Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: umor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno umor

    evo stigao je i nas,i ja i mm smo kronično neispavani i umor nas je oboje savladao.šta da vam pričam,cure su sve zahtjevnije,po noći se često bude,što zbog jela što zbog blizine roditelja(kako mi se sve čini!)a nas to sve više iscrpljuje a pomoći od nikud nemamo.priznam da sam nekad na rubu živaca i onda sam ljuta sama na sebe jer nisu moje cure krive...
    kakva je situacija kod ostalih duplih i ne duplih mama?

  2. #2
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno


    Nemam dvoje već jedno i traje nekih godinu dana. Kronično sam neispavana, umorna, razdražljiva .... Baš sam jučer s mužem komentirala da ću noć u komadu odspavati za nekih 7 do 10 godina.

  3. #3
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    duška totalno te kužim ja pijem supradin minerale i vitamine,propolis, željezo, sve samo da ne riknen!!!

  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja sam imala kondicioni trening u trudnoći pa sam posle porođaja bila full premna . Ipak, kao i svi potrošni materijali i moj organizam se jednog dana istrošio samo se kod mene to pokazalo mnooogo kasnije, tek kad su klinci imali godinu ipo. I još me drži :/

    Stanje ublažiš tako što
    - napraviš reorganizaciju svojih poslova
    - postaneš aljkavica za sve sem za ličnu higijenu i higijenu dece
    - ili otkačiš goste ili im uvališ peglu/krpu/varjaču/dete pa se oni jako brzo otkače i sami
    - šetaš sa klincima ili sama
    - zaspiš pre dece u bilo koje doba dana
    - ne pratiš ništa na TV-u
    - platiš čistilicu ili čuvalicu
    - rabiš majku/sestru/komšinicu za poslove koji te opterećuju (mene su u jednom periodu i sama deca opterećivala)
    - .......

    Proći će

  5. #5
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ukoliko možete financijski-traži pomoć (ne mora to biti 8 sati, 2-3 sata dnevno će tiiti veliki preporod), ne možeš produžiti dan (ima SAMO 24 sata), ne možeš akumulirati san i nemaš tri ruke!!!!
    a oni što su veći, to su zahtjevniji a nama i živci isnaga i sve ostalo pada u minus!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    hvala za utješne odgovore.najgore mi pada što uopće ne stignem biti sa mužem,kad ne radi onda ga uposlim sa djecom da ja mogu odraditi sve drugo(kuhanje,spremanje,peglanje) a kad one zaspu i mi jedva čekamo ići spavati(sinoć smo išli u krevet prije 10 što ne pamtim kad se desilo)komuniciramo najčešće preko telefona,a doma ga stalno nešto špotam jer sam nervozna pa mi sve smeta.pomoći od mame baš nemam,dođe ih pričuvati baš kad jako treba i moram joj biti zahvalna do neba...a uzeti pomoć sa strane baš si ne možemo priuštiti iako bi ja rado

  7. #7
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    duška, peglanje prekriži, izbaci sve skupljače prašine (tepisi, sitnice po policama, svi nepotrebni predmeti), kuhaj praktično (čitaj: variva koja traju par dana + smrzavanje + polugotova jela), spavaj kad god djeca spavaju, pa makar na desetak minuta zatvori oči i pusti si neku laganu glazbu, navečer kad god možeš čitaj nešto, gledaj dobar film sa mužem, nemoj ni slučajno navečer raditi kućanske poslove nego sve što možeš ostavi za vikend kad ćeš uvalit djecu mužu i tih sat-dva u miru raditi po kući.
    Ako si možeš priuštiti ili ako nemaš člana obitelji koji bi ti pomogao, barem svaki treći dan plati nekome da ti napravi kućanske poslove - nemoj plaćati tetu čuvalicu jer si sad djeci najpotrebnija, ne uskraćuj im sebe.

    I da, iz mog iskustva s vremenom će ti fizički biti lakše jer će djeca biti sve samostalnija i međusobno će se družiti, ali ćeš morati u glavi biti jako snažna i hrabra uhvatiti se ukoštac sa dvoje odjednom. Zato sad čuvaj tijelo i treniraj mozak, ali ne brini svakih par mjeseci djeca prelaze u novu fazu i vjeruj bit će ti lakše jer ćeš i ti biti sve iskusnija i snalažljivija.


    Kad god zatrebaš, dođi na Forum, imaš nas za podršku i savjet!


  8. #8
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    draga sve sam rjeđe na forumu a pogađate i zašto.
    Moji su sad 13 mjeseci, još ne hodaju, nego pužu i ja dnevno imam vremena cca pola sata, pa sad mogu birati da li sude srediti ili internet ili leći... dok se ja odlučim oni se probudili

    Umorne smo ti sve mame duplića, ali eto kad su djeca zdrava ne damo da nas savlada umor i loše raspoloženje, u njima pronalazimo dodatne atome snage da uzdržimo.
    Mi smo imali curu koja je dolazila svaki dan 8-12h, kuhala nam i pospremala, i plaćali smo je samo 1200kn....danas sam sigurna da ju je sam Bog poslao, jer bez nje ne bismo preživjeli. Otišla je kad su imali 10,5 mjeseci(udala se). Pokušali smo ponovo naći ali to je bila nemoguća misija, pa smo odustali(svi su tražili daleko više novaca, i nisu baš rado pristajali na kuhanje).

    Ovako ti je kod nas: ne pegla se više ništa, uključujući i odjeću za bebe. Muž si sam opegla poneku košulju, a većina stvari nam je takva da ju ne treba peglati. Svaku večer usisa dnevni boravak i ne baš svaku oriba.
    Ja skuham ručak i cijeli dan s njima pune ruke posla. Poslije posla je i muž i starija curica oko ovih dvoje hahara, da bi ja npr. raširila robu na sušilo ili složila onu sa sušila. Inače nam 2 sušila glume ormar, u zadnje vrijeme se oblačimo direktno sa sušila.

    I da, naravno da već dugo idemo spavati u 21:00h kad i oni odu

    Ovo ti sve pišem samo da skužiš da se moraš oprostiti od nekih navika npr. gledanja tv-a ili super uredne kuće


    Drži se

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    utješno,evo mozak sam već počela trenirati ma i ja sam sretna samo nek su mi zdrave uzdržat ćemo sve,sva sreća što vrijeme brzo prolazi evo još malo pa će 6 mjeseci,a ko da je jučer bilo kad smo došle iz bolnice.
    hvala puno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj Gemini prvotno napisa
    draga sve sam rjeđe na forumu a pogađate i zašto.
    kao da si napisala moje riječi!
    dakle, kod nas situacija prilično slična kao kod gemini, s tim da ja još i radim na pola radnog vremena, pa su dečki do 14.30h u jaslicama, što znači da kad dojurim doma s posla i nabrzinu nesto skuham trcim po njih.
    sto se tice kucne urednosti postala sam prilicno fleksibilna, pa kad uhvatim kakvu minutu nabrzinu stogod obrisem, operem, poslozim i to je to. usisavanje i pranje podova kao i kod gemini svaku vecer kad decki pozaspu.
    ja nisam imala nikakvu pomoc, cijelo vrijeme sam bila sama s njima i zaista bi mi bilo dobro doslo barem sat, dva tokom tjedna da se malo odmaknem i radim nesto drugo (ili spavam), ali eto prilike nisu dozvoljavale.
    gledanje tv-a, odmaranja uz knjigu, novinu i sl. se i ne sjecam.
    ipak, kad usporedim ovaj sad period s onim dok su bili skroz male bebe i dok su prohodavali (ajooj) cini mi se malo lakse, jer barem se povremeno sami zabave na 5,10minuta. jedini problem je taj sto se umor nagomilava i nagomilava, pa ako i postaje lakse nismo to u stanju primjetiti.
    nasi su poceli spavati cijelu noc s nekih 9,10 mjeseci i to nas je spasilo. naravno, ima noci kad se bude, pa prvo prebacujemo jednog, pa zatim drugog, pa se vrpolje, penju po nama i sl.ali ajde bar se ne hranimo i ne placemo neutjesno.

    drz'te se, sve to brzo prodje, a zaista je najvaznije da us zdravi i veseli jer onda se sve da izdrzati!





  11. #11
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    e da ja sad malo skrenem s teme.
    Talibasi kad sam te "uhvatila" , i ja se spremam na pola radnog vremena od Nove godine, ali ona polovica od hzzo-a mi je nejasna koliko ti oni daju?

  12. #12
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    duška totalno ot al cure su divne!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •