Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kako da tetka zabavi nećaka od 10 godina?

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno Kako da tetka zabavi nećaka od 10 godina?

    Sestra mi ima sina i kćerku. Sa kćerkom nemam problema, jer imamo drugačiju komunikaciju, ali malo štekam sa sinom.
    Doduše, sada se više viđamo i više ga dodirujem i pokazujem oduševljenje s njim i stvarno mi je divan, ali ne znam na koji način bih ga mogla zabaviti još više.
    On lupa po onim igricama, a meni je to stvarnooooo.... ... može malo, ali ne po cijele dane sada, ali hajde de...
    Voli košarku, trenira je (sad mi pade na pamet, mogla bih ga odvesti na utakmicu kakvu), odemo na bilijar zajedno i to je nekako to.
    Kino ne voli, kući i ne gleda baš jako puno filmove, ali ne bih ga tako zabavljala, više nekako da sudjelujemo zajedno i da ga naučim nešto.

    Neki prijedlozi možda? Ili šta vi radite sa svojom rodbinom/djecom?
    (ako imate štagod iz kreativnog kutka, bacite linkove, jer još nisam imala vremena da to pregledam)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Volio bi te najviše na svijetu kad bi s njim sjela za komp ili playstation i zaigrala kakvu pucačinu.

    kaj se ti brineš oko toga što je dobro i što ne? Tete su tu da dozvole "malo više" od onog doma. Ako si produžena ruka tate i mame, uskoro neće htjet i ići k tebi. A ovako, već će ti on reći što bi s tobom volio raditi.

    Kad meni dođe nećakinja, uvijek izmislim nešto što doma nikad ne radi. Zadnji put sam dobila pohvalu da bi htjela da sam joj ja mama

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mi volimo igrati monopoly, nećak ima 8,5 godina

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa traži od njega da on TEBE nešto nauči (npr. o igricama), da ti objasni neke stvari koje ti ne znaš, da ti kaže kakva su pravila u košarci...

    razgovarajte, odite na utakmicu, u dućane koji drže "tehniku"...

    tako ćeš mu, draga teta, lakše moći kupovati poklone kad i za to dođe vrijeme...

    njega svi nešto uče... možda bi on uživao da on nekog nešto nauči

  5. #5
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Što se toga tiče kada dođem kod njega gledam kako igra igrice i objašnjava mi šta i kako i gdje... a igrica je :shock: samo mu malo prinapomenem da to i baš i nije takooooo...
    Igrica je u stilu krađa auta. I onda "on" izbaci čovjeka iz auta, usput ga išuta, razvali - izuadara palicom drugi neki auto, vozi se na krovu auta itd. ali ne ulazim u pretjerano objašnjenje....čak se i smijem, ali je nasilje samo takvo....

    Ali bih željela nešto kreativnog, jer znam da voli to. Jako je privržen, ali ulazi u to vrijeme kada mu je agresiva i otac i majka. Otkako sam ostvarila više fizičkog kontakta i otkad mu se svaki put obradujem i hvalim, puno je bolji i nježniji....

    A željela bih ustvari raditi nešto s njim što drugi ne rade.... Tata ga vodi na vožnju bicikla, mama ganja kuhanje i filmove itd.

    E sada, evo primjera.... za njegov rođendan nisam imala para, pa je prijedlog bio da jedan dan idemo na igralište i igramo košarke, on, mm i ja. I bio mu je prijedlog ok dok nisu došli autići... jesam se istrošila, ali smo se i jako zabavili, jer i ja volim jako se sudarati autićima.... bio je oduševljen!

    Napravit ću mu hola hoop, ali to mora čekati proljeće, jer nemamo prostora za to...
    ali ovako... nešto kućno... ili možda kakvo skupljanje lišća, pa herbari... pojma nemam!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Filip voli kartati Uno. A i šah ponekad.

  7. #7
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja bi predložila odlazak na klizanje.

  8. #8
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Igrica je u stilu krađa auta. I onda "on" izbaci čovjeka iz auta, usput ga išuta, razvali - izuadara palicom drugi neki auto, vozi se na krovu auta itd.
    GTA aaaah moras ga voljeti

    S obzirom da voli aute i sve vezano uz njih predlozila bih nekakvu maketu formule ili nesto slicno da mu nabavis i onda zajedno slazite
    Ne znam da li u blizini imate karting ili nesto slicno?

  9. #9
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Karting!? Nemaaaaa.... a ja sam strašljivica što se toga tiče! hahahhaa....

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    Ja bi predložila odlazak na klizanje.
    Baš sam i ja to mislila predložiti.

  11. #11
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Ovako, moj dragi je ujac dvojci frajera od 10 i 11,5 (ovih pol je jako vazno) i jednoj maloj od 5. Kao sto kazes odnos s malenom je OK. No njih dva su nam :?

    Ja s njima idem na pecanje (strastveni ribici) i tamo lajemo na veliko (mama im fakat nema vremena) i na taj nacin se zabavljamo a i pitaju neka pitanja koja nisu "za mamu". Vodimo ih nekamo na izlet preko vikenda, tj. na vikende odmora za mamu - u ZOO, u kino, u kazaliste (to je strarijem malo dosadno ali izdrzi), u grad na kolace, pizzu, obavezno u lunaparke kad dodju (mogu se i ja s njima igrati). Shoppinzi su isto zajednicki ali imamo pravilo od 15 kn po glavi i postuju to.

    Mi imamo puno lovackih pasa i s njima smo cesto u setnji pa i decki idu s nama.

    Nastojimo mami i tati malo olaksati svakodnevnicu. Barem jedan dan tjedno im omogucimo slobodan.

    Kako decki stasavaju vec su pocela pitanja tipa ako ce trebati pricuvati pse jeli bi mi mogli kad vas nema doma. Ja nemam nista protiv, dapace tjera ih na odgovornost. A i blizu su nas, tako da nevidim problema, kad malo poodrastu, jos su premali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •