Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Hranjenje mališana

  1. #1
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno Hranjenje mališana

    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom....

    Kod nas je situacija takva da sjednemo na kauč (imamo hranilicu ali je još ne koristim ), ja upalim BE i onda ga hranim
    Ali mi se čini da to ipak nije najbolje rješenje za hranjenje djeteta :/

    Htjela bih to promijeniti pa me zato zanima kakva je situcija kod vas

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    dohranu sam uvijek servirala zajedno s nasim ruckom, za stolom.

    vazno mi je da svi ucestvuju u obiteljskom obroku.

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kako kad. Nekad na ugaonoj, nekad u mom krilu, u zadnje vrijeme u hranilici (kako to blesavo zvuči - hranilica - odmah imam asocijaciju na tov piladi :/)
    Elem, šmizla jede u visokoj stolici ( ), za astalom, sve češće u isto vrijeme kad i mi.
    Kad god smo u mogućnosti prilagođavamo vrijeme naših obroka njenim, da svi jedemo skupa. I ja mislim da je to dobra navika.

  4. #4
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ali stvar je u tome da nama ručak nikada nije u isto vrijeme , prilagođavam se mužu tj kada on dolazi na ručak, a nekada u to vrijem David spava ili sl. :/

  5. #5
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Kad god moguće svi zajedno za stolom, nikako uz TV

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dugo smo ga hranili u kolicima, u kuhinji uz stol. Hranilicu smo počeli koristiti tek nakon godine dana, do tada se u njoj samo igrao

  7. #7
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    mi smo u hranilici u kuhinji.
    ne igramo se , prvo hranjenje sam htjela da svi zajedno ručamo a to je na kraju ispao živi užas jer ona uopće nije bila dobre volje pa je to izgledalo kao mučenje a ne hranjenje pa sam odustala od toga. sad ju hranim nakon jutarnjeg drugog i dugog spavanja negdje oko 12,1.
    makar danas u to vrijeme nije htjela ništa jesti drži u ustima i priča pa joj se zaleti pa kašlje pa joj se povraća odustala sam i kasnije sam joj ponudila za našim ručkom al onak usput žlica njoj pa jedem ja i stvarno mi je pojela dosta (3 žličičice progutala ) a ujutro je hranjenje završilo tako da sam si ja mislila mala ti nemaš pojma kaj bi s tim u ustima!
    prestajem s hranjenjem kad neće otvoriti usta , gura jezik van uglavnom ne silim ju kad vidim da neće. il ponudim kasnije il ne ponudim uopće

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    Moja maza ima tripp trapp stolicu, tako da sjedi u našoj razini za stolom. Kada god je moguće, zajedno jedemo - barem ona i ja, a tata nam se pridruži kada je doma. Zabavljam ju toliko da pojede prvu žlicu, nakon toga, sama traži žlicu - smijemo se, pričamo, i zezamo se za vrijeme obroka, ali se zna da je glavni cilj taj da pojedemo barem dio obroka...a vremenski smo za stolom dok ona ne odluči da je gotova - kad počne zatvarati usta, okretati glavu, i biti nemirna, onda je obrok gotov, bez obzira da li smo završile ili ne...

  9. #9
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    K. sjedi u hranilici, a ja je hranim (imamo 2 obroka, doručak oko 8 i ručak nakon spavanja, obično oko pola 2). Ona lista slikovnicu i jede, a i ja tad ručam, jer tata dolazi kasnije.

  10. #10
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    hranim ga u hranilici...ne dajem mu igračke dok ga hranim....privučem hranilicu skroz za stol i većinom jede kad i mi jedemo.
    ako baš spava kad MM dođe doma onda jede sam kasnije...a i ja uvijek malo prigrizem njegov obrok tak da dijete em jede samo

    Hranjenje traje koliko on odredi ...ako počne okretat glavu i gurat žlicu znači da neće više i ne silim ga...

  11. #11
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ja svoju hranim u kolicima ili hranilici, iako mi je u kolicima nekako zgodnije. Ali to je jako loše rješenje jer kad ona jede, onda hrane ima po svuda, tako da stalno moram brisati kolicca i tražiti ostatke hrane po njima. Hranilica mi je još nekako prevelika za nju, i moram stajati dok ju hranim.
    Zajednički ručak? Što je to? Kod nas na žalost nema reda ni vremena za ručak jer nam tata uredno dolazi doma iz 6, a onda mama ima nekih obaveza tako da jedemo svaki sam, a jedino vikendom ručak izgleda ko pravi ručak.
    Da li se zabavljamo s hranjenjem? Uopće. Jer ona ništa pošteno osim banana (i cice, a to ne poslužujemo u hranilici ) neće jesti.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: Hranjenje mališana

    U toj dobi, do negdje godinu dana:
    da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    Da, u hranilici od 5 mjeseci. Imala je 4 polozaja. Baka je jos uvijek hrani u hranilici.
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    Obavezno. Prije neka igracka, kasnije slikovnica. Ili igranje s hranom. Nikad nije htjela samo mirno sjediti i jesti.
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    20-40min
    -sjedite li možda za stolom....
    Ne. Ni sada ni prije. Nemamo tu naviku. Obicno jedemo uz TV. To nam je najljepse. I meni je dosadno sjediti za stolom i jesti. Ako ne gledam TV, barem nesto citam.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Ja stavim B.u hranilicu,otprilike u vreme kada i mi jedemo..U pocetku sam pokushala da ga zabavljam,ali sam ubrzo shvatila da to kod nas uglavnom,nema nikakvog ucinka ..Ako ce jesti-jede odmah,ponudjeno od prve,ako nece-nece,i to je to..Nema ubedjivanja,izigravanja avioncica,zasmejavanja,prevare..Iz navdenog razloga-obrok mu traje desetak minuta..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom....
    -hranimo se u hranilici od pocetka
    -ne zabavljamo se dok jedemo, dok sve nije na stolu on se igra, a kada dodje i njegov tanjur, ja ga lijepo zamolim i sklonim sve igracke
    -ovisi, onoliko koliko obicno treba za obrok... sta ja znam, 15 minuta najvise. Nakon toga vise ne otvara usta, okrene glavu, a i ja sam za to vrijeme gotova sa svojim dijelom
    - uvijek sjedimo za stolom i jedemo zajedno. Ja sam se potpuno podredila njemu, doruckujemo zajedno oko 9 ili 10, ovisi dali je prije toga odspavao ( iako to obicno obavi nakon dorucka )., onda rucamo najkasnije do 1:30 i M nakon toga ide na popodnevno spavanje. MM dolazi sa posla nekada u 6, nekada u 7, nekada kao danas jos ga niti nema., on zna kada je rucak i ako moze doci, dodje, ako ne onda ga ceka rucak kada dodje doma. vikendom jedemo svi zajedno,. a i kuhamo zajedno, ja asistiram MM-u, a mali M lupa kuhacom i igra se

  15. #15
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    6-8 mjesec hranila sam ju u kolicima - 2 do tri zlicice dnevno - ponekad oguljena jabuka ili kruska koju sama drzi

    8-10 mjesec - ne dolazi u obzir nikakvo hranjenje koje ukljucuje sjedenje zato stoji u kindicu u svakoj ruci ima po zlicu ja ju hranim zitaricama koje su oblikovane u kuglice ili komadicima voca

    10 mjesec i vise - ne zeli nikakvu hranu koju ne uzima sama, ne zeli sjediti u hranilici, ne zeli sjediti u krilu, stolici sad obicno sjedi u kindcu sa tanjurom hrane ispred sebe i jede sama (ukljucuje ogroman svinjac). Od kad se hrani sama pojede pristojne kolicine hrane. Jabuke jede neoguljene sva ostala hrana mora biti u komadima (velikim komadima - nista sitno). Ponekad kad za dorucak ima zitarice ju uspijem nahraniti zlicom.

    Dorucak - jede sama izmedju 8 i 9 ujutro
    Rucak - izmedju 14 i 15 sati -jedemo zajedno - ona u kindicu ja za stolom (kindic stoji na prijelazu iz blagavaonicu u dnevni boravak)
    Vecera - oko 19 sati - jedu zajedno tata i ona

    Vikendima pokusavamo svi istovremeno jesti (ne uspijeva nam uvijek).

  16. #16
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom...
    -Sedi u svojoj stolici,k'o prava,pa je jos priblizim stolu,mada stolica ima svoju plocu
    -Uglavnom pricom o tome sta jede,ko jos voli da jede tu hranu(tipa-zeka voli mrkvicu,meda kruske....prasici zganjce ),kakve su boje u opticaju....
    -Hranim je njenim tempom,pa koliko god da traje.Ne volim brzo da jedem,pa ni nju ne forsiram.
    -vec napisala
    Ponekad uzmemo neku gumenu igracku,i to tako sto je pitam "Ko danas ruca sa nama?",ali ne preterujemo u igranju,to je ipak obedovanje.
    Ne bih volela da se navuce na klopu uz tv....ali hoce sigurno,ako vidi nas...

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    U toj dobi, do negdje godinu dana:
    da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    Da, u hranilici od 5 mjeseci. Imala je 4 polozaja. Baka je jos uvijek hrani u hranilici.
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    Obavezno. Prije neka igracka, kasnije slikovnica. Ili igranje s hranom. Nikad nije htjela samo mirno sjediti i jesti.
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    20-40min
    -sjedite li možda za stolom....
    Ne. Ni sada ni prije. Nemamo tu naviku. Obicno jedemo uz TV. To nam je najljepse. I meni je dosadno sjediti za stolom i jesti. Ako ne gledam TV, barem nesto citam.
    ti se šališ za svaku točku, jel` da?

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U cemu je problem? Jedino sam se mozda malo nespretno izrazila za TV - ja gledam uglavnom jednim okom, nastojim da H ne gleda. Najljepse je meni i MM. To mi jedina sansa da pogledam vijesti, uz veceru. Kada ja jedem sama uvijek jedem uz TV ili uz novine. Znam da nije preporucljivo, ali to me opusta.

    Zabavljanje dok jede - pa rijetko da je koncentrirana 100% na hranu. Voli dok jede npr. gnjeciti tjesteninu, mijesati saft i tako se igrati. Smatram da je to istrazivanje i ucenje okusa, oblika i razlicitih vrsta hrane, pa je ne sprjecavam. Nekad je ona hranila lutke dok sam ja nju. Imala je fazu kada je trazila slikovnicu, vise ne...

    Pa rucak nam traje oko 40min, jer ima 2-3 jela (juha, glavno, mozda desert). Ostali obroci oko 20tak minuta.

    Hranilica - ne znam sta je tu lose? Poceli jesmo s dohranom sa 5 mj, u skroz spustenom polozaju u hranilici. Do 6mj to je bio 1 obrok (2-3 zlicice) i trajao je 2,3 min. Time se bas i ne ponosim, ali imali smo neke razloge sto smo krenuli sa dohranom 1 mjesec ranije. Danas joj je hranilica super jer moze lijepo sjesti za stol, stabilno.

    Sta te je zacudilo?

  19. #19
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom....

    -jede u svojoj stolici hranilici, za stolom
    -ne zabavljamo se pri hranjenu, ali ako smo svi 4 za stolom, tu je uvijek zabava, jer nas mislav sve zabavlja a pogotovo ga jelena voli gledati
    -ja nju odavno ne hranim, sama jede, jest da smo je do nedavno skoro trebali tusirati poslije rucka, ali skroz je dobro savladala zlicu i vilicu (a imamo i onaj ikein baverin, plasticni, super dodje), ja nemam kad dugo sjediti i hraniti je, a svi brzo jedemo pa ne traje dugo
    -ja sjedim za stolom i iako ona ruca s tetom dok smo mi na poslu, ruca jos jednom s nama

    ono cega se drzim jest da od hranjena ne stvaram dramu, ne tjeram je nikad da jede sto ne zeli ili ako nije sve pojela da sve pojede...
    tu i tamo joj pomogne pri kraju jela, kad se vec umori ili izgubi koncetraciju, ako zeli...
    mislav je isto tako rano naucio sam jest, a cesto jedemo i hranu koju moze sama prsticima jesti...
    ne kuham joj posebno, jede sve sto i mi i nisam joj nikad miksala...
    posebno sam joj kuhala samo na pocetku, dok nije smjela raznovrsno jesti...
    ustvari nasu smo spizu šprilagodili njoj, pa je i mm rekao da smo i mi na dohrani

  20. #20
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom....
    - jede u hranilici, ali ne uvijek
    - ne zabavljamo se, jedino što je njemu hranjenje velika zabava - obožava tu radnju
    - ne više od 15 minuta. uglavnom pojede i prije tog vremena pa onda tuguje što nema više.

  21. #21
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jede u hranilici, vikendom s nama, a radnim danom je s t.čuvalicom. Međuobrok- tipa voće ponekad pojede van hranilice jer je već veća- 13 mj. pa sama može držati u ruci i jesti pa to pojede dok praši po stanu. Tako mi jede i starija kćer- glavne obroke za stolom, a jogurt ili voće u hodu pa mala ide stalno za njom i oponaša je

  22. #22
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    E da , MM voli jesti pred TV-om ali kad je ručak ne smije!!! Jednom je sjeo za kauč, Lana naravno odmah za njim, a ja ko pas sama za stolom...E, toga nema više!!!

  23. #23
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno Re: Hranjenje mališana

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Zanima me kako hranite bebače;
    -da li ih stavljate u razno razne hranilice,
    -da li ih zabavljate pri hranjenju
    -koliko se vremenski posvetite hranjenju
    -sjedite li možda za stolom....

    Kod nas je situacija takva da sjednemo na kauč (imamo hranilicu ali je još ne koristim ), ja upalim BE i onda ga hranim
    Ali mi se čini da to ipak nije najbolje rješenje za hranjenje djeteta :/

    Htjela bih to promijeniti pa me zato zanima kakva je situcija kod vas
    uvijek jede u svojoj stolici (i kod bake ima istu), za stolom
    ako se njegov obrok vremenski ne poklapa s nasim, onda dobije nesto (npr. kuhani kukuruz ili neku vocku) da jede s nama
    hranim ga dok ne pocne okretati glavu, poslije toga nema svrhe pokusavati
    ponekad uzme igracku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •