Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 434

Tema: Kiretaža na 3 načina - osobna iskustva - 3. dio

  1. #101
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    mandy, vikki, hvala vam
    Prošli put sam dobila ergometrin, a ovaj put mi nije dao ništa za maternicu pa sam se zato zabrinula (rekao je da će antibiotik biti sasvim dovoljan)
    bit će t,o nadam se, u redu. znam da je od osobe do osobe, al nekako mi je lakše kad vas čitam sa svojkim iskustvima

  2. #102
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ni ja zadnji put nisam dobila Ergometrin, a krvarenje je prvih pet-šest dana bilo jako oskudno. Nakon toga se pojačalo uz prilične bolove. Zvala sa dr-a koji me kiretirao ali on nije bio zabrinut, rekao je da dođem u bolnicu ako bolovi potraju. Srećom nije bilo potrebe, a ja sam stalno pratila temperaturu da se ne bi zakompliciralo.

  3. #103
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Stigao mi je nalaz PHDa, a kako još krvarim neću do ponedjeljka do ginekologa
    Ako netko može odgonetnuti vidi li se što iz ovog nalaza, zahvaljujem

    Residua placentae
    Kiretman- materijal uk.promjera 4cm sadrži krvne ugruške, dijelove decidue i raskidano posteljično tkivo. Korionske resice nezrelog izgleda, rahle i umjereno fibrozirane strome - u pojedinim vaskularnim prostorima vide se fetalni eritrociti.

  4. #104
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hm, PHD obično ništa ne kazuje (tj. ne može reći uzrok pobačaju), meni je znao biti i sasvim uredan i loš, ali nitko nikad to nije komentirao.

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Alkemicar,
    Dosla sam do on-line dijelova knjige "Diagnosis of endometrial biopsies"
    i tamo spominju: "nedozrele korionske resice (villi) s fibrozom resica" Kazu da su gubitak vaskulizacije i fibroza strome korionskih resica morfoloske promjene [korionskih resica] vezane uz smrt embrija i da se te promjene najcesce vide kod missed ab (tu cak neke ili mnoge resice mogu biti i nekroticke). Po njima te promjene u resicama imaju mali ili cak nikakav klinicki znacaj (znaci iz toga se ne da izvuci siguran zakljucak sto je bio uzrok missed ab-a).

    Doktori na takve i slicne PHD nalaze nakon gubitka u prvom trimsteru znaju reci "prema ocekivanjima".

    Cure

  6. #106
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    hvala vam
    nisam ni očekivala puno od ovog nalaza pa se nadam detaljnijim dogovorima s ginekologom za daljnje pretrage onda

  7. #107
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj lilium prvotno napisa
    Alkemicar,
    Dosla sam do on-line dijelova knjige "Diagnosis of endometrial biopsies"
    i tamo spominju: "nedozrele korionske resice (villi) s fibrozom resica" Kazu da su gubitak vaskulizacije i fibroza strome korionskih resica morfoloske promjene [korionskih resica] vezane uz smrt embrija i da se te promjene najcesce vide kod missed ab (tu cak neke ili mnoge resice mogu biti i nekroticke). Po njima te promjene u resicama imaju mali ili cak nikakav klinicki znacaj (znaci iz toga se ne da izvuci siguran zakljucak sto je bio uzrok missed ab-a).

    Doktori na takve i slicne PHD nalaze nakon gubitka u prvom trimsteru znaju reci "prema ocekivanjima".

    Cure
    Ovakve su otprilike bile i moje dijagnoze. Razgovarala sam s patologom nakon toga i čini mi se da je to nešto što mogu reći i zatvorenih očiju. Nažalost, u nas je nemoguće dobiti ikakav drugi, precizniji nalaz, a predaleko smo od Zg pa se ne može tražiti kariogram (iako je meni ginekolog uvijek tvrdio da je sigurno u pitanju kromosomska greška ploda).

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam danas bila na 1. uzvnakon K (27,28.04) maternica je još velika, ali hvala Bogu , čista i uredna, bez ikakvih ugrušaka i zaostataka (nakon 2 uzastopne kiretaže to bi me stvarno užasnulo); imam nekakav smećkasti , sluzavi iscjedak , svakih 2-3 dana po koji grč, bolove kod stolice, ali valjda će i to proći; jedva čekam dobiti M, to mi se čini kao potvrda da je sve ok; kako je kod vas ?

  9. #109
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    danas 5. dan poslije kiretaže, imam lagani iscjedak od svijetlo crvenog do tamno skoro smeđeg
    smanjila sam Ergometrin na 2 dnevno jer mi onaj u sredini nikako nije odgovarao - uzasno sam napuhana i oprostite na eksplicitnosti - ali stalno imam vjetrove - jel ikome tako?

    koliko nakon kiretaže ste išle raditi?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam pila Ergometrin 3*1, 5 dana ; i da, imala sam problema sa vjetrovima i napuhanošću, a nakon nekih 2-3 dana nakon zadnjeg Ergometrina tolike grčeve u crijevima i želucu, da se čitavo popodne nisam digla sa kauča ( a mislila sam da je sve prošlo); valjda Ergometrin kako djeluje na stiskanje maternice, tako i na sve ostale organe; općenito mislila sam da će sve imati svoj tok od jačeg prema slabijem (i bolovi i krvarenje), a u stvari je nepravilno, 2-3 dana me ne boli, pa jedan dan boli, krvarenje stane, pa krene :? valjda samo da nam trenira živce

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    počela sam raditi nakon 12-13 dana , a imala sam K u 15.-tjednu, kući sam se osjećala kao bolesnik , samo su me posjećivali i žalili, na poslu se barem malo maknem od svega

  12. #112
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    da, i meni je tako i sa krvarenjem i sa bolovima

    ali, meni se nikako ne ide radit, nekakva je zategnuta situacija, izdogađale su se neke ruzne stvari dok me nije bilo (jer sam cijelo vrijeme na mirovanju bila)
    iduću srijedu sam na kontroli i onda idem radit najvjerojatnije od ponedjeljka (za 12 dana)

    i baš živcira ovo sa želucem i vjetrovima
    ne mogu otić negdje na kavu, a da me ne počne frkati, a onda se izvlači, traži wc i slično

  13. #113
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Cure Grčevi u crijevima od ergometrina je nešto najbolnije što sam dosad doživjela (i svaki put je sve gore)

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa
    nisam ni očekivala puno od ovog nalaza pa se nadam detaljnijim dogovorima s ginekologom za daljnje pretrage onda
    da, najbolje je redom provjeriti ono sto danasnja medicina zna prepoznati i drzati pod kontrolom - za svaki slucaj napraviti vase kariograme, pa onda tebe redom ispitati po koagulaciji, pa LAC, ACL, pa detaljno hormone... (postat cu nadopunjeno izdanje uputa, cim se s nekim tehnickim detaljima tu stignem pozabaviti)

  15. #115
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Meni je danas 14.dan od kiretaže i još uvijek imam taj tamnosmeđi iscjedak
    mislim da ću se naručiti za petak ili ponedjeljak na pregled
    Nadala sam se da će proći ovaj iscjedak koji se zna pojačati kroz dan, ali ništa od toga, pa bolje da vidim jeli sve u redu

  16. #116
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Upravo sam se vratila s prvog pregleda nakon kiretaže i sve je Boguhvala u redu očišćeno

    Razoćaranje sam doživjela tražeći informaciju što i kako dalje po pitanju kompletne prekoncepcijske obrade
    Navodno je od 1.1. na snazi odluka da se te obrade rade (govorim o habitualnim pobačajima u koje nažalost spadam i ja) na način da kod sljedeće trudnoće (ako i kad do nje dođe) tek u 5 ili 6 tjednu nakon što ginekolog potvrdi trudnoću, ženu se šalje, hospitalizira u nekoj većoj bolnici (Petrova, sv.duh..) i tada rade obradu
    Meni (a i moj gin to kaže) to nema smisla jer je onda zapravo prekasno za nešto napraviti i ako otkriju uzrok pobačajima.

    Navodno je sad jedini način to napraviti ambulantno. Rekao mi je da to znači da sve pretrage obavlja on i nalazi se rade nešto u Dubrovniku (ono malo što imamo), a dio se šalje dalje u Zagreb i to ne samo na jedno mjesto koliko sam shvatila
    U svakom slučaju, kaže da je popis dugačak i da će to trajati, al da je sreća u nesreći što sad ionako trebao čuvati se od trudnoće 5 mjeseci pa ćemo to sve valjda stići obaviti do tada
    Meni je to zaista idiotarija?!!!
    Kaže mi gin da je u ovakvim slučajevima do 1.1.2009. on uredno slao žene u Petrovu i da bi sve obavile u 1 dan

  17. #117
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nekako mi nije to jasno (ja sam s istom dijagnozom bila u Petrovoj poslije 1.1). Ali možda to ni nije toliko bitno, jer kad počnu kopat u nas, možda te nalazi usmjere prema Zg. Moram naći svoje nalaze pa ću ti poslati na pp što su mi sve radili da možeš usporedit.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Bok cure,

    evo danas nazalost definitivno saznala da ce moja druga trudnoca zavrsit kiretazom. Trudna sam skoro 11tjedana a vidi se samo gestaciska vrecica, ploda nema.
    Moj privatni dr. tvrdi da podhitno moram napravit kiretazu jer da ako dodje do krvarenja moze doc i do komplikacija.
    U Vinogradckoj pak kazu da nema nista od trudnoca al nek pricekam da krene samo krvarenje, pa ako dodje do jakog krvarenja i bolova neka odem na hitnu na kiretazu :shock: :shock: :shock:
    Na kraju sam nazvala polikliniku Podobnik i narucila se za kiretazu, bas cekam da me nazove doktor da se dogovorimo oko detalja.
    Sta vi kazete??? Ima koja kakvo iskustvo kod Podobnika?

  19. #119
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj HNB prvotno napisa
    Bok cure,

    evo danas nazalost definitivno saznala da ce moja druga trudnoca zavrsit kiretazom. Trudna sam skoro 11tjedana a vidi se samo gestaciska vrecica, ploda nema.
    Moj privatni dr. tvrdi da podhitno moram napravit kiretazu jer da ako dodje do krvarenja moze doc i do komplikacija.
    U Vinogradckoj pak kazu da nema nista od trudnoca al nek pricekam da krene samo krvarenje, pa ako dodje do jakog krvarenja i bolova neka odem na hitnu na kiretazu :shock: :shock: :shock:
    Na kraju sam nazvala polikliniku Podobnik i narucila se za kiretazu, bas cekam da me nazove doktor da se dogovorimo oko detalja.
    Sta vi kazete??? Ima koja kakvo iskustvo kod Podobnika?
    pa evo tu ti je otvorena tema vakumska aspiracija

    moja je frendica išla kod njega.. i sve same pohvale.. ne zbog njega.. već zbog kiretaža vakumom....
    kiretaža stanjuje endometrij.. to je dokazano.. apošto ćeš ići na bebicu zašto bi imala tanji endometrij ako nije sila...

    ja nisam bila na kiretaži ali da sam na tvom mjestu otišla bih vakumom..

  20. #120
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Svakako na vakuum ako se ima prilika. Ja sam živi primjer stanjivanja endometrija nakon tri kiretaže. Ali za utjehu onima koji nemaju izbora, evo me usprkos tome u drugom stanju.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam jučer bila na kontroli, maternica ok, ali mi je rekao da mu se čini po jajnicima da M još neće (baš me to razočaralo, jer jedva čekam prvu, a ostalih 5 da i ne govorim ) , je li netko možda dobio M ? kupate li se (mislim, u moru) ?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Svakako na vakuum ako se ima prilika. Ja sam živi primjer stanjivanja endometrija nakon tri kiretaže. Ali za utjehu onima koji nemaju izbora, evo me usprkos tome u drugom stanju.
    sis jesi pila nešto za podebljanje enometrija ? prirodno ili ? koliko se uopće brzo endometrij može vratit u normalu ? nakon koliko si ostala T ?

  23. #123
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Da li su vam nakon kiretaže iduće M bile dosta obilnije ?
    Kod mene rađena kiretaža u okviru histeroskopije, zbog materičnih priraslica, nakon koje sam imala 2 M, koje su bile izuzetno obilne, došle obe, 28 i 27 dc.

  24. #124
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    ja sam jučer bila na kontroli, maternica ok, ali mi je rekao da mu se čini po jajnicima da M još neće (baš me to razočaralo, jer jedva čekam prvu, a ostalih 5 da i ne govorim ) , je li netko možda dobio M ? kupate li se (mislim, u moru) ?
    bila sam u srijedu na kontroli, rekao dok da je sve ok i da M očekujem za 3 tjedna, a ja sam baš imala bolove kao da imam O
    jedva čekam tu M
    i neću čekati 5-6- ciklusa, nego 1-2, ionako se neće odmah potrefit...

  25. #125
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    Citiraj sis prvotno napisa
    Svakako na vakuum ako se ima prilika. Ja sam živi primjer stanjivanja endometrija nakon tri kiretaže. Ali za utjehu onima koji nemaju izbora, evo me usprkos tome u drugom stanju.
    sis jesi pila nešto za podebljanje enometrija ? prirodno ili ? koliko se uopće brzo endometrij može vratit u normalu ? nakon koliko si ostala T ?
    mandy, za endometrij sam se ubijala u cikli i ananasu, a nalijevala sam se čajem od vrkute. Je li to pomoglo, nemam pojma, ali odmoglo sigurno nije.
    Doduše, cijelo prvo tromjesečje aktualne trudnoće sam preležala. Počelo je s infekcijom mokraćnih putova za što je ležanje dobro (a još nismo mogli potvrditi trudnoću), antibioticima, višekratnim krvarenjima i naravno Dabrostonima. Nisam se baš nadala, ali kad smo napunili 12 tjedana, trudnoća je prestala bit problematična i evo me bebuškica kucka iznutra.

    Tri mjeseca nakon prve kiretaže ostala sam noseća (vidi gornje srce), osam mjeseci nakon druge i sedam mjeseci nakon treće. Moja je teorija da se treba čuvati onoliko dugo koliko je trudnoća trajala. Pa ako su okolnosti takve da se može...sretno.

    Ja sam se kupala (u moru) nakon što sam dobila m. Tad je more bilo izuzetno toplo i nije bilo nikakvih problema.

    MMK Meni je nakon svake kiretaže m. trajala sve kraće i kraće, što je jedan od pokazatelja stanja endometrija.

  26. #126
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Pa šta bi trebalo da znači ovo moje obilno krvarenje ?

  27. #127
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    sis tu ciklu, kako s njom?
    kisela, sok, sirova, kuhana?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa
    Pa šta bi trebalo da znači ovo moje obilno krvarenje ?
    da ti je endometrij dobar, tj. da nije stanjen, što je opet ok za implantaciju (supač :D )
    (ne znam kakav će biti moj nakon 2 uzastopne K, ali nekako se tješim da sam čitav život imala obilne M, pa da je sad ostalo barem nešto za početak)

  29. #129
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    Citiraj MMK prvotno napisa
    Pa šta bi trebalo da znači ovo moje obilno krvarenje ?
    da ti je endometrij dobar, tj. da nije stanjen, što je opet ok za implantaciju (supač :D )
    (ne znam kakav će biti moj nakon 2 uzastopne K, ali nekako se tješim da sam čitav život imala obilne M, pa da je sad ostalo barem nešto za početak)
    Ostalo mandy jašta radi, samo se ti odmori malo i psihički i fizički (ljeto i more izvrsna pomoći ). Možda ne bi bilo loše da piješ vrkutu onako sportski dok odmaraš.

  30. #130
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj tamaris prvotno napisa
    sis tu ciklu, kako s njom?
    kisela, sok, sirova, kuhana?
    Sok sam skoro svakodnevno pila iz sokovnika u kombinaciji s mrkvom/jabukom/narančom i obavezno limunom. Dosta sam jela kuhane i začinjene octom. Super je i sirova nagratana, začinjena s maslinovim uljem i octom ili u kombinačiji s mrkvom limunom (samo mi je bila tlaka gratat). Uglavnom, kupovala sam sirovu i u ovisnosti o vremenu/raspoloženju sam je pripremala, najčešće sok jer kad sam već koristila sokovnik za maloga, usput bih i sebe počastila.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    postoje li neki gotovi pripravci ili moram sama po polju brati i sušiti ?
    ( samo to ne ); uzela sam pms free (konopljika) , valjda bude ok, otvorena sam za sve opcije
    dajte neki čaj, trgovca , cijenu , recept

    cure kako stojite s keksom nakon K, (znam da se ti MMK keksaš do besvijesti ); kod mene ništa, baš nemam volje, ni želje, morat ću se nekako pokrenuti jer je MM na kraju izdržljivosti (kaže da je već zaboravija kako to izgleda i da smo sad pravi frendovi)

  32. #132
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vrkutu sam kuhala ujutro i onda je "sportski" pijuckala tijekom radnog vremena.
    Inače mi je ponekad problem bio utrpat sve u sebe tijekom dana pa su mi čajevi ispali super zgodni za nosit na posao. Sok - natjecala sam se s malim dok je on pio svoj, ananas bi uletio umjesto večere ili nekog kasnog obroka...

  33. #133
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    mandy, vrkutu sam kupovala u apoteci, od Subana(ima ti negdje posebna tema o tome, valjda na "prije začeća"). A što s keksa tiče bilo je kako koji put na faze. Uglavnom sam žalila mm-a jer on nije uvijek doma pa se znala potrefit duuuga suša.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo ja prijavljujem 1. M nakon K i mogu vam reći da sam tek sad odahnula ; kako je kod vas ?

  35. #135
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i ja prijavljujem mengu
    kiretaža je bila prije 3 i pol tjedna, M došla jučer
    koliko god da mi je lakše, malo mi je čudno, jer je prilično obilno
    pretpostavljala sam da će biti nešto manje nego inače, a ja uložak mijenjam svaka 2-3 sata
    kako je kod vas? trebam li se zabrinuti? jel se javljam u bolnicu ako stanje potraje?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    rahela, mene je isto iznenadila obilnost krvarenja, ne znam zašto, očekivala sam oskudnije (možda imamo krivu predrasudu- maternica je izribana, pa neće puno krvariti, možda je baš suprotno ?); uglavnom dva dana je bilo preobilno ( a ja inače imam obilne M), danas treći dan, već malo manje; mislim da nema potrebe se javljati u bolnicu bude imalo svoj tok prema oskudnijem ; meni je gin rekao da dođem na pregled čim prestane M, valjda će uzeti papu i pogledati kakav je endometrij i da li se maternica smanjuje

  37. #137
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    mandy, tnx
    danas je evo nešto manje, sva sreća, jer ne znam kako bih na poslu...
    očito se sluznica dobro oporavila, tj. zadebljala bez obzira koliko ostrugali, pa zato možda i jače krvarenje

  38. #138
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Meni je kiretaža bila 30.04. i još uvijek nema menge
    Voljela bih da je došla već jer me ovo sada podsjeća na prethodni gubitak trudnoće.... ako dođe tek 38.dan, i ciklusi će mi toliko trajati što nije dobro u mojoj situaciji sada
    Trebam normalne cikluse

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    joj, meni je došla nakon 33 dana, trajala 5, pa malo stala, danas opet krvarim ; i ja bi htjela normalne cikluse, baš mi je to sad potrebno, da se još ne mučim i s tim slijedeći tjedan idem na uzv i da mi uzme papu i briseve ; je li i vama rečeno da dođete na kontrolu nakon 1. M ?
    alkemičar nije valjda da je ovaj ciklus mjerilo narednih ciklusa ?

  40. #140
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    cure drage evo i mene k vama
    imam jedno pitanje: da li je normalno da i 10 dana nakon kiretaze jos uvijek krvarim?
    cijelo vrijeme imam i lagane bolove, nisam dobila ergometrin, samo hrpu antibiotika. kiretaza je bila u 12.tt, ali beba velicine za 10. tjedan.

    u biti ono sto me jace zabrinulo, je sto mi je sinoc ispao komadic tkiva velicine palca (sori gadljivima ), prenerazila sam se!!! to bas nije normalno, jel? nemam temp i nemam jacih bolova, tako da se zasad nisam javljala dr.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    visibaba ne brini, kod mene je isto bilo na početku samo krvi, a poslije par dana nekoliko komadića sluznice ( a sad u 1.M još i više ), što se tiče bolova, mislim da su ok ako nema temperature, maternica se kontrahira i vraća u prvobitno stanje; ja sam to sve dobro fizički podnijela, ali me psiha ubija , čini mi se da mi je gore sad nego na početku

  42. #142
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    mandy hvala ti na odgovoru

    Citiraj mandy prvotno napisa
    ja sam to sve dobro fizički podnijela, ali me psiha ubija , čini mi se da mi je gore sad nego na početku
    psihu ne smijem ni spominjati, odmah
    drzi se draga

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    cure drzite se
    fizicki sve prodje relativno brzo, no sa psihom potraje - bude boljih i gorih perioda

    visibaba, ako te bilo sto brine najbolje provjeri s doktorima

  44. #144
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    U drugom sam filmu, ali ne mogu ne svratiti na ovaj topic. Šaljem vam i želim da što prije postanete "glumice" u filmu kao što je moj.

    visibaba, bar nazovi ginekologa da te umiri ako ti se čini da nešto nije u redu. Inače ne mislim da je problem u krvarenju nakon 10 dana.

  45. #145
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    cure hvala na podrsci i savjetima .
    ja sam bolje, nakon sto je ispao onaj komadic krvarenje je sad skroz prestalo, tako da nema vise straha i panike.

    lilium kako si ti?

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    visibaba, super da si bolje
    gledano s povrisne kod mene je bonaca, i sada vec poduze cekam svoj "bingo" mjesec...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    drži se lilium, svima svane sunce, pa će i tebi

    (curke , znate li možda koliko se čeka kariotip ploda, uzorak je poslan na dan kiretaže 27.04., a još nismo dobili nalaz ; bez obzira što sam radila cvs, koji je pokazao t18, ipak bih htjela imati i ovaj nalaz u rukama )

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    jučer sam bila na uzv , endometrij 12.dc 9mm :D , ali na jajniku neka cista (tj. čitav jajnik je velik 5 cm, nije od folikula -pitala sam, uglavnom kako sam skužila jajnik se rastegao kao balon, tanka mu je sluznica, a kad nestane cista i sluznica će biti deblja, tj. normalna), kaže dr da će nestati nakon 2-3 ciklusa (nadam se , jer mi nisu još potrebni i takvi problemi),kontrola nakon 2-3 ciklusa, preostaje mi more, sunce i razno-razni vitamini; kako ste vi cure ?

  49. #149
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    kod mene se po mom vratilo sve u normalu
    nisam išla na pregled nakon 1.M. jer nije mi nitko ni rekao
    ići ću na jesen kad mi je i inače godišnja kontrola
    ali, imala sam ovaj mjesec O 14.DC na desnom jajniku (inače mi je O 10-12 DC), pa sad ćemo vidjet kad će M doći

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    mandy
    koliko sam vidjela kariotip se ceka nesto preko mjesec dana, a sad i to vjerojatno ovisi o tome kolika im je guzva,
    Cure velika i drzite se!

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •