Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: POSVAJANJE DJECE

  1. #1

    Početno POSVAJANJE DJECE

    POZDRAV SVIMA IMAM JEDAN PROBLEM JAKO TEŽAK.MOJA DJECA SU POSVOJENA,SOCIJALNA RADNICA ME JE PRISILILA DA MORAM DAT DJECU ILI DA ĆE ME TUŽITI.JA SAM RODILA SA 17 GOD.OSTALA SAM SAMA I NISAM IMALA NIČIJU PODRŠKU NITI POMOĆ.NE ZNAM KOME DA SE OBRATIM ZA POMOĆ DA IH VRATIM.MOGU DOKAZAT DA TA SOCIJALNA NIJE SAMO MENI UNIŠTILA ŽIVOT NEGO I DRUGIMA.POMOZITE MI AKO MOŽETE. ĐUKA

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ako su tvoja djeca posvojena, znači da si ti lišena roditeljske skrbi ili vlastitim potpisom ili sudskom odlukom. Ako je to pravomoćno ne možeš ništa učiniti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Mislim da ovde niko nije dovoljno strucan da ti daje odgovore, pre svega sto nema sve podatke, ne zna pricu druge strane, a i nismo pravnici.
    Mi zelimo da usvojimo dete, ti tvrdis da si naterana da potpises nesto pod prislilom ?
    Hocu da kazem da je malo tesko da se stavimo ( bar ja) u tvoju situaciju, ali verujem da ti nije lako. :/
    Ako zelis da ides do kraja moras uzeti advokata i predociti mu dokumenta, on ce ti reci da li imas neke sanse ili ne ?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Raspitaj se o mogućnostima kod odvjetnika ili možda pučkog pravobranitelja. Ako misliš da te socijalna radnica natjerarala temeljem određenih predrasuda, provjeri koje udruge djeluju na tom području i zastupaju određene skupine ljudi, pa eventualno stupi s njima u kontakt.
    Ako u tvojoj okolini ima ljudi u sličnoj situaciji možete zajedno pokrenuti to pitanje.
    Međutim, ako je rješenje ili sudska odluka pravomoćna nećeš moći djecu vratiti, ali možda možeš učiniti nešto za ubuduće.

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da nadopunim svoj post - kad sam napisala da ne možeš ništa učiniti mislila sam na to da ne možeš vratiti djecu. Ako su djeca posvojena znači da su provedena već dva postupka: prvi koji je tebe lišio roditeljske skrbi i drugi, postupak posvojenja. Pravomoćne postupke ne možeš ni na koji način dovesti u pitanje. Ono što možeš učiniti jest da potražiš psihološku pomoć, ako si vjernica i pomoć svećenika, da ti pomognu u tvojoj teškoj situaciji. Isto tako možeš pokušati nastaviti sa svojim životom, a ovo što ti se dogodilo ostaviti u prošlosti. Mi posvojitelji smo u sasvim drugačijoj situaciji od tvoje, ali, svi smo ljudi, pa možemo i razumjeti da ti je teško. Međutim, mi ti ne možemo pomoći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •