Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 294

Tema: Pokloni za predstojeće blagdane

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Pokloni za predstojeće blagdane

    svake godine imamo ovu temu, pa da nastavimo tradiciju
    kako ćete darivati djecu za blagdane?
    kada?
    za nikolu i božić ili i za novu godinu?
    nose im pokline nikola i djed mraz/božićnjak ili vi?
    ili i jedno i drugo?

    moja Vanja ima 4.5 godine, planiram za nikolu i božić duplo, i od nas i od nikole i mraza, a mislim da će biti nešto i za sretan početak nove godine
    jer meni je nova godina ostala pojam darivanja iz djetinjstva tako da mi 1.1 nije pravi bez sarme, koncerta iz beča, turneje 4 skakaonice i malog poklončića

    na interliberu sam se opskrbila slikovnicama tako da će joj nikola i djed mraz to donjeti (ići ćemo u malu scenu na predstave s nikolom i dm pa će joj tamo oni osobno dati)
    mi joj mislimo na božić veliku kutiju lega, pravih, samo kockice, ništa tematsko
    za nikolu sam snimila u mulleru na trgu pravo suđe, komplet s kalupom za kuglof i pitu u kojim se može peći do 200C

    koje su vaše ideje i planovi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Moj Adrian piše pismo prije Božića deda mrazu šta želi da mu donese. To je poveći popis, ali mi izaberemo 2-3 poklona s popisa.To su naravno sve igračke, a meni je tako glupo davati tolike novce za igračke jer su skupe, a i igra se s njima najviše par dana i onda mu dosade. Za Novu g. mu kupim nešto od odjeće, a za Nikolu slatkiše.
    Već mjesecima pričamo da deda mraz gleda koja su djeca dobra, da li jedu doma i u vrtiću i po tome donosi poklone.Nemojte me krivo shvatiti, ali to je jedini način da ga nateram da jede jer je to najveći problem s njim. Ima samo 17,5 kg. :/

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Za sv. Nikolu ću joj dati veliku Petra slikovnicu sa Krešom sa Interlibera.

    Za Božić MM dobije bon za TL, pa te poklone djeca dobiju na priredbi u njegovoj firmi - za to joj mislim kupiti V-smile konzolu.

    A doma ćemo joj za Božić kupiti u Ikei školsku ploču za crtanje i pisanje.

    Neprežaljeni dar ostaje LEGO kućica za lutke, no sad je dobila veliku kutiju Lego Dupla, pa mislim da bi to bilo too much.

    Neku će sitnicu dobiti i za NG - imam pun ormar sakrivenih slikovnica, pa opet nešto od toga + Kinder jaja.

    E sad, još moram smisliti što će joj kupiti baka

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mima je to ovo?
    http://shop.lego.com/Product/AssetPo...6&AssetType=13

    i Vanja bi to htjela, ali mislim da je vrijeme da pređemo sa duplo na pravi lego

    a petru će i ona dobiti, samo bez kreše, krešu joj je odmah prodavač dao na sajmu, tako da nije ni snimila da sam uzela knjigu

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, to je to. I to bih JA htjela , ne Lea, ona ne zna da to postoji. Mislim da bi se Lea jako voljela igrati sa takvom kućicom, ali mi se čini da bi joj to bilo malo previše Lega. I još je sad dobila i Playmobil kutiju sa namještajem za sobu koju joj nisam još niti dala.

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Da, to je to. I to bih JA htjela , .

    ima nas još

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    za Nikolu slatkiše a za Božić ečektričnu četkicu za zube,nešto za obući,i nešto sitno još

  8. #8
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Mi djecu darujemo za Bozic, ali poklone nosi Djeda Mraz
    Za sv. Nikolu takodjer ali to ukljucuje samo sitnice koje stvarno stanu u cizmicu, nekakve bomboncice, cokoladica i bojice ili flomice, stvarno sitnica.

    Popise za Djeda Mraza mi je stariji sinko izdiktirao neki dan, stvarno skromno zlato moje
    Popis dijelimo sa mojom mamom i dogovaramo se tko sto kupuje i to je to.
    Starije cure su vec velike i provalile su pricu o DM tako da se dogovaramo o poklonima face to face

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Razmišljam o tome da sv. Nikolu izignoriramo ove godine.
    Ionako ga nikad prije i nismo slavili, pa mi je malo bezveze uvoditi ga samo zbog poklona. Andrej ga ne zbraja (za razliku od Djeda Mraza kojeg je prošle godine itekako dobro upoznao), ne vjerujem da išta i očekuje. Osim toga, dan poslije sv. Nikole je u firmi MM-a priredba za djecu s DM-om koji će im dijeliti poklone, pa mi se to čini sasvim dosta.
    (od moje firme može dobiti vrećicu žlj slatkiša, pa na tu priredbu nećemo ni ići ove godine)

    A za Božić, odnosno Novu Godinu, još nismo smislili. Lego-kockice baš i ne šljivi, on bi samo vozio vlakove, a još jedna pruga u kući ne dolazi u obzir. Probat ćemo ga prešaltati u građevinare, možda uspije u svakom slučaju, čeka ga dječja enciklopedija s Interlibera (s puuuno stranica i puuuno brojeva!)

  10. #10
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Veselim se Sv. Nikoli jer mu je tada i imendan..........inace nikada u zivotu nisam slavila imendane, ali Niko ce slaviti, eto dan vise za malo slavlja. Dakle dobit ce nekakav pokloncic za Sv. Nikolu, za Bozic naravno, a sada ste me zamislile u svezi Nove Godine .......ma bit ce i tada neka sitnica

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    mima i a70v - gdje se moze kupit ta kucica i koliko kosta? u TL je nisam vidjela...

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam kućicu lani vidjela u trgovini Dječji svijet u Petrinjskoj, ali nisam baš sigurna da je to bila upravo ova kućica sa linka jer mi se cijena ne podudara - čini mi se da je cijena bila oko 350 kn, a ovdje je čini mi se 70 eura.
    Možda sam krivo zapamtila cijenu, ne znam. U Mulleru u CC1 je nisam vidjela.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    mi nikad nismo davali i primali poklone za NG... :/

    jel to neki novi običaj ili... :?

  14. #14
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    mi nikad nismo davali i primali poklone za NG... :/

    jel to neki novi običaj ili... :?
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Citiraj Moover prvotno napisa
    mi nikad nismo davali i primali poklone za NG... :/

    jel to neki novi običaj ili... :?
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?
    Je, i ja se tog sjećam.

  16. #16
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kod nas bude slijedeće:

    - za Sv. Nikolu dobije u čizmicu slatkiše, mandarine i jabuke, grožđice te neku knjigu

    - za Božić će biti isto knjiga i još nešto (on bi neku HABA igricu, ali ne planiram dati više od 150 kn za to).

    I to je sve!

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    mi nikad nismo davali i primali poklone za NG... :/

    jel to neki novi običaj ili... :?
    ne, stari, iz vremena kad božić nije bio u svim domovima obilježavan, uostalom ni ovako komecijalziran
    konkretno mi božić ne slavimo na način kako to rade vjernici (znam da smisao božića i nije darivanje, pogotovo ne pravim vjernicima) ali će moje dijete dobiti neki poklon jer će u vrtiću svi o tome govoriti, i jednostavno mi je premala da joj ja objašnjavam naše stavove i da je izdvajam od okoline
    ja sam uvijek dobivala veliki pokon za novu godinu, kao i svi klinci iz mog društva
    i to mi je ostalo, kao dobar običaj za veseli ulazak u novu godinu

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Citiraj Moover prvotno napisa
    mi nikad nismo davali i primali poklone za NG... :/

    jel to neki novi običaj ili... :?
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?
    Ne varaš se. U firmi moje mame je na tim poklonima radila moja teta, pa sam tako ja poklone primala skoro do 18-te (kao Budimir Trajković)

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?
    Ne varaš se. U firmi moje mame je na tim poklonima radila moja teta, pa sam tako ja poklone primala skoro do 18-te (kao Budimir Trajković)
    ja se ne sjećam da je bio baš 31.12. ali znam da je bio između božića i NG
    i nije bio bradati striček (ili barba, tamo gdje sam ja odrasla) nego pravi pravcati djed mraz

    mima

  20. #20
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Mi ćemo učiti svoju curicu onako kako su učili nas.
    Sitnice u stilu kroki, čokolada i sl. se dobiju za sv. Nikolu (u čizmicu) i sv. Luciju (ispod jastuka).
    Za Božić obavezno darujemo svi svih, a darove za najmanje (koji još ne kužu) naravno nosi djed mraz. Još sam u dilemi što kupiti ove godine.
    Za poklone za Novu godinu prvi put čujem. :shock:
    Svake godine se istrošim dok svima pokupujem poklone (mami, tati, sestri, nećacima, svekru, svekrvi...) ali vrijedi svake kune.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?
    Ne varaš se. U firmi moje mame je na tim poklonima radila moja teta, pa sam tako ja poklone primala skoro do 18-te (kao Budimir Trajković)
    ja se ne sjećam da je bio baš 31.12. ali znam da je bio između božića i NG
    i nije bio bradati striček (ili barba, tamo gdje sam ja odrasla) nego pravi pravcati djed mraz

    mima
    ja se ne sjećam toga... :/

    kad sam bila klinka darivali su nas cijeli prosinac:
    za sv.nikolu - u celofan vrećicci mandarinka i čokoladica
    za sv.luciju - nešto čokoladasto
    za božić nešto lijepo za igru pod bor
    za novu godinu opet nešto pod bor, ali od odjeće
    i na kraju za tri kralja opet čokoladno nešto

    a tako ćemo i s F...
    na žalost, mm je težak za darivanja, njemu je sve to bezveze i tlaka (ne slavi i ne voli nikakva slavlja )... ali ipak popusti...

  22. #22
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Ak se ne varam, u neka davna vremena je 31.12. bio Dan dječje radosti i dobivali smo poklone od bradatog stričeka. :?
    Ne varaš se. U firmi moje mame je na tim poklonima radila moja teta, pa sam tako ja poklone primala skoro do 18-te (kao Budimir Trajković)
    ja se ne sjećam da je bio baš 31.12. ali znam da je bio između božića i NG
    i nije bio bradati striček (ili barba, tamo gdje sam ja odrasla) nego pravi pravcati djed mraz

    mima
    Zato se ja sjećam da je bio 31.12. (a isto znam da je taj bradati striček bio DM )

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Sv. Nikola neku sitnicu za npr. lutku i slatkisi.
    Bozic, nesto od igracaka, jos neznam tocno sta, to donosi Isusek,
    28.12. rodjendan, narucila kolica za bebu, al moraju bito ona velika koja imaju lezeci i sjedeci polozaj
    N. godinu, nikad se nismo za nju darivali, samo slavili.

    _________
    N 28.12.04.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    na žalost, mm je težak za darivanja, njemu je sve to bezveze i tlaka (ne slavi i ne voli nikakva slavlja )... ali ipak popusti...
    Za utjehu - i moj je takav

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji decki ce dobiti monopoly spuzva bob i mozda jos nesto, knjigu svakom. Videk ce dobiti neku drvenu igracku.

    Za Sv. Nikolu (kojeg ja uopce ne bih slavila nit ga dozivljavam...) ce dobiti kikiriki, kokice, zabavu za zube...

    I nista vise.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    [quote="marta"]Za Sv. Nikolu (kojeg ja uopce ne bih slavila nit ga dozivljavam...) ce dobiti kikiriki, kokice, zabavu za zube...
    quote]

    Ajde da onda tebe pitam (jer ni ja ne bih slavila Nikolu niti ga doživljavam): u kojem trenutku si morala pokleknuti i početi obilježavati taj dan?

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi zivimo u selendri. I za Sv Nikolu su poceli dobivati grickalice prije jedno 2-3 godine, uglavnom kad je Andrija skuzio da svi dobivaju pa je odlucio da treba i on.

    Prosle godine sam se bavila mislju da im uvalim sibe pa da zavrsimo s tim. Al ipak sam se prepustila... Tako i tako kupujem pistacije, grozdjice, studentsku zabavu i slicno, pa mi i nije neki problem servirat to u cizmi.

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    [quote="tanja_b"]
    Citiraj marta prvotno napisa
    Za Sv. Nikolu (kojeg ja uopce ne bih slavila nit ga dozivljavam...) ce dobiti kikiriki, kokice, zabavu za zube...
    quote]

    Ajde da onda tebe pitam (jer ni ja ne bih slavila Nikolu niti ga doživljavam): u kojem trenutku si morala pokleknuti i početi obilježavati taj dan?
    vjerojatno otkada je u vrtiću.

    Mi oduvijek slavimo Sv. Nikolu, ali ja nisam imala pojma što je zubić vila, pa smo izvadili prvi zub i ništa. I onda drugi dan u vrtiću frka, i to su ga tete a ne djeca pitale što je donjela zubić vila.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Nama je uvijek sv. Lucija nešto nosila (13.12), neku sitnicu slično ko sv. Nikola, koja stane u čarapu na dnu kreveta.
    A Božićni poklon za pod bor od malog Isusa? M. je stvarno malo frikasto dijete, igračke ga osim bjesomučnog čitanja slikovnica i tu i tamo pokoje akcije slaganja kocaka, jako malo diraju. Voli se igrat sa svime što podsjeća na majstore svih vrsta (spajat, odšarafljivat, zavezivat... ali da to nije dio neke igračke) pa pošto alat ima, namjeravamo mu doslovno kupit u Elektromaterijalu nekoliko onih malih zglobnih cijevi za spajanje, ravnih i zglobastih, većih i manjih, već on zna šta bi s time, nekoliko desetaka kombinacija, i još par sitnica iz tog dućana s kojima se ne može ozlijedit a koje može rastavljat i popravljat, i to je to - fino upakirat.
    A šta mu ja mogu, sve što bi izgledalo kao igračka, ne bi ni pogledao nakon prvih par minuta.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Ona kućica, od lego kockica... gdje to ima za kupiti???
    Predivna je.

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    To je super, s tim se igramo satima...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja skupljam poklone pa cu ih raspodijeliti kad dodje vrijeme.
    kupila sam m. zgodan kompletic za male likovnjake ili kuhare - pregaca, rukavice i kapa, mislim da ce se odusevit s tim.
    na interliberu sam kupila krasnih slikovnica.
    uskoro narucujem posiljku sa amazona pa cu dodati i pokoju slikovnicu.
    u dm-u sam uzela onih "zdravih" slatkisa, imaju zgodnu prigodnu kolekciju.
    nista veliko jer moji su jos mali pa i nemaju prevelike prohtjeve.
    vise se veselimo samom ritualu, glancanju cizmica (m. ce pomoci braci da ih i on ulasti jer je on jos mali pa ne zna) pravljenju kolacica i ukrasa, kicenju bora i sl.
    neki dan smo bile na "ivici i marici" u zkl-u pa smo se dogovorile da cemo napravit onakvu kucicu od kolaca za bozic.

  33. #33
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    za sv. nikolu u cizmu sto stane unutra - neka vockica i neka sitnica (npr. labelo ili nesto slicno...)

    za bozic pod bor poklone - ida i noa ce dobit neku drustvenu (dobili nedavno operation pa su odusevljeni, mislim da ce nesto slicno), leo isto nesto "pametno" ami neku prigodnu zvecku (podijelila sve male igracke od starijih, treba popunit asortiman )

    od moje firme dobit ce svaki od njih vrecurinu glupih i nekvalitetnih igracaka - to ce sve zavrsit u kontejneru prije kraja sijecnja...

    za novu godinu cemo se svi ozdrat nekih nezdravih slatkih delicija

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Za Sv. Nikolu ce dobiti nesto manje, razmisljam o npr. nekoj drustvenoj igri.

    MM ce nadam se dobiti bon u TL, pa cemo tamo kupiti poklone za Bozic. Problem su mi bake i djedovi, jer moram i za njih smisliti poklone. A stvarno nemem pojma.

    Pazite sta se nama desilo prosle godine za Sv. Nikolu. Stavili mi cizmice na prozor. Rekli H da se moramo sakriti u drugu sobu da Sv. Nikola moze doci staviti pokone. I tako, dodje Sv. Nikola, ostavi Tomy vlakic, a moja H pogleda, kaze: to ne valja i ode opet u sobu cekati da Sv.Nikola donese nesto bolje Tako da ove godine moram bolje pazaiti da pogodim njen ukus.

  35. #35
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Za sv. Nikolu će dobiti paket u školi (gdje ja radim; ja taj paket uplatim u računovodstvu ako želim, a želim jer je prekrasna priredba).

    Za sv. Luciju nema poklona, eventualno ćemo izdubiti bundevu (ne padamo na halloween, nego je tako meni baka radila kad sam bila mala; Slavonija )


    Za ispod bora, obavezno bude igračka po želji, još se nije odlučila koja, napisat će pismo na vrijeme. Uz to ide nešto slatkiša i CD ili DVD (igrica, crtić, nešto) ili slikovnica.

    Za Novu godinu nema darivanja, samo svečani ručak i novogodišnja obećanja.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Buba Klara, hvala hvala, ovaj "pravi" alat mi je "prava" ideja. Moj stalno vadi tatin alat a ja se stalno bojim da se ne ozlijedi (za divno čudo nikad nije). Mogla bih stvarno skombinirati nešto iz pravog dućana za velike (mislim da će i manje koštati).
    A i moj muž me već napao "zar darove za Božić ne nosi Isusek?"
    Ja sam na sto čuda kako djetetu objasniti tko je tko u dobi od 3 i pol. Ništa mu nije jasno, a već znam da će u vrtiću biti i Nikole i Božićnjaka...Ne možeš danas zaobići Božićnjaka kad iskače sa svih strana, a i meni je simpatičan. Već je sinoć u krevetu pitao: Šššš, je l čuješ, je l to možda Djed Božićnjak? Totalno je fasciniran njime. Ali ove godine ću probati kroz neku pričicu objasniti i pravi smisao Božića.

    Ja se iz djetinjstva sjećam predstave i Djeda Mraza u Pionirskom domu
    Po mom sjećanju 29.12. je bio Dan dječje radosti.

    Ali sada će biti slatkiši i voće za Nikolu, pravi pokloni za Božić. Za Novu Godinu samo fešta.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Pazite sta se nama desilo prosle godine za Sv. Nikolu. Stavili mi cizmice na prozor. Rekli H da se moramo sakriti u drugu sobu da Sv. Nikola moze doci staviti pokone. I tako, dodje Sv. Nikola, ostavi Tomy vlakic, a moja H pogleda, kaze: to ne valja i ode opet u sobu cekati da Sv.Nikola donese nesto bolje Tako da ove godine moram bolje pazaiti da pogodim njen ukus.

    Bogme, da se to kod nas desilo, vlakić bi bio pun pogodak!

    Krenem ja njega jučer ispitivati što bi htio dobiti od Djeda Mraza. A on na to: još jedan vlakić. Vlakić? - Da, ovakav kao što već imam.
    -A jel bi htio nešto što nemaš? - Da, htio bi! Htio bi nešto što još nemam!

    Mislim da ga više ništa neću ispitivati... što je najbolje, on se tako iskreno razveseli svakom poklonu koji vidi, samo ako je zamotan, ako je iznenađenje i ako vidi da je nešto novo - zato i ne želim još poticati "naručivanje" točno određenih poklona. A pokušaj da bar donekle saznam što bi ga veselilo neslavno je završio.

  38. #38
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    moj u 11 mjesecu, kada mi odemo u Austriju u shoping, naruči jedno, i onda dva dane pred Božić promijeni.

    Čuj Tanja, ja bih ti trebala izbrojati koliko mi vlakova imamo doma. Momentalno opet kupujemo autobuse i u zagrebu više nema niti jednog kojeg mi nemamo doma, s tim da imamo i par istih. I sada, gdje da ja nađem autobus.

    Kaj da vam velim kada mu je jedan vozač ZETa obečao rashodovane autobuse iz garaže (bio je s bakom) i sada on smišlja gdje će ga parkirati i kako ga sačuvati od lopova.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Čuj Tanja, ja bih ti trebala izbrojati koliko mi vlakova imamo doma. Momentalno opet kupujemo autobuse i u zagrebu više nema niti jednog kojeg mi nemamo doma, s tim da imamo i par istih. I sada, gdje da ja nađem autobus.

    Kaj da vam velim kada mu je jedan vozač ZETa obečao rashodovane autobuse iz garaže (bio je s bakom) i sada on smišlja gdje će ga parkirati i kako ga sačuvati od lopova.
    Aha, i kod nas su autobusi omiljeni - odmah iza vlakova. A da nađem tramvaj - bio bi lud od sreće (ionako mu je zanimacija da nabraja kud koja linija vozi, a slova naziva po tramvajskim stanicama: B kao Badalićeva, Z kao Zagrepčanka, itd.)
    Nego, ja sam već odavno zaključila da ću morati tebi na instrukcije o predstojećim fazama jer imam dojam da Andrej prolazi iste interesne faze kao i tvoj sin, i to istim redoslijedom

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    pa imaš tramvaj.

    Možda ga jedino trenutno nema.
    Firma SIKU, u Muelleru (bolje CC1): veliki zeleni (cca 180 kn), mali plavi cca 45 kn

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Eh, da, mislim da ih trenutno nema. Bar ovih malih plavih, nisam ih viđala.
    Za zeleni mi je puno 180 kn. Mislim, ipak je to samo tramvaj

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kad ste već krenuli s listama poklona, recite mi gdje je dobar izbor bosch alata. mueller u jankomiru? negdje drugdje?

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Eh, da, mislim da ih trenutno nema. Bar ovih malih plavih, nisam ih viđala.
    Za zeleni mi je puno 180 kn. Mislim, ipak je to samo tramvaj
    ma daj. jako je fora. Mi smo svojedobno u Toysu vidjeli i rozi, nismo kupili, i više ga nema.

    E sada ne znam za mali tramvaj, ali imaju mali bus, crveni. Na trgu slabo dobivaju Siku, treba potegnuti do CC1

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    kad ste već krenuli s listama poklona, recite mi gdje je dobar izbor bosch alata. mueller u jankomiru? negdje drugdje?
    Meni je u nekom mutnom sjećanju da sam negdje vidjela dječji Bosch alat, i mislim da je to bilo u Mulleru u Jankomiru, ali nisam 100% sigurna jer ne idem često onamo.
    Ali baš za vikend se MM i ja spremamo onamo (jer sam se zarekla da ne ulazim ni u jedan šoping-centar u prosincu), pa mogu pogledati i javiti - ako dotad ne saznaš drugim putem.

    NiB, mali crveni bus dobio je u Ljubljani prije 2 tjedna. Fakat je bio skroman - ušli smo u Muller, gledali igračke, nijednu nije zatražio, nijednom nije rekao: htio bih dobiti... samo je gledao, obilazio, opet gledao... i na kraju smo mu rekli da može dobiti neku sitnicu. Izabrao si je taj autobus, koji mu je 3. po redu, može otvoriti autobusno poduzeće
    A ti Siku autići i prijevozna sredstva su stvarno odlični, a nisu ni preskupi (bar ti manji modeli). I kvalitetni su, to su jedini autići/vozila koji nam se ne trgaju i ne otpadaju im kotači.

  45. #45
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    kad ste već krenuli s listama poklona, recite mi gdje je dobar izbor bosch alata. mueller u jankomiru? negdje drugdje?
    Meni je u nekom mutnom sjećanju da sam negdje vidjela dječji Bosch alat, i mislim da je to bilo u Mulleru u Jankomiru, ali nisam 100% sigurna jer ne idem često onamo.
    Ali baš za vikend se MM i ja spremamo onamo (jer sam se zarekla da ne ulazim ni u jedan šoping-centar u prosincu), pa mogu pogledati i javiti - ako dotad ne saznaš drugim putem.
    bila bih ti jaaako zahvalna, ne ide mi se tamo bez prijeke potrebe. nešto boscha već jesam kupovala tamo, zanima me trenutna situacija (i u drugim dućanima, alatoljupcima na znanje).

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ima alata bosch i cijela radiona

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Moj alatoljubac si je u TL izabrao bušilicu od Playskola, čini mi se 79 kn, preslatka je, zvrnda, smije se-više za manju djecu.
    Ja još nikad nisam bila u Onetastičnom shoppingu, mogla bih sad baš i potegnut do Jankomira, da vidim i to, i naravno nađem alat

  48. #48
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi imamo djeda Mraza :D , i to je ujedno Božićni poklon. Mi smo se komercijalizirali

    za Sv.Nikolu uvijek je bila šiba i slatkiš, a za sv.Luciju štani

    a s obzirom da sam slaba na svoje dijete, ponekad mislim da je meni (tj.mom djetetu) sv.Nikola/DM/Božić...svaki moj odlazak u dućan

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Posto je Zala jos mala ne znam hoce li skuziti vec ove godine da se nesto specijalno dogada za Sv. Nikolu i Bozic,ali svakako cemo nastaviti s tradicijom "prica za malu djecu" za te blagdane.Meni i seki je to u djetinjstvu znacilo jako puno i znam da smo bile vec prilicno velike,a jos uvijek smo imale taj feeling iscekivanja kada NETKO dode i donese nam poklone, glancanje cizama pred Sv. Nikolu, kicenje bora i slaganje stalice pod borom,pa cekanje andela da pozvoni zvoncem na boru i donese nam poklone (ako smo bile dobre), za Uskrs je obavezno branje trave na livadi i slaganje gnijezda na balkonu za Zeku i njegove darove.Jedino ne znam gdje da strpam Djeda Mraza (a zao bi mi bilo da ga propustim)-jer je on bio tipican primjer socijalistickog poimanja Bozica, naime-on je nosio darove na Staru godinu.Poklon ce biti simbolican za Sv. Nikolu uz obaveznu zlatnu sibu (bez crnog vraga, samo sa crvenom masnicom),a za Bozic nesto malo vece,ali obavezno neko veselje u obliku igracke!
    I jedan mali "update" vezano za Lego Duplo.Upravo sam se vratila iz Mullera na trgu gdje je mala kutija sa legicima (1,5-3) 236 kn,a ista takva u Djecjem svijetu 119 Kn. Razlika drasticna!
    I trebala bi malu pomoc kada vec raspravljamo o darivanju.Htjela bi onaj gumeni (na napuhavanje) pony ili sto vec, ali ne onaj (meni uzasno ruzan) klasican poni kojeg ima u Nami i sl, nego malo veci i ima ih raznih oblika (patkica, konjic i veci su od onog klasicnog).Zna li netko gdje toga ima?

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Koga zanimaju kuće za lutke tipa ove Lego, ali da nije na slaganje, ima Playmobile slatku kuću (ima u CC1 Muelleru), košta oko 250 kn, ima 4 sobe sa namještajem i nešto likova. Lei je moja sestrična poslala Playmobile namještaj sa likovima, meni je to san snova, predivno (namještaj, šalice, tanjurići, vaze sa cvijećem ) .. ali L. uopće nije zainteresirana za tu igračku pa sam je pospremila. Na Playmobileu ionako piše 4+ pa si mislim da će joj se to sviđati slijedeće godine.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •