Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Odlaze li sami liječniku, u kupovinu i sl.?

  1. #1
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno Odlaze li sami liječniku, u kupovinu i sl.?

    Svog "malog" osmaša još uvijek svaki put moram pratiti doktorici, moram s njim kupovati i najmanju sitnicu, a prijeti da se neće upisati u SŠ ako ne budem išla s njim na upise. Jednom je čak izjavio da ću ga svaki dan voditi u srednju školu, ali kada je malo razmislio zaključio je da bi to tek bio debakl. Do prošle godine nije htio ići u tajništvo po potvrdu niti je htio sam kuharici platiti ručak u školi. U dućan ide, i razgovara s prodavačicom, ali i za to su potrebne posebne pripreme jer "ne znam ja, odi ti sa mnom".

    Zanima me kada su vaši dečki postali "samostalni" i počeli sami odrađivati barem kupovinu jednostavnih stvari koje ne treba isprobavati (npr. školskog pribora) i odlazak liječniku po ispričnicu?

    Pošalji klikćem sa strahom. Nadam se da ne odgajam maminu mazu.

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    ma sasvim je normalan .

    ne radi on to zato što ne zna, već zato što nije siguran da li će to dobro napraviti, odnosno da li će napraviti kao TI.

  3. #3
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa


    ma sasvim je normalan .

    ne radi on to zato što ne zna, već zato što nije siguran da li će to dobro napraviti, odnosno da li će napraviti kao TI.
    Ma ja ga uspoređujem sa sobom u toj dobi. Neke stvari, npr. ustati i u ime razreda nešto reći pofesoru (što on kao predsjednik radi često) ne bi napravila niti za živu glavu, ali zubarici sam odlazila sama još u 4.r. (i nikad više ) i bez problema sam po maminom spisku obavljala komplicirane kupovine za kuću. Dok frizerki niti sada ne bi išla sama.

    Zapravo, htjela sam čuti da je to normalno. Ne želim ga gurati samoga u nešto što nije spreman, ali sada s bebom me nekada to njegovo "ja to ne znam" živcira jer nemam vremena niti za ono što stvarno ne zna. Recimo jučer sam ga s malom po pljusku vodila na cijepljenje. Cijeli projekt je trajao 1,5 sat, a boravak u ambulanti 10 minuta. A samo je trebao doći i reći ja sam taj i taj. Sve je bilo pripremljeno za njega.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    čuj, ako kikica nije samnom kad me pikaju - ja imam traume...
    moš mislit kak je sinku.... :?



    tvoj sin - nije ti.

    ja sam još prije osnovne - sa sestrom nosila ručak majstorima kad se gradila kuća. 20 minuta hoda. dodavala sam cigle, miješala mort...

    od drugog razreda sam išla pod normalno na plac, u dućan, u mesnicu - i to VELIKIM biciklom (za odrasle), i kupovala ono što mi je stara naručila.

    ali to ne znači da i kikica treba to isto.

    kod zubara su me slali samu - i zato sam rano izgubila dosta zuba.
    ja sam sve morala sama, jer se staroj nije dalo. zato kikica ne mora.

    a mi smo ionako naučile puno toga raditi zajedno .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Ma briga te što će netko reć-da je možda maza ili lijen!Važno je da ti sama osjetiš gdje je njegova granica-što bi mogao zato što hoće ili što bi mogao zato što se tebi čini da bi bilo normalno.Imat će vremena da trči s posla na posao-nek uživa dok može!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    bum vas pitala kad se vaše kćeri udaju za jednog takvog

    blis, lako za to kaj neće sam u dućan, bitno je da li sam:

    - stavlja gaće i čarape u košaru za veš
    - spušta dasku od WC-a
    - odnese svoj tanjur nakon jela

    ako uz to još slučajno ponekad nešto i skuha, opere suđe i zaradi, onda je poželjan zet

  7. #7
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    tvoj sin - nije ti.
    Ma ne furam se na to. Ja sam npr. peglala prije škole, a sumnjam da će moj sin to raditi za života.
    Spomenula sam sebe jer mi je to najbrži način da ga usporedim s nekim: pokušam se sjetiti sebe u njegovim godinama. Puno brže od anketiranja mama IRL ili na forumu.
    Eto, danas ga ishvalio trener kako je zreo i samostalan. Nisam imala srca žaliti se kako neće u dućan. Doći će valjda i to na red.

    Citiraj anki prvotno napisa
    bum vas pitala kad se vaše kćeri udaju za jednog takvog

    blis, lako za to kaj neće sam u dućan, bitno je da li sam:

    - stavlja gaće i čarape u košaru za veš
    - spušta dasku od WC-a
    - odnese svoj tanjur nakon jela

    ako uz to još slučajno ponekad nešto i skuha, opere suđe i zaradi, onda je poželjan zet
    - stavlja gaće i čarape u košaru za veš jednom tjedno, uglavnom pogodi košaru
    - spušta dasku od WC-a Trebala si najprije pitati diže li je prije pišanja. Ne nerviram se oko toga, pa zaključujem da je i diže i spušta.
    - odnese svoj tanjur nakon jela Radimo na postavljanju i raspremanju stola. Polako. Vrlo polako.

    anki, tvoja sreća da imaš sinove, pa nećeš naletjeti na Lea kao zeta.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Mene je mama od negdje 13-14 tjerala da sama obavljam doktore, jer je mislila da ću tako očvrsnuti i osamostalit se. Ja sam to obavljala ali nisam voljela.
    Osim toga drugi srednje sam skoro pala jer sam bila oslobođena tjelesnog zbog krive kičme i fizikalne terapije, na koju onda nisam išla, pa mi na kraju godine profa skoro nije dala ocjenu. Opće ne znam kako sam si to dopustila, takva ziherašica ko što jesam.
    I da, kriva kičma ostala.

    Zato još odrađujemo doktore s klincem, dok god on izražava želju za tim. Mislim da je sam jednom ili dva put bio u kvartu kod doktorice kad je bio prehlađen, ali mi smo ga najavili.
    Zna sam otići u grad, švrljat po dućanima. Školski pribor rado sam kupuje, odjeću ne, ali izvidi gdje što ima. Ide na trening i lekcije gitare sam, ali nije savladao izvođenje pesa bez lajne.
    Špeceraj kupujemo mi i plaćamo karticom, a kad nešto zaboravimo moramo ga nagovarat da ode.
    Svoj tanjur uvijek pokupi, a polako savladava lekciju da je minimalni trud skupit sva tri tanjura i beštek i odnjet u sudoper, a nas veseli.
    Na šišanje ode sam, ali se obično vrati nezadovoljan.
    Otkrio je programe za skidanje nota i za komponiranje na internetu sam, ja samo bijelo gledam.
    Šta ja znam, u nečem je samostalniji nego sam ja bila, a u nečem nije. Stigne još sve savladat.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa

    anki, tvoja sreća da imaš sinove, pa nećeš naletjeti na Lea kao zeta.
    nemoj dva put reći...znaš da su danas druga vremena

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  11. #11
    twinsi

    Početno

    Imam blizance, dva dečka 17 godina, dobri ko kruh, ne zato što su moji, svi to kažu. Jučer na informacijama u školi veli mi razrednica "Pa vi niste svijesni kakvu dobru djecu imate, to je zbilja rijetkost". U školi su odlični, sportaši, svakodnevni treninzi, vikendom tekme, putovanja. I doma sve pet, ali što se tiče dućana suprug još uvijek sa njima obavlja kupovinu. Kod liječnika još uvijek idem s njima, rekla bi više radi svoje sigurnosti, da kažem sve što treba, jer kad njih pustim da govore onda ispane da nisu ni trebali doći, kao nije mi ništa. Na svu sreću ne moramo često, ali fakat mi je malo glupo sa dečkom od 1,90 ići doktoru

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj twinsi prvotno napisa
    ali fakat mi je malo glupo sa dečkom od 1,90 ići doktoru
    Ma meni je to bas slatko

  13. #13
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    twinsi čitajući tvoj post sjetila sam se da MM ima prijatelja s 30 i preko koji ide sam u dućan i doktoru, ali ne ide baciti smeće - sram ga je da ga netko ne vidi. :? S obzirom na to, odlazak dr s klincem 190 ili, u mom slučaju 177, i nije tako strašno.
    Usput, cijeli prošli tjedan je išao na fizikalnu. Moj stari ga je vozio, ali je unutra bio sam. U petak ga je na samo pregledala dr i naravno da on nema pojma što mu je rekla. Iscrpila sam maštu nagađajući što mu je sve mogla reći ili ga pitati i na kraju opet ne znam što mu je s nogom. Eto ti samostalnosti. :grin:

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    moj stariji je 11,5 god a isto ne voli bas sam obavljati neke stvari jer je dosta nesiguran u sebe nadam se da ce se to promijeniti
    inace ide sam u kupovoinu,rasprema sobu,cak minja posteljinu sam iako uvik kaze ti ces mama to bolje
    ne slazem se sa sandrom 123 jer mislim da se neke stvari odmalena moraju uciti a ne ono ...pusti ga imace kad...
    nisu to neki veliki zahtjevi ni obaveze a njima ce te radne navike poslije puno znaciti

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    blis,mislim da je problem u njemu što je nesiguran i valjda nema dovoljno samopouzdanja,pa je sramežljiv ili se boji da nešto neće učiniti kako treba.al ako vi ne promijenite svoj odnos prema njemu onda se valjda ni on neće promijeniti,bar ne još zadugo....trebate dobro porazgovarat s njime i reći mu da se treba osamostaliti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Moj osmaš ide sam liječniku opće prakse, a svim ostalim liječnicima ja idem s njim. Kupovinu (jednostavniju) isto obavi bez problema, i sam ide zetom do bake koja je na drugom kraju grada. Košaru za veš uglavnom fula, odnosno natrpa sve na nju
    S tanjurima i čašama vodimo rat jer je teško sve posložit u suđericu pa me dočeka pun sudoper. Za psa tvrdi da nije njegov, ali uz jamranje ga šeta svakodnevno. Smeće odnese uz veliki protest i packu kaj je tebi to tak teško :/ Problem je upravo u vešu jer često u prljavo zalifra i netom oprano jer mu je muka složiti to u ormar, a usput rečeno iz ormara mu stvari ispadaju jer sve samo baci i zatvori vrata

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •