su ga roditelji dali jer se boje iskakati iz malograđanske žabokrečine. To bi bilo ružno etiketiranje i stav obojen predrasudama. Razumiješ na što želim ukazati?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    po pitanju neobičnih imena, meni je smiješno kada roditelji daju strana imena plus naša prezimena..

    npr. Frédérique Šarić

    ili Hans Perić

    ili Knut Soldo

    to mi je jako gastarbajterski (Joe Didulica mi je vjerojatno jedna od najsmješnijih kombinacija po tom pitanju)

    nazovi ga onda Pero Perić ili Ante Soldo pa da se zna ko mu je ćaća i mater i gdje su mu korijeni..a ime ionako najmanje utječe na to da li će dijete potonuti u malograđansku žabokrečinu

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Nije riječ o slaganju ili neslaganju, naravno da se ne moramo složiti, već o načinu iznošenja tog mišljenja. Ti si napisala kako su takva imena BEDASTA i da roditelji žele istaknuti svoju djecu odmah po rođenju - kao da je jedini motiv za biranje malčice neuobičajenih imena roditeljska razmetljivost. Ja mogu reći da mi se ime Miroslav ne sviđa, ali sasvim sigurno neću napisati da je bedasto i da su ga roditelji dali jer se boje iskakati iz malograđanske žabokrečine. To bi bilo ružno etiketiranje i stav obojen predrasudama. Razumiješ na što želim ukazati?
    Napisala sam da je MENI bedasto i da je to MOJE mišljenje vezano za motivaciju za takvim imenima.
    Ma zapravo,nevažno.

  5. #55
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    A što kažete na Jagor?
    Osim onog u bajci od Brlić-Mažuranić,znam samo jednog Jagora.
    Baš mi je posebno:neobično,znažno muško,a ne pregrubo ime.

  6. #56
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Činjenica je da odabirom neuobičajenog imena za svoje dijete otvaramo vrata raznim komentarima... neki će biti poticajni, neki ne... ja samo nastojim sama ne komentirat previše jer kad bolje promislim KOGA BRIGA što JA mislim o imenu njegovog djeteta! Meni su najjače bakice kad im na njihov upit odgovorim da mi se sin zove Aron... a one nerijetko kažu nešto stila- aaa... ma nije važno kako se zovemo ... ili a tko mu je dao to ime?

  7. #57
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    OT:Neki dan ulazim u bus s Ivom u marami i neka baba "Joj, slatka mala bebicaaaaaaaa, joj kak male noge imaaaaaaaa, joj...", naravno cijeli bus bulji u mene, a baba se dere iz petnih žila. Pita ona mene "A kak se zove malena?" Ja joj odgovorim i gledam dalje pred sebe, nije prošlo puno a pita ona mene "A kak se vi gospođo zovete?" :shock: . Naravno i dalje cijeli bus bulji u mene kao da i bez razgovora nisam dovoljna atrakcije s bebom "u tam nekakvoj krpi"!
    Odgovorila sam "Ajmo si svi međusobno govoriti kak se zovemo...", došlo mi je da ju pitam je li možda hoće i prezime i broj računa . I onda sam shvatila da kaj nju ili bilo koga briga kak se moje dijete zove, zakaj to mora čuti cijeli bus, ako meni nije drago da svi sad znaju kak se ja zovem zakaj moraju znati kak mi se dijete zove.

  8. #58
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    [quote="Elly
    Mene Enola odmah asocira na "Enola Gay" (ime bombardera koji je ispustio atomsku bombu na Hirosimu i Nagasaki).
    [/quote]

    Ma znali smo mi da se tako zvao taj bombarder. A još je i gore što nam se mala rodila oko datuma kad je bačena bomba.
    Moj tata je rekao da nikako nesmije u Japan jer bi je iznapadali zbog imena

  9. #59
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    meni se jako sviđalo muško ime zorja,ali muž je poludio.

  10. #60
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa
    A što kažete na Jagor?
    Osim onog u bajci od Brlić-Mažuranić,znam samo jednog Jagora.
    Baš mi je posebno:neobično,znažno muško,a ne pregrubo ime.
    rosa, moj se zeko zove jagor!
    najljepse ime na svijetu tocno kako opisujes.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    David, Noel

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno Supetmoderna imena za djecake

    David, Noel

  13. #63
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja imam osjećaj kao da se u ova vremena više očekuju neobična imena. Najmanji ima valjda najobičnije ime svih vremena i ama baš svatko tko pita kako se zove, nakon odgovora ima nekakvu razočaravajuću reakciju. Starije imaju manje uobičajena imena, i uvijek je neki komentar na njih, za maloga samo muk

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U principu koje god ime djetetu sate naći ćete još hrpu njih u toku odrastanja klinca, tako da se ne zamarajte

  15. #65
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Neo. Nije mi baš nešto.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Ivana Dobric prvotno napisa Vidi poruku
    David, Noel
    A zašto ne Božo? Isto ima 4 slova, a znači isto ...

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Ivana Dobric prvotno napisa Vidi poruku
    David, Noel
    Da, baš su supermoderna - starozavjetna imena

  18. #68
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Meni su divna Val, Vid, Lav, Mak.

  19. #69
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja volim jako musko ime Vigo.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod klinke ima i Ingo, Vid, Tin

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •