Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: 2 tjedna odvojenosti i dojenje?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno 2 tjedna odvojenosti i dojenje?!

    Postoji mogućnost da ću morati otići na jedno putovanje na 2 tjedna daleko daleko, a moj sisavac (14 mjeseci) i dalje uredno sisa oko 6 puta dnevno, mahom za uspavljivanje i po noći..
    I sad mene zanima da li će to značiti kraj mog dojenja? Ili ima šanse da se kasnije nastavi? A što će biti samnom .. hoću li završiti s mastitisom jer izdajati (još) nisam naučila? Iako sisa često, on se više mazi i mene sada više ne muči prepunjavanje čak i kad ne sisa cijeli dan....
    Koja su vaša iskustva i preporuke?!

  2. #2
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Draga Jasna,
    bilo bi dobro da ovo stavis pod "Probleme u dojenju".

    Cini mi se da ce vam oboma biti malo tesko, tim vise sto ima tako ceste podoje. Cini mi se da ce izdjajanje biti neizbjezno u svakom slucaju. Ako zelis nastaviti dojiti, mislim da ce biti neophodno koristiti svaku priliku. Vjerojatno ima sanse da se dojenje nastavi.

    Moje je putovanje bilo puno krace, ali nikad necu zaboraviti kako je izgledalo to prvo dojenje nakon tri dana. Dojila sam i plakala. Mislim da to ne bih mogla ponoviti.

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Vec sam nekome pisala odgovor. Moja je prijateljica isla na put od 3 tjedna kad joj je curica imala 15 mjeseci. U hotelu se izdajala (par puta je imala osjecaj da ce joj dojke explodirati - znaci, cuvaj se mastitisa). Kad se vratila, trebalo je vremena i da joj dijete uopce pridje, a ne samo da pocne sisati. Poslije je dojila do njenih 3,5 godine (nisam sigurna tocno).

  4. #4
    ivarica

    Početno

    ako je to prvo odvajanje zbog stresa moze se dogoditi da se ne mozes izdojiti , a dojke pred eksplozijom. tako je bilo mojoj frendici koja je jako patila sto je morala na put bez bebe. uspjela se izdojiti tek nakon mog savjeta da stane pod jako topli tus i da se kad se max opusti pod toplom vodom krene izdajati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •