Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 136 od 136

Tema: Najsmesnije izjave koje ste culi kada ste rekli za usvajanje

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    super je topik obožam vas čitati

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    hmmm....U nedjelju smo MM i ja prošetali sa mrvicom a jedan stariji susjed / s kojim nismo baš u čestom kontaktu/, nas je zaustavio i pitao "ćije je to dijete?"...Mi u glas "pa naše?!".... on ostao zbunjen, jer zna da nisam bila trudna, pa da ga ne držimo u neizvjesnosti, velimo mu da je posvojena...A on sav u čudu:" a od koga ste ju posvojili, kaj tu od nekoga, kaj ga znamo??"...objasnimo mu da nije "tu od nekoga" i da su to podaci koje ne dijelimo sa drugima : ...ali ni to nije bilo dovoljno pa pita "a jel vanbraćna???" :shock: :shock:
    MM i ja se samo pogledali i lijepo ga pozdravili te nastavili svojim putem...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    i nas je jedna dama pitala jel limač vanbračni ili bračni???!!!!!!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    i nas je jedna dama pitala jel limač vanbračni ili bračni???!!!!!!

  5. #105
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mene je nedavno jedna teta sva u čudu pitala: Pa zar ste vi njoj dali svoje prezime!!! :shock:

  6. #106
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Mene je nedavno jedna teta sva u čudu pitala: Pa zar ste vi njoj dali svoje prezime!!! :shock:
    Mogla si joj reći: "Ne, svi smo uzeli njezino!"

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Stvarno čovjek, može čuti svašta.
    Mi još nismo posvojili, nadam se da ćemo uskoro, ali komentara već ima.

    Svi nam se tako dive, tako smo predivni, tako humani... bla, bla, bla, kad bi mogli tuđe dijete odgajati, kad je i svoje tako teško, a sa posvojenim nikad ne znaš šta te čeka

  8. #108
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Mene je nedavno jedna teta sva u čudu pitala: Pa zar ste vi njoj dali svoje prezime!!! :shock:
    da, teška srca smo joj dali prezime, ali zaklela se da će ga s ponosom nositi i da nas neće sramotiti...
    majko mila

  9. #109
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Sad kad imam dvoje, stalno čujem komentare poput: "I da su pravi isto bi se igrali/svađali itd." "Ma ne, brinite, svađali bi se i da su pravi", "Ja sam svoje rodila, moji su, pa se isto posvade"... A ja onda: "Ma dajte, stvarno se i "pravi" svađaju? I "pravi" i "krivi" se svađaju?"

  10. #110
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    valjda te tješe da ne požališ što si se u to upustila, a istekao rok za reklamaciju. :?

    otkud nekome uopće padne na pamet takav komentar? :?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    :shock: o majko mila,pa u našoj državi cvjeta primitivizam i neznanje!!!
    Često svratim na vaš topić (a možda vam se i jednog dana pridružim) i želim vam svima čestitat na prekrasnim obiteljima.
    I ja sama znam često uć u razgovor o posvojenju jer i mene ljute izjave tipa:"ajoooj, pa svaka čast onima koji posvoje djecu,to je stvarno lijepa gesta,to je tako humano i bla bla bla,tj.treba im dići spomenik i svaka čast nama ako se i mi na to odlučimo!!!" Ja nikad ne mogu vjerovat šta sve ljudi znaju izjavit,čak mislim da nemaju ni pojma kakva je razlika između doma za nezbrinutu djecu i popravnog doma. A u svakom slučaju to su sve djeca,a oni reagiraju kao da se posvajaju alieni.
    Uvijek me ljutila nepravda a tek kad počnu pametovat o tome gotova sam,ponašaju se kao da su ta djeca manje vrijedna,ali sam shvatila da možda nekom ni nije vrijedno to objašnjavat jer taj netko to ne želi ni shvatit,a kamoli se promijenit.

    Svima vam šaljem veliki i dragim čekalicama želim da što prije dođu njihova dječica svojim roditeljima!
    Ljubim vas !

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj camel prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj leonessa prvotno napisa
    Camel, Camel .
    budem. 8)

    camel
    .....mi još čekamo.........

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    camel :D :D :D ispričaj nam priču

  14. #114
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Imam jedan novi biser.

    Jedna osoba prilikom upoznavanja s mojom 6,5 godišnjom kćeri: "Pa, ona sasvim dobro govori!"
    Ja: Ima li tu nešto čudno? Ona ima 6,5 godina.
    J.o: Pa, mislim, dosta je dobro naučila govoriti za 3 mjeseca.
    Ja: Kakva tri mjeseca? Ona ima 6,5 godina.
    J.o: Pa, otkad je kod vas!
    Ja: (cenzurirano).

  15. #115
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Imam jedan novi biser.

    Jedna osoba prilikom upoznavanja s mojom 6,5 godišnjom kćeri: "Pa, ona sasvim dobro govori!"
    Ja: Ima li tu nešto čudno? Ona ima 6,5 godina.
    J.o: Pa, mislim, dosta je dobro naučila govoriti za 3 mjeseca.
    Ja: Kakva tri mjeseca? Ona ima 6,5 godina.
    J.o: Pa, otkad je kod vas!
    Ja: (cenzurirano).
    Zdenka, većinu posta sam , ali na "cenzurirano" sam odvalila

  16. #116
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Zdenka, mislim da bi ovo mogla biti izjava godine

  17. #117
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Nekako mi se cini lakse sa izjavama nepoznatih ili nevaznih osoba. Ti nam ljudi i njihovo misljenje uopce nije vazno.
    Mi nismo sa roditeljima puno razgovarali o posvojenju prije nego smo zapoceli obradu. Nismo htjeli da nam kazu "jeste sigurni?", "dajte si razmislite" itd. Rekli smo samo okvirno 'idemo doktoru za potvrdu za posvojenje" ili "dolazimo na razgocor s psihologicom". Prvi pravi razgovor je bio nakon razgovora sa socijalnom radnicom i psihologicom.
    Moj svekar se samo rasplakao, jako je jako sentimentalan kad se tice obitelji, a ovdje se ticalo djeteta i to "sirotog djeteta bez roditelja", a svekrva je pocela teoriju o genima. Mrzim to. "Da nece imati moju boju ociju, ni velika uha, pa sta onda ?".
    Znamo da su bake i dede vazne osobe u djetinstvu i nije nam svejedno njihovo misljenje. No treba uzeti u obzir da su nasi roditelji druga generacija i da se neki jos nisu sasvim oslobodili rasnih teorija 19 st. No, srecom, te se teorije cesto samo svedu na neko salonsko brbljanje, a kad bi nakon tri unuka dobila konacno unuku, poludila bi od srece. S mojim roditeljima je lakse, tata je puno radio s djecom, pa ga samo brine administrativna strana procesa posvajanja, a mama mi je pri ruci, pa imam vremena utjecati na njeno misljenje i polako ju "pripremati" i "obradivati".

  18. #118
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa
    Moj svekar se samo rasplakao, jako je jako sentimentalan kad se tice obitelji, a ovdje se ticalo djeteta i to "sirotog djeteta bez roditelja", a svekrva je pocela teoriju o genima. Mrzim to. "Da nece imati moju boju ociju, ni velika uha, pa sta onda ?".
    . S mojim roditeljima je lakse, tata je puno radio s djecom, pa ga samo brine administrativna strana procesa posvajanja, a mama mi je pri ruci, pa imam vremena utjecati na njeno misljenje i polako ju "pripremati" i "obradivati".
    Zanimljivo kako su vaši očevi prihvatili bez lakše, nego mame...je li to slučajnost ili su žene ipak zatvorenije (meni se tako čini česti i to da su muškarci ipak jednostavniji pa i u ovom slučaju imaju u obziru samo ono najbitnije)? :?

  19. #119
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    bez-bez

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Mene je nedavno jedna teta sva u čudu pitala: Pa zar ste vi njoj dali svoje prezime!!! :shock:
    Mogla si joj reći: "Ne, svi smo uzeli njezino!"


  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Poznanik, koji je nedavno saznao da smo posvojili klinca iako imamo "biološke" curice se iskreno oduševio i rekao da bi i on to učinio da je milijarder.
    Obitelj moga muža nas podržava a moji starci su prvo govorili da sam luda a kad su ih svi sa strane popljuvli zbog takvih komentara, malo su se smirili pa stara sad pokušava bit ljubazna sa malim a on je uopće ne šljivi. Otac je za Uskrs rekao da uzmemo i jaje viška za malog. O kako je moj stari darežljiv!!!!
    Ali, znate što, briga nas za sve komentare, iako nismo još dobro organizirani i uigrani mi smo sretna obitelj!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Pa sad sam tek skužila da vam se nisam pohvalila: PREKO TRNJA DO ZVIJEZDA!!! Naša obitelj je konačno upotpunjena, došao nam je tako dugo očekivan član! evo, 4. ćemo proslavit svoju prvu mjesečnicu!

    Ja sam totalno luda od obaveza i ljubavi! Nikada mi nije bilo fizički teže, nikada mi dani nisu bili tako kratki, jednolični a ipak najsretniji!!!! Prosto ne mogu povjerovati da je mukama kraj i da sam Šimuna uspijela izvući iz pakla u kojemu je izgubio svoje najljepše godine odrastanja. Toliko je sve bilo teško da sam gotovo izgubila svaku nadu da će mi ga dati.
    I dok ga gledam kako konačno ,bezbrižno spava, kroz glavu mi lete sijećanja na sve njegove noći u kojima ga niko nije pokrivao, bezlična jutra koja mu nisu doonila nikakvu radost.
    Jutra sada započinjemo hrpom poljubaca i zahvalnošću Bogu što nas je spojio. Zagrljaji kojima me budi, pogledi kojima mi pretoči sva osijećanja daju mi snage za novo micanje brda!

    Ipak, ne prestajem misliti na sve one koji su ostali zatočeni i svaki put kada pogledam na sat sjetim se njihovog tužnog životnog ritma i rutine koja im krade dijetinjstvo.

  23. #123
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bofida :D :D :D , prekrasno!

  24. #124
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Za Šimuna !

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    Čestitke :D za malog Šimuna i obitelj

  26. #126
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    bofida, :D ! velika Šimunu!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Bofida !

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Čestitke Bofida! :D
    Ako uhvatis vremena ispricaj nam malo kako je sve bilo, nama koji se tek spremamo posvojiti takve price i iskustva puno znace, a i ostalima koji vec imaju klince.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Čestitke Bofida! :D
    Ako uhvatis vremena ispricaj nam malo kako je sve bilo, nama koji se tek spremamo posvojiti takve price i iskustva puno znace, a i ostalima koji vec imaju klince.

  30. #130
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Bofida, krasan zavrsetak price. Cestitam

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala svima što se veselite samnom. Mi svi sa ovim našim iskustvima postajemo kao obitelj.
    Da, da, stvarno moram napisati o tome kako je sve počelo i kako nam ide. Mislim da je svako naše iskustvo dragocjeno ne samo da ga dijelimo međusobno kao bi lakše savladavali prepreke roditeljatva već i zbog budućih posvojitelja i udomitelja kojima niti jedna teorija iz škole roditeljtva ne može biti tako korisna kao naše žive, istinite bajke.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    126

    Početno

    Velika pusa za veliku porodicu .
    Nadam se da za čestitke nikada nije kasno.
    Budite srećni i veseli :D .

  33. #133

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    330

    Početno

    Bofida, čestitam od srca cijeloj obitelji. Šimunu.

  34. #134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Čestitam !

  35. #135
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Bofilda, čestitam ....

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Bog mame! Nije me bilo dugo jer od brda obaveza ne stižem ni kavu popit a od kada je počela i školska godina razapela sam se ko Isus. Moj neposluh je poveo svoje prvo letovanje na najdivnijem Pelješcu a ja sam se sva ponosna sa njim šepurila. Prijatno me iznenadilo što su ga svi u mistu prihvatili potpuno normalno bez i malo ćudjenja ili negodovanja. Nisam to očekivala od tako male sredine. Svidelo mi se i to što su me svi otvoreno pitali sve što ih je zanimalo pa nije ostalo prostora za rekla-kazala priče, iako se moja mama svojski trudila da ih širi. Jedino me je njena prijateljica pitala da li me mali voli - kakva budaletina!

    Moje voljeno biće je pošlo i u vrtić /za djecu oštečenog sluha/. sjajno se uklopio i počeo učiti ko blesav, kao da zna što je sve propustio i što mora nadoknadit. Stavljen je na listu za kohlearni implant pa bi mu to trebali uradit do kraja godine najkasnije. :D
    Kad malo razmislim o svemu kroz šta smo prošli mislim da bi bio bolji scenarij od ijedne španjolske serije!
    I, moram sa vama podijelit još jednu moju radost. Prije 10 god sam u bolnici kada sam bila na ispitivanju steriliteta, upoznala jednu divnu ženu koja je imala isti problem. Iako nas dijeli samo 250 km od tada se nismo više susrele ali smo prilično redovito kontaktirale telefonom. Mada jedno vrijeme, dok mi je pampers bila jedina briga, bilo mi je malo neugodno da sa njom pričam jer sam znala koliko čezne za tim slatkim obavezama. Medjutim, od kad sam sa Šimunom čujemo se češće i, ... upalilo je !!! Nedavno mi je javila da su podneli papire za usvojenje. :D Ima samo jedan, dva, tri... problema ~oni su prešli 45 i više ne mogu dobiti bebu, žive na selu i nisu im dostupne sve informacije i tako su savršeno neiskvareni pa se bojim da će ih socijalci zamantravat. Zato sam joj predložila da se odluče za romosko dijete jer smatram da neće uopće čekat i da bi mogli dobit i bebirona?!
    Odoh spavat laka van noć!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •