Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ne mozes vjerovat, koji licemjer

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno ne mozes vjerovat, koji licemjer

    ovo sam jednostavno morala podijeliti s nekim jer sam totalno zbunjena, tuzna, ljuta... ne znam ni sama

    necu ulaziti u pricu o tome kako se sve desilo, ali to nije ni vazno. Da mi je zao, nije mi zao, da sam u soku jer nismo skupa, nisam, ali da sam potpuno zatecena po pitanju naseg klinca, e to bome jesam!
    Nakon svih njegovih prica kako je straasno biti dijete rastavljenih roditelja i kako on to NIKADA ne bi mogao priustiti svom djetetu, nagovora da bi trebalo ostati zajedno radi njega, on umjesto da tako reci spava pred nasim vratima i gori od zelje da vidi svog sina, njega nema... ja ga moram zvati i pitati dali misli doci i kada? Evo jutro je, vec je 10 sati, sinoc sam mu rekla da mi javi kada bi dosao, kada bi htio doci i on je rekao da ce mi javiti navecer jer mora nesto obaviti.. jutros sam mu poslala poruku kada ce doci, a odgovora pogadjate; nema. Vjerojatno jos spava...
    Ne razumijem, da mi netko uzme M samo na jedan dan, gorila bi od zelje da ga vidim, spavala bi u autu ispred i svaku sekundu koju mogu bi iskoristila da ga dodjem vidjeti, a on? on jos spava... ne jasno mi je kako to moze tako.

    Ne vjerojatno mi je to kako se muskarci mogu promjeniti, od onog; ja obozavam svoje dijete, jedva cekam provesti vrijeme s njim ( iako to mozda znaci spavati na kaucu u dnevnoj sobi i pustiti to isto dijete da se samo igra na tepihu ), do ne znam ni ja cega... ma tako me to ljuti i rastuzuje, to licemjerje! a mene nazove ne majkom i kako cu ja unistiti nese dijete i kako mu JA oduzimam oca ( ja sam ta koja je trazila da se taj isti otac spakuje i napusti nasu malu zajednicu., iz jednostavnog razloga sto ne mogu tolerirati milijardu stvari, a najvise od svega apsolutni manjak postovanja prema meni, mom vremenu i trudu..., bitno je samo da se on naspava, popije kavu sa drustvom, procita novine, izadje na otvorenje novog kluba )

    ne znam ni koje je svrha ovog mog posta, ali jednostavno sam morala napisati par redova, iako sam sada tako ljuta da bi mogla napisati knjigu!

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: ne mozes vjerovat, koji licemjer

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    a najvise od svega apsolutni manjak postovanja prema meni, mom vremenu i trudu
    draga, obzirom da ti je ovo jako bitno - uzmi dijete i odi u šetnju. ono što ti sad radiš je upravo manjak poštovanja prema tebi, tvom vremenu i trudu - jer ga uludo trošiš čekajući da on nazove. sama sebi radiš ono što te kod njega smeta(lo).

    ako nazove, prvo vidi koji su tvoji planovi, a on se u njih može uklopiti. ako ne - nastavi po svom. vidiš da on uredno provodi svoje planove...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    sorciere, ja nastavljam svojim zivotom pun gas!... M trenutno spava, ja sam sve spremila i obukla se u medjuvremenu i cim se probudi brisemo van, pa kod bake na rucak, pa malo u shoping... apsolutno mi ne pada na pamet prilagodjavati se njegovim planovima, ali me boli sto se on uopce ne trudi doci

  4. #4
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    potpisujem sorci!!!
    Uživaj sa svojim djetetom... a njega pusti neka sam odluči kada će viđati svoje dijete.
    Žalosno je za reći ali sa tim svojim postupcima pokazuje koliko mu je dijete potrebno...
    ma fuj!!!
    To se i meni desilo poslije rastave.. živcirala sam se što ne dolazi po njega češće... ali sada sam okrenila ploču i uživam u vremenu koje provedem sa svojim djetetom.
    A njemu neka ide na dušu to što radi..

    Briši u šetnju! Vani je prekrasno. I ne živciraj se radi kretena.

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    ali me boli sto se on uopce ne trudi doci
    nema tebe šta boliti!

    ti nemaš vremena ni energije da sebe opterećuješ njegovim propustima. njega će kad tad boliti, ali to uopće nije tvoj problem.

    imaš svoje dijete, uživaj u njemu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Draga, on je sad slobodan, bez obveza, i naravno da živi kao tinejdžer. Naravno da te to smeta (iako potpisujem cure - živite svoj život i upotpuni djetetu dane svojom vedrinom), polako mu nametni obveze. Ne na način 'sutra mi javi' već npr. 'dijete utorkom ide u sportski vrtić i to će tata preuzeti'. S tatom kao s djetetom. Nametni mu obveze koje će biti interesantne i njemu i djetetu.

    I još jedna stvar: nedostatak poštovanja prema tebi je neupitan, ali s tim ćeš se morati nositi. Ovo zvuči grubo, znam, oprosti, ali da te poštuje, da ste oboje drugačiji, da ste se drugačije ponijeli u nekim situacijama, da je bilo ovo...., da je bilo ono...., da je netko od vas dvoje bio dorastao situaciji..... danas bi možda bilo drugačije. Kreni dalje i daj djetetu najbolje što možeš.

    A na forumu se isplači i izviči koliko god hoćeš i kad god ti treba.

  7. #7
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Aphro

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    hvala cure
    jutros sam bila puno ljuca nego sada, biti ce da sam sada pre umorna
    Decka sam stavila na spavanje, a ja sada malo kuliram sa sve 4 u zraku i pokusavam sloziti barem neke kockice... gospodin danas nije dosao vidjeti sina, jer je mobitel upalio tek u podne, a mi smo tada bili vec daaaleko u djiru.. Kako ste rekle, on sada zivi kao tinejder, sigurno je bio vani sinoc, a i sada je pitaj Boga gdje...
    Svakako pomaze doci ovdje i cuti barem neke savjete kako vi rjesavate stvari.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Aphro i sve mame sa takvim bivšima
    Hoću samo da vam napišem naše porodično iskustvo: Moja tetka, mamina rođena sestra se rastala od muža kad je njen sin (moj brat) imao cca 2.5 godine. Vratila se kod svojih roditelja i u toj kući oni i dan danas žive. Njen bivši se vrlo neredovno interesovao za sina, neredovno je i plaćao alimentaciju, viđao ga kad mu je to odgovaralo, nestajao na 6 meseci i duže a onda se pojavljivao sa nekim sumanutim pokolnima.... U kući nikad niko ništa nije rekao protiv njega, moja tetka je uvek ostajala "na visini zadatka", ja nikad nisam čula ni jednu reč protiv njegovog tate, a ni on. Moj brat i ja smo odrasli zajedno, u komšiluku, tako da sam i ja uvek bila tu negde.
    E sad, prošle su godine, moj brat sad ima 27, odrastao je, iškolovan, zdrav, prav i to ne zaslugom svog oca. E sad, kad je tata u 60-tim godinama, usamljen i u penziji setio se sina. Pre neki dan se pojavio na vratima pošto je 6 meseci bezuspešno zvao sina na sve telefone (i rođaka i prijatelja) koje je uspeo da nađe. I kad je otišao moj brat mi je rekao - opet neću da mu se javim, bar još 6 meseci, gde je bio kad mi je trebao..... A zaista o svom ocu nikad nije čuo ni jednu ružnu reč.
    Ne nervirajte se, pružite svom detetu najbolje što možete, svako žanje kako je sejao...

  10. #10
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    prvo rascisti sama sa sobom da je ON na gubitku zato sto ne vidja svoje dijete
    nikada nece moci naknodnaditi ni jedan tren njegovog zivota koji je propustio

    moj nit je nazvao, nit je vido svoju djecu evo vec vise od 4 mjeseca... nije da im ne fali, fali im i tu i tamo vidim po njima da im je zao i krivo sto tata uopc ene pita za njih, ali takav je zivot, to je njihov zivot - zivot bez tate

    neka djeca imaju tu srecu da je njihovim ocevima stalo do njih i da njihovi ocevim zele s njima provodit vrijeme i sudjelovat u njihovom zivotu
    neka djeca to nemaju

    kao sto neki ljudi imaju super sredjenu kucu, placu od 2 soma eura i mercedes, a neki nemaju
    to ne znaci da su ovi prvi sretniji od ovih drugih

    ocu rec - uzivaj u onom sto imate
    nemoj patiti za onim sto nemate

  11. #11
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Mislim da kužim šta muči Aphro i druge mame koje se uzrujavaju zbog postupaka svojih bivših: osjećaj krivnje što su izabrale papka za partnera. Aphro, budi blaža prema sebi. Još ti samo ta krivnja treba, uz sve što te snašlo. Šteta što maleni nema boljeg tatu, ali ko što sorci newa i mukica kažu, ne plači nad situacijom. Odnosno, izjadaj se, ali nemoj se gristi
    (zbrkan post, ali maksimalno dobronamjeran)

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    bila davnih dana neka serija na tv-u...

    uvodna (glazbena) špica je glasila:

    život je lijep
    kad nisi slijep...


  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    mudro zboris Joe bas to je ono sto me izgleda smeta; da sam tako pogrijesila u izboru tate svom andjelu... ali eto, sta je tu je, da nije bilo njega, ne bi bilo ni moje ljubavi.
    Eto drage moje, jos je jedan dan prosao i iskreno.. najvise razmisljam kada legnem u krevet, svaki dan sve vise spavam, a sve manje razmisljam i nadam se dalje u istom tonu. Sada mi je glavna preokupacija nauciti sina da nocu spava bez previse cicanja

  14. #14
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno


  15. #15
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Nije to osjećaj krivnje što smo izabrale papka za partnera , kako ti kažeš.
    Ja za sebe mogu reći da sam se udala iz ljubavi i na početku smo bili kao lonac i poklopac. Stvarno nam je bilo lijepo.
    Ali eto vidiš kako ljubav izblijedi i nestane....
    I uopće se ne osjećam ni malo krivom, jer je on ipak otac mojeg predivnog sina.
    A sada što ga ja više ne volim, mislim da bi on trebao imati osjećaj krivnje što je dopustio da zbog svojeg ponašanja i nemarnosti dođe do rastave.
    A i njemu na dušu ide što si sina rijetko viđa...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Eto, kako je Visnja lijepo napisala...

    I bm je na rastavi forsirao što više susreta. I tjedne susrete i vikende i svašta. Nije prošlo par mjeseci i zaboravio je na te tjedne izlaske s djecom. I mislim si, to je njegov problem. Prvo vrijeme je zvao svaku večer. Sada više ne. A kad su djeca kod njega preko vikenda, onda su više kod bake. I to je njegov problem. Kako uspostavlja vezu s djecom tako će je imati.

    Kreni dalje hrabro i čvrsto i pruži anđelu sve što možeš. Dalje od toga su bespotrebne frustracije. Imaš pametnijeg posla nego razbijati glavu o tome kaj sad on radi i kak mu je.


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •