Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Razgovor o drogama i sl.

  1. #1
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno Razgovor o drogama i sl.


    JUCER MI JE B REKAO DA MU SE PRIJATELJICA IZ RAZREDA POHVALILA KAKO SE ONA DROGIRA....DALI JE MOGUCE DA TAKO MALI KLINCI MOGU TAKVO NESTO SMATRATI KAO DA JE BAS FORA,JER NE VIDIM RAZLOG ZASTO JE TO REKLA....IPAK SU ONI TEK 3 RAZRED...JEL IMAO TKO ISKUSTVA S TIM?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Isto smo u trećem razredu i za sada samo primjećujem da tu i tamo u razgovoru spomenu drogu i vrste droge pa se malo prave važni. Meni se digne kosa na glavi i odmah slijedi informativni razgovor.
    Ali šokiralo me je nešto drugo što sam čula od mame čije dijete ide u četvrti razred.
    Naime djevojčice u tom razredu(navodno je od nijh počelo) bave se vrlo čudnom aktivnošću. Mrve gumicu za brisanje do sitnih sitnih komadića, tj. praha pa zatim to ravnalom raspoređuju u tanke trakice i onda- pogađate igraju se ušmrkavanja.!!!! :shock:
    Sad ne vjerujem da baš ušmrkavaju ali i bez toga je prestrašno to što rade.
    S tim je upoznata i učiteljica i navodno je odmah obavijestila roditelje.
    Eto ,kad sve to čujem i vidim pušem kako se kaže i na hladno i umirem od straha .

  3. #3
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    kaj nitko nema nekih iskustava?bilo vasih, bilo tudih,za podijeliti....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Ovo mi je malo nestvarno.... 3 razred. Nešto si je dijete zamaštalo. Dosta oni slušaju o tome na nastavi i imaju predavanja i u školi i doma... Ako ima nekakvih sumnji da bi to možda možda moglo biti istina, treba odmah obavijestiti učiteljicu....

    A što se gumice i igranja tiče.... U 5. razredu je prijatelj mog sina izmrvio ostatke od šiljenja olovke, stavio to u vrećicu i urlao po hodniku da ima marihuanu. Bio je frajer među dječacima a učiteljica ga je pozvala na razgovor.

    Razgovarati o tome treba, ali ne treba paničariti. U udžbeniku za 7. razred je slika pluća pušača i nepušača, možda za koju godinu osvane slika mozga zdrave osobe i ovisnika....

  5. #5
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ajme, i nama je jedno vrijeme u osnovnoj bilo fora to šmrkanje ostataka od šiljenja olovke. Mislim, kad se sjetim :shock:
    Vjerojatno da imam dijete te dobi, i ja bi se zabrinula, ali kad se sjetim nas.... To je valjda bila neka prolazna fora.

    E da, ja i frendica smo jednom sušile one "trakice" od banane i to mislile pušiti jer nam je netko rekao da je to isto kao trava.
    Nismo uspjele dobro osušiti pa to nikad nismo probale.

    Ali mislim da je to bilo u 7. razredu, ne 3. ili 4.
    Svašta djeci padne na pamet!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Eto dokaza da sve ranije sazrijevaju....

    Ili im se pune uši temama koje ne mogu shvatiti pa ih razumiju onako kako jedino znaju - kroz zezanciju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    šimun još nema devet godina i dosta zna o vrstama droga i načinu na koji se koriste. nikada nismo baš sjeli i razgovarali o tome, no tema se ponekad nametne, pa je prokomentiramo. zna vrlo dobro i što je ovisnost. .. a ono što ga je baš duboko dodirnulo je snimka mozga nakon konzumacije droge koja se prije nekoliko godina vrtila na TV. bio je još mali, ali svaki put kad se prikazivala stao bi, netremice promatrao i komentirao. dobro je zapamtio da droga uništava mozak! dovoljno za sada!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Naša škola, a vjerujem da je za sve isto (bar za Zagreb) u 6. razredu imaju predavanje krim. inspektora i policajca o drogama i općenito ovisnostima (prilagođeno njihovom uzrastu). Posebno je bio organiziran i sastanak s tim inspektorom i policajcem iz kvarta vezano uz istu tematiku. Dobili smo i nekakav prospekt s brojevima telefona. I napomenuli su nam da je istraživanje pokazalo da je 6. razred nažalost pravi čas za ozbiljniji početak prevencije protiv ovisnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •