Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Babysitting mali problem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno Babysitting mali problem

    Pozdrav svima!

    Iako su iza mene već 3 godine babysittanja, u ovakvoj situaciji još se nisam našla, pa bih voljela čuti Vaše savjete.

    Dakle: povremeno čuvam curicu koja ima 1 i pol godinu.
    Adaptacija je prošla dobro, već se nas dvije jako lijepo same igramo, ALI!!!

    Kada sam dobivala upute roditelja, rekli su mi da malenoj ne daju niti sok, niti slatkiše i slične stvari, u čemu se potpuno slažem i prihvaćam to.
    ALI! Ova obitelj dijeli kuću sa roditeljima, baka od malene kuha za nju i ja joj dajem obrok (najčešće je to ručak).

    Već nekoliko puta sam primjetila da baka radi slijedeće:

    1. malenoj je u knedle stavila 2 žličice smeđeg šećera
    2. Iscjedila je naranđu, dodala malo vode i zašećerila
    3. Neki dan nakon ručka, malena je gledala na stol (u bakinoj kuhinji) i počela vikati: booon, booon, odmah mi je bila čudno i posumnjala sam na bonbon...

    Kad evo bake iz špajze i nosi malenoj bombone, nekakve sitne, okrugle u raznoraznim šarenim bojama (tipa cedevita bomboni) i govori:

    MAMA NE DA ... DA JEDE BOMBONE ALI MOŽE MALO, JEL TAKO??!?

    Isto je bilo i za šećer, rekla je: mama ne da, ali kako će dijete ne jesti slatko???

    Kada sam ovo nekima ispričala, komentirali su mi: ah,bake su uvijek takve!

    Znam da nisam ja sama ispravno postupila, jer sam šutila na to (mislim si što ću se ja petljati), ali iskreno, grize me savjest.
    Ja sama tako malenom dijetetu ne bih davala takve stvari.

    Razmišljala sam reći mami, ali nekako se bojim da ne bi imalo efekta ili bih napravila neku štetu(svađu) koju ne želim.

    Ili da ipak reagiram kada baka opet malenoj ponudi isto?

    Stvarno ne znam....

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja bih prvo ljubazno zamolila baku da ne krši mamina pravila (preko TVOJIH leđa), jer ćeš ti biti kriva ako mama to sazna. naime - TI si dobila striktne upute.

    ukoliko baka ne pokaže razumijevanje za tvoju molbu - onda svakako reci mami.

    naime, postoji mogućnost da baka ne čuva malenu cijelo vrijeme - baš iz tog razloga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Baka čuva malenu svaki dan i kuha joj, ja uskočim 2 puta tjedno, kako je mama rekla: da baki malo olakša.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Natalija prvotno napisa
    Baka čuva malenu svaki dan i kuha joj, ja uskočim 2 puta tjedno, kako je mama rekla: da baki malo olakša.
    stavi sebe u poziciju te mame... mama vjerojatno ima razlog zašto ne želi da dijete jede slatko.

    ja sam ti napisala što bih JA napravila. ti ćeš morati sama procijeniti što ćeš

  5. #5
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Čitajući, sjetila sam se svoje mladosti i babysittanja koje sam obožavala i radila godinama. Tri godine sam ostala u jednoj obitelji isto kao ispomoć baki, svaki dan, 5 sati. Curica je kad sam došla bila stara godinu dana. Baka je bila u mnogočemu suprotnost od onoga što su roditelji htjeli. I što se tiče hrane i što se tiče odgoja. Ja sam se također osjećala glupo što sam bila svjedok nekih stvari za koje znam da se ponajviše mami ne bi svidjele. Puno sam razmišljala o tome, pogotovo jer sam imala vlastito iskustvo. Nas četvero unučadi čuvali su baka i djed i puno puta kršili pravila roditelja, "petljali" se u naš odgoj iz "iza 4 popodne" kad su roditelji došli kući. Već kao mala, bez obzira koliko mi nije bilo pravo slušati bakine savjete (roditelji su mi ipak bili mladi, liberalni i puno više bliže meni) ipak kao da sam osjećala da baka "ima pravo" reći i napraviti neke stvari po svome kad sam joj već povjerena na čuvanje. Ipak, su moji roditelji kroz dan bili potpuno mirni, nisu trebali uzeti niti dan bolovanja za mene i brata, a to je velika sreća koju nažalost nema svatko.
    Ja postajem mama kroz tri mjeseca, hranim se zdravom hranom, kupujem organsko povrće i naginjem makrobiotici. Moja svekrva kuha tradicionalnu hranu, masnu, tešku, uvijek bogatu mesom i općenito podržava koncept da se sve liječi hranom. Znam da će moje dijete biti dio toga, te da ga neću moći u potpunosti zaštititi od svega "smeća" koje će mu biti nuđeno. No, nastojim to ne gledati tragično, već sa svoje strane učiniti maksimalno.

    Moja procjena i sud je u sve tri priče da smo svi različiti (hvala Bogu), te da su ipak svi spomenuti akteri bili tu puna srca i postupali na jedini način koji znaju s jednim jedinim ciljem - da dijete raste sretno.

    A to je najbitnije. Sve ostalo je manje strašno.

    Želim ti da uživaš u babysittanju jer to je zbilja predivan posao!

    Sretno!! :D

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja bih prvo ljubazno zamolila baku da ne krši mamina pravila (preko TVOJIH leđa), jer ćeš ti biti kriva ako mama to sazna. naime - TI si dobila striktne upute.

    ukoliko baka ne pokaže razumijevanje za tvoju molbu - onda svakako reci mami.

    naime, postoji mogućnost da baka ne čuva malenu cijelo vrijeme - baš iz tog razloga.
    sorcie, ko i inace mudro zbori!!

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ću ti odgovoriti u ulozi mame: definitivno bih željela znati takvu informaciju i bila bih ti vječno zahvalna zbog toga

  8. #8
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja ću ti odgovoriti u ulozi mame: definitivno bih željela znati takvu informaciju i bila bih ti vječno zahvalna zbog toga
    x

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ja cu kada pocnem raditi biti jedna takva mama, kao iz ove price.
    Hoceu reci, bit cu u takvoj situaciji. Isto imamo baku koja malenu jako voli, ali ce vrlo vjerojatno sakrivati svjesno sve za sto zna da se nama ne svida, odnosno lagat ce nam puno. Ona je takva osoba, zeli svima ugoditi pa svakome kaze ono sto ce ga usreciti, bez obzira na istinu.
    Potpisala bih Lutonjicu, i ja bih ti isto bila zahvalna beskrajno da mi kazes istinu. Da otkrijem slucajno da si mi presutila, hm, hm, bilo bi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja ću ti odgovoriti u ulozi mame: definitivno bih željela znati takvu informaciju i bila bih ti vječno zahvalna zbog toga
    ja isto, definitivno!
    ali ako mama poludi na baku... 8 sati dnevno ćeš biti u lošim odnosima s bakom...
    mješanje u tuđe stvari često završava otkazom :/

    u svakom slučaju, tvoja pozicija je jako nezahvalna... nebi ti željela biti u koži...

    a to će završiti ovako: baka će prije ili poslije naći načina kako dati slatko, makar i tebi iza leđa! znam takve bake, ni s puškom im ne možeš neke stvari izbiti iz glave... 8)

  11. #11
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    I ja bi ko sorciere.
    Prvo zamolila baku da to ne radi, a onda rekla mami ako baka "ne posluša".

    Ali, s druge strane, ja bi kao mama to svakako htjela znati i, kako kaže Lutonjica, bila bih ti jako zahvalna.
    Ipak ju baka čuva češće, pa mala vjerojatno jede puno više slatkog nego što ti vidiš (i mama zna). :/
    Po meni, nije u redu da baka radi ono što je mama izričito zabranila.

    Ne vidim razloga zašto bi ti dobila otkaz ako mami kažeš istinu. Uostalom, samo ti može više vjerovati.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Kako to da se nije dogodilo da malecka viče booon!booon! pred mamom i da ona sama skuži što se događa??? :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Da radiš za mene, bilo bi mi vrlo drago da znam što se događa s mojim djetetom dok mene nema.

  14. #14
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    potpisujem cure - dok ti čuvaš curicu, ti si odgovorna za nju i dužna si slijediti mamine upute (što bi bilo da joj ti daješ bombone mami iza leđa?!). s bakom pokušaj dogovoriti da u tvojoj "smjeni" tebi prepusti odgovornost, a ako ne ide razgovaraj s mamom. čisto sumnjam da ti ne bi bila zahvalna.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Glasnika obično ubiju, zar ne?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Napisat ću ti što je napravila jedna teta čuvalica od naših prijatelja. Stavila je uvjet da za vrijeme dok je dijete posvećeno njoj na čuvanje ne dolazi nitko od rodbine, baš zbog ovakvih razloga, nije mogla prihvatiti potpunu odgovornost za dijete uz npr.baku ili dedu koji su povremeno znali navratiti i ubaciti malo svojeg "pravila i odgoja".
    S druge strane napisat ću svoj primjer gdje sam napravila samo jednu stvar, a to je ta da dan prije pripremim ono što će djeca jesti dok mene nema doma. To ponekad izgleda slično kao kad nekome moraš "nacrtati" da bi shvatio, ali upravo to i radim. Stavim npr.dvije jabuke i napišem "dati nakon doručka" ili ostavim salatu ili ciklu u zdjelici i napišem"dati uz rižoto" ili ujutro napravim limunadu i napišem "danas se pije ovo i voda"....i baki bude lakše jer ne mora misliti kaj da sprema djetetu i može više vremena s njima biti vani. E sad, oni sigurno ponekad i pojedu nešto što ima ja možda nebi dala, ali ne živciram se zbog toga, jer znam da većinu vremena bude sve kak treba.

  17. #17
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Ne vidim zbog čega bi bila odgovorna za sve ljude koji su u kontaktu s djecom. Ti si dobila upute što dijete smije jesti i što ne i ti ih se trebaš pridržavati. Mama sigurno baku poznaje bolje nego ti i takav isti razgovor mora odvoditi s njom (sumnjam da nije). Povjerila joj je dijete na čuvanje i sigurna sam da je svjesna da stvari ne mogu biti kako ona želi u potpunosti ako nije u 24 satnom nadzoru. Po meni se čini da nije tvoja odgovornost za baku. Naravno, razgovor sa bakom je nešto što možeš i trebaš obaviti i reći da te možda stvalja u nezgodan položaj i provjeriti s njom koje je upute od mame dobila jer si ti dobila takve i takve. Ali tužakanje stvarno ne razumijem! Pa ovdje se ne radi o nekim užasnim traumama!! Malo se opustite!

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Trebala bi razgovarati sa bakom da ne daje takve stvari dok ti cuvas dijete. I mozda isto reci i mami. Ali imati na umu i ovo:

    Ne vidim zbog čega bi bila odgovorna za sve ljude koji su u kontaktu s djecom. Ti si dobila upute što dijete smije jesti i što ne i ti ih se trebaš pridržavati. Mama sigurno baku poznaje bolje nego ti i takav isti razgovor mora odvoditi s njom (sumnjam da nije). Povjerila joj je dijete na čuvanje i sigurna sam da je svjesna da stvari ne mogu biti kako ona želi u potpunosti ako nije u 24 satnom nadzoru. Po meni se čini da nije tvoja odgovornost za baku. Naravno, razgovor sa bakom je nešto što možeš i trebaš obaviti i reći da te možda stvalja u nezgodan položaj i provjeriti s njom koje je upute od mame dobila jer si ti dobila takve i takve

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    384

    Početno

    ja iz osobnog iskustva, znam da su bake katastrofa!
    sve rade baš kaj je zabranjeno. gorje su od djece.
    daju čokolade, bonbone, prije ručka, nema zabrane...i nije mi jasno zašto to rade? pusti ga, neće mu niš biti, pretjeruješ i slično...
    jeli to neka dominacija ili staračka tvrdoglavost?
    ja znam da su moji djed i baka pokvarili u 3 dana roditeljsku muku od 3 godine: ne jesti čokoladne napolitanke prije ručka....
    zašto to rade?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mu, tvoj potpis me bas nasmijao.
    I mene znaju izludivati bake. Recimo ona baka koja ce mozda cuvati Leonu ka pocnem raditi vec sad kaze kako ce one piti kavu zajedno. Ona, naime, bijelu kavu pravi s crnom. A ja uopce ne vidim zasto bi pila kravlje mlijeko s godinu dana, a pogotovo mislim da kofein i cokolada nisu za tu dob. Za po....

    Mene jako zanima nastavak, odnosno rasplet ove natalijine price. Vec par puta sam na forumu citala o nekim vrlo zanimljivim situacijama, ali nikad nije napisano kako se na kraju sve zavrsilo. Zanima me bas kako ce se rijesiti ova situacija jer ipak je nasa rasprava na forumu jedno, a suceljavanje u stvarnosti nesto drugo.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!

    Danas baku nisam vidjela, jer me mama preuzela.

    Da, nezgodna je situacija, ali sam si obećala idući put da ću na lijep način reći baki da sam dobila upute od mame kojih se želim pridržavati.

    Ona to znai i svjesno daje djetetu što mama ne želi, dakle ona sama kaže: MAMA JOJ TO BRANI, MAMA JOJ TO NE DA. Što je naj to je njezina mama!
    Mislim da bi bakina reakcija bila: pa ništa joj se neće dogoditi... uh...
    Dakle, vidjet ćemo idući tjedan...

    Naravno, javit ću kako je bilo, ako bude novosti.

  22. #22
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Objasni baki da si ti odgovorna za dijete dok ga čuvaš. I da to radiš po pravilima koje su ti dali njeni roditelji.

    Od svoje čuvalice očekujem da slijedi moje naputke. Ipak, čuva moje dijete, i mi je plaćamo za to.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Nisam se prošli tjedan javljala, jer nije bilo ni čuvanja.

    S bakom sam imala kratak susret, donijela je ručak malenoj, ostalo vrijeme smo bile same.

    Sjetila sam se nedavne situacije kad je mama pred bakom prepričavala kako su imali goste i malenu su pitali tko nju čuva i ona je odgovorila TAJA (tako me inače sva djeca zovu), na što je bakina reakcija bila TOČNO ovakva: , mama se samo smijala, jer su obje rekle da su očekivali odgovor BAKA! (Dakle, imam dojam da i ta 2 dana u tjednu "baki ne sjedam", iako je uvijek nasmiješena i ljubazna, kako ona prema meni tako i ja prema njoj.

    Danas me osvojilo što je malena mi pjevala Taja,Taja Taaajaaaa... i počela me maziti i pusu mi je čak dala (iako sam se već bojala da me po tom pitanju odbija, a već ju čuvam 3.-i mjesec)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Mi smo vegetarijanci i mi bi tetu cuvalicu bas najvise iz razloga jer bi baka i djeda poskrivecki davali djetetu mesnu prehranu.
    Natalija, dal' bi i u mom slucaju da se desi-da baka dok sam ja na poslu pred tobom daje djetetu meso-to presutila roditeljima, jer se ne zelis kaciti sa bakom...znam da ne mogu usporedjivati bonbon i meso...ili mozda mogu...ne znam?..ali bi poludila da znam da mi nisi rekla, jer koliko god se ti zakacila sa bakom, ja ti nikad ne bih dala otkaz ako bi radila ono sto te se zamoli( pazi sta se djetetu daje),kolikogod se baka/deda i ja svadjali- Odnos bake/dede sa roditeljima nije tvoja stvar, ali je tvoja stvar ako te roditelji zamole da se necega pridrzavas a ti se u toj danoj situaciji ne znas postaviti iako ti je bilo receno da ce do toga sigurno doci, jednom rjecju,od roditelja dobivas blagoslov usprotiviti se svakom krsenju pravila, koliko god netko frnjio nosom ili preokretao ocima.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Smile8, ne, nikako ne bih prešutila, ali evo našla sam se u toj situaciji i grize me savjest, baš mi je nezgodna situacija, najviše po tome što tu obitelj tek upoznajem, kod njih dolazim zadnja 3mj. dva puta tjedno.

    Reću ću sigurno, pitanje je dana ...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Zao mi je,nije u redu da te roditelji tog djeteta nisu uputili da se baka tako ponasa i rekli ti kako da (ne)reagiras.
    Posto znam s kime zivim od mene bi dobila tocne recenice kako odreagirati na "neposluh" , a i podrsku da dignes glas ako treba za izboriti se za dijete,bas kao sto bi i ja to napravila. Jer jedino tada im dodje iz dupeta u glavu.

    Zelim ti da brzo rijesis situaciju .

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Iz perspektive jedne "starije" mame i tete-čuvalice:

    Moja M. je potencijalni alergičar i jako pazim na prehranu od početka. Dogodio se isti slučaj: baka (sveki) je djetetu pred tetom-čuvalicom pokušala dati salamu (M. je tad bilo 22 mjeseca). Teta je spriječila i istog dana mi rekla što se dogodilo. Zahvalna sam joj do neba jer je:

    a) postupila profesionalno-rečeno joj je što M. ne jede i što joj se nikako ne smije dati
    b) zauzela se za moje dijete dok mene nema i postupila točno onako kako bih to ja napravila
    c) bez respekta se suprotstavila baki tj. pokazala tko je "glavni" odnosno odgovoran za dijete.

    Usput, moja M. još uvijek misli da joj je teta-čuvalica neka velika rodbina jer i danas k njoj ide na vikende i jako se vole, a teta ne dolazi k nama već 6 godina .

  28. #28
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Usput, moja M. još uvijek misli da joj je teta-čuvalica neka velika rodbina jer i danas k njoj ide na vikende i jako se vole, a teta ne dolazi k nama već 6 godina .
    Eh, da mi je naći takvu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Iskreno, o alergijama nisam razmišljala, iako znam da malena nema alergija, jer sam o svim bolestima obavještena.

    U četvrtak me čeka još jedno čuvanje i reći ću mami, pa ćemo vidjeti (ako mama bude uopće doma).

    I ja jo uvijek svratim na druženje sa svojim malim prijateljima iako se često ne vidimo, ali se jako volimo, kad mi je prvi dečkić odlazio u USA, ajme, koje su to suze bile...sada se čujemo i vidimo preko skype-a.

    Hvala Vam svima, javim kako je bilo...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Natalija, tek sad vidim da je riječ o djetetu starom godinu i pol.

    Bomboni!?!? Limunska kiselina, E-ovi, možda i umjetni zaslađivač... Opasnost od davljenja da ne spominjem.... E, bombone bih itekako prijavila mami. Potencijalna opasnost je tu, a ti brineš o djetetu. Da se nešto dogodi-dijete je TEBI povjereno na čuvanje.

    Btw, za alergiju nikad ne možeš znati kod tako malog djeteta. Mojoj M. su cijeli život povišeni eozinofili, a to je potencijalna alergija (MM alergičan na svašta pa sam to dobro pogledala u svakoj krvnoj slici kod M. ).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Nakon nekog vremena čuvanja, primjetila sam da mama zapravo ZNA da baka malenoj daje slatkiše. Mama i tata su bili prisutni kad joj je baka nudila bombone i baka kaže:samo mali jedan, mama je ponovila za njom :/

    Ono što mi je too much, baka daje malenoj bombon nakon ručka kaže da ju nagradi jer je sve popala ili u situaciji kada malena plače pa da ju utješi...

    Dakle, ja na to ne mogu niti želim utjecati, to je njihova odluka.

    Žalosno mi je kad roditelji paze na ishranu djeteta i onda joj nude umjetne bombone prekrasnih, životopisnih boja... :shock:

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Znaci da si na kraju ti j....stranka.
    Bezveze. :/ Mogla ti je mama odmah reci da baka daje malenoj slatkise, iako ti to ne bi trebala raditi.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Iako u mom videokrugu (kuhinji) nema nikakvih slatkiša tipa bomboni i čokolade, a i da ih i ima tako malenom djetetu ne bih davala ništa slično, pogotovo bez znanja roditelja.

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Gle, ja mislim da ako oni znaju, njihova odluka. Mozes im dati savjet da mislis da to nije OK, ali vjerujem da i sami to znaju. Tako da se bolje ne mijesati.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Mislim da si poduzela sve što si mogla, ne opterećuj se više ,što bi rekla moja pokojna baba, cijelom svijetu ne možeš napeći kolača....

    Koliko ti god bila odgovorna, savjesna i emocionalno involvirana, ti si ipak "samo" dadilja kao što sam i ja u iks slučajeva bila "samo " učiteljica, nastavnica ,razrednica.......

    S vremenom očeličiš i ne primaš više takve stvari osobno, postupiš po savijesti i to je to....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    ja sam mišljenja da povremeno davanje bombona djetetu neće naškoditi njegovom zdravlju, no davanje bombona kao nagrade i utjehe na dulje staze može imati negativne učinke
    a to što ti mama nije rekla da joj baka daje slatkiše, nije baš ok od mame
    no, ja se dalje ne bih zamarala time... njihovo dijete, njihove odluke

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Nema više zamaranja, slažem se, njihovo dijete i njihove odluke.
    Ipak sam ja samo čuvalica i čuvam po pravilima i dogovorima.

    Hvala svima na odgovorima i mišljenjima!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja bih prvo ljubazno zamolila baku da ne krši mamina pravila (preko TVOJIH leđa), jer ćeš ti biti kriva ako mama to sazna. naime - TI si dobila striktne upute.
    ... bar u tvoje radno vrijeme i tebi pred očima.
    Da li bih rekla mami, nisam sigurna. (Pretpostavljam da mama to već i onako zna!)

    Ono što bi mene dodatno smetalo je bakin komentar: "Mama ne da, ...", jer mrzim kad se od mame radi "baba roga"!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •