Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: mama je počela raditi....

  1. #1
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno mama je počela raditi....

    Počela sam raditi prije par dana i malecka se puno više budi, već prije ponoći i puno više doji. Rasplače se čim se makne s prsa.

    Povezala bih to s mojim izbivanjem. Ne znam.

    Kako je kod vas prošlo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    U početku je bilo slično kao i kod tebe, ali kada je sve sjelo na mjesto, prorijedilo se i dojenje

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    sinoć je situacija bila bolja.bilo je naravno odmah prištekavanje na vratima, ali noć je bila bolja

  4. #4
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Izdrži još koji dan, doći će to na svoje.
    Ja sam počela raditi kad je Eva imala 7,5 mjeseci, a dojila sam ju do 16 mjeseci. Uobičajeno nam je bilo samo jedno noćno buđenje, a to mi nije bilo teško.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Mislim da ću početi raditi nakon što mi curica navrši godinu dana. Ona inače slabo dobiva na težini. Dohranu prihvaća, ali u malim količinama. Uspavljuje se sisajući. Muči me da li će ju moja mama moći uspavati i da li će joj se to što neće sisati od 7-16 odraziti na težini. Moje mlijeko neće piti na flašicu, tak da nebrem ostaviti mami da joj bar to da. Ništ ne pije na flašicu.
    Kolko često jedu vaša djeca u dobi od godinu dana, a da ne doje dok ste vi na poslu?
    Kak ste riješili te probleme dok ste počele raditi?

  6. #6
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    nama nije "došlo na svoje" kako kažu cure i tako par mjeseci dok nisam pukla i odustala
    u to vrijeme je i tandem prestao tako da se radilo samo o jednoj cicoovisnici

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Jelcek, bit će kriza nemoj misliti da neće. Probaj se organizirati tako da kad se vratiš s posla provedeš s njom neko vrijeme odmah. Npr. odmah sisanje i igra ili tako nešto.

    Možda će sve proći bez ikakvih problema i dohrana i spavanje s bakom i sisanje. Ali djeca uglavnom nakon nekoliko dana maminog izbivanja "odreagiraju". To može biti veća potreba za sisanjem, češći noćni podoji i buđenje, plač "za svaku sitnicu", stalno biti blizu mame i sl.

    što se tiče vremena provedenog s bakom to uglavnom bude dobro. Djeca zaspu, jedu, igraju se u biti čekaju mamu pa da se onda opuste.

    Dojenje i proizvodnja mlijeka će se prilagoditi kroz tjedan do dva.
    Možeš ju dojiti prije posla, potom će s bakom vjerojatno imati oko 3 obroka i onda opet sisanje do spavanja plus još neki obrok.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Ona se i ovak po noći puno put budi i sisa, spava s nama u krevetu, tak da ju često dojim po noći. Naravno da budem ju podojila prije posla i čim dođem. A da li se trebam na poslu izdajati, budući da bum onda bez 2-3 podoja koja imamo kad sam doma, ili da pustim. Bojim se da mi se zbog ta 2-3 nedojenja od 7-16 jako ne smanji proizvodnja mlijeka. Sad ga imam taman koliko treba jer doji na zahtjev.

  9. #9
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Vidim da sam ja otvorila ovu temu, ali se ni ne sjećam
    Moja je u to vrijeme jako loše prihvaćala dohranu, no s mojim odlaskom na posao, sve se popravilo.
    Ja se nisam izdajala na poslu. Količina se prilagodila njenom sisanju.
    Nakon posla i navečer.
    Nekad i češće

    Noću se dugo budila.
    Prestala je tek ljetos. Sad još sisa, jednom ili dvaput na dan.

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ne moraš se izdajati. mislim možeš ali ne moraš.
    proizvodnja mlijeka će se smanjiti u periodu dok si na poslu, ali povećati iz 16 sati pa dalje.

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    I ja sam počela raditi. Ima li nade da mi cice skuže koliko mlijeka trebaju proizvesti ako radim jedan dan ujutro, drugi popodne? :/ Napominjem da od početka dojilačkog staža imam bez nekog posebnog razloga bar jedan zastoj svaki mjesec.
    Za sada izdajam 1-2 puta pomalo na poslu, strah me pustiti 8 sati bez, da ipak pokušam?
    U dane kad sam doma ograničila sam dojenje na rano jutro te prije (jedinog) dnevnog i večernjeg spavanja (uz noći, naravno ), ali uleti, ako je cendrava ili ja prepuna, još koje.

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Što se tiče zastoja moraš jako voditi računa o tome jer u biti još uvijek, u prosijeku, dojiš cijeli dan tj. u svako doba dana.

    Što se tiče izdajanja na poslu moraš sama procijeniti. Ako su ti dojke tvrde i zateže te jer su pune mlijeka onda izdajaj. Ako osjećaš pritisak izdajaj.

    Moje iskustvo je bilo da sam prva dva tjedna morala nositi jastučiće jer mi je stalno curilo mlijeko na poslu i jedva sam čekala da dođem doma da krene podoj jer me sve bolilo, koža, ruke užas. Nakon nekog vremena proizvodnja se smanjila i sve se ustabililo.

    [code]U dane kad sam doma ograničila sam dojenje na rano jutro te prije (jedinog) dnevnog i večernjeg spavanja (uz noći, naravno ), ali uleti, ako je cendrava ili ja prepuna, još koje.[/code]

    ovo je skroz ok.

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pa, meni su se cice smanjile otkad radim i definitivno bolje podnose periode bez cicanja, ne nateknu čak ni ako me ne posiše odmah nakon posla, ali opet mi se čini da čim siše uvijek ima, recimo vikendom siše i ujutro i nikad ne fali...
    mislim da se ne moraš brinuti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Meni se kolicina smanjila tek kad sam s njegovih 20 mj objavila fajrunt nocnom dojenju.
    Ne mogu biti sigurna, al kad usporedim koliko je prije gutao, a koliko sad - kolicina se prepolovila.
    Vratila se na posao s njegovih godinu dana. Prvi tjedan sam se 1x dnevno izdajala na poslu... u wc-u, taman toliko da izdrzim do doma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •