Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: bolest, nedolazak i plaćanje vrtića

  1. #1
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno bolest, nedolazak i plaćanje vrtića

    dakle u naslovu je ukratko sve
    curka je ove god. krenula u jaslice i nije baš redovita jer malo malo pa je neka prehlada u igri i više je doma nego u jaslicama.
    rekli su mi da je nekad bilo ako djete neide više od 5 dana u vrtić, jaslice da se manje plaća, ali . . .
    e baš u tom ali je i kvaka.
    kako to funkcionira? da li ja trebam ići u vrtić i tražii ili oni sami to obračunaju manje? da li na onoj potvrdi da je djete zdravo i da može ponovo krenuti treba još nešto napisati ili treba neka posebna "ispričnica"?

    Molim iskusne mame odgovore!
    hvala unaprijed!

  2. #2
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    najbolje pogledaj ugovor koji si potpisala pri upisu u jaslice

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ako je državni vrtić...Ako dođe tri dana u jednom mjesecu plaća se puna cijena iliti 200kn za jaslice. Ako dođe samo jedan dan u mjesecu onda plaća 40%.
    Tak da ako nije išla recimo 3 tjedna a jedan je, platit ćete svejedno 200kn.

  4. #4
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ovisi od grada do grada i od vrtića do vrtića
    moja djeca su bila bolesna čitav mjesec, nisu išli u vrtić, od dr.a sam dobila potvrdu da djeca ne ogu u vrtić i uplatila 50% cijene

    otprilike se gleda da djeca ako dođu do tjedan dana i kasnije ne dolazi u dogovoru s ravnateljem/voditeljem se to rješava i ugl se plaća 50%

    sve ovisi o upravi....
    najbolje nazovi i pitaj

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da vrlo vjerojatno ovisi od vrtića i grada. Ja vjerujem da je u zgb svuda isto.
    Ovo gore je moje osobno iskustvo.

  6. #6
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa šta nije u gradskom da ako samo i jedan dan dođe, da se plaća puna cijena?

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Pa šta nije u gradskom da ako samo i jedan dan dođe, da se plaća puna cijena?
    Ma da tako nekako ustvari, nisam bila sigurna da li taj jedan dan ipak kaj znači ili ne..Nekak mi je u ušima da jedan dan ako dođe se ne plaća, a sve ostalo se plaća puna cijena.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Pa šta nije u gradskom da ako samo i jedan dan dođe, da se plaća puna cijena?
    ako dijete bude samo 1 dan u vrtiću, plaća se pun mijesec, 400k
    ako nije bilo ni jedan dan plaća se 170k
    kad ga se vraća u vrtić nakon bolesti treba donjeti potvrdu pedijatra

  9. #9
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I kod nas se plaća puna cijena, makar za 1 dan boravka u cijelom mjesecu. Gradski vrtić.

  10. #10
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    išla sam malo u potragu jer osoba koja mi je rekla je :/ .
    došla do šogorice koja ima 2 cure, jedna sad ide u prvi razred, a druga će nagoinu što znači da je još u vrtiću.
    cure su išle u Prečko u vrtić i jaslice i potvrdila da kad nisu išle više od 5 dana platila bi 30 %.
    mi idemo u Špansko pa ćemo vidjeti kako to u našem vrtiću funkcionira
    molim,samo nemojte glasnika

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    U VK nije bitno koliko, kada i zašto. Cijena vrtića je 600kn. Samo za vrijeme godišnjeg se plaća, čini mi se 63% od pune cijene. Sve ostalo 600 kunića...

  12. #12
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Naše je iskustvo ovakvo ( mada je Sarajevo u pitanju, možda pomogne ):
    Cijena se umanjuje za onoliko dana koliko dijete nije išlo u vrtić/jaslice.
    Naravno, ta cijena po danu je uvijek toliko mizerna da na kraju ipak debelo platiš :/
    I svakako treba imati potvrdu od liječnika.

  13. #13
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    nas je ovako: placa se obavezno 50 % sto je u nas 150 kn. ispricnicu donesemo od pedijatrice i na njoj pise od kad dokad nije bila u vrticu. ako je nema 1 tjedan placamo 250 kn, dva 200 kn...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    17

    Početno

    moj sin (3) ide u privatni vrtić i mi plaćamo 35 kn po danu. za svaki nedolazak u vrtić plaćamo 17,5 kn po danu, pa čak i onda kada je vrtić zatvoren zbog praznika ili pak ljeti kada 1 mjesec ne radi.

  15. #15
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ma sve ovisi od vrtiće do vrtića.
    Evo npr. tu kod nas vrtić košta 590 kn. Ako dijete ne dolazi mjesec dana u komadu iz bilo kojih razloga plaća se pola cijene.
    Ako je dijete bilo bolesno treba imati liječničku potvrdu da je bilo bolesno u tom i tom razdoblju. Onda se plaća pola cijene.

    U svim ostalim slučajevima plaćamo punu cijenu.

  16. #16
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    nakon 3 tjedna pauze curka danas bila u crtiću i išla sam provjeriti tu informaciju.
    i samo jedan dan dolaska plača se puna cijena. jedino ako djete neide cijeli mjesec tad se dobije popust tj, plati se 160 kn od 200.
    evo tako je kod nas.
    pa izgleda da ipak ovisi od vrtića do vrtića

  17. #17
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    nakon 3 tjedna pauze curka danas bila u crtiću i išla sam provjeriti tu informaciju.
    i samo jedan dan dolaska plača se puna cijena. jedino ako djete neide cijeli mjesec tad se dobije popust tj, plati se 160 kn od 200.
    evo tako je kod nas.
    pa izgleda da ipak ovisi od vrtića do vrtića
    mi smo preko ljeta kada ivan nije bio niti jedan dan u mjesecu dobili račun na 80 kn

  18. #18
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    Citiraj **mial** prvotno napisa
    nakon 3 tjedna pauze curka danas bila u crtiću i išla sam provjeriti tu informaciju.
    i samo jedan dan dolaska plača se puna cijena. jedino ako djete neide cijeli mjesec tad se dobije popust tj, plati se 160 kn od 200.
    evo tako je kod nas.
    pa izgleda da ipak ovisi od vrtića do vrtića
    mi smo preko ljeta kada ivan nije bio niti jedan dan u mjesecu dobili račun na 80 kn
    toliko je kod nas čuvanje mjesta
    a to za ljeto i spajanje grupa mi baš nekako nesjeda, pa bi ako ikako budemo mogli preskočili vutića, a kolika će biti cijena samo nebo zna

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    U VK nije bitno koliko, kada i zašto. Cijena vrtića je 600kn. Samo za vrijeme godišnjeg se plaća, čini mi se 63% od pune cijene. Sve ostalo 600 kunića...
    Jaslice, fala Bogu, 700 kuna Ako je dijete bolesno mjesec dana onda se plaća 50% manje. Mora se donjeti potvrda od pedijatra. Meni je glupo to bolovanje od mjesec dana, čak ni kozice tolko ne traju. Lovro je prije par tjedana bio 3 tjedna bolestan, uredno smo platili 705 kuna + tetama za maramice 15 kuna. Da su nam umanjili bar za 200 kuna.....ma kakvi. Sl. put kad bude bio bolestan tak dugo organizirat ćemo čuvanje onih tjedan dana (uči na pogreškama )

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno

    djete od moje kolegice je bilo samo jedan tjedan u vrtiću i svejedno platilo 510kn.drugi mjesec nije bilo ni dana u vrtiću i opet ista cijena a donesla ispričnicu od doktora jer bilo dosta bolesno.

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    kod nas se plaća onoliko koliko dite ide u vrtić.
    ustvari, ako je išlo 15 dana plaćam pola cijene. ako je išlo 3 tjedna plaćam 2/3 cijene.
    kad je moja krenila u vrtić često je bila bolesna i tada sam redovito plaćala pola cijene vrtića.
    ustvari plaćala sam pola od polovine cijene jer mi ionako plaćamo 50% pune cijene jer je mm HRVI.

  22. #22
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    MI živimo u VG pa iako idemo u Zagrebu u jaslice plaćamo po velokogoričkoj cijeni - dakle 560 kn + sve ono što moramo nosit u jalsice svaki mjesec.
    I ako samo jedan dan dođemo plaćamo puni znos.

    Mislim da to stvarno nije fer i da je jedna velika sramota zarađivat naplaćujući uslugu koju nismo pružili.

    Tim više što je moje dijete samo na 4-satnom programu, a plaćamo punih 10 sati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    22

    Početno

    pravilo je, a pravila određuje grad kao vlasnik, a ne ravnatelj, da ako dijete dođe i jedan dan, naplačuje se puna cijena, ali uglavnom odgajatelji ili računovodstvo do tri dana briše. i zar vam je puno 200 kuna? pa koliko plaćate žene za čuvanje i nije vam žao? Ja sam do 2. godine plačala ženu koja mi je čuvala sina, ali iznos je mjesečno bio isti, radila ja cijeli mjesec ili pola bila kod kuće na bolovanju s djetetom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Jer zna netko, po pravilniku za državne vrtiće, u kojem slučaju se mora donijeti potvrda od liječnika da je dijete zdravo? kad je duže bolesno? Da li i za jedan dan treba to nositi?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Potvrdu da je dijete zdravo treba donijeti nakon bolesti. Ukoliko odgajatelj zove roditelja zbog visoke temperature, proljeva i povraćanja, osipa i sl. tada je potvrda potrebna, pa čak i zbog jednodnevnog izostanka. Ako dijete boravi nekoliko dana s bakom, ili ste na kraćem godišnjem, tada takva potreba nije potrebna, iako sam čula da neki vrtići traže potvrdu za bilo koji izostanak duži od 5 dana. nadam se da sam pomogla. U prvilniku ne postoji izrijekom napisano pravilo.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    evo ja imam svježu informaciju, odnosi se na jasličku grupu u Sigetu....
    V je bio tri dana u 12 mjesecu u jaslicama i dobili smo uplatnicu na 80 kn, odnosno kad je bio 5 dana u 11 mjesecu dobili smo uplatnicu na 200 kn... kad je bolestan moramo donijeti potvrdu, odnosno obavijestimo tete da je doma( svaki mjesec ima bronhitis), tak da već tete sve znaju...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •