Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 272

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 9. dio

  1. #1
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno Pričajmo o platnenim pelenama, 9. dio

    Pozdravljam tete što znaju svašta o kupovnim pelenuškama!
    Rijetko pišem ovdje, više sam na šivalicama, ali, trebam vašu stručnu pomoć
    Kako stvari stoje, i ja ću vam se ubrzo priključiti u ćaskanju Naime, sad sam ponocna vlasnica glanjc nove, nikad upotrijebljene, friško na PayPal registrovane Visa kartice! :D Uzela sam je isključivo zato da mogu kupiti svojoj šmizli koješta iz bijelog svijeta.
    Elem, treba mi iskustvo sa PUL kaverima na čičak.
    Dopali su mi se ovi Thirsties Diaper Covers i Bumpy Soft Cover
    Ima li neko iskustva sa njima? Koju veličinu da uzmem? Šmizla sada ima 8,6kg i visine 77cm. Da li su to duboki kaveri? Drikeri nisu opcija, preferiramo čičak. Prihvatam i druge sugestije.
    Još jedno, ne manje bitno, pitanje: zna li neko koji od web dućana isporučuju u BiH?
    Pusa svima i hvala

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Pozdravljam tete što znaju svašta o kupovnim pelenuškama!
    Rijetko pišem ovdje, više sam na šivalicama, ali, trebam vašu stručnu pomoć
    Kako stvari stoje, i ja ću vam se ubrzo priključiti u ćaskanju Naime, sad sam ponocna vlasnica glanjc nove, nikad upotrijebljene, friško na PayPal registrovane Visa kartice! :D Uzela sam je isključivo zato da mogu kupiti svojoj šmizli koješta iz bijelog svijeta.
    Elem, treba mi iskustvo sa PUL kaverima na čičak.
    Dopali su mi se ovi Thirsties Diaper Covers i Bumpy Soft Cover
    Ima li neko iskustva sa njima? Koju veličinu da uzmem? Šmizla sada ima 8,6kg i visine 77cm. Da li su to duboki kaveri? Drikeri nisu opcija, preferiramo čičak. Prihvatam i druge sugestije.
    Još jedno, ne manje bitno, pitanje: zna li neko koji od web dućana isporučuju u BiH?
    Pusa svima i hvala
    Vjerujem da je ME cover na čičakjednako dobar kao i onaj s drukerima (ja imam samo s drukerima i super je).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Pozdravljam tete što znaju svašta o kupovnim pelenuškama!
    Rijetko pišem ovdje, više sam na šivalicama, ali, trebam vašu stručnu pomoć
    Kako stvari stoje, i ja ću vam se ubrzo priključiti u ćaskanju Naime, sad sam ponocna vlasnica glanjc nove, nikad upotrijebljene, friško na PayPal registrovane Visa kartice! :D Uzela sam je isključivo zato da mogu kupiti svojoj šmizli koješta iz bijelog svijeta.
    Elem, treba mi iskustvo sa PUL kaverima na čičak.
    Dopali su mi se ovi Thirsties Diaper Covers i Bumpy Soft Cover
    Ima li neko iskustva sa njima? Koju veličinu da uzmem? Šmizla sada ima 8,6kg i visine 77cm. Da li su to duboki kaveri? Drikeri nisu opcija, preferiramo čičak. Prihvatam i druge sugestije.
    Još jedno, ne manje bitno, pitanje: zna li neko koji od web dućana isporučuju u BiH?
    Pusa svima i hvala
    Vjerujem da je ME cover na čičakjednako dobar kao i onaj s drukerima (ja imam samo s drukerima i super je).
    Je super, je, ali treba malo veći nego airflow. Riu je Rikki L knap, a airflow L mu još ima dosta lufta.
    Ako kupuješ 4 ista covera, onda ima neka posebna ponuda.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    ninaxy ja nisam još isprobala FB. Preporučaš?
    Paaa, meni one baš nisu The best of, ali ima tu puno cura koje ih obožavaju.
    nina, ako koje su tebi najbolje pocketice? meni se recimo (prema slikama) ne svidjaju bumgenius, cicak im je nekako cudan :/
    ovo nisam odmah vidjela
    Ja sam apsolutni fan BumGeniusica, a Bumwear mi dosta dobro drže.
    Blis, ima neka nova fora da više ne isporučuju izvan USA

  5. #5
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Citiraj Elinor prvotno napisa
    ninaxy ja nisam još isprobala FB. Preporučaš?
    Blis, ima neka nova fora da više ne isporučuju izvan USA
    Šteta. Koristila sam njihove AIO, a trenutno imam i poketicu i s obje sam jako zadovoljna.
    Kao i s pocket FB, a super su mi i Mommy's Touch pocketice. Možeš ih napuniti sa svim i svačim i sjednu joj na guzu čak i bolje od FB.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Kad smo već kod FB, nama rijetko kad izdrži dulje od 2,5 sata. Napunim ju oriđiđi uloškom i tetrom presavijenom na 4 pa još na pola, ali nakon 2-2,5 sata moram ga presvući jer inače procuri. Danas nam je jedna procurila tako da je vanjski sloj :shock: bio užasno mokar, a bio je u njoj 2,5 sata . Sve je ok dok smo doma, ali što činiti kad idemo van? Super mi je to što mu je u njima guza suha, pa si razmišljam da na njih stavim cover za van. :? Što vi mislite?

  7. #7
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    mama sanja ja mislim da ne si moraš komplicirati život s raznim kombinacijama pojačanja Fuzzi bunzice, nego jednostavno ponesi još koju pelenu i malca presvuci nakon 2 sata. Ionako nije preporučljivo (a ja mislim ni ugodno) držati bebu u istoj peleni (bilo kojoj - platnenoj ili jednokratnoj) duže od 2 ili 2,5 sata. I maloj guzi će biti lakše u friškoj peleni

  8. #8
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Slažem se sa Tiwi! Ako je samo piškenje - zamijeniš pelenu na krilu bez pol frke. Bilo gdje.

  9. #9
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Kad smo već kod FB, nama rijetko kad izdrži dulje od 2,5 sata.
    Meni se jako rijetko desi da je mala toliko dugo u peleni (osim noću, onda je u istoj do 12 sati) tako da ne znam maksimalno vrijeme koje mi FB mogu izdržati. Ali znam da mi procure (sve pelene) ako ih dobro ne stisnem oko nogu. Poketice i AIO uglavnom koristim za po vani da joj guza bude manja i elegantnija , a da i meni bude lakše presvući ako treba.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Kad smo već kod FB, nama rijetko kad izdrži dulje od 2,5 sata. Napunim ju oriđiđi uloškom i tetrom presavijenom na 4 pa još na pola, ali nakon 2-2,5 sata moram ga presvući jer inače procuri. Danas nam je jedna procurila tako da je vanjski sloj :shock: bio užasno mokar, a bio je u njoj 2,5 sata . Sve je ok dok smo doma, ali što činiti kad idemo van? Super mi je to što mu je u njima guza suha, pa si razmišljam da na njih stavim cover za van. :? Što vi mislite?
    same here!
    Ja ih izbjegavam za van, ma izbjegav je opcenito

  11. #11
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj lucylu prvotno napisa
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Kad smo već kod FB, nama rijetko kad izdrži dulje od 2,5 sata. Napunim ju oriđiđi uloškom i tetrom presavijenom na 4 pa još na pola, ali nakon 2-2,5 sata moram ga presvući jer inače procuri. Danas nam je jedna procurila tako da je vanjski sloj :shock: bio užasno mokar, a bio je u njoj 2,5 sata . Sve je ok dok smo doma, ali što činiti kad idemo van? Super mi je to što mu je u njima guza suha, pa si razmišljam da na njih stavim cover za van. :? Što vi mislite?
    same here!
    Ja ih izbjegavam za van, ma izbjegav je opcenito
    :?

    Meni FB izdrze i cijelu noc (bili smo u bolnici u kolovozu i samo sam njih nosila i spavao je 10-12 sati, noc u komadu s jednom pelenom+tetra+ulozak za noc.

  12. #12
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Eh da...nas "problem" s njima je bas taj stay dry sloj, jer nasa guza se zacrveni cim dodje u dodir s njim, pa mi uvijek moramo staviti nesto izmedju guze i mikroflisa...

    Kad mu sivam FB-like, uvijek stavljam bamboo velour ili fleece, i onda nam je sve pet!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    mama sanja ja mislim da ne si moraš komplicirati život s raznim kombinacijama pojačanja Fuzzi bunzice, nego jednostavno ponesi još koju pelenu i malca presvuci nakon 2 sata. Ionako nije preporučljivo (a ja mislim ni ugodno) držati bebu u istoj peleni (bilo kojoj - platnenoj ili jednokratnoj) duže od 2 ili 2,5 sata. I maloj guzi će biti lakše u friškoj peleni
    Ma presvučem ja njega kad smo doma na vrijeme, ponekad i nakon 1,5 sata, ali brinu me izlasci. Nemaš uvijek uvjete za presvući bebu, pogotovo u zimsko vrijeme (ljeti no problem, i klupa u parku posluži). A ako mu stavim fitted+cover imam osjećaj da mu je još gore jer je guza mokra. Ma sve si mislim da bez veze kompliciram, ali što mogu, početnik sam , zato pitam kako vi radite?

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako ti dijete nije baš osjetljivo na vlagu, onda mu ništa ne smeta mokra guza.
    mi imamo isključivo fitted (koristili prije i pocketice i AIO, ali mi je fitted više sjeo, plus što sam skužila da je marge užasno osjetljiva pa dolaze u obzir samo prirodni materijali).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hajte cure, utjesite lucyliu i mene. Recite nam kada se te slatke nogice prestanu debljati tako svjetlosnom brzinom.

  16. #16
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Hajte cure, utjesite lucyliu i mene. Recite nam kada se te slatke nogice prestanu debljati tako svjetlosnom brzinom.
    Ja još uvijek čekam da se udebljaju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj inga prvotno napisa
    Hajte cure, utjesite lucyliu i mene. Recite nam kada se te slatke nogice prestanu debljati tako svjetlosnom brzinom.
    Ja još uvijek čekam da se udebljaju.
    nama nam druge inga nego da se pomirimo da imamo djecu sa bucmastim nogama 8) , doci cemo mi do XL za tren oka

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ajme :shock: , bas!
    A ja sve cekam i cekam da se malo stanje. Sve pelene nam oko struka plesu, ali nogice nas potjeraju na broj vece.
    Jos mi pedica na zadnjoj kontroli zabrinuta zbog dobivanja kilaze, valjda bi htjela da svaki mjesec dobije po kilu, a mala mi bas bucka. Kad se okrene potrbuske zovemo ju mali buldog kakve obrascice ima.
    No, ovo dobivanje kilaze je za neki drugi topic.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Kad se okrene potrbuske zovemo ju mali buldog kakve obrascice ima.
    mi isto, nas mali buldog, bas zbog obrascica

  20. #20
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    vi koje imate pelene rodina pusa; da li se one mogu nekako podvuci ili zavrnuti da ne smetaju dok bebi jos ne otpadne pupak? kako ste to rjesavale?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mi nismo nikako rjesavali. Pelena je isla preko pupka. Samo smo ju cesto mijenjali.

  22. #22
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj inga prvotno napisa
    Hajte cure, utjesite lucyliu i mene. Recite nam kada se te slatke nogice prestanu debljati tako svjetlosnom brzinom.
    Ja još uvijek čekam da se udebljaju.
    i ja isto

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    mi nase LHC pelene size M kopcamo na predzadnjim drukerima, djete ima 3 mj. i sad nekih 6 kg - kontrola nam je za dva dana pa cemo tocnije znati.
    Sad, dali i vi kopcate tako ili ce ova moja nasljediti bakine i tetkine noge??

  24. #24
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Mi nismo nikako rjesavali. Pelena je isla preko pupka. Samo smo ju cesto mijenjali.
    koliko cesto? bojim se da necu stici oprati sve i posusiti za to vrijeme....

  25. #25
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Ajmo iskusne mame...namjeravam koristiti i malo tetri u početku + zaštitne. Sa čime se tetre učvrste?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    mi sa svedskom pelenom, znaci tetra + svedska + zastitne

  27. #27
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ivanab:
    - ako je cover "snug to fit" onda možeš samo preklopiti pelenu na pravokutnik i položiti unutar covera
    - snapi ili nipa kopčicama
    - klasika kako su nas naše mame (pravokutnik na trokut)
    - ili kako je Elinor opisala - neka "riječka" tehnika

  28. #28
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Gdje ima za uzeti ovih kopčica kod nas (hm, znam da ih ima na ebayu)?
    Jel idu 2 tetre ili jedna?
    Ne namjeravam švedsku, imam covere (ME, 2 SMIB-a, vuneni)[/list]

  29. #29
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Čini mi se da ih ima webmama (smib). A je'l trebaju jedna ili dvije nisam sigurna...

  30. #30
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ja sam upravo dobila jednu FB samo stigla je bez uloska. Sa cime da je punim? To sam uzela cisto da vidim kako izgledaju poketice, inace imam sve fited, i nisam bas odusevljena pogotovo sa vasim komentarima da procure za 2h. I ja najcesce presvlacim svaka 2-3h, ali nekad mi se desi kad sam u gradu da mi je mali u marami i jednostavno ga ne mogu presvuci. Koja je onda svrha tih poketica?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Ja uz originalni uložak stavim tetru, samo ju više puta presavijem. Danas nam je izdržala tri sata, flis je već bio vlažan, uložak i tetra ful mokri, ali nije procurila. Pitam se ima li to veze s time kako sam složila tetru, s brojem dosadašnjih pranja (čini mi se kao da su sve FB počele bolje držati nego na početku) ili sam ih možda konačno naučila stavljati kako treba?

  32. #32
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    ja tetru - za uložak pocketica - složim ovako:
    prvo na pola, pa to 3x, i onda to preklopim na pola... ne znam dal ste me shvatile... ne znam kako drugačije objasniti... uglavnom to onda ispada 12 slojeva i to mi je sasvim dovoljno za preko dana.

    za noć hemp prefold (koji sam dobila uz pocket change pelenu) - totalni zakon. super upija! to je nekakav hemp fleece debeli.


  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Jel netko probao prati pelene sa praškom tipa ariel,faks...?
    Ja perem tekučim persilom i jako mi se pjeni i to me užasno nervira.A malo ga stavim i uvijek još 3 puta dodatno ispirem.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Cokolina, ne sjecam se tocno, ali mijenjali smo prilicno cesto,mozda svakih sat i pol. Samo, fora je u tome sto su novorodencetu pelene prilicno velike pa ih ne upiski toliko da bi im i gornji dio, onaj oko pupka, bio mokar. Ustvari, mojoj je pupak otpao jos treci dan (prije nego sto smo krenuli kuci), a do tada smo koristili pelene babice kod koje smo bili. Te pelene su bile malo vece, nesto kao Sandy's small ili smanjena rodina Pusa po velicini. Tamo smo ju presvlacili svaka 4 sata otprilike. Kad smo dosli kuci, taj pupak je polako zarastao, mozda jos tjedan ili deset dana. Onda smo vec koristili i small pelene ili samo tetre. Tetre smo koristili bas zato jer nam se pelene nisu stizale osusiti. Doduse, ako ti grijanje radi, na radijatoru se to brzo susi.

    Mi smo tetre slagali po nekom nacinu koji sam nasla u pdf-u o platnenima. Mislim da je kailash bila jos davno stavila taj link. Nismo ih nicim ucvrscivali, samo bi stavili usko preko njih Swaddlebees cover od flisa na njih. Bilo bi nam jednostavnije da smo imali Snappy, ali i ovako je funkcioniralo.

  35. #35
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Cokolina, ne sjecam se tocno, ali mijenjali smo prilicno cesto,mozda svakih sat i pol. Samo, fora je u tome sto su novorodencetu pelene prilicno velike pa ih ne upiski toliko da bi im i gornji dio, onaj oko pupka, bio mokar. Ustvari, mojoj je pupak otpao jos treci dan (prije nego sto smo krenuli kuci), a do tada smo koristili pelene babice kod koje smo bili. Te pelene su bile malo vece, nesto kao Sandy's small ili smanjena rodina Pusa po velicini. Tamo smo ju presvlacili svaka 4 sata otprilike. Kad smo dosli kuci, taj pupak je polako zarastao, mozda jos tjedan ili deset dana. Onda smo vec koristili i small pelene ili samo tetre. Tetre smo koristili bas zato jer nam se pelene nisu stizale osusiti. Doduse, ako ti grijanje radi, na radijatoru se to brzo susi.
    hvala na odgovoru.
    nisam ni znala da bi pelene novorodjencetu mogle biti toliko velike da ih ne popiski i gore. a kad pupak otpadne i pocne zarastati, jel i onda smije biti malo mokar ili je bolje da nastavim izbjegavati to? ako me razumijes sto sam htjela reci...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ma kazem ti, mi nismo uopce pazili na to. Kod kuce je znala tetru zapisati skroz i sve je super zaraslo.
    Doduse, ja sam rodila u Austriji, a tamo uopce ne paze na to toliko. I kupali smo ju normalno. Voda je bila plitka, ali bi joj zalili trbuscic i samo poslije obrisali i sve ok.

  37. #37
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    aha, tako,..samo se nadam da patronazna nece prigovarati za to.

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a i ako će prigovarati, što onda :?

  39. #39
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a i ako će prigovarati, što onda :?
    pa nista, samo ja sam sklona tome da me uvjeri da nije dobro da pupak bude mokar, pa sad trazim vasu potvrdu da nisam u pravu..

  40. #40
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    . Koja je onda svrha tih poketica?
    prednost je sto imaju onaj sloj od flisa, koji odvlaci vlagu s guze. i to sto mozes puniti s cime god hoce i koliko hoces, ovisi radi li se o danu ili noci. a i kad presvlacis uvijek imas samo jedan sloj, a ne dva kao kod fitted plus cover, pa ti je lakse to sve namontirat na bebu i poslije skinuti, i eventualno namontirat drugu.

  41. #41
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    mina30 - kad se bebač počne vrpoljiti, onda ćeš shvatiti prednost pocketica

  42. #42
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj mimoza prvotno napisa
    Jel netko probao prati pelene sa praškom tipa ariel,faks...?
    Ja perem tekučim persilom i jako mi se pjeni i to me užasno nervira.A malo ga stavim i uvijek još 3 puta dodatno ispirem.
    ja
    perem sa tim sto imam doma, stavim i zlicu
    kod dodatnog ispiranja se nis ne pjeni
    super mi je tide sa limunom, bas fino mirisu

  43. #43
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    sori ne stavim i zlicu , nego 1 zlicu praska

  44. #44
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja koristim tekući Persil Sensitive - stavim ga u pretpranje i sve je o.k. Stavim ga cca jednu jušnu žlicu. (bez žlice )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Dida, super si mi dala ideju. Tide je dosta jeftin, jelde?
    Ja perem s onim iz DMa i vec mi pocinje smrduckati, dosadio mi je.

  46. #46
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    a bas sam jucer procitala na uputama od ME da preporucuju tide
    imam onu kartonsku od 600g, mislim da je kostala 10 kn

  47. #47
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    A ja imala tide i kupila nadobudno tekući persil sensitive..i stvarno je inicijalno pranje bilo sa puuuno pjene. Inače imam neku staru mašinetinu pa ne znam kako bi vraćala na ponovno ispiranje :/

  48. #48
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    A ja imala tide i kupila nadobudno tekući persil sensitive..i stvarno je inicijalno pranje bilo sa puuuno pjene. Inače imam neku staru mašinetinu pa ne znam kako bi vraćala na ponovno ispiranje :/
    joj i ja sam muku mucila s tim kako vratiti ponovno na ipsiranje, a moja masina je nova. i nema takvu opciju, zakljucila sam da moram strazariti kraj nje da bi je ponovno vratila na ispiranje, pa onda cekala dok ona prodje ponovno neke programe...a masina mi u podrumu...nema sanse da gubim toliko vremena u hladnom podrumu.

  49. #49
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ni ja ne mogu ništa isprogramirati: zato i ubacim tekući u bubanj na program 1, pa onda se zapravo pere s punom količinom detrdženta u predpranju, a ispire se cijelo pranje, omekšivanje i ispiranje...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Ja ju pustim da odradi do kraja (sve, skupa s centrifugom) i onda vratim na ispiranje. Znam koliko dugo pere pa to nije problem.
    Ne kužim, kakve mašine imate, zar nemaju klasične programatore (kotače koji se vrte rukom)? :?

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •