Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314
Pokazuje rezultate 651 do 681 od 681

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je? 2. dio

  1. #651
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    [ bit cemo na moru [/quote]

    UŽIVAJTE !!!!

  2. #652
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    jel stigla knjiga< ?

  3. #653
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    jel stigla knjiga< ?
    sad sam zvala frendicu kaže da do jučer nije a da danas još nije bila doma.Ma ne brini, šansa da na drugom kraju grada i ona ima istog poštara je nemoguća ( bar se nadam :/ ) .

  4. #654
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    lunahor- s veseljem :D ti javljam da je knjiga stigla još jučer ( frendica vidla tek navečer ). Zahvaljujem .

  5. #655
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    lunahor, sada mene zanima ta knjiga. Čitam unatrag ali ne mogu naći o čemu se radi.

    E sada zanima me, mogu li promijeniti doktora na Srebrnjaku- mislim da će tile znati o čemu se radi.
    Nisam dobila nikakvo obješnjenje, samo arogantan stav i onu cifru 700 Eu.

    Ili mi je jednostavnije otići u drugu bolnicu? Npr kod dr. R. na Rebro.

  6. #656

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno bronhitičari ,astmasi

    NanoiBeba knjiga ti se počela spominjati na sada zaključanoj temi bronhitičari,astmasi,sinusasi-kako je prvi dio - na 7 str.
    a lunahor ju je komentirala na ovoj temi koja je nastavak .na str.2

    ja imam iskustvo mjenjanja dr na srebrnjaku. imaš pravo na to i nikome se nisi dužna opravdavati jednostavno kod sestra zatraži da te naruče nekom drugom a ako pitaju zašto raci da nisi zadovoljna sa komunikacijom između tebe i dr.

  7. #657
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    je to ti je martinina knjiga i zbilja je super . mogu kad se vratim s mora poslat i kopirat kom ce trebat jer sutra putujem pa ne stignem prije.

    uu pa gdi ces mijenjat ikog sa dr r. obicno uvijek ide obrnuto
    mozes i tako, pa opet se vratiti na s. kod nekog treceg ak ti se ni r. ne svidi.
    kaj ja znam ja bi se narucila ko sto ti martina kaze kod nekog drugog i gotovo. ja sam kod dr gunek , i u principu sam zadovoljna ali... meni je srebrnjak samo za pomocnu stanicu. glavna mi je tu gdje zivim a najvise vjerujem i jedino crikvenici i dr b. u talasoterapiji. sve ostalo mi je tek da smo pod kontrolom. u principu na sreb. idemo svaka 4-6 mj kako nas narucuju , budemo 2 sekunde unutra, i to je to..

  8. #658
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    hvala cure. Još ću se konzultirati s našom pedijatricom. moram se pripremiti. K. je sada dobro, jer je njoj nađen proljetna alergija tako da ponovne veće probleme očekujemo početkom sljedeće godine.

    Lunahor, ista ta doktorica mi je preporučila hiposenzibilizaciju za 700 EU godišnje. S time da sam o tome da K. ima najviši stupanj alergije doznala od jedne mame a ne od nje. I naravno, nisam dobila nikakvih objašnjenja osim da tu hipo... nebi primala u bolnici nego bi joj ja davala doma. I nije da ja nebih dala 700 Eu, ali mi se nekako čini da bih trebala pokušati nešto drugo. K.se problem javio prvi put ove godine. I mene čisto zanima što će biti i kako će se njoj manifestirati simpomi sljedeće sezone.

    I please, kada se vratiš, pošalji mi knjigu. Mogu je ja kopirati, pa ti vratiti poštom nazad.

  9. #659
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    eto uzas, velim ja sam s njom zadovoljna al meni je to zadnja stanica ko prva mi ne bi bilo svejedno... na tvom mjestu se ne bih od nje odjavljivala vec ako hoces k r. jednostavno otidji k njemu , pa ides duplo ili troduplo ko ja a vjerujes vecini
    meni nije problem s uputnicama jer u crikvu idem 1-2 x godisnje , mozda da probate to prije ?

  10. #660
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    iako da nadodam, ja sam k njoj dosla nako r. a nakon njega ti je svatko bolji
    iako ne kuzim, pa hiposenzibilizacija se nekad radila na srebrnjaku ?

  11. #661
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Please, kada se vratiš, pošalji mi knjigu. Mogu je ja kopirati, pa ti vratiti poštom nazad.

    nanoibeba-ja sam upravo dobila tu knjigu i ako želiš poslat ću ti kopiju samo mi na pp ostavi adresu kud da pošaljem.

  12. #662
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    I mi prijavljujemo gibanje na more, ovu subotu. Ne pada mi na pamet cekati ambroziju, iako ima je i na moru, i lavic nije uopce pokazao nikakvu alergiju na nju, ali...

    Proslo ljeto nam je bilo koma, poceo je kašljati u 7-om mjesecu i nije prestao do sredine 10-og. Koooma. Samo da se ne ponovi ovo ljeto.

    Rinama, žao mi je što su tvoji decki bubani, želim da se što prije vratite u normalu.
    Ne znam tko je pisao o nekom homeopatskom konstitucijskom lijeku kao zamjena za Singulair, ali molila bi pojašnjenje jer moj lavic reagira jedino na Singualir, pa ukoliko postoji dobra zamjena za njega, (s obzirom na nedavnu raspravu o gomili nuspojava koje izaziva), radije bih se opredjelila za prirodnu varijatnu i ako može preprouka te homeopatice na pp.

  13. #663
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Možda ja. Nama je prepisan Singulair nakon dnevne bolnice na Srebrnjaku. samo što mi znamo na šta smo alergični a cvatnja toga je prestala, pa sam ja u dogovoru s našom ped/hom dala djetetu konstitucijski lijek a prestala davati Singulair. E sada, pitanje je što će biti kada ponovo naši alergeni počnu cvasti.
    Ja sam se odlučila osloniti na našu ped. pa ćemo vidjeti. za sada je sve prerano govoriti jer nam je sezona završila.

  14. #664
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    evo da nas malo podignem, još malo i završili bi na drugoj stranici .
    NanoiBeba knjiga je danas poslana i s obzirom da smo skoro pa susjede ( cca 2-3 tramvajske stanice udaljene ) nadam se da nemamo istog poštara jer buš se onda načekala. Javi kad stigne!

  15. #665
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    evo da nas malo podignem, još malo i završili bi na drugoj stranici .
    NanoiBeba knjiga je danas poslana i s obzirom da smo skoro pa susjede ( cca 2-3 tramvajske stanice udaljene ) nadam se da nemamo istog poštara jer buš se onda načekala. Javi kad stigne!
    pa mogle smo se onda naći. Ili ja doći po nju.Kaj nisi pp-ala?

  16. #666
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    pa mogle smo se onda naći. Ili ja doći po nju.Kaj nisi pp-ala?[/quote]

    ma nisam se mogla sjetit kaj bi nam bila šifra prepoznavanja, karanfila sad nema , a drugo mi nije padalo na pamet, zezam se. Iskreno nisam se toga ni sjetila. Ali, gle, uvijek se možemo naći na nekoj kavici kad se vratimo s mora, možda se i znamo ( ne znam da li si u kvartu od rođenja- ak jesi napiši nešto o sebi na pp -kratku biografiju na 2-3 strane pa ću i ja tebi tako i onda kad izmjenimo sličke možemo kafenisati ). .

  17. #667
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Bokić i topli pozdrav svima!

    Da vam javim lijepe vijesti - Dino je zdrav ko dren već 2.mj :D :D :D !!!!
    Počeo je dobro jesti, udebljao se dvije kile :D :D :D , moram stavljati toliko smajlića jer je "stajao" na istoj kilaži godinu i pol....
    Sada je visok 112cm/17kg - i sada više ne izgleda kao kišna glista!

    Svima želim što manje preripetija ovo ljeto, a pomalo se plašim jeseni jel tada ulazimo u loš period sa zdravljem (odmah dobije bronhitis i laringitis).

    ps - lunahor - imam cijelu apoteku remedija, sve sam nabavila i šljaka ko grom, sebe sam izljećila 2x!

  18. #668
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    L. ima 20. mjeseci i sad su mu se pojavile flekice po cijelom tijelu kao da ga je nešto ispikalo. Prošle godine se dogodila slična stvar na moru i pili smo rinolan isto tjedan dana nakon čega se sve povuklo.
    Pošto sam totalno nova u tome imala bih par pitanja . Pedijatrica nam je preporučila Flonidan 1x3 ml kroz tjedan dana. Fleke su mu se povukle isti dan bez uzimanja lijeka, ali se tu i tamo opet pojavi par komada.
    E sad...mene zabrinjava to što je Flonidan kortikosteroid, a pretpostavljam da je i rinolan jer spada u istu skupinu. Da li to šteti organizmu 20-mj. djeteta? Pedica nam je rekla da sirup uzimamo bez obzira da li su se opet pojavile ili ne, zbog prevencije. Više nisam pametna...dati sirup ili ne?

  19. #669
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Fairy- ja ti nažalost ne znam ništa o tome ,možda bi ti bilo dobro da skokneš i na stranicu s atopijskim dermatitisom, samo sad ti je puno mama na moru tak da su te dvije teme malo potonule. Puno sreće .

  20. #670
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Uapješno smo izveli transfer na more, ali... da ne povjerujete, na more je otišao potpuno zdrav, cak i bez onog jutranjeg kašlja, a na moru poceo kašljati.

    Ima li netko ideju zbog cega, jer obicno je djeci na moru bolje ili je to samo reakcija na promjenu klime.
    Primjecujem da mu se jace slijeva šlajm u grlo po noci i ujutro iskašljava.
    U toku dana ne kašlje, ni po noci, ali zvuci dosta onako šlajmasto.

    Baš sam razocarana, jer sam ove godine ocekivala da ce mu biti dobro, tim više što je krenuo na more zdrav.

    Ima li tko iskustvo s "morskim" kašljem ?

  21. #671

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Mi imamo iskustva.
    To je reakcija na promjenu klime.Otvaraju se disajni organi(oni suženi, koji i dovode do spazma kad niste na moru) i izbacuje se sekret. Znači da reaguje na morski zrak.
    Mi reakciju imamo par dana poslije povratka s mora. I to je u redu.

    Veoma rijetko se dešava da se stanje toliko pogorša da se savjetuje povratak s mora. U tom slučaju preporučuje se odlazak na planinu.

    Dok ste na moru šetajte u rano jutro kraj mora.
    Ne izlazite na vrućine. Pijte puno tečnosti.

    Početak juna,kraj avgusta i septembar su idealni za ljetovanje.

  22. #672
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    mene su upozorili čim sam prve godine pitala za more da mogu očekivat takve reakcije i da to nije niš strašno, zaboravila sam zakaj do tog dolazi ali valjda im se od soli sve to otvori :? .

  23. #673
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    i mi kasljemo cijelo vrijeme na moru. to je normalno za astmaticare. inace dr je dignuo dozu l. na 2x2 i smatra da bi bar godinu dana na njoj trebala biti a i mozda na seretidu. sada je cak i na ventolinu. slajm slajm i sao slajm...
    pozdrav svima

  24. #674
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    vi se to vratile s mora il si se tam uspjela prištekat ?
    jel ti mala ikad bila toliko na flixotidu ?
    pitam jer mi se čini da su svi tu bili po npr. mjesec-dva, pa ništa, pa opet mjesec-dva, a mi smo sad već pune dvije godine neprestano na flixotide-u i jedino smo s dva potiska smanjili na jedan.

  25. #675
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    eto, mi danas bili kod specijaliste , saznali ništa , ali ovog puta bar nismo dugo čekali ( cca 1,5 h ). Uopče ne vidim tu svrhu odlaska doktorima, dođemo, gljivarimo se, onda izmjere visinu i težinu, pitaju kak je od prošlog puta, poslušaju pluća, pregledaju grlo, ak nešto pitaš oni nešto procijede kroz zube ( najčešće ni ne čujem što, pa ne mogu nikog ni pitat što to znači ), za nalaz od prethodnog puta maltene moraš dati pismenu molbu itd. i dobiš drugi termin. Danas sam otkrila ( čist slučajno ) da u bolnici imaju aparat nalik na spirometriju ( ne znam kak se zove ) koji i kod manje djece može reć gdje šteka. Naravno da od dr. nisam niš uspjela doznat o tom aparatu, prema tome ak netko što zna nek gukne .
    Danas smo trebali raditi i alergotestove, al gle čuda, to se radi samo jednom tjedno u neko bolesno vrijeme ( tek toliko da cijeli dan nisi na poslu ) a taj dan nije danas ( a prije 3 mj. nas naručila da dođemo danas :?- valjda nas se zaželjela ).

  26. #676

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Pozdrav svima!
    Nakon posjeta homeopatici M je dobila slojeviti konstitucijski pripravak, a njeno stanje se, nekako barem se meni čini, pogoršalao. Prvo je opet stradala koža na stražnjoj strani koljena, a od subote je svaku večer na Ventolinu. Sami šlajm . Umorna je, nenaspavana i raspoložena kao ljuta osa. Nekako sam opet uspjela na vrijeme uočit izrastanje još jednog trajnog kutnjaka pa kožnu reakciju pripisujem tome, al ovaj šlajm....
    Imala bih sto pitanja za homeopaticu, a ona je odsutna ovaj tjedan.
    Nekako uživam u pogledu na njeno tijelo, plivanje ga je učvrstilo, mišići su nekako formirani, a ona je zadovoljna jer pliva sama, roni sa maskom, a s perajama ide s tatom "tržiti" hobotnice. Dok ovako pišem razmišljam da sve to nije možda preveliki napor za nju.
    Kupamo se nekih sat i pol do dva (17-18 30) Ne znam ni sama, valjda je to takva bolest. Možda je moja potreba za racionaliziranjem samo moj način za traženjem puta kako držati stvari barem prividno pod kontrolom. :/

  27. #677
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    DIŽEM!!!!!
    da ne čitam ispočetka, a s obzirom da sam uvjerena da je takav slučaj barem kod jedne mame pišem:

    mali sada ima 3 g., s 13 mj. je na krvnom testu pokazao alergiju na KM itd. + inhalacijske alergene. Nedavno mu je Ige bio preko 400 a jučer i danas na prick testovima nema niti jednu alergiju ni na nutritivne alergene, niti na inhalacijske. Objašnjenje dr. je da mali ima nespecifičnu alergiju ( duhanski dim, klimatske promjene itd ) :? , i dalje ne smije ništa alergeno jest tipa: jaja, orašasti plodovi, med itd. jer ovaj test je pokazao da na to nije alergičan ali to ne znači da prvim kontaktom s tom hranom ne bi razvio alergiju. S obzirom da do sada nije došao u kontakt niti s jednim nutritivnim alergenom osim KM, a ima visoki Ige, pretpostavljam da je dr. na temelju toga zaključio da mali ima nespecifične alergije. I dalje mora uzimati flixotide ( sada već više od 2 g. kontinuirano ) bez obzira što već dvije godine nije imao asmatični napadaj. Molim slična iskustva, mišljenja, objašnjenja. Posebno molim ako netko zna nekog dobrog privatnog dječjeg pulmologa njegov broj( može i na pp ).

  28. #678
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    tajchi naruic se u crikvu. nema mi boljeg doktora od dr buljevica u talasopterapšiji. mi smo jos u tzretmanu, jos ovaj tj idemo na inhalacije ali l. je ok. prestala je kasljat i ok je. danas na konroli je nalaz bio ok, i ima malo poostren sum disanja. e da mi je takav dok u blizini grada gdje zivimo...
    strpljiv , njezan s djecom, polako i temeljito pregledavca, sve objasni sto te zanima, ma super..
    idalje smo na 2x2 flixotide a mislim da ce nas tako ostaviti do iduce godine i mislim ga poslusat svakako. bas mu 100% vjerujem. odlican je.
    srebrnjakom sam totalno nezadovoljna bas kak je neko gore opisao , ko na traci si..
    ovasj dok radi sam samcat u bolnici , ima ttone djece za pregled svaki dan a opet je super i smiren i detaljan
    pozdrav, mi se vracamo tek 1.8. :D

  29. #679
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    lunahor-jel radi i tokom godine, kolko se čeka na termin, kad je manja gužva? Cini mi se da sam čula da se kod njega dolazi kad uputi specijalist. Kak vi idete?

    drago mi je da je maloj bolje :D .

  30. #680

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Želim napisati što nam se događalo prošla dva tjedna.

    Počelo je istovremeno kod obje kćeri,a stim da je mlađa 3,5 imala temp, a M ništa već loše disanje i puno puno šlajma, no nalaz na plućima je bio uredan. Nakon krvnih pretraga utvrdio je dr da su obje u virozi, a M se disanje preko noći pogoršalo i Th se mijenje na 2 potiska Fliksotide i 3 puta ventolin. Prva dva dana na ventolinu disanje je bilo tako ružno, a na svaki napor igre (ne trčanja ili sl) kao da ima u prsima lokomotivu. Treći dan kašalj se nekao smiruje ,a M ujutro kuka da se ne može pokakati. Jaaako ju boli čmar, taj dan još uredno pije i jede. Ja joj spremam tikvice i maslinovo ulje za večeru tako dva dana no bol pri kakanju je stršna, M se grči , odlazai po 8 puta na Wc da bi ispustila po 1 cm mekane stolice uz strahovito mučenje (sve začinjeno epizodama kašlja na Wc-u)

    Naš dr kaže viroza, strpljenja, dijeta i pazi da ne dehidrira. Temp 37.
    No dogodilo se upravo to da je dehidrirala. 4-tog dana veći pri pokušaju da nešto stavi u usta bol u čmaru postaje prejaka, M odustaje od pijenjenja, a nejede već ionako te posljepodne nakon nuspjelog spavanja izmučena ti pokušajima kakanja sva klone i osuši se . Naš dr joj uključio 2 dl infuzije i mi smo krenuli za Dubrovnik.
    Dr u pedijatrijskoj ambulanti smiruje nas roditelje i kaže da M ostaje i da će dobiti infuziju i ujutro glicerinske čepiće.
    Infuzija joj je vrtila "dar" govora i ubrzo je zaspala. Ujutro joj je bilo opet bolno, a kada je dobila 2 čepića ubrzo se pokakala u za mene neuobičajeno velikim dimenzijama i sve začinjeno ružnim mirisom.
    Njoj je ODMAH bilo bolje. Odradili smo potrebne pretrage i sutradan se uputili kući.
    Dr je objasnila sa je viroza iziritirala vrh debelog crijeva i poremetila dinamiku te je M osijećala taj strašni bol.

    Ventolin smo ukinuli po nestanku simptoma (nakon 4 dana), M je iscrpljena 2 kg lakša, al jako dobro raspoložena, a ja se polako nariktavam na činjenicu da mi je počeo duuugo željeni godišnji.

  31. #681
    Hannica

    Početno

    Mi imamo istih problema, curica će dvije godine 1.8. Zadnji bronhitis je bio prije dva mjeseca, i sve se odvijalo strašno brzo, jako teško je disala i jako suho kašljala, njena doktorica joj je dala injekciju solmidrola,obično joj je to pomoglo ali ovaj put ništa, završile smo na hitnoj na srebrnjaku, opet je dobila injekciju solmidrola, ventolin po potrebi, flixotidi desetak dana, inhalacije 10 dana i fizikalna terapija. U strahu da slijedeći put nebude gore otišla sam kod privatnika. Pregledao ju je i rekao da moramo ići vaditi treću mandulu. Ima li netko iskustva s tim, koja je procedura, koliko dugo traje oporavak, i dali je ona pre malena za taj zahvat. Doktor mi je rekao da bi vrlo vjerojatno svi naši problemi bili riješeni s vađenjem treće mandule. Koliko sam čula taj zahvat se ne radi na djeci mlađoj od tri godine... :?

Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •