Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: pixie kid II

  1. #1
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja sam kupila njihov mei tai i pregenijalana mi je! jako je praktican i bolje mi rasporedjuje tezinu od slinga...

  2. #2
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a koji tocno imas?

    ja ne znam koji bi

  3. #3
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Dakle, mislim, ja jučer kupila mei tai. Ukratko, oduševljena sam!!! Groovie uzorak za moju princezu. I jučer i danas toliko uživamo oba dvije, a L je već isprobala i spavanje u njemu.
    Ja preporučujem, i bolji mi je od slinga. Puno lakše za svezati, praktičniji, udobniji i meni osobno, ljepši. Čak se i mm svidio pa je pitao jel ima kakav za muške. I tata bi se šminkao 8) Reko, ima, s military uzorkom!

  4. #4
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    zeleni!

  5. #5
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    ma sve su im nosiljke super, al jel tko skuzio kakav su nam fenomenalan bozicni dar slozili? upute kako sam napraviti baby mosaic! :D
    ja sam vec krenula slagat

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mamabanana prvotno napisa
    ma sve su im nosiljke super, al jel tko skuzio kakav su nam fenomenalan bozicni dar slozili? upute kako sam napraviti baby mosaic! :D
    ja sam vec krenula slagat
    Gdje su te upute?

  7. #7
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pod RAZNO

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    našla :D
    meda, hvala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    ja sam kupila njihov mei tai i pregenijalana mi je! jako je praktican i bolje mi rasporedjuje tezinu od slinga...
    Već danima letim po svim mogućim stranicama, ne znam što bih kupila. :? Naime, mei tai mi se jako sviđa i još je k tomu i naš proizvod, ali to je za bebe starije od 5 mj. dakle one koje dobro drže glavicu, zar ne? Ne mogu se odlučiti: sling, marama ili mei tai?? Moj cvjetić ima 2,5 mj

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    marama nudi veći izbor načina vezanja, sling je jednostavniji. što se zdravlja tiče, i jedno i drugo posve je u redu za tvojeg cvjetića. pazi samo da je glavica podržana i nogice pravilno raširene.

    marama bolje raspoređuje težinu, što je bitno za duga nošenja i težu djecu, a sling je praktičniji za male hodače koje često vadiš i vraćaš unutra.

    još jedan važan podatak za ljenguze poput mene: marama se pere u mašini, sling zbog prstenova ručno.

    ja mislim da ti treba oboje.

  11. #11
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sling perem u masini, ringove zamotam dva puta u materijal i zatvorim u džep i ne lupaju mi po masini

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Ja sling perem u masini, ringove zamotam dva puta u materijal i zatvorim u džep i ne lupaju mi po masini

    ja sam ga na ruke prala.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    a mei tai? sviđa mi se, a čini mi se jednostavan za upotrebu, ja ne znam bih li se mogla stalno vezati i važnije da li bih to mogla napraviti kako treba, a i moja ljubica je dosta nemirna pa nisam sigurna kako bi ta priča s maramom uopće išla..neodlučna sam :/ molim još mišljenja (ms. ivy tnx na konkretnom odgovoru)
    ni ja baš ne bih prala na ruke (imam, naime jako osjetljive ruke )

  14. #14
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ne mogu se odlučiti: sling, marama ili mei tai??

    Ja imam sve troje, i definitivno mi je mai tai najbolji, najpraktičniji i najljepši.
    Marama mi je prevelika i nespretna za unutra/van svako malo. Ali za duge relacije ok.
    Sling - nije mi dobro raspoređena težina jer je na jednom ramenu pa mi vrlo brzo postane teško nositi ju.
    Mei tai - na dva je ramena, praktično za brzo skidanje i stavljanje i super izgleda.
    To je moje iskustvo.

    jel tko skuzio kakav su nam fenomenalan bozicni dar slozili? upute kako sam napraviti baby mosaic!


    Je, skužila sam, super fora! A ja sam za bake, dede, mame, tate naručila šlape za pod bor. Super da ne moram obilaziti dućane i kupovati poklone, ovako će svi dobiti originalan poklon koji uvijek dobro dođe.
    MM mi kaže da sam se ove godine posebno rano uživila u božićne blagdane

  15. #15
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    emarink ja bih isto narucila papuce, ali koliko sam kuzila sve su prodane, kad god gledam nigdje ne mogu naci onu oznakicu ubaci u kosaru. Kad si ti narucivala?

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zasto sam gledala....sad si ne mogu izbit iz glave meitai lani.
    svidja mi se nosenje na ledjima, a znam da sam prevelika seprtlja da ju tako nosim u slingu ili marami.

    inace ja sam uvijek za ono sto rasporedi tezinu na dva ramena sto se tice duzih relacija.
    moram priznati da u slingu ne mogu dugo izdrzati.
    a opet vec se dugo nismo ni nosali u marami
    sling smo zadnji put koristili ljetos.
    ali posto je sad usla u fazu "nosi me", pocinjem opet razmisljati o nasim starim (i novim) nosiljkama

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa

    inace ja sam uvijek za ono sto rasporedi tezinu na dva ramena sto se tice duzih relacija.
    moram priznati da u slingu ne mogu dugo izdrzati.
    a opet vec se dugo nismo ni nosali u marami
    sling smo zadnji put koristili ljetos.
    ali posto je sad usla u fazu "nosi me", pocinjem opet razmisljati o nasim starim (i novim) nosiljkama
    potpisujem
    i po mome, jedina mana slinga mi je sto je samo za kratke relacije

  18. #18
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni sling nikako nije sjeo. Ni Pixiekid-ov ni hm. Dijete mi stalno klizi iz njega i nikako se ne mogu oteti dojmu da mi lako može ispasti.
    Marama je zakon, jer je fakat udobna (barem je nama uvijek bila super u svim uvjetima). Problem je s maramom što je to ogromna količina materijala i nezgodna je za postavljanje i skidanje.
    Mei tai nam je zasad zakon. Živi bili, pa vidjeli.

  19. #19
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    emarink ja bih isto narucila papuce, ali koliko sam kuzila sve su prodane, kad god gledam nigdje ne mogu naci onu oznakicu ubaci u kosaru. Kad si ti narucivala?
    Ja sam ih nazvala pa su mi rekli da se papuče čekaju i da ih treba naručiti. Poslala sam im poruku preko kontakta koliko i za kada. Najbolje da ih nazoveš.

    I da kažem kako ni meni pixie sling nikad nije sjeo pa sam ja mislila kako ja to ne znam svezati. Ali očito nisam jedina, a ni one upute mi nisu bile ful jasne. Marama mi je super, samo što je jaaako velika, pa mi se sto puta nije dalo vezati ju.

  20. #20
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    i dalje sam zbunjena. Može li mi netko pojasniti u odnosu na dob djeteta marame, sling i mei tai. Imam maramu, moram priznati da ju nisam još isprobala, no čini mi se kao velika mudrost nešto tako vezati (s obzirom na duljinu). Htjela sam pored marame kupiti sling, no vi sad kažete da je mei tai bolji. Zanima me s čim ste prvo započeli i kada.

    POzdrav!

  21. #21
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    s maramom smo prvo krenuli, od rodjenja

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nije velika mudrost , treba ti samo malo prakse. nakon 5-6 vezanja već ti super ide, a nakon mjesec-dva vežeš je naslijepo i bez razmišljanja.

    u mei tei beba praktički sjedi i nije sasvim prijubljena uz tebe, za razliku od slinga i marame. zato ga ne bi trebala koristiti dok bebina kralježnica i mišići nisu spremni za sjedenje.

  23. #23
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    a što kažu za sling? kada dijete može u njega?

  24. #24
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    a što kažu za sling? kada dijete može u njega?
    ja sam nosila S. od njegovog 3. tjedna.

  25. #25
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Da, mei tai tek kad sjedi. Nikako prije. Neki kažu sa 6, neki sa 5 mjeseci. Mi smo počeli sa 8.

  26. #26
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ispravak, ne kad sjedi nego kad čvrsto samostalno drži glavicu. btw, moja još ne sjedi

  27. #27
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    sa svakom je nosiljkom pocetak pomalo pipav, uostalom kao i s novom bebom, ali sve se to vrlo brzo svlada.

    mi smo krenuli sa slingom - evo kako je to izgledalo s 10 dana - prebacili se na maramu jer sam ga stvarno nosila po cijele dane pa je na 2 ramena to ipak bilo puno udobnije i lakse, a sad smo vec toliko uigrani tim da se koristimo apsolutno svime, u apsolutno svim polozajima... a odabir pojedine ovisi o tome kakvo je vrijeme, gdje idemo, koliko cemo se nositi, jel nam pase uz garderobu 8)...

    ja sam od onih koje preporucuju da se probaju svi tipovi

  28. #28
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Ispravak, ne kad sjedi nego kad čvrsto samostalno drži glavicu.
    mi smo dosta rano usli u MT, ali D je tad vec cvrsto drzao glavicu. teoretski, moglo bi se i prije toga, ali za to je potrebno koristiti nekakvu dekicu/rucnik kojim se beba dodatno ucvrsi i priljubi uz mamu pa je to za pocetnika mozda previse detalja.

    ja sam uvijek da se slijede upute proizvodjaca - za sto oni garantiraju.

  29. #29
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Cure koje imate Mei Tai, kakav je za veće klince? Jednoipolgodišnjake i veće?
    Kakav je za nošenje na leđima?

  30. #30
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MI imamo MT od 5,5 mjeseci......sad već puže i diže se tak da ga bez problema nosim i odlična je stavrčica

    ja svugdje nosim i sling i MT, al većinom MT koristim..

    sling perem u mašini na programu ručno pranje........nit je promjenio boju ni oblik....ništa...isti je kao da je nov, a opran ej 10 puta u 4 mjeseca

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Cure koje imate Mei Tai, kakav je za veće klince? Jednoipolgodišnjake i veće?
    Kakav je za nošenje na leđima?
    juce sam MM prezentirala ideju i fotke nosenja na ledjima.
    jos malo...jos par divnih ideja i mislim da cu ga pridobiti

    (moram mu objasniti da neke zene imaju puno cipela, neke torbe, a neke...nosiljke )

  32. #32
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    I ja sam isto da se radi kako je propisano, bez nekih dodataka na svoju ruku.
    Ali npr. ja sam upute od pixie slinga čitala i čitala, i gledala fotke od Lutonjice, ali uzalud. Meni je uvijek u prstenovima sling bio jako zgužvan i nikad ne bi klizio. I nisam ga znala dobro raširiti na leđima i na ramenu pa mi je i zbog toga bio neudoban. A dok bi ja to namjestila, L mi se znala fino unervoziti.
    S maramom nikad nisam imala tih problema, uvijek sam po uputama znala namjestiti kako treba.
    Uglavnom, divim se onima koji znaju sve te položaje (posebno onaj budha). Imam i ja slike, recimo, tog budha položaja, ali bolje da to ne vidite

  33. #33
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Cure koje imate Mei Tai, kakav je za veće klince? Jednoipolgodišnjake i veće?
    Kakav je za nošenje na leđima?
    mi jos nismo stigli do te faze, ali u mojoj glavi je MT dobitna kombinacija za vece klince+nosenje na ledjima.
    oni se tak ionako vecinom nose ili na boku ili na ledjima. na boku, za brzinske 'digni-me-supsti-me' je bolji sling, ali za malo duze setnje, umjesto piskalonca, samo ih se uprti na ledja u MT. meni je za to super i marama, ali to je ipak malo vise petljanja i prtljanja, s MT nemre bit jednostavnije.

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vidis, nama je budha polozaj u slingu dosao spontano.
    prvi dan kad sam kupila sling ona meni sisajuci u slingu zaspala i samo sam je ostavila u koljevka polozaju (nakon sto je bila u bocnom) a kada se probudila okrenula sam je da gleda svijet u budha.
    imala je tada 6mj.
    kasnije je bila prevelika za budha.

  35. #35
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ja sam se naučila nositi sling od kad namještam materijal oko prstenova sa uputa stranica zolowear i od kad zatežem sling tak da ju jedva uguram unutra [/url]

  36. #36
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    jeste skuzili novu proljetnu svilenu kolekciju? :shock:
    ja bi se sminkala u diamonu i ivanjskoj noci

    da mi je samo znat tko im smislja te nazive??

  37. #37
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj mamabanana prvotno napisa
    jeste skuzili novu proljetnu svilenu kolekciju? :shock:
    ja bi se sminkala u diamonu i ivanjskoj noci

    da mi je samo znat tko im smislja te nazive??
    prekrasno

  38. #38
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i ja sling perem u mašini..dosad opran bezbroj puta na programu "ručno pranje" bez omekšivača....nit je izgubio boju, ni oblik....ko nov je...

  39. #39
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    a vidim već sam napisala ovo

  40. #40
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj mamabanana prvotno napisa
    jeste skuzili novu proljetnu svilenu kolekciju? :shock:
    ja bi se sminkala u diamonu i ivanjskoj noci

    da mi je samo znat tko im smislja te nazive??
    Joj kak bih ja sad to, a ne smijem. Običan sling imam (da, sad je postao samo običan), a MT sam tek naručila, tek mi treba stići i sad vidim još i ovo... Baš su zločesti ti iz PixieKid-a, uopće nemaju milosti.

  41. #41
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Samo da prijavim jučerašnje nošenje skoro četverogodišnjaka (110cm, 20kg) prvo u slingu (u dućanu), a navečer i ubacivanje Njega usnulog u mei tai i nošenje na četvrti kat.

  42. #42
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Baš su zločesti ti iz PixieKid-a, uopće nemaju milosti.
    potpisujem

  43. #43
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    a kaj im je sa stranicom ? ja ne mogu nikako do nje :/

  44. #44
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mamabanana prvotno napisa
    jeste skuzili novu proljetnu svilenu kolekciju? :shock:
    ajme, ajme predivna je kolekcija.
    ja bi se tako rado zavila u tu prekrasnu svilu!

  45. #45
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    meni je tyetekama presavršena

  46. #46
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ajme, razbolit ću se! :shock:

    tyetekama ili diamond, kako odlučiti...

    ma, želim ih sve... može li mi netko reći da ništa ne valjaju?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Evo da i ja malo pitam

    Mislim da sam se odlucila za sling obzirom da sam u kuci na katu i tako da sto puta idem gore dolje s malom (8kg) na ruci pa mislim da bi mi bilo lakse da ju ubacim u slingac. Imamo klokanicu i voli se nosati u njoj ali kad sam malo krenula citati naisla sam na strahote vezane uz klokanicu tako da ju vise nebi tako nosala, a i istina da boli kicma i ramena.

    E a sada pitanje, ima sling by mama obican al i onaj gdje pise tanji materijal, da li netko zna da li je jednaka kvaliteta, jer bi radje tanji obzirom na vrucinu, ali ako je slabiji ili se razvuce onda nebi. a drugi je onaj pixiekid sling koji bi mi preporucili.

    hvala

  48. #48
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Da li se nekome dogodilo da mu je djete preraslo mei tai (prije vremena)? Pitam jer sam naišla na drugom topicu da se to može dogoditi ako je MT preplitak. Kakva su iskustva po tom pitanju sa pixie MT :?

  49. #49
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tena, pokušaj na ovom topicu: GDJE NARUČUJETE SLINGOVE - osim Pixiekid?, a prolistaj i druge topice o slingu.

    je li netko probao tu svilenu divotu?

  50. #50
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    tena
    nemam iskustva s materijalima od sling by mama, ali znam da je pixie materijal dosta prozracan, a cvrst. nadam se da ce se javiti jos mama sa svojim preporukama.

    ring
    pixie MT definitivno ne može postati preplitak, ima dosta visok naslon. moj miš je josš mali, ali koliko vidim po slikama, i veliki klinci čist ok stanu u njega.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •