Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Knjige-priručnici koje ne potiču dojenje!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno Knjige-priručnici koje ne potiču dojenje!

    Nedavno sam kupila knjigu "Što očekivati prve godine". Iako piše da je majčino mlijeko najbolje za bebu, stalno se ponavljaju razlozi zašto ne dojiti (suvremeni način života, majka radi, želite li se malo odmoriti, blabla-trućtruć...). Stigla sam tek na četvrtinu knjige i jedino što mi je na pameti su savjeti o tome da su jednokratne pelene bolje od platnenih i ako mi se baš i neće, bolje da ne dojim svoje dijete. Zato ovu knjigu stavljam na crnu listu.
    Knjiga ima i pametnih savjeta, ali čini mi se da prevladavaju oni ne tako pametni...

  2. #2
    stanka-vragolanka

    Početno

    Opet moram biti zločesta
    Svi imamo pravo na odluku i (opet kažem ) edukacija je jako bitna, a odluku ostavimo mamama
    Ja sam za različite opcije: objasnit ću ti sve o dojenju ali i o umjetnom načinu prehrane da se zna da žena ima izbor

    To govorim zato što moja sestričina nije mogla dojiti, mala nije prihvaćala bradavicu i ona je jadna bila u očaju- doslovno "joj a šta će jesti"
    Poslije dok se uhodala sa raznim preparatima shvatila je da nije trebala toliko histerizirati i da postoje i drugi načini prehrane s kojima dijete normalno se razvija

    Samo me nemojte linčovat


  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, i preporuca se krenuti s dohranom u petom mjesecu (znaci s navrsena 4) i spominje se odvikavanje od dojke dosta rano, mislim oko 10. ili 11. mjeseca. ja sam se isto razocarala. mislim da cak nije ni kriticki pisano o "cry-out" metodi. :bljak:.

  4. #4
    stanka-vragolanka

    Početno

    Ma svi su oni kreteni , iskreno i ja sam mislila kratko dojiti, al kad vidim sreću svog djeteta dok ciki, nitko mi nemože oduzet tu milinu u srcu

    Mislim da svaka majka kad doji osjeća nešto posebno i to ne želi uskratiti svome djetetu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj stanka-vragolanka prvotno napisa
    Opet moram biti zločesta
    Svi imamo pravo na odluku i (opet kažem ) edukacija je jako bitna, a odluku ostavimo mamama
    Ja sam za različite opcije: objasnit ću ti sve o dojenju ali i o umjetnom načinu prehrane da se zna da žena ima izbor
    Ma stanka, sve je to OK, ako žena ne može ili neće dojiti treba znati alternativu, slažem se. Ali ova knjiga je pisana tako da sam stekla dojam kako uvjerava da dojenje i nije baš praktično rješenje jer bi se žena-majka trebala odmoriti i otići u kino, a dijete može i jesti umjetnu hranu. Zapravo, kao da je dojenje nešto iz primitivnih društava što treba izbjegavati, ali baš ako žena to jako želi, pa nek onda doji kad je tak zaostala, iako je to najbolje za dijete.

    Zove me moja dojilica

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    biće je autor dobio "poticaj" od kojeg proizvođača adaptiranog

  7. #7
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Još jedna knjiga s ne baš super savjetima (čak prilično traljavo)
    "Super mama" - ima za kupit u Konzumu za 29 kn.

  8. #8
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Micika_8 prvotno napisa
    Ali ova knjiga je pisana tako da sam stekla dojam kako uvjerava da dojenje i nije baš praktično rješenje jer bi se žena-majka trebala odmoriti i otići u kino, a dijete može i jesti umjetnu hranu. Zapravo, kao da je dojenje nešto iz primitivnih društava što treba izbjegavati, ali baš ako žena to jako želi, pa nek onda doji kad je tak zaostala, iako je to najbolje za dijete.
    Ova knjiga definitivno nije pisana tako. Knjiga jasno i glasno kaže da je dojenje najbolja moguća stvar za bebu i potiče ga itekako. Ima puno o dojenju, izdajanju, spravicama pomoću kojih dijete istovremeno sisa izdojeno (ili adaptirano) mlijeko i dojku, tako da potiče laktaciju, izdajanju na poslu kako bi američke mame (koje, ako rade, imaju uglavnom neplaćeni porodiljni 6 tjedana) mogle hraniti djecu vlastitim mlijekom, smrzavanju mlijeka itd...Međutim, ona nije pamflet, nego je knjiga za sve roditelje, pa tako i one koji ne doje. Isto tako, o dohrani se zaista govori od četvrtog mjeseca, ali nikako kao imperativ, uz čitav popis stvari zbog kojih se tada ne mora započeti s dohranom.

  9. #9
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Meni je ova knjiga ostavila potpuno pozitivan dojam.
    Nisam ju čitala od korica do korica, ali sam unutra našla jako puno korisnih informacija, odgovora na svoja pitanja i praktičnih savjeta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Aj, baš mi je drago da imamo različita mišljenja, znači da sam ja knjigu površno čitala i krivo shvatila poruku. Dakle, uz pažljivije čitanje ne šalje krive poruke...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ali to je dosta starije izdanje.

    u davna vremena kad sam rodila svoje starije dijete, svi su uglas navaljivali s dohranom s 4 mjeseca

    ali slazem se, ima puno prirucnika koji nude korisne savjete ali i mnostvo netocnih informacija. jednom sam radila na jednoj takvoj, pa smo na kraju dodali izmedju ostalog i rodinu stranicu kao preporuku za informacije.
    zato LLL pomno bira koje ce knjige preporuciti 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    LLL? :?

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    La Leche League International, autoritet po pitanju dojenja: http://www.llli.org/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno


  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imas onda i lll italija, lll njemacka, lll kanada, lll sad, lll australija......

  16. #16
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    meni navođenje one mm je najbolje za vaše dijete, ne znači niš. to mi je ko pozdrav iz Rovinja.

  17. #17
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    meni navođenje one mm je najbolje za vaše dijete, ne znači niš. to mi je ko pozdrav iz Rovinja.

    Ili kad školski sastavak o domovini počinje: "Moja domovina je najljepša od svih i zato ju volim."

  18. #18
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj Micika_8 prvotno napisa
    ... Ali ova knjiga je pisana tako da sam stekla dojam kako uvjerava da dojenje i nije baš praktično rješenje jer bi se žena-majka trebala odmoriti i otići u kino, a dijete može i jesti umjetnu hranu. ...

    Veeelika istina u mojoj okolini. Kao da zena mora u roku od par mjeseci ponovno poceti zivjeti svoj stari zivot, a dijete je tek jedna obaveza vise koju treba efikasno rijesiti. Istina, u V.Britaniji dosta se gura preporuka da se dijete doji do 6 mjeseca, ali me iznenadilo koliko mama smatra da to onda - kraj. U meni najblizoj grupi mama, s kojima sam svojedobno isla na trudnicki tecaj, od nas 8 jos samo ja nisam dodala adaptirano mlijeko u prehranu svog djeteta.

    Zapadni svijet tu je po meni otisao predaleko, primjenjujuci demokratske principe, tj. tu famoznu slobodu izbora, na nacin kako se hrani dijete, kao da su sve opcije jednako vrijedne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •