Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 266

Tema: Molba za Riječanke!

  1. #1
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno Molba za Riječanke!

    Imam fendicu koja se preselila u Rijeku, muž ju je tukao, i tako, u biti je pobjegla od njega. Ima blizance stare oko 2 god, i sad je prije mjesec dana rodila bebu (trudna je pobjegla od njega). Ona nikoga ne pozna u Rijeci, sama je totalno, u teškoj financijskoj situaciji.. sad mi javlja da ju je uhvatio baby blues, tako da nije baš dobro.
    Molim sve curke iz Rijeke, ako imaju vremena i volje da posjete tu ženu, čisto da popiju kavicu s njom, ako imaju što viška robice ili obuće da joj ponesu, malu vrećicu pelena, ma sve će dobro doći. Znači, nikakvi novčani prilozi ne dolaze u obzir, ona je preponosna da bi nešto uzela....
    Eto, ako je tko zainteresiran ja ću je kontaktirati.

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    šaljem ti pp

  3. #3
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I ja bi pomogla rado.
    Imam neke jednokratne koje nismo iskoristili i nećemo. Pun paket. Možda bi mogle dobro doći.
    U kojem dijelu grada živi?

  4. #4
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Tibica, poslat ću ti pp, jer njen bivši ne smije znati adresu, zna samo da je u Rijeci. Poslat ću ti broj njenog moba, pa ak imaš vremena svrati do nje na kavicu, strašno je usamljena i teško joj je. Bebica ima grčiće, a blizanci su se počeli buditi po noći, zbog prinove...

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Evo ja danas bila kod nje, divna je to cura, skidam joj kapu! Stvarno joj nije lako.
    Bilo mi je full ugodno pričati s njom, klinci su slatki.
    Ja sam se zamislila nad sobom, često se ulovim da očajavam s Lukasom, a sad kad sam vidjela nju sa dvoje djece Lukasove dobi plus beba od mjesec i pol. I nitko da joj pomogne
    I onda na sve to još neki trošan stanić u potkrovlju, onako sve rasklimano, prozori ne dihtaju.. To je ujedno i ono što nju najviše muči i naveća želja joj je trenutno da nađe bolji smještaj.
    Pa eto ako koja od riječanki zna da netko jeftino iznajmljuje kakav stanić, onako da je pristojan za život sa malom djecom, a cijena da je do 200 (max 250 eura) neka pliz javi.
    Ja ću ju svakako posjećivati svako toliko, kad uzmognem.

  6. #6
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ajme Sun, tako mi je drago!!!!! :D
    Nisam se čula s Danijelom, moram je nazvati, nadam se da je ok, da uspijeva s bebom i blizancima sama :/
    Eto još jednom molim sve vas koji mogu pomoći nekom sitnicom, ili je bar posjetiti.
    Sun, nadam se da ćete se još vidjeti, i da ćeš joj bar malo razveseliti njene usamljene dane

  7. #7
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Evo i ja sam se upravo vratila od nje. Stvarno joj svaka čast!!!
    Ona jadna po danu njih hendla, a po noći im kuha. Sva je iscrpljena i živi na kavama. Ne znam što da uopće kažem. Odnijela sam joj 12 kutija dječjeg griza za bliziće i paket pelena za bebu.

    Cure, ako koja ima slučajno krevetić za bebu na poklon njoj bi super došao jer beba spava u starom putnom krevetiću i to grozno izgleda. Isto tako bi bilo dobro za bliziće nabaviti nešto zimske robice. Imaju 21 mjesec.

    Ne znam što bi vam više rekla. Ako netko želi pomoći neka se javi na pp (ne novčano nego sa stvarima i hranom za klince).

  8. #8
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I predlažem da se editira naslov (ako se suzyem slaže) da uključimo i ostatak Hrvatske.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koji broj robice bi bio za blizance?

  10. #10
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ček ček tibice, pomalo. Postoje nova forumska pravila vezana uz akcije prikupljanja pomoći, tako da treba prvo to riješiti s osobljem.. da ne stvaramo probleme

  11. #11
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ček ček tibice, pomalo. Postoje nova forumska pravila vezana uz akcije prikupljanja pomoći, tako da treba prvo to riješiti s osobljem.. da ne stvaramo probleme
    Je, imaš pravo.
    Za krevetić me zamolila ona osobno.
    Ne tražimo novce definitivno.

    Ispričavam se, malo sam se zaletila, ali ne izlazi mi iz glave.

    Čekamo odobrenje osoblja pa ćemo nastaviti ako nam dopuste.

  12. #12
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Evo ja ću kontaktirati osoblje pa ako dozvoli....
    Joj, sad mi je grozno, voljela bi da je mogu vidjeti i pomoći joj.
    Tibice, jesu li blizanci hodali? Bojim se da nije u mogućnosti ići s njima na vježbice, a oni su neurorizični :/
    Mislim da oni nose robicu br. 80, 86, kao i moje curke.

  13. #13
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ma oni još ne hodaju i ne pričaju. Što je s njima? Poslala sam pp mukici.

  14. #14
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja sam joj poslala poruku večeras, kaže da su blizanci bili prohodali, ali su se opet vratili puzanju, da doktori kažu da je to samo faza :/
    Oni su inače neurorizični, prvu godinu su proveli u domu, tamo nisu ništa vježbali s njima, iako ih je ona kumila i molila

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Moram potražiti Danielovu odječu pa im spremim paket. Kad ga pripremim ću zatražiti podatke na pp

    Ja šizdim sa školarcem i bebačem u trbuhu, dobrim mužem i krovom nad glavom i sad me stvarno sram Svaka joj čast. Baš mi je žao što mi je daleko i nemogu je posjećivati i barem malo pomoći oko klinaca.

  16. #16
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Evo, dobili smo odobrenje.

    Moj tata će danas probati nabaviti krevetić (nismo sigurni za jogi).
    Za blizance iskreno ne znam koji broj nose. Sun će bolje pogoditi vjerojatno. Ali čini mi se da bi 80-86 bilo ok kako je suzyem rekla.

    Mislim da joj najviše teba hrana za nju i klince. Igračaka mi se čini da ima dovoljno.
    Blizići koriste platnen pelene ali ih nema dovoljno da se osuše na vrijeme. Malecka je u jednokratnima jer ih za sad dobije od karitasa.

  17. #17
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Joj, stalno čitam i razmišljam o toj ženi, a ne mogu joj pomoći svojim društvom, barem ne za sada, jer i ja imam malu bebu (izgleda da su nam vršnjaci).

    Vidim da joj treba jogi. Ja nemam rabljeni ili neki viška, ali mogla bih kupiti novi. Ako netko može i želi sa mnom pola-pola ili nas tri po trećinu... (jogi nije više od 300kn, mi smo skoro kupovali), olakšao bi mi, jer sam se na neki način uključila u još jednu akciju. No, ako se nitko ne javi, kupiću sama (Iris će dobiti od moje firme nešto novaca za Sv. Nikolu, pa ćemo to rado prepoloviti i pomoći još nekome).

    Poslije ćemo razmišljati kako joj to dostaviti. Možda i ja nešto izmudrijam s mužem...

  18. #18
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Sun vidim da ste dobili odobrenje...

  19. #19
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Da, bliznići koriste platnene, mislim da joj fali covera, ima samo male, to smo uzeli rabljeni paket kamarisa dok je još bilo ovdje, znači ako tko ima rabljenih platnenih pa da joj pokloni koju.

  20. #20
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja sam poslala Mukici svoje i njene podatke, još mi nije odgovorila, valjda je odobreno

  21. #21
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Sandrij nemoj ništa za sada. Moj tata je otišao kod frendice vidjeti za taj krevetić pa možda nađu i jogi. Što se tiče dostave ja mogu na području Rijeke pokupiti i odvesti joj ono što uspijemo naći. Kaže tata da će možda uspjeti nabaviti i nešto hrane. On je inače dobrovoljni davaoc krvi pa ga vole u crvenom križu.

  22. #22
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ja sam poslala Mukici svoje i njene podatke, još mi nije odgovorila, valjda je odobreno
    I ja sam. Jutros.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da raščistimo

    svaka akcija pri čijem su pokretanju poštivana ova pravila:

    Osoba koja pokreće akciju obavezna je prije otvaranja topica kontaktirati osoblje foruma, navesti osobne podatke temeljem kojih je moguće utvrditi njezin identitet i s njom stupiti u kontakt, kao i ime i prezime osobe kojoj je akcija namijenjena, (odnosno roditelja ili skrbnika ako je osoba maloljetna), dob, adresu i grad u kojem živi, te način na koji ju je moguće kontaktirati.

    Humanitarne akcija za maloljetne osobe neće se pokretati bez pisane suglasnosti roditelja odnosno skrbnika, ovjerene kod javnog bilježnika. Tekst suglasnosti utvrđuje udruga RODA.

    Putem humanitarnih akcija može se prikupljati samo roba.

    Objavljivanje brojeva tekućih računa, niti bilo kakav drugi način prikupljanja novčanih priloga putem ovog podforuma nije dozvoljen.


    može se odvijati bez zapreke. za ovu akciju cure nisu ni dobile zabranjenje, dostavile su potrebne podatke i sve 5.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    tek sad vidim.

    imamo mi viška platnenih i covera. a i robice te veličine. pošaljite mi samo broj moba da joj se javim.

  25. #25
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Sad me zvao tata. Da bi joj crveni križ pomogao ona mora otići u czss dati zamolbu i onda joj oni pomognu. Vidjet ću s njom da li želi da ju odvezem. Samo ne znam kako da toizvedemo s troje djece. Možda netko od njih može doći kod nje. :/
    Za krevetić će znati popodne pa ako uspije nabaviti mi ćemo joj ga odvesti.

  26. #26
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Sandrij nemoj ništa za sada. Moj tata je otišao kod frendice vidjeti za taj krevetić pa možda nađu i jogi. Što se tiče dostave ja mogu na području Rijeke pokupiti i odvesti joj ono što uspijemo naći. Kaže tata da će možda uspjeti nabaviti i nešto hrane. On je inače dobrovoljni davaoc krvi pa ga vole u crvenom križu.
    OK, javi mi šta ste riješili, pa ako ne treba jogi, kupiću joj nešto drugo, a mogu dati i nekoliko pelena (nove su, ali su male, pa ne znam da li joj trebaju s obzirom da je bebica u jednokratnim?)

  27. #27
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mislim da bi ona rado i njoj stavila platnene, ali ih nema. Pitat ću u svakom slučaju.

  28. #28
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    madrac imam ja 120x60, nije novi al je u ok stanju. Pa bi samo falio krevetić.
    evo kako bi joj mogli pomoći:

    bolji smještaj pod broj jedan, dakle neki pristojan stan (već sam napisala da može odvojiti 200, max 250 Eura)
    hrana
    deterđent
    pelene
    zimska robica
    društvo, pomoć

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    ok, imam i malih pelenica što je david prerastao.

  30. #30
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ra, poslat ću ti njen broj na pp, pa nek ti da adresu da joj možeš poslati, ti nisi iz Rijeke?

    Cure, puno vam hvala, hvala što ste spremne pomoći, pa i one koje ne mogu ništa dati, mogu pokloniti svoje društvo i pomoć...

  31. #31
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Cijelo vrijeme razmišljam o tom smještaju. Mi smo trenutno kod mojih u stanu i naša garsonijera je prazna jer ju renoviramo. Čini se da ćemo usloro svi skupa preseliti u kuću i garsonijeru iznajmiti. E sad, to neće biti jako brzo, možda za 2-3 mjeseca, ali razmišljam da joj ponudim. Jedini problem je to što ja to moram naplatiti jer ulazimo u 2 kredita za tu kuću i računamo da će nam najamnina od garsonijere bar malo pomoći u otplaćivanju. Grozno mi je to. Ja bi ju najrađe dovezla tamo i pustila ju na miru da mogu. Plus MM baš nije oduševljen idejom da stavimo unutra nekog poznatog i to s troje male dijece, ali mislim da bi ga mogla nagovoriti.

  32. #32
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    tibice mislim da garsonijera za nju nije nikakvo riješenje. S troje male dječice moraš imati barem jednu sobicu jer spavaju u različito vrijeme i mislim da kad bi svi bili u jednoj prostoriji da bi to dovelo do još goreg. Budili bi jedni druge i to bi bio krah...
    Moraju imati spavaću i boravak odvojene i kuhinju.

  33. #33
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    A znam. To nemam. Ali trenutno sam dosta u tim nekretninama pa ću probati nešto naći.

  34. #34
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ja imam krevetic i madrac. Madrac nije nov ali je ok ocuvan.
    Racunajte na mene za krevetic, samo da organiziram dostavu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Pogledati cu i ja od robe zimske ako imam cega u toj velicini, suzyem mi se svakako cujemo

  36. #36
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Ja imam krevetic i madrac. Madrac nije nov ali je ok ocuvan.
    Racunajte na mene za krevetic, samo da organiziram dostavu.
    Super, poslat ću ti njen broj na mob. :D

  37. #37
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    :D :D :D

  38. #38
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja imam Patrikove zimske robice, nekoliko većih i nekoliko manjih platnenih pelena koje bih joj poslala i dodat ću nešto klope i ostalog u paket. Molim podatke na pp.

  39. #39
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Blizanci su cura i dečko, a beba je curica.

    Šaljem vam podatke na pp :D

  40. #40
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Blizanci su cura i dečko, a beba je curica.

    Šaljem vam podatke na pp :D
    E pa curica malena će dobiti isto neke lijepe stvarčice (jer ja ipak nosim još jednog pišulinca ).

    Tako sam sretna zbog ovoga!!

  41. #41
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    suzyem daješ njezinu adresu ili? Ja sam dala svoju pa ću joj odnjeti. Ne znam da li da dajem njezinu. Što ti misliš?

  42. #42
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ja sam poslala Mukici svoje i njene podatke, još mi nije odgovorila, valjda je odobreno
    sorry cure
    u nekoj sam guzvi i tek sam sad vidla sve PPove i ove postove
    napravili smo formular za odobravanje ovakvih aktivnosti
    poslala sam ga suzyem da ga ispuni
    i zaboravila ti napisat da mi ga popunjenog vratis 8)

    javim se kasnije popodne, sad moram doma

  43. #43
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    suzyem daješ njezinu adresu ili? Ja sam dala svoju pa ću joj odnjeti. Ne znam da li da dajem njezinu. Što ti misliš?
    Ma nema beda, daj adresu na pp, cure su ovdje super, nadam se da će je posjetiti usput.


    Mukice pošalji pa se čujemo!

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam jaknicu broj 80, par pulovera, pelena i covera.

    Jel mozete ovdje sloziti neku listu sta ste joj skupili, tako da ne bude duplica, odnosno da pomognemo jos nekome?

    suzyem, jel mogu njoj direkt poslati ili da posaljem nekoj od cura u Ri, pa da joj one odnesu?

    Cure, jel vam OK da slozimo listu?

  45. #45
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Može.
    Evo ja ću početi što sam ja odnjela i što ću odnjeti:

    dječji gris za bliziće za cca mjesec dana
    kombinezon - skaf br. 80
    jaknica futrana
    paket jednokratnih

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Možda je bolje poslati pakete jednoj od vas koja je mobilna jer ne vjerujem da bi njoj bilo zgodno otići na poštu po pakete sa troje male djece.

    Čekam neki ostatak plaće da mi sjedne pa joj kupim nešto hrane.

  47. #47
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    OK, onda cekam neciju adresu na pp, da mogu poslati paketic.

  48. #48
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    marta, pliska poslat ću vam moju, da se malo raspodjelimo

  49. #49
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Može.
    Evo ja ću početi što sam ja odnjela i što ću odnjeti:

    dječji gris za bliziće za cca mjesec dana
    kombinezon - skaf br. 80
    jaknica futrana
    paket jednokratnih
    krevetić i madrac - Serpentina

    ja odnjela šlapice i vreću igrački (nepotrebnih, puni su igračkica raznih).

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja ću složiti paket nekvarljive hrane i higijenskih potrepština.

    Može li mi netko napisati (Sun, Tibica, ...) da li da joj nosim jednokratne pelene (ima li veš-mašinu?) i, ako da, koji broj?

    Treba li pokrivača, posteljine i sl.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •