Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 466 od 466

Tema: mame i tate, imate li kreativni hobi?

  1. #451
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja se bavim dekupažom
    na razlicitim podlogama, i tehnikama - drvo, staklo, plastika, keramika/porculan
    i bas uzivam u tome

    vecinu uradaka poklonim
    i sad potpuno kuzim slikare kojima je svaka njihova slika "kao dijete od kojeg se ne mogu odvojiti"
    uzasno je to tesko
    Posljednje uređivanje od emily : 31.01.2016. at 11:54

  2. #452
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam za vrijeme faksa oslikavala porculanske tanjure.

  3. #453
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za vrijeme faksa oslikavala porculanske tanjure.
    Ja sam oslikavala keramičke tanjure. Ne za relaksaciju nego za prodaju, he he he...

    Ono što bih željela raditi i što me opušta je vrt, ali nemam vremena (do grunta mi je 30 km) pa trenutno organiziram vrijeme da bar stignemo obrezati voćke - sad je čas.
    Mislila sam da će biti lakše kad djeca malo narastu. Eto, narasli su, sad im više ne vežem cipele i slinčeke, aliiii jučer mi je stariji uletio da ga ispitam Personalpronomen Deklination, pa je mlađi uletio da mu provjerim je li dobro napisao lektiru (tako da ja sad ponavljam Brezu, Antigonu, Ekvinocij i što već ih dopadne...), pa onda kreativno rješavam algebarske razlomke ako zapnu itd.

    Šivaća mašina mi je valjda zahrđala, a isto i štrikaće igle. Uffff.... Znam više manje sve, čak i dekupaž, ali neeeemam kad, šmrc...

  4. #454
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja radim ove gluposti par puta godisnje
    jer me zivcira taj silni nered, jos ako je zima pa se susi preko noci, prakticki 2 dana mi je stol za kojim jedemo okupiran novinama, lakovima, farbama...
    da bih cesce bila kreativna, trebala bi mi radionica, po kojoj ne bih morala spremati za sobom

  5. #455
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja ju imam pa se pretvorila u skladište otkad imam dijete.

  6. #456
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ja imam izrazito kreativnu kcer pa sam prisiljena bit kreativna u likovnom smislu.

  7. #457
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Sivanje, koje nisam takla dvije godine zbog malog prostora, djeteta i poluuredjene kuce. Nekako mi djete i igle ne idu skupa u istu prostoriju.
    Vrt i vocnjak i zimnica -ako to mozemo svrstati u kreativni hobi (ja uzivam u tome).
    Sad djetetu crtam i zabavno mi je, cica glisa

  8. #458
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Sivanje, koje nisam takla dvije godine zbog malog prostora, djeteta i poluuredjene kuce. Nekako mi djete i igle ne idu skupa u istu prostoriju.
    Vrt i vocnjak i zimnica -ako to mozemo svrstati u kreativni hobi (ja uzivam u tome).
    Sad djetetu crtam i zabavno mi je, cica glisa
    Joj, nisam 100 godina čula za čiču Glišu, hehehe...

    Definitivno sam najviše crtala djeci dok su bili te dobi. Jedan je totalno nedarovit po tom pitanju, a drugi je puuuno bolji.

  9. #459
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da odgovorim na pitanje iz naslova - nemam, totalno sam nekreativna
    Nadam se da djeca, po tom pitanju, nece biti na mene
    Da se naslutiti da nece, jejiii

  10. #460
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja sam muzičar pa se "ispuhujem" pjevajući i (rjeđe) svirajući. Sviranje je fino otišlo k jarcu jer kad ja sjednem svirati, dođe i mala ekipa. Svako s jedne strane, pa hajde uradi nešto Tako da se ja držim svog heklanja, to je moj kreativni kutak gdje sam pronašla sve što mi treba. Biram si uvijek što volim, ispunjavam samoj sebi želje, imam divne, unikatne, vrijedne, kvalitetne odjevne predmete i asesoare, konstantno dobijam komplimente (i toga uvijek treba!)... a i mogu heklati dok sam na podu s djecom. Oni s kockicama, ja s vunom. Malo nekada bude povuci-potegni pa se posvađamo, ali češće me samo ispituje cura moja- mama, jel to meni heklaš?!

  11. #461
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Šivanje je hobi koji traži dosta organiziranog prostora, dosta neometanog vremena i urednost. Joooj, ja sam sebi prije udaje šivala sve i svašta, a sada - domet je porubljivanje zavjesa i stolnjaka. Od odjeće - kraćenje hlača i zamjena ciferšlusa. Jadno...

    S druge strane, kad napokon nađem vremena i prostora za to, ostavit će me vid, jer i sada već imam problema s navođenjem igle - :ćorava:

    Štrikanje mi ide bolje, ali me od toga bole leđa. Heklanje - viš viš, dobro si me sjetila, iako nemam ja živaca za komplicirane stolnjake i čipkolike tabletiće.

    Bolje da se držim crtanja. Ne slikanja nego baš crtanja. Ono po čemu se kuži da nam nešto ide je da za to naizgled ne treba uložiti nikakav napor. E - tako bih ja mogla crtati do sudnjega dana, iako obožavam minijature i minimalistički izričaj (kao što je ova kokoš iz avatara). Ne smatram to kreativnim hobijem, ali dalo bi se poraditi na tome.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.02.2016. at 08:26

  12. #462
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam kao dijete naučila štrikati - i štrikala bih stvarno u fazama - najintenzivnije tijekom rata.

    No uvijek sam htjela naučiti heklati a nisam imala od koga. Mislila sam - budem u trudnoći. AI tak su prošle trudnoće, pa i djeca su narasla. i onda mi je puknuo film, i krenula sam. Polako. Učim se prek interneta- što slikama, što na Youtubeu.

    I baš me veseli. Nisam nešto baš jako vrijedna, ali pomalo. Za Božić sam isheklala dosta pahuljica koje se objese na bor. Poklanjala sam ih i slala kao čestitke. I sada sam isheklala sebi jedan šal, a sada se spremam drugi, kao poklon priajteljici.

    Biram samo ono što mogu naći upute, jer nemam baš koga pitati onak za savjet iz prve ruke, iako sam našla neke kreativne grupe i cure, pa onda njih "gnjavim". čak sam našla i gupu cura koje se sastaju i štrikaju/heklaju, ali za tak nešto nikako se odlučiti - teško se izviučem iz stana

  13. #463
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    moja sljedeca akcija ide u smjeru strikanja
    nekad davno sam znala onaj najjednostavniji bod (trebao bi mi netko ponovo pokazati), samo ravno, ispalo je i nekoliko fora salova (neki se jos nose )

    naletila sam na fejsu na tecaj, 4x po sat i pol (jednom tjedno)
    ovo je program, namjeravam se ukljuciti negdje na proljece
    Program: početak i završetak pletiva, dva osnovna boda i nekoliko varijacija (rižin bod i pasica), oduzimanje i dodavanje očica (modeliranje pletiva), spajanje, mijenjanje vune i još dodatnog znanja potrebnog za početak pletačke karijere.

    ako ima jos neka zainteresirana, mozemo i zajedno

  14. #464
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ako i nema, tamo ćeš upoznati

  15. #465
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mene je uhvatio dekupaž ovu zimu, tjednima je kuhinja bila puna salveta i polugotovih predmeta. Pustilo me nedavno, sad je opet sve uredno.
    Inače mi je fotografija jako drag hobi, koji se u zadnje vrijeme sveo na snapshotove djece. Kad se sjetim koliko sam novaca dala za fotić, a slikam sve što sam mogla i mobitelom... doći ću ja na svoje... kad-tad

    Šivala sam kao klinka jako puno, imam i sad doma bagaticu. Zadnje sam prekrojavala jastučnice, ništa od kreativnog šivanja.

  16. #466
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    mene šivanje živcira
    iako je to glupo - za svaku sitnicu moram kod šnajderice ili mame

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •